Skočiť na obsah

Duchovia, záhady a strašidlá


game

Odporúčané príspevky

Ano to sú známe fotografie, že ide len o podvrh :lol: V niektorých prípadoch išlo len o technickú chybu, tuším ten prvý obrázok kde je tá žena v čiernom bez nôh je výsledkom nepodareného vyvolania filmu kde sa omylom priplietol iný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

aky je rozdiel medzi duchom a fantomom?

no, ja (ako laik v oblasti paranormálnych javov : ) to vidím takto:

 

fantóm je prelud, ktorý má oproti duchovi väčšie pole pôsobnosti.

fantómom môže byť zjavenie, ktoré nemá nič spoločné s človekom, či s našou planétou, môže to byť posol z nám neznámych svetov.

fantómom sa dá nazvať nielen prelud, ale i konkrétny zážitok, dej, ktorý si nevieme vysvetliť racionálne. môže mať nekonečnú veľkosť, ktorá obklopí celú našu planétu v jedinom okamihu.

 

duch, naproti tomu, sa mi v mysli spája so zosnulým človekom. preto myslím, že každý duch má svoje konkrétne ľudské vlastnosti a "povahové črty" (zlomyseľnosť, bojazlivosť, veselosť či láskavosť a.p.), ktoré si vypestoval vo svojom predošlom živote.

 

pre mňa je duch spojený s niečím hlboko ľudským, naproti fantómovi.

duch zaváňa človečinou, fantóm je oveľa záhadnejší, mystickejší, neurčitejší. :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si myslím dačo iné ........................

 

Duch je podľa mňa " duša " po zosnulom, ktorá tu ma ešte dačo nevyriešené a preto nemôže odísť na onen " svet " .

Ale fantóm je pre mňa človek v maske či silueta tzv. fantómová postava ................ ale nespájal by som ho z mŕtvym či z duchom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Asi som videla ducha. No bud to, alebo som mala nejaku divnu halucinaciu. Vysla som z bytu - na chodbe bola tma. Mala som cakat sesternicu. Predtym som jej otvorila vchodove dvere do baraku a ako tam tak stojim na prahu dveri do nasho bytu tak vidim ako po schodoch pomaly kraca osoba... Podla siluety sa mi podobala na danu sesternicu... Pomaly a opatrne kracala... Bud akoby sa bala, ze sa v tej tme potkne a spadne zo schodov, alebo akoby z unavy... Tak si hovorim, ze co je ta moja sesternica hlupa, ved vie, kde sa u nas na chodbe zazina svetlo. Tak som odbehla na chodbu, zazla svetlo a ked som sa vratila... sesternicy nikde, silueta zmizla. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

buď halucinácia, to sa stáva, alebo mi to pripomenulo etäinen ...

 

kdesi ... už som práve našla aj knihu, kde sa o nich píše ...

 

severské národy veria v etäinen, nie sú to božstvá, ale duchovia živých ľudí ... často bežia napred, aby ohlásili, že tí skutoční už prichádzajú alebo čo tí skutoční práve robia.

napríklad pani, ktorá svojho času v Laponsku o tom rozprávala, podľa toho začne pripravovať na stôl ...

sú to duchovia, či dvojníci skutočných osôb, ale nie mŕtvych, živých a keď napríklad má niekto prísť na návštevu, domáca pani často cez okno vidí akoby toho dotyčného, ale v skutočnosti je to etäinen, a oni to tam už vedia, takže postavia na čaj a čakajú skutočného hosťa ...

táto možnosť sa mi celkom páči ... :lol:

 

ináč im zvyknú hovoriť aj Doppelgänger ... neviem, či je to celkom to isté, pre poverčivých západniarov ani nie, miešajú do toho smrť a kdečo, takže etäinen sa mi páčia viac ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

že vraj neďaleko Vrbového straší, konkrétne v dedinke Chtelnica, pred rokom sa tam utopil chlapec a teraz niektorý vravia že tam straší jeho duch, dokonca som počul že minulý víkend boli na jednej chate čo je priamo pri priehrade kde sa to stalo a že v tej chate strašilo :lol: ... no neviem čo je na tom pravda ešte sem dávam jeden link že sa vraj aj "objavil" na jednej fotke :)

 

http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/chtelnica-nad-priehradou-sa-objavil-duch-utopeneho-chlapca.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je strasidelny kut cele okolo, v Dechticiach sa zjavila zase panenka Maria pred nejakym casom

na Dobrej Vode je zase zvysena radioaktivita, zemetrasenia ...

 

mama toho utopeneho, ked pozerala na tu fotku tak prehlasila ze sa ani velmi nepodoba, aj ked usta mozno Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm

prečítala som si toto, a potom ešte raz a krútila hlavou

Etnologička Katarína Nádaská tvrdí, že pokiaľ človek zomrie náhle, tragicky a so smrťou nie je zmierený, môže sa stať, že jeho duša uviazla v akomsi medzipriestore a vtedy potrebuje pomôcť. "K tomu, aby sa na ten druhý svet dostal, sa odporúča určitá forma modlitieb, prípadne dať slúžiť zádušnú omšu," povedala.

ešte že som si pozrela aj to video, etnologička to netvrdí

etnologička hovorí ako etnologička, že ľudia oddávna verili, že ...

to je dosť rozdiel

byť na mieste tej matky, ďakujem pekne ... br. ale čím viac pozerala, tým viac sa podobal

o tom chlapcovi sú už legendy, to sa ťahá už niekoľko rokov tuším ?

duchov vedeli pričarovať na fotky už v praveku fotografie, dnes je to ešte ľahšie ... ale pohne to fantáziou, a ľudia sa radi boja : )

a skutočne sú oblasti, kde je počet duchov na kilometer štvorcový väčší než inde ... bolo by fajn pozrieť podložie, zloženie vody, spodné vody, a humor miestnych mládencov : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dokonca neviem, či nie je niekde tu, na jednej zo stránok, ktoré sme tu kedysi postli ... alebo čosi veľmi veľmi podobné, len sa mi v tom teraz nechce hrabať

tento duch je už fakt veľmi starý :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co sa cudujes, vonku zuri kriza. vlada stoji za prd, volby nevedno ako dopadnu, tak jehovisti a paranormalne javy maju konjunkturu

 

sa cudujem, ze este nikto nespomenul staroslovanskeho ducha rur a kanalizacie Lomikela. Existuje aj zachovana cast jeho vzyvania pisana v staroslovancine, ktora znie nasledovne:

"Není dobr ani zel, duch kanalu Lomikel".

Z toho vyplyva, ze patri do skupiny tzv. "domacich" duchov. Prejavuje sa najcastejsie rourácením, tj. akustickymi prejavmi v potrubi a kanalizacii. Vyrazanie kanalizacie na povrch je prejavom jeho hnevu, pokial ho niekto bezdovodne urazi, inak sa obmedzuje iba na vydavanie zvukov, ktorymi dava najavo svoju pritomnost. Nie je zaznamenane jeho vizualne posobenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co sa cudujes, vonku zuri kriza. vlada stoji za prd, volby nevedno ako dopadnu, tak jehovisti a paranormalne javy maju konjunkturu

 

sa cudujem, ze este nikto nespomenul staroslovanskeho ducha rur a kanalizacie Lomikela. Existuje aj zachovana cast jeho vzyvania pisana v staroslovancine, ktora znie nasledovne:

"Není dobr ani zel, duch kanalu Lomikel".

Z toho vyplyva, ze patri do skupiny tzv. "domacich" duchov. Prejavuje sa najcastejsie rourácením, tj. akustickymi prejavmi v potrubi a kanalizacii. Vyrazanie kanalizacie na povrch je prejavom jeho hnevu, pokial ho niekto bezdovodne urazi, inak sa obmedzuje iba na vydavanie zvukov, ktorymi dava najavo svoju pritomnost. Nie je zaznamenane jeho vizualne posobenie.

 

 

chces povedat ze Lomikel je na vine tomu co mi pred tyzdnom v zachode vyrazilo?? Treba zavolat zariekavacku a ja som sa chytila chemickych pripravkov??? :-))), tvrdy boj som vitazne dobojovala

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zalezi od toho kolko a akych chemikalii si pouzila. ide o ducha, ktory je tu doma uz vyse 2000 rokov, tak si pamata vselico a navyse sa da u neho predpokladat urcity stupen jesitnosti a potouchlosti

 

rataj s tym, ze si ta skor ci neskor najde ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chemikalii som pouzila az az.......odolaval potvora hnusna ..... myslis ze je to dost?

 

posledne roky som sa parkrat stahovala a toto malo byt naposledy, fakt je ze som furt na jednom krasnom sidlisku a to nema 2000 rokov takze nie je domaci.

 

stretla som sa z jesitnostou, ako sa prejavuje potouchlost?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chemikalii som pouzila az az.......odolaval potvora hnusna ..... myslis ze je to dost?

 

stretla som sa z jesitnostou, ako sa prejavuje potouchlost?

 

urcite, ked sa tak zarputilo drzal. dal ti sancu aby si ho nechala na pokoji, ale si si nedala povedat ... si v dobrej brynde veru

 

pouchlik je protivny skodoradostny zaskodnik, ktory sa prejavi vtedy ked to najmenej cakas a potrebujes :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov