Skočiť na obsah

Duchovia, záhady a strašidlá


game

Odporúčané príspevky

No takže je už zopár očitých svedkov, kt. toho ducha videli na vlastné oči

vraj sa jedná o jedného chalana, kt. sa na priehrade utopil v lete

údajne pobehovall okolo priehrady v oblečení, v kt. ho pochovávali

 

podľa mňa je toto výmyseľ ako u podobných udalostí

a jedná sa čisto o problém psychológie davu, o kt. písal Gustave Le Bon už roku 1891

Dav nerozlišuje subjektívne od objektívneho

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a jedná sa čisto o problém psychológie davu, o kt. písal Gustave Le Bon už roku 1891

Dav nerozlišuje subjektívne od objektívneho

celkom o psychológiu davu nepôjde, buď niekto / davu / v podobné historky verí alebo neverí, len je romatickejšie veriť a duchárska historka sa šíri ...

kto ho videl prvý ? kto s tým prišiel ? dá sa to zistiť ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi táto fáma sa šíri odvtedy ako ťa tam videli kúpať sa? :lol:

tam by sa kúpal len magor

 

vraj toho ducha videli aj policajti, ale kňaz ne :) /krčmové info/

a to si pamätám, keď sa ten chalan utopil, hlavný topic dedinských rozhovorov na dva týždne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale šak o to ide

jeden zahlási, že to bol on a už ho videli aj viacerý

 

Le Bon uvádza príklad, v kt. hovorí o lodi, kde pozorovateľ v diaľke zbadal loďku s ľudmi

automaticky sa posádka prihrnula k zábradliu

a loďku videli všetci, dokonca čím boli bližšie vedeli rozonávať osoby a počuli aj ľudské hlasy

až keď boli úplne blízko, čiže mali hmatateľný dôkaz, zistili že sa jedná len o strom z vetvami

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tam by sa kúpal len magor

Prečo?

 

loďku videli všetci, dokonca čím boli bližšie vedeli rozonávať osoby a počuli aj ľudské hlasy

až keď boli úplne blízko, čiže mali hmatateľný dôkaz, zistili že sa jedná len o strom z vetvami

Blúdiaci Holanďan?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Mne za dverami sem tam v noci stojí nejaká mátoha :) . Raz som sa zobudil no, že idem sa ja vyčúrať a ako som chytil kľučku na dverách a pozrel cez ne (mám tam sklo) uvidel som dačo vysoké cca tak 2 metre možno aj viac a stálo to tam a potom odbehlo do tieňa. Som v tom okamihu sral na čúranie a skočil pod postel a zabalil sa perinou a do rána som nespal radšej, bo som sa bál, že ma to ukradne :lol:

 

Ale v poslednej dobe to už prestáva.

 

Keď sa tak zamyslíte, každý človek sa raz za život stretne s niečim takým. Podľa mňa by sme to nemali brať na ľahkú váhu. Všetky mýty čo vznikli museli mať predsa nejaký podklad...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milé príšerné domáce strašidlo ... :lol:

 

nerobím si srandu, aj ja som ho mala v detstve, a dodnes neviem, čo to bolo ... a pravidelne sa to vracalo, a nie v noci, cez deň ... kdesi som o ňom už písala : )

 

 

človek sa bál tmy, neznáma, vo svojej dobe nevysvetliteľných javov, čím bol vyspelejší, tým viac mu pracovala fantázia ... tak si vymyslel bohov a duchov a škriatkov a víly a strašidlá ... a ktovie, možno tam v tej tme skutočne niečo je ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game presne

 

toto platí aj pre UFO a rôzne konšpiračné teórie

človek hľadá to najjednoduhšie riešenie, kt. mu fantázia dokonale poskytuje

 

ak použijme zdravý racionálny kritický rozum

dospejeme vysvetlenia, kt. sú jasné a zrejmé

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jednu vec by som ale chcel, žiť večne, lebo sa chcem dozvedieť všetko čo doposiaľ tvoria iba konšpiračky... Nechcem umrieť kým nebudem vedieť pravdu... A k tým strašidlám. Myslím, že človek niečo vidí a snaží sa to prirovnať niečomu čo zniekadiaľ pozná, a o strašidlách je toho dosť aj filmou čiže hneď to pripisujeme im...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ahojte, objavila som toto forum, a tak sa Vas chcem spytat, ci ma niekto skusenosti s duchmi... U nas doma sa jeden zabyval a boli by sme radi, keby od nas odisiel.. Ak viete o niekom, kto sa tymito vecami zaobera, posli mi, prosim, nanho kontakt... Dakujem! Inak, velmi pekne forum :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U nas doma sa jeden zabyval a boli by sme radi, keby od nas odisiel..

Ahoj,

 

a ako sa to začalo prejavovať? Predchádzala tomu nejaká udalosť? Duch nepríde "len tak", musel na to mať nejaký dôvod. A podľa toho by sa to malo dať vyriešiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol:

 

skor nez niekoho vyzeniete, treba to naozaj dobre premysliet. moze sa stat, ze sa uz nikdy nevrati. (plati aj o duchoch)

dalsia moznost je, ze sa neskor vrati aj s kamosmi, ak je pomstychtivy. preto myslim, ze najlepsim riesenim je najst spolocnu rec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ahoj,

 

a ako sa to začalo prejavovať? Predchádzala tomu nejaká udalosť? Duch nepríde "len tak", musel na to mať nejaký dôvod. A podľa toho by sa to malo dať vyriešiť.

To je prave ten problem... Ze tejto udalosti nepredchadzalo vobec nic. Proste sa zjavil. Pocula som rozne nazory ludi, ktori sa o tuto problematiku zaujimaju a povedali mi, ze ak nam nikto nezomrel v rodine, tak je to duch neznameho cloveka, ktory zomrel a nedokaze najst cestu na druhy svet... Proste k nam zabludil..

 

:lol:

 

skor nez niekoho vyzeniete, treba to naozaj dobre premysliet. moze sa stat, ze sa uz nikdy nevrati. (plati aj o duchoch)

dalsia moznost je, ze sa neskor vrati aj s kamosmi, ak je pomstychtivy. preto myslim, ze najlepsim riesenim je najst spolocnu rec.

Ako zistim, aku "povahu" ten duch ma?? Lahko sa povie, aby sme ho nevyhanali, ale nevies, co to je, zit s nim...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako zistim, aku "povahu" ten duch ma??

No čo vlastne ten duch robí?

 

Pokým nie je nejako agresívny tak mu stačí rozhodne a pevne povedať aby odišiel preč, príp. mu ukázať cestu (otvoriť okno) a malo by to pomôcť. Toto sa všeobecne odporúča exorcistami a v prípade ak je to naozaj len nejaký zablúdený duch tak by to malo pomôcť.

Ak to nepomôže, to je už horší prípad a tam by mal pomôcť už len skúsený exorcista, väčšina si s nimi poradí. A ak ani to nepomôže tak to je už úplne zle, ale aj tam sa to dá spraviť, len to bude zrejme na dlhšie.

 

Podľa toho čo píšeš ide zrejme "len" o nejakú zblúdilú dušu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obcas mam pocit, ze je to ten typ agresivneho ducha, pretoze v noci dost rachoti a sramoti s nabytkom... Okrem toho vydava vselijake zvuky - vacsinou su to take tazke vzdychy.. a prechadza sa po byte - vsetko to ale robi v noci... A potom je este x dalsich inych veci, ktore sa robi, ako je klopanie na dvere, studeny zavan vzduchu, dokonca aj fajcenie a silny muzsky parfem.... Mam strach nieco mu povedat, aby som ho nenahnevala, pretoze neviem, ako na to zareaguje...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam strach nieco mu povedat, aby som ho nenahnevala, pretoze neviem, ako na to zareaguje...

To ťa chápem. Odporúčal by som teda vyhľadať nejaké kňaza, poradiť sa s ním, však nakoniec aj toto je ich "robota".

 

Nepoznáš resp. nepoznala si niekoho kto by fajčil a používal ten parfém? Bývate v akom dome? Panelák, bytovka, rodinný dom?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ťa chápem. Odporúčal by som teda vyhľadať nejaké kňaza, poradiť sa s ním, však nakoniec aj toto je ich "robota".

 

Nepoznáš resp. nepoznala si niekoho kto by fajčil a používal ten parfém? Bývate v akom dome? Panelák, bytovka, rodinný dom?

Nie, ten parfem mi bol neznamy... A byvame v byte, klasicky panelak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tom prípade treba overiť niekoľko vecí:

 

  • Ste v tom byte prví nájomníci, alebo už tam býval niekto iný pred vami?
  • Nezomrel niekto u susedov (pod vami, nad vami atď)?
  • Nenachádza sa vo vašom byte geopatogénna zóna?

Inak od viacerých ľudí som počul že v Petržalke je vraj zopár takých bytov, tuším aj téma tu o tom niekde je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

mne sa stala divná vec..

 

v poslednom čase menej spím, dlho do noci sedím pred monitorom a čumím doň. neviem teda, či to nesúvisí s nedostakom spánku, možno som mal nejakú menšiu halucináciu, no v jednej chvíli som mal dojem, že som zazrel fantóma. : ) nebol to duch, ani žiadne strašidlo, a hneď som akosi vedel, že nemá zlé úmysly, pretože vyzeral šibalsky a veselo. vôbec som sa nebál, bol som len prekvapený, takáto vec sa mi stala prvýkrát. fantóm neprehovoril, len sa mierumilovne ukázal.

 

tak, to je môj nezvyčajný zážitok, prvý takéhoto druhu ktorý som zažil. fotku nemám, ani žiadny iný záznam, niekedy je lepšie nenarušiť mystérium a uchovať si ho ako spomienku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov