Skočiť na obsah

Poistka na auto


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 44
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • alarm

    10

  • Ryan Giggs

    9

  • chrust

    8

  • Nokia

    4

Top prispievatelia v tejto téme

zistil som ze v podstate je jedno aka je poistovna, v priemere si na auto do objemu 1400 vies zohnat poistku okolo 4000 korun...

odporucam ti, obrat sa na svojich znamych ci niektori z nich nerobi v poistovni

ja to robim tak, mam znamu co ma poistovaciu kancelariu a robi s viacerymi poistovnami, kazdy rok dam vypoved a vzdy mi najde lepsiu zmluvu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Počul som v rádiu, že je to do 19. novembra, ale týka sa to len tých, čo majú poistené auto na kalendárny rok. Ostatní vraj túto možnosť nemajú. Dajú sa tie predpisy naštudovať niekde na nete? Len mi, prosím, neraď google, skôr konkrétny link, ja som strašne pohodlný.

Skúšal som poistnú kalkulačku Allianzu a vyšlo mi poistné okolo 2600 korún, čo je dosť dobré. Podľa výpočtu v komunálnej, kde som poistený tento rok, by som mal platiť 9900 korún, čo je oproti predchádzajúcim 3 tisíckam plus niečo dosť husté (a hnusné). Tak sa chcem na nich vykašlať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Ahoj, dnes som kupil sekaca, potrebujem ho poistit. Ale ... chcel by som, aby mi PZP koncilo koncom roka, aby som si potom mohol vybrat z lepsej ponuky. Je to vobec mozne, alebo sa PZP uzatvara na cely jeden rok?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No teraz som začal pracovať v poisťovníctve, produkty PZP som ešte "nepreštudoval", ale práve som pár bodov paragrafov a našiel som jeden bod, ktorý by ti mohol pomôcť:  :lol:

 

Ak nie je v poistnej zmluve dojednané inak, poistenie sa

dojednáva na dobu neurčitú

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiborco akurat ze v kazdej poistnej zmluve mas na jeden rok s "automatickym" predlzenim ked ti poslu ze ti ju dvihnu o tolko a tolko

preto si skoro kazdy, kazdy rok zrusi poistku a vyplni novu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Dobrý deň, mám uzatvorené povinné zmluvné poistenie, ktoré som uzatváral online na http://www.netfinancie.sk/pzp/ a to ako fyzická osoba s IČO(živnostník). Teraz som založil spoločnosť S.R.O. a toto auto sa stáva majetkom tejto firmy. Ako by som mal postupovať v tomto prípade, je potrebné zrušiť poistku a uzavrieť novú ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako by som mal postupovať v tomto prípade, je potrebné zrušiť poistku a uzavrieť novú ?

Keďže sa mení majiteľ vozidla zapísaný v TP, tak áno. Pôvodnú zmluvu je potrebné vypovedať a uzavrieť novú. K výpovedi zmluvy je potrebné priložiť kópie dokladov, ktoré potvrdzujú zmeenu
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

poistovnu mozes zmenit hocikedy, staci dat 6 tyzdnov pred koncom zmluvy vypoved

 

Mne tento rok dokonca pred výpovedným termínom zaslali výšku poistného, čo sa mi zdá fér, nakoľko mnohí ľudia tento termín premeškajú. Aj keď neviem, prečo je to takto nastavené. Nestačila by výpovedná lehota 10 dní pred ukončením poistného vzťahu? A aby tých 10 dní nepadlo na Vianoce a koniec roku, tak by sa stanovil termín: prásk od boku - napr. 1 februára.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

maju to prespekulovane

 

moji rodicia tiez premeskali tuto lehotu, prislo vyrozumenie, ze nasu ziadost zamietaju

 

potom nastava uz iba jeden krok, a to, nezaplatit poistne na dalsi rok, co podla zakona znamena, ze konci poistny vztah

avsak....ma to jeden hacik

 

ludom zacnu chodit mesacne upomienky ... ti, ktori nevedia ze nemusia zaplatit, samozrejme zaplatia, nie malo penazi

dolezite je vsak si pockat na kvazi vyrozumenie zo sporitelne, a az v tomto dokumente sa uvadza, ze ak sa do 30 dni nezaplati tato ciastka, zmluva zanika

samozrejme je potrebne zaplatit obdobie od uzatvorenia zmluvy po obdrzanie tohto dokumentu, co moze nejedna poistovna zneuzit (mala by to urobit zvacsa do troch mesiacov, cize je potrebne uhradit 3 mesiace)

 

tiez nerozumiem lehote 6 tyzdnov...to aby clovek mal v buducorocnom diari zapisany termin kedy ma ist vypovedat zmluvu havarijneho poistenia :thumbdown:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to sa mi stalo minulý rok...prišiel som dva dni po termíne.

To, čo ma ale dosť vytáča je fakt, že poisťovne sa nesprávajú korektne.Pokúsim sa vysvetliť, čo mi vadí....

Kúpim auto cena napr. 15 000€. Uzatvorím havarijné poistenie na 1 rok. Na ďalší rok mi príde šek s tou istou sumou. A to je myslím nefér. Po roku klesla hodnota auta,.. ja viem, že v prípade potreby by museli dodať nové diely ako na nové auto, ale v prípade totálky nedostanem plnú hodnotu auta. Odrátajú použitelné diely a vyplatia nejakú zbytkovú hodnotu. Táto hodnota ale každý rok klesá. Preto si myslím, že poistenie by malo byť zložené z dvoch častí. Jedna časť je "nový náhradný diel", tá sa s vekom vozidla nemení, a druhá časť, ktorá by odrážala klesajúcu cenu vozidla v prípade totálky.. Takže suma sumárum, poistenie havarijné by malo s vekom vozidla klesať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Máme v jednej poisťovni urobený taký balíček poistiek na autá a prívesný vozík. Vraj to bola veľmi dobrá cena. Toho roku nám jeden známy povedal, že sa na to pozrie, či by sa z toho nedalo urobiť niekde ešte čosi lacnejšie. Nakoniec našiel lacnejšie ( zhruba o nejakých 120 €) , ale mali by sme to nie v jednej poisťovni a tým pádom aj na každé auto samostatnú zmluvu.

Tak sme zavolali do poisťovne, že teda máme možnosť sa postiť lacnejšie v inej poisťovni. Opýtali sme sa, či vedia čosi urobiť s cenou, a ak nie, tak by sme dali výpoveď. Tetuška nám povedala, nech jej dáme deň, že sa na to pozrie. Zavolala na druhý deň, a prepočítala to tak, že máme poistku lacnejšiu o 180€.

Super. Sme spokojní a tetuška je spokojná tiež, akurát kamarát prišiel o nového klienta. :)

 

Treba si to pozrieť vo viacerých poisťovniach, a ceny porovnať. Teraz je veľa ľudí, čo sa zaoberajú poistkami a s radosťou sa pozrú na cenu a vyberú vám výhodnejšiu poistku. Za opýtanie sa neplatí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne nešlo tak ani o mechanizmus, ako prísť k lacnejšej poistke-ten poznám, chcel som len poukázať na nekorektnosť-malo by to byť automatické, že mi znížia poistku, keďže ich plnenie je menšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je len v teoretickej rovine. Takisto by ti mali každoročne znižovať plnenie ako bonus za bezškodovy priebeh. Prax je však ina. To ale nie je vina poisťovni, ale zakaznikov. Väčšina nad tym mavne rukou a zaplati. Takto ale funguje cela naš spoločnosť. Toto je len jeden z množstva prejavov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Po roku klesla hodnota auta,.. ja viem, že v prípade potreby by museli dodať nové diely ako na nové auto,

Aj na 10 ročné auto Ti v servise dajú nové diely, ale poisťovňa uhradí len časť sumy podľa veku auta ... takže 300 eurový blatník na ročné auto uhradia z 90% = 270€, kdežto rovnaký blatník na 10 ročné uhradia 20% = 60€.

Amortizácia - pointa je v tom, aby si takto niekto nevyskladal nové auto

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to mňa ako zákazníka platiaceho si havarijné poistenie prd zaujíma. Niekto nedobrzdí, rozchniape mi zadok auta. Prečo by som mal doplácať na to, že mám 20 ročné auto? Nič som predsa neurobil!!! V takomto prípade by som to asi vymáhal (alebo poisťovňa) od "zrazitela"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je sice pekne ze ta to nezaujima, ale so zakonom nepohnes. Ja som bol 2-krat obetou nehody a vzdy som na to doplatil ja. Stalo ma to par stoviek eur. A moje 11 rocne auto ma hodnotu mozno 2 tisicky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to mňa ako zákazníka platiaceho si havarijné poistenie prd zaujíma.

A poisťovňu prd zaujíma, že Teba to nezaujíma. Vo všetkých poisťovniach je tento princíp rovnaký, takže zákazník nemá kam uniknúť. A myslím, že sa nejedná iba o havarijné, ale aj o PZP.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moje skúsenosti sú nasledovné:

Narazilo do mňa auto..vek vozila 7 rokov .havarijná poistka...kompletne preplatená oprava mínus spoluúčasť. To isté vozilo, o dva roky, pecka od zadu, odrátali mi amortizáciu. Takže neviem zodpovedne povedať, ako by sa zachovala poisťovňa..ak by....auto má 4 roky...?

Viete, mne nechce prejsť mozgom, že ak ako šofér som účastníkom nehody z cudzej viny, prečo by som na to mal doplatiť? Je to zle nastavený systém...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Narazilo do mňa auto..vek vozila 7 rokov .havarijná poistka...kompletne preplatená oprava mínus spoluúčasť. To isté vozilo, o dva roky, pecka od zadu, odrátali mi amortizáciu. Takže neviem zodpovedne povedať, ako by sa zachovala poisťovňa..ak by....auto má 4 roky...?

 

Tak pockaj...pri 7-rocnom aute ti neodpocitali nic a pri 5-rocnom minus amortizacia? Wow :) ...kedze oboje bola zjavne len parcialna skoda, mam skor pocit, ze niekto niekde urobil chybu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov