Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

ja som bol ťažký alergik na pele tráv od 7-ich rokov. keď pred 6-imi rokmi nastúpila depresia, alergia sa vytratila. úplne, ani smrknutie uprostred sezóny. z toho som vyvodil, že celé je to v hlave.

nebude to na princípe, že ak ma bolí hlava, tak keď kopnem celou silou bosou nohou do radiátora, tak na bolesť hlavy si už ani nespomeniem?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Odpovedí 35
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    7

  • Vic

    4

  • RoSo

    2

  • Vilma Flinstonova

    2

Top prispievatelia v tejto téme

mno bolest prebija len silnejsia bolest, tak to nejak funguje :D Inak kdesi som nedavno citala, ze bolest hlavy si sposobujeme sami tym, ze sme az prilis prisni na seba..chceme byt perfektni a navodzujeme si tym migreny a bolesti...ano vsetko zacina a konci v hlave

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gejm, to mi hovor....inak bolesti chrbtice su tak velmi rozsirene, ze mi pridu ako nejaka epidemia..mnuz vratilo sa nam asi zle sedenie v skolach :)..ale myslim, ze nielen to, chrbtica je pocas nasho zivota velmi zatazena, tak sa musi nasledne prejavit nejakou trampotou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

objavil sa jeden zaujímavý článok - nejde len o civilizačné choroby, ale aj, a ešte o čosi, čo moderná medicína dávno zavrhla, a keď sa k tomu pokusne vrátila, našla zaujímavé spojitosti.

 

podstata je, že kedysi východná medicína, orientálna medicína, akákoľvek medicína patrila viavmenej dokopy s astrológiou, a ako zistil otec lekárstva Hipookrates:

 

Spojenie medzi pohybom hviezd a chorobami zaznamenal pred takmer 2500 rokmi aj otec západnej medicíny, Hippokrates.

„Prínos astronómie do medicíny nie je malý, v skutočnosti je ohromný,“ napísal.

 
v posledných rokoch sa nezávisle na sebe robili rozsiahle výskumy, z chorobopisov za celé storočie z nemocníc sa pomaly vyklubalo zaujímavé poznanie, že horoskopy majú viac spoločného s chorobami, než sa myslelo, keď moderná medicína celú astrológiu hodila von oknom.
 
nejde ani tak o samotné horoskopy - jednoducho sa zistili, že spústa chorôb vzniká u ľudí, narodených v istom ročnom období, prípadne v rovnakom mesiaci, a hlavne preto, že vplyvy na budúceho človeka majú environmentálne a sezónne vplyvy v tehotenstve.

 

Súvislosť medzi mesiacom narodenia a zdravotným stavom naznačuje najväčšia analýza zdravotných informácií svojho druhu

Obsiahla viac než desať miliónov ľudí, ktorí pochádzali z troch krajín a z piatich rozličných klimatických podmienok.

 

štúdia sa neskôr preniesla a rozšírila do iných krajín, do nemocníc v kdejakých kútoch sveta, a zistila, že 55 chorôb celkom iste vykazuje súvislosť s dátom narodenia.

napríklad

 

Ukázalo sa, že matky, ktoré boli v treťom trimestri vystavené nízkym hladinám slnečného žiarenia, porodili deti náchylné na cukrovku 2. typu. Pre obyvateľov New Yorku (ktorého hrubým európskym klimatickým ekvivalentom je švajčiarsky Zürich) platí, že zvýšené riziko cukrovky majú deti s narodeninami medzi decembrom a marcom.

...
astmou najčastejšie trpeli ľudia narodení v júli a októbri.
...
Zvýšené riziko fibrilácie predsiení, ktoré sa spája s potenciálne nebezpečným abnormálnym srdcovým rytmom, sa zas spájalo s vystavením jemným prachovým čiastočkám v ovzduší. Čiastočky zároveň zvyšovali riziko vysokého krvného tlaku.
...
Ak boli deti v prvom trimestri vystavené zvýšeným dávkam oxidu uhoľnatého, v priebehu života čelili zvýšenému riziku depresie a úzkosti.
 

 

...

 

keď je to tak, a vyzerá, že je, 10 miliónov skúmaných pacientov nie je malá vzorka, tak zrejme nie vždy môžeme ovplyvniť svoje ochorenia, a nie vždy je na mieste lekárske hundranie "schudni, priber, nejedz toto, nejedz tamto, nepi kávu" ... len z časti :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

dávam to sem, kedze aj psy nemoci sú civilizačné :smile: Daniel Amen v jeho ted talku šokujúce ze psychiatri sú jediní lekári , ktorí nevidia orgán ( mozog ) ktory liečia . napr, ked naskenovali vyše 500 mozgov odsúdenych zločincov , zistilo sa ze často majú poškodeny mozog , a je mozné tieto mozgy aj rehabilitovat . zmienuje sa o prípade chlapca ktory bol mimoriadne násilny, namiesto toho aby ho začali slepo liečit psychiatrickymi liekmi, spravili mu scan mozgu a našli mu v mozgu cystu velkosti golfovej loptičky. po odstránení cysty všetky jeho problémy zmizli . atd 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Je možné Alzhemiera alebo aj degenertívnu stareckú demenciu považovať už dnes za civilizačnú chorobu.
žijeme priemerne dlhšie a postihuje spravidla viac ľudí... ale napadlo mi to z iného dôvodu:

clovek2 napísal vo vtipoch jeden alzheimerovský vtip, a z toho mi napadla jedna vec:

mame pred mesiacom zomrela spolužiačka a od detstva kamarátka aj dlhoročná kolegyňa...

bola to žena, ktorá mala tri vysoké školy, pri tom neskutočne veľa manuálne pracovala, rozdávala sa, čítala, riešila celé desaťročia krížovky a tajničky a sudoku a kdečo, úspešne skončila niekoľko univerzít tretieho veku... sama hovorila,  že si udržuje mozog v pracovnom rytme, pestuje si ho, aby nezakrnel.

pred nejakým rokom sa aktívna žena, ktorá udržovala jeden celý kompletný laz so štyrmi domami kdesi v horách a cestovala hore dole pomáhať ešte aj dospelým vnukom,
sa dostala zrazu do nemocnice a o pár dní už bola v hospici, išlo to u nej tak rýchlo, že po mesiaci si niekedy nedokázala spomenúť na priateľku, zanedlho už jej ani nepridržali telefón pri uchu, lebo to bolo zbytočné.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, game napísal:

clovek2 napísal vo vtipoch jeden alzheimerovský vtip

hm, ale keď tak pred spaním vojdeš do kuchyne, napiť sa vody, buchne ti do nosa smrad plynu ... na sporáku všetky štyri horáky otvorené, síce na najmenej, ale predsa, tak vtedy na vtipy nemyslíš ... kto nezažil, nevie...

kebyže ma vtedy nesmädí, dnes už to asi nepíšem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
Dňa 14. 9. 2020 at 17:53, game napísal:

...

bola to žena, ktorá mala tri vysoké školy, pri tom neskutočne veľa manuálne pracovala, rozdávala sa, čítala, riešila celé desaťročia krížovky a tajničky a sudoku a kdečo, úspešne skončila niekoľko univerzít tretieho veku... sama hovorila,  že si udržuje mozog v pracovnom rytme, pestuje si ho, aby nezakrnel.

pred nejakým rokom sa aktívna žena, ktorá udržovala jeden celý kompletný laz so štyrmi domami kdesi v horách a cestovala hore dole pomáhať ešte aj dospelým vnukom,
sa dostala zrazu do nemocnice a o pár dní už bola v hospici, išlo to u nej tak rýchlo, že po mesiaci si niekedy nedokázala spomenúť na priateľku, zanedlho už jej ani nepridržali telefón pri uchu, lebo to bolo zbytočné.
 

O mojej svokre, ktorá si yvvyslela, že sa jej susedia snažia ukradnúť balkón, záhradu, postaviť si záchod na jej balkóne, aby mali kam robotníci chodiť, a podobné nezmyslky, to už som písla.

sestra mala takú svokru, bola to veľmi milá a vitálna pani, zaujímala sa o všetko, bola mimoriadne empatická a mala rada snáď celý svet, aj so sestrou mala veľmi pekný vzťah, tiež si robila U3V a spievala v nejakom vraj dobrom zbore, počula som ju a naozaj aj ako veľmi stará pani stále krásne spievala, až naraz akoby sa otočila, z ničoho nič obvinila segru, svoju nevestu, že ju určite chcela zabiť. Potom začala zabúdať, ocitla sa v DS - keď si ju niekedy na víkend vzali domov, to už bývali v Maďarsku - sestra musela na ňu celý deň dávať pozor ako na malé batoľa, aby nespadla do bazéna, aby sa nedostala von z dvora a nezablúdila niekde, babička si sťahovala plienky a kadila po byte a ešte keď to sestra potom odpratávala, tak jej - babička sestre - vytýkala, že čo to robí, či sa nehanbí k*k*ť na dlážku, no, to by bolo dlhé písanie. Človek, ktorý je živý, má sa k svetu, je aktívny - a zrazu bum - a je po všetkom.

 

Dňa 14. 9. 2020 at 22:21, clovek2 napísal:

hm, ale keď tak pred spaním vojdeš do kuchyne, napiť sa vody, buchne ti do nosa smrad plynu ... na sporáku všetky štyri horáky otvorené, síce na najmenej, ale predsa, tak vtedy na vtipy nemyslíš ... kto nezažil, nevie...

kebyže ma vtedy nesmädí, dnes už to asi nepíšem.

tak môj tatko síce na plyn nezabúdal ani pred tou osudnou porážkou, po ktorej sme ho už nemohli nechať samého a po liečbe išiel do DS. Ale zato párkrát zabudol zatvoriť dvere na byte. Keby nie dobrí susedia, ktovie, kto sa mu tam mohol vplížiť. Tiež ho okradli na trhu, nevedel, ako mu mohli vytiahnuž peňaženku s peniazmi aj dokladmi z vnútorného vrecka na kabáte. Je možné, že on po porážke má veľmi zúžené zorné pole, inak si to neviem predstaviť, ale stalo sa. Teraz už naozaj zabúda, ale nás vie, kto sme, ľudí okolo seba tiež pozná, a vie, kde si tam čo dal, toto si pamätá, ale zabudol mená vnučiek, hoci sa vždy poteší, keď ich vidí. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov