Skočiť na obsah

Zápal močových ciest


weirdo

Odporúčané príspevky

neviem kedy som ho chytil ale mam ho.

 

kazdopadne - dneska som bol u praktika, ktory ma okamzite poslal za urologom, nech mi daju antibiotika. Urolog sa volal Amir Bourak (lbv, z ktorej zeme pochadza). Po slovensky rozumel velke one a zhodnotil to tak, ze kym nebudeme mat spraveny rozbor mocu a sono, tak mozem veselo chodit do prace. Antibiotika nepredpisal. Na moju otazku, aka ma byt terapia dozajtra, odpovedal, ze nemam ist na diskoteku.

 

Teraz som bol v lekarni a dostal som urologicky caj a nejaky liek vo volnom predaji. odporucali mi brusnice (braj to precistuje zapal).

 

ak ste to mali, ako ste sa liecili? jedine, co teraz mozem robit, je brat ten liek, chlipat litriska caju a byt zavrety v teple ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 6 mesiacmi...

no dost ma prekvapilo ked mi lekar povedal, ze ma zapal, myslel som si ze je to skor zenska zalezitost, ale uz viem ze ani nie.

cakal som ze ATB to sprai, ale nie pekne cajickovanie, teplo, oddych a dookola to iste. no ale ani to nepomahalo. skor som mal pocit, ze sa mi to stale vracia :lol:

uz ma nebavilo do seba pchat vselico mozne a chodit neustale na vysetrenia. kamoska to velmi dobre ppozna a odporucila mi wobenzym, cakal som, ze mi to aj tak nepomoze, ale skusit som skusil.

nastastie pre mna lebo zabralo a tak ma to postavilo na nohy, ze teraz ani neviem, ze niekedy som mal zapal a uz som o nom ani nepocul.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

So zápalom močových ciest mám žiaľ skúsenosti, už asi skoro rok a pol tým trpím...najprv som nevedel prísť na to, čo mi je, no po návšteve urológa sa ukázalo, že má zvýšenú koncentráciu e.coli v močovej trubici. Tak som bral niekoľko antibiotík, ale nejak výrazne mi nepomohli, sám lekár povedal, že to môže byť chronické a napokon sa aj ukázalo, že je to aj tak. A teraz sa opäť celé zhoršilo, bolesť v podbruší, v oblasti obličiek, časté močenie, únava...a zbytočne antibiotiká brať už nebudem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie brusnice naozaj sú na to dobré, výťažok z nich sa používa na liečbu. Moja mamka to tiež brala a pomáhalo jej to.

Inak musíš si dávať pozor na prechladnutie od nôh, ale aj na to, aby sa ti do moč.trubice nedostali baktérie (najčastejšou príčinou u bakteriálnych infektov MC sú E-coli, ktoré sa bežne nachádzajú v hrubom čreve, kde sú potrebné, ale všade inde sú pohromou, ale je aj kopa ďalších druhov ako všelijaké Klebsiely, Proteus, Pseudomonas a i., ktoré môžu mať značný podiel na ochorení). Určite ti dal urobiť kultiváciu moču a tiež vyšetrenie, či tam nemáš leukocyty v moči...

ATB sa zvykne dávať podľa kultivácie moču, t.j. také, na aké je daná baktéria (dakedy je ich aj viac) senzitívna.

Len to nenechaj tak akože veď to prejde, lebo infekt môže prejsť aj na horné MC, a to už je potom horšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Žiaľ nohy mám večne studené, takže ešte niekedy aj cez leto nosím hrubé ponožky. Istú dobu som chodil k urológovi, ten mi urobil komplet. testy, takže viem aspoň ako som na tom...Začiatkom týždňa som si kúpil ten brusnicový sirup....akurát si ešte musím dávať pozor na životosprávu, hlavne na alkohol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, brusnice sú asi najlepšie, z prírodných alternatív nie je asi lepšia alternatíva. A keď máš furt studené nohy, tak ich treba prekrviť, masáže lýtok by mohli zaberať, príp. si nohy sprchuj v horúcej vode a poriadne rozmasíruj. Mne to pomohlo dosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Tak mne sa takéto zápaly močových ciest vracaju celkom často. Jedna známa mi minule hovorila, že okrem brusníc, je rovnako dobrá, možno aj lepšia D-manosa. Väčšinou sa v tých liekoch nachádzajú obe zložky. Akurát sa to chystám vyskúšať, chcela som sa spýtať, či tu s tým niekto nemá skúsenosti, ale nevyzerá to tak podľa odpovedí. Tak aspoň som ti niečo poradila. Inak dá sa to objednať z netu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Existuje niečo ako turistický katéter? Ste niekde v centre prahy a treba na malú avšak niet kam... Je horko vela pijete a tým pádom vam treba častejšie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

brrr, to akože si človek má zaviesť cievku? hrozná predstava. Radšej by som cikala v parku na námestí ako chodila s cievkou...A tiež to môže spôsobiť zápal MC...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale zase nejako to vyriesene musia mat lebo ma teraz napadlo ze aj soferi formul nezastavuju kvoli malej potrebe a cyklisti v peletone tak isto nie tak nejako to musia mat vyriesene a to som chcel vediet ze ako. Musi to byt aj pohodlne lebo keby to zavadzalo nevedeli by sa sustredit na preteky... Rušňovodiči detto, oni nemôžu odísť od palubovky, stále musia sledovať čo je pred nimi, dokonca majú tlačidlo bdelosti ktoré musia stláčať v nejakom intervale inák mašina automaticky núdzovo zastaví...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jazdci formule aj cyklisti v pelotone maju taky stravovaci a pitny rezim (a na druhej strane iny vydaj tekutin), ze ich telu ani nenapadne mocit...

rusnovodici maju co chvila stanicu, kde si mozu odskocit... takze si myslim, ze kazda profesia to ma davno vyriesene

a turista v centre Prahy ? myslim, ze v pripade potreby nie je problem vbehnut do prveho obchodu/restauracie a poziadat o pomoc ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

brrr, to akože si človek má zaviesť cievku? hrozná predstava. Radšej by som cikala v parku na námestí ako chodila s cievkou...A tiež to môže spôsobiť zápal MC...

Nefunguje to ako cievka, ale skor ako kondom, ktory sa natiahne. Moc putuje do vrecka, v ktorom je specialna substancia ktore ho zgelovatie. Ale ak ma clovek dost sukromia, aby nieco podobne vykonal, tak ma dost sukromia na to, aby sa normalne vymocil. Nehovoriac o tom, co pise D'Ady, ze vzdy je kde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Nefunguje to ako cievka, ale skor ako kondom, ktory sa natiahne. Moc putuje do vrecka, v ktorom je specialna substancia ktore ho zgelovatie. Ale ak ma clovek dost sukromia, aby nieco podobne vykonal, tak ma dost sukromia na to, aby sa normalne vymocil. Nehovoriac o tom, co pise D'Ady, ze vzdy je kde.

to si ma upokojil, ale si neviem predstaviť, ako by sme to použili my, nanajvýš nie vrecko, ale dačo ako pampersku alebo megavložku s tou gelujúcou substanciou. Ale aj tak...nemôžem povedať, že by ma tá predstava nadchýnala.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm:

tam je teplo, chlad nehrozí, v slanej vode sa baktérie nedržia. Ale do 2 týždňov určite budeš ok, takže podľa mňa sa môžeš pokojne na dovolenku tešiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov