Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

Microsoft patentuje nulu a jednotku

 

REDMOND, WA -- V akci, kterou CEO Bill Gates označil za "nepříjemný, leč nutný krok k ochraně našeho intelektuálního vlastnictví před krádeží a vykořisťováním konkurencí", Microsoft Corporation v pondělí patentoval čísla jedna a nula.

Rivalum Microsoftu tento patent zabraňuje ve výrobě či prodeji výrobku obsahujících nuly nebo jedničky -- základní matematické stavební kameny všech programovacích jazyků a programů - ledaže by platili softwarovému gigantu licenční poplatek 10 centů za každou užitou číslici.

"Microsoft používá binární systém jedniček a nul od svého založení v roce 1975", řekl Gates reportérům. "Po léta jsme v zájmu celkového ozdravení počítačového průmyslu dovolovali volné a nespoutaneé užívání naší firemní číselné soustavy. Měnící se tržní podmínky a převládající dravčí praktiky některých našich konkurentů nám neponechávají jinou možnost ne požadovat kompenzaci za užívání našich číslovek.

Řada důležitých firem v Silicon Valley, včetně Apple Computer, Netscape a Sun Microsystems prohlásila, že zpochybní patent Microsoftu jako monopolistický a bránící zdravé konkurenci, tvrdíc, že licenční poplatek 10 centu za číslici by je okamžitě přivedl k bankrotu.

"Zatímco formálně je Java komplexní systém algoritmů tvořících na platformě nezávislé programovací prostředí, ve svém jádru není ničím jiným ne řetězcem miliard jedniček a nul," řekl CEO Sun Microsystem Scott McNealy, jeho firma vytvořila programovací prostředí Java užívané v mnoha internetových aplikacích. "Licenční poplatky, je bychom museli platit Microsoftu každý den, by přibližně 327000-krát převýšily celkové jmění naší firmy."

"Jestli tento pantent obstojí u federálního soudu, Apple nebude mít jinou volbu ne přejít k analogové technice," prohlásil přechodný CEO Apple Steve Jobs, "a mám vážné pochybnosti, zda by tato firma mohla zůstat konkurenceschopna, kdyby prodávala šlapací počítače se software dodavaným na vinylových LP deskách."

V odpověď na patent Microsoftu začaly mnohé společnosti radikálně měnit své výrobní linky: výrobce databazí Oracle zahájil nouzový program vývoje "kuličkového počitadla pro přští milenium". Novell, jeho přenosové a síťové systémy rovně podléhají licenčním poplatkům Microsoftu, pracuje s předními trenéry zvířat na systému pro přenos zpráv založeném na šimpanzích. Hewlett-Packard vyvíjí revoluční parní tiskárnu.

Navzdory hromadícím se protestům, Gates udržuje své pozice a tvrdí, že jedničky a nuly jsou neoddiskutovatelným vlastnictvím Microsoftu.

"Budeme striktně vyžadovat přísné dodržování podmínek patentu na tato čísla, nebo jsou legálně naše", prohlásil Gates. "V obrovských historických archivech Microsoftu jsou sanskrtové tabulky z roku 1800 před Kristem, zjevně zobrazující jedničky a symbol známý jako 'suna', neboli nic. Rovně vlastníme: papyrové svitky psané samotným Pythagorem, v nich vysvětluje myšlenku singulární notace, neboli 'jedničky'; rané traktáty Mohammeda, Musa al warizimi, ozřejmující koncept al-sifr, neboli 'číslice'; originální matematické manuskripty od Heisenberga, Einsteina a Plancka; podepsané prvni vydání Jsoucna a Nicoty od Jean-Paul Sartra. Pakliže to bude zapotřebí, Microsoft nebude mít potíže dokázat ministerstvu spravedlnosti či komukoliv jinému, že vlastníme práva na tato čísla."

Gates dodal: "Rovně má výplata obsahuje mnoho nul. Jsem nejbohatší člověk na světě."

Podle odborníků je plný dopad patentu na jedničku a nulu teprve na obzoru.

"Jelikož všechna celá a přirozená čísla jsou odvozena z jedničky a nuly, Microsoft by mohl, prostřednictvím rozšíření patentu, nárokovat vlastnictví celé matematiky a logických soustav, včetně euklidovské geometrie, kladky a páky, přitažlivosti a základních Newtonových zákonů pohybu, jako i konceptu existence a neexistence," řekl J.Edmund Lattimore, profesor teoretické matematiky na Yaleově universitě. "Jinými slovy, více méně všeho."

Lattimore dále řekl, že jedinými matematickými výtvory, na které Microsoft nemůže nárokovat vlastnictví, jsou nekonečno a iracionalní čísla jako třeba pí. Očekává se, že právníci Microsoftu budou nárokovat zástavní právo na nekonečno a pí ještě tento tyden.

Microsoft dosud neoznámil, zdali bude účtovat uživatelský poplatek jednotlivcům, kteří se rozhodnou provozovat natolik matematicky definované pohyby, jako jsou třeba chůze, strečink nebo usmívání se.

V projevu odvysílaném v přímém přenosu k miliardám lidí po celé zem kouli toto pondělí, Gates vyjádřil přesvědčení, že tato poslední akce jeho firmy bude v konečném důsledku přínosem pro celé lidstvo.

"Chápejte to jako partnerství", řekl Gates. "Tak jako jedničky a nuly samotného binárního kódu, my všichni musíme spolupracovat, abychom naplnili příslib počítačové revoluce a učinili jej realitou. Jako nejbohatší, nejmocnější softwarová společnost na světě, Microsoft je číslo jedna. A vy, milióny spotřebitelů, kteří užíváte naše výrobky, jste ty nuly."...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak toto je bomba :lol:

 

Pilot musel počkať s pristátím, kým letecký dispečer v Cardiffe doje desiatu

 

Cardiff 14. apríla (TASR) - Pasažieri dopravného lietadla ostali celkom zaskočení, keď im pilot oznámil, že nemôže pristáť na letisku vo waleskom Cardiffe, keďže zamestnanec kontrolnej veže je práve uprostred pracovnej prestávky.

 

Pilot musel údajne krúžiť nad letiskom, kým si dispečer vychutnával desiatu. Nakoniec lietadlo s 25-minutovým omeškaním pristálo.

 

Ken Jones spolu s inými znechutenými cestujúcimi bol presvedčený, že kapitán si z nich robí žarty. Pilot uviedol, že počas svojej leteckej kariéry sa s ničím podobným ešte nestretol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu morbídne ... nuž ale svet je plný ľudí, ktorí nikomu nechýbajú...

hm... a ktovie aký program pozerala, keď ju to tak zobralo ... :lol:

 

 

Mŕtvola ležala vyše tri roky pred zapnutým televízorom

 

Londýn 13. apríla (TASR) - Viac ako tri roky ležala v jednom londýnskom byte mŕtvola 40-ročnej ženy pred zapnutým televízorom.

 

Kostru ženy objavil až po tom, čo sa začali množiť sťažnosti za nezaplatené účty. Okolo mŕtvej ešte ležali neotvorené darčeky a pohľadnice z Vianoc roku 2002. Televízor a kúrenie boli stále zapnuté.

 

Podľa polície žena žila v byte sama a zrejme zomrela prirodzenou smrťou. Presná príčina jej úmrtia sa však už nedá určiť. Mŕtvolu sa podarilo identifikovať až na základe porovnania chrupu so starými fotografiami z dovolenky, na ktorých sa žena smeje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

penis je vyssia forma medzipohlavnej komunikacie a u vtakov (ako ani u plazov, ryb ani inych takychto) nie je vyvinuty. tie maju len zaklady. kloaku (plazy a vtaky). presne taku ako maju ich samice. navonok je to same, takmer ziadne rozdiely.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to o vtákoch / Avis / ale L.E.G. tu spomenul aj plazov ... a naisto viem, že hadi majú dokonca dva penisy.

 

tu som o tom niečo našla :

 

http://www.volny.cz/martin.novak007/!&...nky_rekordy.htm

 

a citát z toho článku :

 

Rozmnožovací orgán hadů je párový. Znamená to, že mají penisy dva – hemipenis.

 

 

 

 

no teda... my tu riešime rozmnožovacie orgány a L.E.G. latinu ... :) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

arwiel;

LOL!! :) ved vtaky ziadny nemajuuu :)

Mňa učili, že napr. káčery ho majú v podobe skrutkovice, alebo aspoň akejsi špirály... Je to vraj u vodných vtákov bežné - možno na dotesnenie... :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rusko momentálne bez špionážneho satelitu

 

DSL.sk, 3.5.2006

 

Rusko momentálne nemá na obežnej dráhe Zeme žiadny špionážny satelit, tvrdí ruský server Kommersant.com.

 

Ako potvrdili serveru armádne zdroje, jediný ruský špionážny satelit na obežnej dráhe Zeme US-PU bol v noci z piatka na sobotu presunutý na nižšiu obežnú dráhu, kde následne zhorel v atmosfére.

 

Satelit bol odstavený z prevádzky pre ukončenie životnosti, vypustený do vesmíru bol v máji 2004. Podľa armádnych zdrojov servera má Rusko v zásobe tri vyrobené špionážne satelity, prvý z nich bude vypustený na obežnú dráhu ale až 22. júna.

 

Jedným z dôvodov obmedzenej prítomnosti Ruska vo vesmíre je aj nedostatok finančných prostriedkov, ktorým v súčasnosti trpí ruský vesmírny program.

 

Na ruský vesmírny program v blízkej budúcnosti pravdepodobne prispeje aj bývalý kľúčový programátor a hlavný softvérový architekt Microsoftu pôvodom z Maďarska Charles Simonyi, ktorý by mal podľa podpísaného predbežného kontraktu ako vesmírny turista letieť na ISS na jar 2007.

 

 

Veríte tomu, že Rusi naozaj nemajú hore nič? A nový vesmírny program pomocou programátora Windows? To budú každú chvíľu vydávať záplaty?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proti španielskej inkvizícii bol bezmocný aj pápež. Toledský arcibiskup Bartolomé de carranza napísal traktát (Komentáre ku kresťanskému katechizmu), ktorý bol uznaný pápežom na tridentskom koncile ako pravoverný.

Španielska inkvizícia v ňom však našla kacírske myšlienky a Carranza bol zatknutý. Pius IV. ho chcel súdiť sám, ale legátovi sa nepodarilo vyzdvihnuť Carranzu z vezenia. Referoval pápežovi: "Tu sa nikto neodvažuje vystúpiť na obhajobu Carrany zo strachu pred inkvizício. Žiaden Španiel by sa neodvážil zdvihnúť svoj hlas pre arcibiskupa, aj keby bol presvedčený o jeho nevine, pretože by to znamenalo vystúpiť proti inkvizícii. A jej autorita by jej nedovolila uznať, že zatkla Carranzu neoprávnene. Tí najhorlivejší zastáncovia spravedlnosti sa domnievajú, že je lepšie odsúdiť nevinného človeka, než aby utrpela újmu inkvizícia."

Carranza bol vo väzení 7 rokov. Potom bol zatvorený 9 rokov v Anjelskej pevnosti, keď pápež sľúbil, že biskupa uzná vinným. Carranza sa musel zriecť "bludov", ktoré predtým koncil schválil a zomrel vo vyhnanstve v Orvietu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov