Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

No úradu práce určite treba nahlásiť každú zmenu. Ostatné info ti skôr dajú na daňovom, určite by som sa radšej prešiel tam spýtať, ako sa spoliehať na informácie odtiaľto. Daňový úrad, je miesto, kde sa furt niečo mení, až človek len nadáva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

k práci aj študovaniu v zahraničí celkom iste patrí nový produkt z dielne našich poslancov ...

 

pokiaľ sme to dobre pochopili, pán Kaliňák sa vracia k podivnej kontrole obyvateľstva, alebo mu ide o vyzbierané pokuty ... :hmmm:

 

- keď chce byť dakto v zahraničí viac ako 90 dní, musí to nahlásiť ...

keď to nenahlási, a zostane viac ako 90 dní, dostane pokutu

decká na výmenných pobytoch v školách, hosťujúci profesori, výmenní zamestnanci, hlásiť, lebo po dvadsiatich rokoch voľnosti budete zaradení do priestupkového konania a platíte pokuty

ktovie, či to bude platiť "vsjo rovno" ako všetko iné v tejto republike ...

 

za neohlásenie dlhšieho vycestovania zo štátu pripravil Kaliňák pokuty

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

necital som ten zakon, ale predpokladam, ze vsetky kategorie, ktore si vymenovala, sa aspon raz za 90 dni domov vratia (a potom znova vycestuju), takze v tom by som problem nevidel

to, ze tu nastupuje nova totalita, vsak vieme uz od volieb, ze ano ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

netuším ... ani ako to chce pán minister riešiť s ľuďmi, čo zostanú vonku nadobro bez nahlásenia, napríklad ...

možno im budú naskakovať penále či čo -_-

 

v každom prípade je dnes net v odozve na tento produkt plný poznámok typu :
- chcem prejsť z obývačky do wc, ale rýchlo, mám to hlásiť ?  :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hlásenie zmeny polohy v praxi

 

post-88-0-49981600-1368886126.png

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/100278/1349849/Hlasenie-polohy-Kalinakovi-ste-si-vzali-k-srdcu--Citajte--co-dalsie-chcete-ministrovi-oznamit-

 

Mňa by len zaujímalo, čo sa zas zverejnením /či vytiahnutím/ tohto zákona sleduje ...

... čo bolo potrebné "zakryť", aby sa ľuďom odpútala pozornosť?! :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

napriek mojmu vseobecnemu odporu voci smeru nepovazujem tento zakon za tak zly, ze by som vypisovala na min vnutra nejake somariny, ze idem z kuchyne do obyvacky.. v tomto pripade su vsetci pobureni, najviac ti, co nevystrcia nos z republiky okrem dovolenky v chorvatsku, vacsie prusery ludi nepohli tak, ako tato somarina.. az krutim hlavou...  jednak ta povinnost existuje od roku 1998, jednak si nemyslim, ze to je az taky nezmysel, ako ludia prezentuju.. ma to dopad aj na dorucovanie, v konecnom dosledku v prospech ludi, ktori su vonku.. uplne vazne mam v tomto pripade pocit, ze toto je nafuknuta vec... a cim viac zdielanych odkazov o polohach, tym menej o tom dotycny vie.. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a teraz nieco z praxe:

 

mate niekto skusenosti z prace v Holandsku v oblasti hotelovych sluzieb ? syn sa chysta vycestovat a ide tak trochu na blind, nejake kontakty sice ma, ale nic 100%

takze kazde odporucanie bude dobree

thx

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hehe, na fore s piatimi ludmi je mala pravdepodobnost, ze najdes niekoho "so skusenostami z prace v Holandsku v oblasti hotelovych sluzieb".

Skor daj do google nieco ako "forum holandsko skusenosti"

alebo ist na pokec.sk do miestnosti holandsko ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Hmm tak dostavam sancu ist do IBM do Brna.  

 

Premyslam este. Lebo platovo to bude ovela lepsie ako ta almuzna v Tecku. Avsak som nahodou nasiel nejake ceske forum kde par ludi sa nie velmi pekne vyjadruje k tomu IBM v Brne. 

Uvidim ci sa mi este s nimi podari dohodnut na par veciach a asi tak sa rozhodnem ci to brat alebo este skusist s tou almuznou par mesiacov vyzit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

ten  vyššie a pár príspevkov pod tým   spomínaný "Kaliňákov zákon" o nahlasovaní pobytu v zahraničí nakoniec skutočne má opodstatnenie - netuším, možno niekto vie, ako sa to celé dodržiava, odvtedy ...

ale a posledné roky sa prevalilo zopár podivností s otrokárstvom, už to dávno nie je len záležitosť tretieho sveta, do osídiel sa dostávajú v snahe nájsť lepšiu, či vôbec prácu Slováci, často bez overenia, na blind, kamkoľvek.

 

na margo dôverčivosti ľudí ministerstvo vnútra spravilo pokus ... spomínalo sa to v kdejakých tv novinách a zdrojov je hodne po nete - ale išlo o toto:

 

V roku 2014 zaznamenalo Ministerstvo vnútra SR (MV SR) na Slovensku 15 trestných činov obchodovania s ľuďmi, desať z nich sa podarilo objasniť.

Na brífingu o tom informoval minister vnútra Robert Kaliňák. Podľa jeho slov má táto trestná činnosť vzostupný charakter, navyše mnoho ľudí ani neprizná, že sa stali obeťou obchodovania s ľuďmi. Ministerstvo vnútra v spolupráci s tretím sektorom tak pripravilo netradičnú osvetovú kampaň. V nedeľu 8. marca spustilo webovú stránku superzarobok.sk.

Jej zriaďovateľ tu za prácu vo Veľkej Británii, Rakúsku, Nemecku a Španielsku ponúkal lukratívny zárobok až 2300 eur. Stránka vykazovala celý rad chýb, pôsobila nereálne a nebola na nej napríklad uvedená žiadna adresa agentúry.

 

2237662_superzarobok-ministerstvo-vnutra
 
Stránka pôsobila na prvý pohľad seriózne, pri bližšom pohľade však vykazovala viacero chýb (napr. názov "Works4Ju" by mal správne znieť "Jobs4You")Autor: int

„Napriek tomu sa tu za tri dni zaregistrovalo až 2200 ľudí. Ide o alarmujúce číslo. Všetci títo ľudia boli ochotní podstúpiť ďalšie procesy, nevediac, čo ich čaká,“ reagoval Kaliňák. Po zaregistrovaní dostal každý záujemca o prácu oznámenie o rizikách obchodovania s ľuďmi v zahraničí. „Kampaň bude pokračovať, lebo výsledky ukázali, aký obrovský počet ľudí je schopných naletieť,“ doplnil Kaliňák.

Podľa ministerstva vnútra medzi najviac ohrozené skupiny obchodovania s ľuďmi na Slovensku patria osoby so základným vzdelaním, najčastejšie ide o slobodné ženy pochádzajúce z Košického kraja. Obchodníka väčšinou poznajú. Zaujímavosťou však je, že obeťami zneužívania sa čoraz častejšie stávajú aj muži, ktorí vykonávajú ťažkú otrockú prácu v podstate zadarmo. Cieľovou krajinou zneužívaných obetí je najčastejšie Veľká Británia.

alarmujúce čísla

 

2200 ľudí sa zaregistrovalo bez toho, že by tušili, kam, s kým, prečo, za čo ... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a ?
clovek sa denne musi registrovat na hocijakej blbej stranke, len aby zistil uplne nepodstatnu informaciu

nehladiac na to, ze urcite gro z tych ludi neovlada anglictinu na takej urovni, aby rozoznali, ze spravne ma byt "jobs4U"

namiesto toho, aby vytvarali podmienky na zamestnavanie ludi na SK, tak minaju peniaze na fejkove stranky, hnus velebnosti

ano, aj ja poznam vo svojom okoli x ludi, ktorym sa v zahranici neviedlo najlepsie (nastastie vsetci dobre dopadli), ale tiez xn ludi, ktori tam normalne pracuju

moj syn sa tiez z prvej roboty vratil po troch tyzdnoch a viac-menej prerobil, ale teraz uz je vonku skoro rok a pol... tvrdo maka a zaraba

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov