Skočiť na obsah

Sloboda prejavu na Slovensku


RoSo

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 44
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    8

  • RoSo

    7

  • Jozef50205

    6

  • sani

    6

Top prispievatelia v tejto téme

  • Pred 1 mesiacom...

Prave popod nase okna presla svorka maturantov vykrikujuc nacisticke hesla, heilujuc a spievajuc texty Kratkeho Procesu... :lol:

 

Je to v ramci normalnosti??? kedysi sa spievala Stuzkova alebo podobne songy... no asi je nejaka "renesancia" alebo co! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ax

 

to bolo v PD, takže podľa mňa veľmi dobre vedeli, čo kričia

zaujímavé, že Daniel Lipšic chce presadiť, a

by si za odmietanie holokaustu nemohol byť trestne stíhaný

aby to, nebolo len tak vytrhnuté, kliknite sem CLiCK

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Predvčerom som sledoval na ČT reláciu o pedofílii a celkom to ušlo.

Niektorí ľudia zabúdajú že pedofil sa nerovná hneď násilník či dokonca „znásilňovač“ deti.

Podľa štatistík sa len jeden zo stovky uchýli k obťažovaniu. Obrovská väčšina z nich je práveže lepšími pedagógmi ako ostatní a majú citlivejší prístup k deťom.

Ale spomeniem aj inú slobodu prejavu.

V ten istý deň som si v správach vypočul o „vraždení“ utečencov na hraniciach počas studenej vojny. Od zajtra je platný nový tlačový zákon a ak by som bol jeden s tých vojakov ktorí si len plnili svoju povinnosť a rozkaz, hneď by som tento zákon uplatnil. Dotyčný redaktor si „asi“ neuvedomil čo vlastne z jeho hlavy vyšlo. Že sa nejaký zákrok zvrhol v otrasné zabitie to beriem, ale zovšeobecňovať to je podľa mňa nehorázne. Vie ten človek čo tí vojaci pociťovali pri takýchto zásahoch ? Vie ten človek či nemajú z toho traumu ešte do dnes ? A teraz ich niekto nazve „vrahmi“.

Perfektná sloboda prejavu.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sani

 

aj s tebou suhlasim, aj mam namietky, sluzil som na hranici, vies zbran ma okrem nabojov i mieridla a trafit nemusis, i nikto nebude namietat, ine je pri sebaobrane, vtedy budes mierit presnejsie, ale aj tak je mozne strielat na nohy, inak kalashnikov je jedna z najhroznejsich rucných palnych zbrani a hlavne presna....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jozef50205

 

Aj to je pravda čo hovoríš, ale podstata je v tom označení „vražda“.

A to chcem ešte pripomenúť že ten vojak fakt nevedel či jeho streľba nebude opätovaná a tak mohol zvoliť miesto strieľania do vzduchu aj všetko riešiacu presnú ranu. Ale zase sme pri pomenovaní oných smutných udalosti. Zákonom stanovená obrana štátnych hraníc je teraz prezentovaná ako vraždenie. Tak to by sme mohli nazvať vraždou aj napríklad každú smrteľnú dopravnú nehodu a človeka ktorý ju spôsobil nazvať vrahom aj keď dodržiaval predpisy.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je ozaj ťažké vcítiť sa do reality tej doby. Do víťazstva nad fašismom. O úsilie preživších ľudí. Do entuziasmu v prospech človeka. Do budovania niečoho v prospech ľudí. Nie ako teraz na SVK - tzv. prvobytne pospolný kapitalismus. Okrádanie všetkých jednotlivcami. Kriminalita na úrovni parlamentu. Beztrestnosť na trestné činy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj s tebou suhlasim sani , vsak viem ako to chodilo, mal som zo niekoľko vyjazdov v plnej zbroji , ked pohranicna straz si vyziadala nasu sucinnost , kto nechcel nemusel strielat, a ak sa to stalo, tak vrazda to urcite nebola....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sani sloboda prejavu opečatená puncom tragiky bez poznania vtedajších zákonov a situácie v armáde, ale aj pohraničnej

stráže / tá patrila pod ministerstvo vnútra / svedčí iba o nezrelosti žurnalistu a zrejmou honbou za senzáciami ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Jozef,sani

 

tiež som bol na hranici ako ,,vybraný,,príslušník robotníckej triedy.Poznal som zopár chalanov ,ktprí strieľali do živého.A nemali žiadnu traumu.Nikto nad tým nerozmýšľal.Bol to rozkaz ,tak sa strieľalo.Ale to nezbavuje zodpovednosti!Tak isto ani to,že sme mali 18 rokov a hovno sme nad tým rozmýšľali.Vtedy sme vinní neboli,ak sa z toho dnes vyhovárame tak vinní sme!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drow

 

Z tvojho príspevku jasne cítiť (,,vybraný,,príslušník robotníckej triedy) že s teba nehovorí rozum, ale nenávisť. To ktorý tvoj „spolubojovník“ zastrelil niekoho a robilo mu to dobre, lebo reč je o vrahoch, ktorý vraždia pre ukojenie svojej túžby, či už vnútornej pre potešenie ducha, či vonkajšej pre peniaze a moc alebo z iných zištných dôvodov. Že sa taký našiel to ešte neznamená že to budeme zovšeobecňovať na všetkých. A to je podstata mojich príspevkov ak si ich poriadne čítal. Lebo taký istý vrahovia sú napríklad vodiči, ako som uviedol v predošlom príspevku, čo niekoho zabili pri dopravnej nehode a taký istý sú potencionálni vrahovia čo letia cez obec 150 km rýchlosťou, predbiehajú na plnej čiare atď. A to im nikto nerozkázal pod trestom, ale robia to len tak. Nebudem tu teraz uvádzať predlhý zoznam mien známych „vodičov“ čo pri porušení dopravných priestupkov niekoho zabili a do dnes si chodia voľne po slobode a niesu zapísaný v žiadnom UPN a poniektorí sa dokonca tešia z popularity.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sani

 

tým vybraným príslušníkom som bol aj ja(čo z príspevku je dúfam jasné),ak si myslíš ,že nenávidím sám seba,nemam ,čo dodať.

 

Ak vodič bude bagatelizovať,resp.ospravedlňovať zrazenie(zabitie) argumentmi typu ,,veď je to cesta,na ceste sa také veci stávajú a pod. tak vrahom je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drow

 

Neviem ako vplýva tvoj príspevok na iných, ale ja cítim že si hovoril o ľuďoch v minulom režime a pritom sú to tí istý ako v dnešnom, len Ty si ich priradením k minulému režimu hneď zaradil medzi vrahov ako dotyčný autor v telke. Mimochodom, vôbec ti nevadí (ak si tam slúžil) že sa to zovšeobecnilo na všetkých ? Ináč ak si tam bol a nezabránil si tým „vraždám“ tak si spolupáchateľ.

Nechceš pochopiť o čo mi ide. Sme v téme o slobode prejavu a ja si myslím že sloboda prejavu nieje zovšeobecňovanie a hanenie nevinných ľudí. Ak sa udial takýto prípad treba ho jasne označiť aj s človekom ktorý tak konal a nie nazvať všetkých vrahmi.

Ak vodič bude bagatelizovať,resp.ospravedlňovať zrazenie(zabitie) argumentmi typu ,,veď je to cesta,na ceste sa také veci stávajú a pod. tak vrahom je.

Ale háčik je v tom že za vrahov ich média ani súdy neoznačili (hoci boli pod vplyvom alkoholu, hoci išli neprimeranou rýchlosťou a hoci sa to stalo na prechode) a pekne si chodia po slobode.

Tomu ja hovorím dvojitý meter a tento až oči kole.

Aj takto sa dá národ ovplyvňovať.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak som si cez víkend prečítal kde doviedla sloboda prejavu v Čechách pani Bohdalovú, skoro na psychiatriu.

Najviac sa čudujem tomu fotografovi ohľadom jeho vkusu, ak by to bola nejaká kočka v dvadsiatke, tak by som aj chápal niekoľkohodinové čakanie na záber pod balkónom, ale potajomky fotiť (k tomu zverejniť fotky) dámu v rokoch v evinom rúchu, to musí byť riadny úchyl a človek bez zábran.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Dead mal niekedy na PF temu o slobode slova. Takze org ludi nezachrani a uz ho vezu. :lol:

Kde to zijeme alebo v com?

http://www.zvedavec.org/zvedavec/2009/09/3293-deset-mesicu-podminene-s-odkladem-na-dva-roky.htm?PHPSESSID=c4ui4e7dmop35l4sdstgc9ib84

Uz chapem aj moderatorov, ze mazu.

Pre mna je chore v tomto state, ze zatvaraju kotlebu v sobotu. Ci..

http://nazory.pravda.sk/sk_kresba.asp?

Kam to speje?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre mna je chore v tomto state, ze zatvaraju kotlebu v sobotu. Ci..

 

Pokial by bol Kotleba Zid, tak by sa dalo hovorit o obmedzovani slobody vierovyznania, lebo mu brania svatit sabes.

Ako krestan moze byt kludne v sobotu zabasnuty ... nevidim v tom nic chore

 

sani

 

aj s tebou suhlasim, aj mam namietky, sluzil som na hranici, vies zbran ma okrem nabojov i mieridla a trafit nemusis, i nikto nebude namietat, ine je pri sebaobrane, vtedy budes mierit presnejsie, ale aj tak je mozne strielat na nohy, inak kalashnikov je jedna z najhroznejsich rucných palnych zbrani a hlavne presna....

 

a to si na ktorej hranici sluzil, cinsko mongolskej ?

nasi hraniciari AK 47 nemali, len samopaly vz. 24, 26, a neskor vz. 58

 

hroznejsia rucna palna zbran bola skor hakovnica :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

Neviem ci toto patri do tejto "rubriky".....no mozno tym nic nepokazim :) .............

 

RTVS politickú reklamu vysielať nemôže, na druhej strane sú zvedaví na
odporúčanie strany SMER.
Spor, ktorý sa pre argumentáciu Rady pre vysielanie a retransmisiu, ako aj
RTVS o neodvysielaní šotu občianskej iniciatívy čoraz viac dostával do
konfliktu so slobodou šírenia informácií, sa do nej v posledných dňoch aj
dostal. Obzvlášť, keď bude preukázané, že RTVS cenzurovala slová
gréckokatolíckeho kňaza Rastislava Baku. Podmieňovací spôsob je namieste,
keďže časť jeho vyjadrenia, ktoré RTVS vystrihla, nie je verejne k
dispozícii. Iné tvrdí prešovský arcibiskup Ján Babjak a iné RTVS. Podľa
arcibiskupa kňaz iba nabádal ľudí k účasti na referende. Podľa RTVS bola
časť kázne v rozpore s pravidlami vysielania RTVS pred referendom, pričom
„hraničila s nenávistným vyjadrením a porušovaním slovenskej a
medzinárodnej legislatívy“. Je paradoxné, že krátko potom, ako Rada RTVS v
podstate odobrila postup riaditeľa RTVS Václava Miku, sa jeho raz
„principiálny“, raz „formálny“ a inokedy „systémový“ postoj ukázali v praxi
ako prinajmenej zvláštne. Niet totiž pochýb o tom, že si šéf RTVS zákon
vykladá svojvoľne. Napríklad argumentuje, že taký typ reklamy, aký žiadala
občianska iniciatíva, je v rozpore s vnútorným predpisom RTVS. To, že
smernica riaditeľa nesmie nahradiť zákon, ponechal bokom rovnako, ako aj
obsah šotu občianskej iniciatívy, ktorý s politickou reklamou nemá očividne
nič spoločné. Václav Mika pritom dôvodí, že sa pred voľbami a referendami
všeobecne vyhýba vysielaniu politickej reklamy, ktorou je podľa zákona
verejné oznámenie určené na podporu a popularizáciu politickej strany, jej
značky, hesiel, člena alebo kandidáta. Zvláštnosť všetkých uvedených
postojov RTVS je v tom, keď na jednej strane tvrdí, že politickú reklamu
nemôže pred referendom vysielať a na strane druhej ju odvysielala. Aspoň to
tak vyplýva z rozhlasovej relácie s Robertom Ficom. Podľa prepisu sa ho
redaktor spýtal: „Pán premiér, vy ste vyjadrili už verejne..., ale zatiaľ
sme nepočuli, aké je odporúčanie strany Smer, vaše osobné, čo sa týka
odpovedí na tie (referendové - pozn. aut.) otázky. Takže aké je?“ Čo je
ukážková popularizácia politickej strany a jej člena. Odhliadnuc od toho,
že straníkov je do konania tohto referenda veľké nič. Nie sú jeho
iniciátormi, nemajú nič spoločné ani s posudzovaním otázok Ústavným súdom a
ani s jeho vyhlásením prezidentom. To, že referendum ide mimo nich a môžu
sa na ňom iba priživiť, sa im nemusí páčiť, ale inak to nie je. Žiadne
debaty straníkov nezmenia nič na podstate tohto referenda, ktorou je, že
ich voliči naň vôbec nepotrebujú. Ústava im umožňuje vykonať štátnu moc
„priamo“ a to teraz aj robia. Nič viac a nič menej.
Juraj Hrabko

 

 

http://komentare.sme.sk/c/7610936/povedzte-pan-fico-co-vy-a-referendum.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov