Skočiť na obsah

Obdarúvanie, keď máte niekoho radi ...


arwiel

Odporúčané príspevky

Obdarúvate milovanú osobu? Kúpite jej darček pre potešenie? Ako často tak konáte? Len na sviatky, alebo aj vo všedné dni? Dali ste niekedy niekomu darček aj len z princípu, len preto, že sa to od vás očakávalo? Komu? Alebo aj osobe, ktorú ste nemali práve v láske, a to len preto, aby ste ju podpichli? hmm?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 40
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • cheki

    6

  • game

    4

  • arwiel

    4

  • choze

    4

Top prispievatelia v tejto téme

podpichovať darčekmi som nezvykla .... akosi to nie je moja parketa :)

 

 

ale veľmi rada darujem niekomu niečo len tak ...kúpim trebárs na nejakom jarmoku, alebo uvidím niečo - nejakú milú drobnosť a zvyčajne hneď viem, pre koho by to bolo ... alebo nosím v kabelke a vždy sa nájde niekto, komu to práve môže priniesť radosť ... a nie sú to len tí blízki z rodiny ...

 

 

nedávno - som na jarmoku kúpila taký malinkatý drevený štipec - asi 2 cm to má ... a na ňom sedí malá lienka ... to sa dá trebárs pripnúť na list kvetu alebo tak ....

 

bola som u svojho lekára, ktorého mám skutočne rada, lebo je to milý človek ... hľadala som v kabelke nejaký papier a dostalo sa mi to do ruky .... tak som mu to dala ... tam si to pripol na takú blbostičku, čo mu trčala z pohára .... a má to tam stále ... možno mu iní nosia kdečo iné, nie možno, určite ... ale tú lienku tam má :lol:

 

prišiel nám niekto opraviť nejaký prístroj, naháňal po vreckách pero, mala som práve jedno "voňavé" ... po pár korún z nejakého výpredaja ... tak som mu ho dala ... furt dokola s ním čmáral a voňal to ... ;)

 

no ... takéto drobnosti .. také nečakané, keď môžem urobiť radosť, hoci len takú maličkú ... tak prečo nie ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obdaruvavam, to ako keby som mu hned auto kupovala :-)))

 

ale obcas nejake blbostky... naposledy myslim som mu spravila zo 4 (ci 5??) lizatiek kyticku... :)

velke veci nie, to je dobre na nejaky sviatok a tak..nech to nezovsednie

ale blizi sa Mikulaaaas, hmm :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

také že niekomu dám pero, to aplikujem aj ja... väčšinou je to tak, že si ho niekto požičia a keď mi ho ide vrátiť, mávnem rukou a poviem: nechaj si...

inak darčeky nikomu nedávam, nemám na to peniaze a občas by som veru aj niekomu chcela dať...

na druhej strane darčeky veľmi nerada príjmam... teda na sviatky... keď niekedy len tak dostanem lizatko, tak ma to poteší, ale keby viem, že niečo dostávam s tým, že je nejaký sviatok, tak to nie.. to ja nechcem ani vidieť... o tom to podľa mńa nie je....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

keď som bola kedysi dávno v Auparku, kúpila som si v DaVincim drevené korálky a z nich som si spravila náhrdeľník, no nosila som ho ako náramok, pár krát omotaný okolo ruky... požiačala som ho raz peve, keď sa nudila na hodine ruštiny, nech sa má s čím hrať a potom som si to nevypýtala....

na druhý deň som jej to videla na ruke a spýtala som sa jej, či má dobrú náladu... a ona sa ma spýtala, že prečo sa pýtam, tak som jej vysvetlila, že som jej ju chcela pozdvihnúť tým, že by som jej tie korálky už nadobro darovala... a darovala som... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobra tema a ja mam kua problem ako svet. moja zakonita ma zajtra narodky a ja za boha neviem co jej kupit lebo podla mojho nazoru vsetko ma a podla jej nazoru nema nic alebo len malo druhov. takze prosim o radu co kupit zene vo veku 30 + drobne. aby ju to aj potesilo. v sume asi do 2000. dakujem. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zamontujem sa ti do toho, aj keď ti neporadím :lol: pre toto sa neobdarúva u nás na narodky a meniny a podobne ... lebo je to také násilné, lebo "musím" ... keď podarovať, tak milú drobnosť a hocikedy, keď si na toho človeka zmyslím ... a keď už fakt treba, tak kvety ... no jo, mimo misu ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o tom ze je to nasilu ju presviedcam uz dlhe roky a ona tvrdi ze mne vzdy nieco kupi , ale ja zas toho vela potrbujem ja mam vela konickov. a to nechce ani so mnou do maxu . a tie kvety su samozrejme to nemusi mat ani sviatok ja som asi este romantik :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to ja sa kvetin od mojho draheho nedockam :) on je taky truhlik v tomto trosku :lol:

 

 

ja rada obdaruvam ludi ked maju nejaky sviatok, problem je v tom ze nerada kupujem len tak veci kvoli tomu ze je ten sviatok a tak sa castokrat stava ze darcek dostanu az vtedy ked najdem nieco co ma naozaj oslovi :) a velmi rada nieco vyrabam, ale tiez mi dlho trva kym sa k tomu aj dokopem a kym vymyslim ze co vlastne a kym to naozaj zrealizujem ;)

 

ale citim sa blbo ked mi niekto nieco da, a ja na oplatku prenho nic nemam, lebo som nevedela ze si davame darceky, stalo sa mi to aj tieto vianoce, tak som sa citila blbo trosku ;) ale tak nabuduce budem vediet aspon a nieco vymyslim, vyrobim nejaku drobnost a tak ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a to je aj moj problem oni mi vzdy nieco daju a ja im nic alebo len kvety ale zas ja kupujem nieco pocas celeho roka takze podla mna maju vsetko a za boha ma nenapadne co nemaju. ich napadne vzdy nieco ale to preto ze pri mne ako muzovi je strasne vela moznosti ja keby zacal menovat co potrebujem tak by som mal malu kapacitu na monitore.

andulka kazdy muz je truhlik ale kazdy v inom odbore. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obdarovat a byt obdarovany - to su dve rozdielne veci. Darceky viem prijimat, ale este sa mam v com zlepsovat. Zato darovat viem s eleganciou, graciou a mam ten dar, ze sa zvyknem trafit do vkusu obdarovaneho. Pravda, byva to hlavne na sviatky, ale vynimocne aj inokedy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aby som nezostal nic dlzny tak ako to dopadlo. zena dostala kvety velku cokoladu odmietla slnecne okuliare no a ked uz som bol v obchode tak som si sebe doprial nove ryfle aj novu mikinu. a je to ako sa hovori aj vlk syti aj kozy velke :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rada davam darceky, no nie vzdy su napady...

ale jeden mi skrsol v makovicke, a musim ho zrealizovat, bude v nom aj nieco zo mna, cize - aj rucna vyroba, este na to treba dokupit potrebny material a tak a tak :-)

 

kvetinky su mile :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kurňa všetci tu radi obdarúvate tak teda meniny mám 8.júla a narodky 12.decembra, adresu dopíšem neskôr. :lol:

 

Tiež rád obdarúvam iba tak z pre radosť druhého. Rád sa pozerám, keď sa ten druhý teší. Ale aj ja rád dostávam keď to je nejaká blbosť iba tak z haluze tak mám radosť, alebo keď to je kniha uhmmm.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja rada obdarúvam tak, že zatiahnem kofolu, len tak kúpim lízatko v bufete a podarujem a tak. Aj väčšie dary dávam rada, ale nie moc rada na ne míňam prachy :lol: (chudobná študentka, na né). Na narodky rodičom kupujem len nejakú väčšiu čokoládu a všetci si na nej pochutíme, jednej kamoške podľa tradície niečo kúpim, nejakú malú vecičku a pre dve kamošky sa skladám (podľa toho, ktorá z nich má narodky tak s ďalšou kúpime spoločne menší dárek).

Samozrejme, že aj rada dostávam. Hlavne milujem prekvapenia :) Kadejaké drobnosti. Na Vianoce poteší kniha.

Ale inak nie som nejako darčekovo založená, dokáže to byť pekná otrava a ani nikdy darčeky neočakávam. No potešia, to je jasné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Dnes som čakala pri bankomate s dcérkou, za nami stála staršia pani. Malá mi priniesla ďatelinku, tak som si ju vložila do peňaženky. Pani sa ozvala, že je to milé, že som kvietok neodhodila, a spýtala sa dcérky, či by aj jej darovala nejaký kvet. Malá jej doniesla čakanku a pani si ju s úsmevom vzala a povedala, že si ju nechá na pamiatku.

 

Obdarovávanie je krásna záležitosť. Moja kolegyňa je niekedy nad neskutočným množstvom práce zamyslená a zamračená a vtedy k nej prídem a poviem: Úsmev, prosím.

A zo zvyku sa začneme na seba usmievať, až kým sa jej nezlepší nálada.

( niekedy by som aj ja potrebovala, aby sa na mňa niekto usmial, len tak...)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je mile! Moja mala sesternica, teda vtedy bola este uplne mala, ledva drzala ceruzky v ruke, raz nacarbala taky obrazok. Dost dobre so nechapal, co to akoze ma byt, ale nevadi, nechal som si ho. Viem, ze je to dane z lasky, takze nezalezi na tom, ako to vyzera. :lol: :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked sa ma niekto pyta co chcem, vzdy poviem ze dom a velke auto inac nic :)

ja zas hovorím svätý pokoj a nič viac ;) ale ešte nikto mi ho nedal

 

samozrejme, že rada dávam, je to super pocit, keď vidím ako to toho človeka poteší. a keď viem, že niečo veľmi chce, tak to človeku podarujem hocikedy a nečakám na nejaký sviatok /sviatky uznávam, len keď sa pije :) /

ale aj veľmi rada dostávam darčeky, také drobnosti, najmä od ľudí, od ktorých by som to nečakala. veľmi ma potešila biela čokoláda od môjho spolužiaka k narodeninám, lebo si po niekoľkých rokoch pamätal, že ju mám najradšej ;) alebo keď za mnou na bicykli uháňal kamarátov starý otec, lebo mi v záhrade natrhal kyticu kvetov ;) takéto ma poteší omnoho viac, ako nejaké veľké a drahé dary len preto, že mám narodeniny a budú vianoce :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Cawte vsetci...akoze viem ze to tu asi urcite niekde je ale nic som nenasiel tak prepacte za nove vlakno...uz sa blizia vianoce a neviem co mam kupit mojmu dievcatu....ako normalane by som sa tym zaoberal niekedy v decembri...a ako sa poznam kupoval by som na poslednu chvilu...ale teraz nie...nechcem zas behat po obchodoch a nevediet co kupit a hlavne na zaciatku decembra idem do nemocnice a nebudem mat moznost nic kupit tak chcem kupit este teraz nieco alebo mat aspon dobru predstavu ze co jej kupit...uz ma napadlo kupit jej vonavku, nohavicky, do kinderka nieco dat...ale neviem vsetko sa mi to zda byt take divne...nemozete poradit?? dikess :lol:

 

hmm to tu musim pisat podla pravopisu....aaaach:D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno niekto iný ti poradí, možno to chce len prejsť sa po meste a niečo zazrieť ...

ťažko radiť, keď svoje dievča poznáš ty, vieš, na čo si potrpí alebo čo ju prekvapí ... výber je široký od tých nohavičiek až po knihu a diamantový prsteň :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nooo lenze ja po meste moc nemozem bo som stale doma zavraty...obcas vyjdem von ale nebyvam v meste....a dost casto som bol teraz v nemocnici a moja jedina vychadzka bola aj je do mesta v sanitke...takze tak...ale ked tak uvazujem...vyzdravenie a prepustenie z nemocnice neni celkom fajn darcek??:lol:...ale ne musim jej neco kupit...a ten diamantovy prsten??haha este som neskoncil ani strednu tak neviem odkial by som mal na to prachy...a to maaaaa esteee caaaaas:D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov