Skočiť na obsah

Zlomený lakeť a zlomeniny


miracle

Odporúčané príspevky

Mali ste uz niekto zlomeninu lakta ? Ak ano, v akom veku ? A ostali vam po nej nejake nasledky (znizena pohyblivost napriklad ) ? Alebo nejaku inu zlomeninu, ktora sa spociatku zdala mala a banalna - a odrazu prekvapivo tazka rehabilitacia a ostali nasledky ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja osobne nie, ale moja krstná mama mala na nohe sádru s malými prestávkami takmer pol druha roka... Raz jej to krivo zrástlo, raz jej to zlomili náhodou pri rehabilitácii, no proste hrôza... Tiež už potom chodila až do smrti iba s palicou... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no... mala som tuším 10 či 11 rokov, keď sa mi v zime po úžasnej kĺzačke u babky na zabíjačke zlomila ruka ... spomínam to, lebo ten ľad bol ale 10 metrov dlhý, a na tú ruku sa mi podarilo padnúť dvakrát....

najprv mi praskla jedna kosť, potom vraj druhá... no bolelo to aj po prvom raze, ale potrundžení dospelí ma presvedčili, že to nič nie je, aby som išla ešte raz... a ja som išla ... :lol:

 

no... podstatné je, že boli kostičky prasknuté tesne nad zápästím na ľavej ruke.... capli mi to do sadry, a po troch týždňoch vyrezali zo sadry .... ruka bola polovička, neudržala som v nej nič, ale bolo mi povedané, že to sa spraví ...

aj sa spravilo , všetko ok ....

 

až na to, že to ľavé zápästie som dovnútra už nikdy neohla do takého uhla, ako pravé .... dodnes ho ohnem maximum do pravého uhla ... niežeby mi to veľmi vadilo, len to vyzerá zaujímavo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

až na to, že to ľavé zápästie som dovnútra už nikdy neohla do takého uhla, ako pravé .... dodnes ho ohnem maximum do pravého uhla ... niežeby mi to veľmi vadilo, len to vyzerá zaujímavo :)

A to nie je dobré? :lol: Ja ohnem obidva zápästia maximálne do pravého uhla a to som ich nemal zlomené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A to nie je dobré? :lol: Ja ohnem obidva zápästia maximálne do pravého uhla a to som ich nemal zlomené.

no veď hovorím, že to moc nevadí.... :) len pravé ohnem o pár stupňov viac... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som mal zlomenú pravú ruku v lakti bolo to dávno. Ale vcelku mi to pekne zrástlo. Najlepšie na tom všetkom bola tá sestrička čo mi robila rehabilitáciu. S tou by som sa rehabilitoval aj inakšie. :lol: :)

 

Zatial čo sa týka lakťa bez následkov. Ale nie som si istý či to neodniesla hlava. :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechcem byt sprosta, ale take kliky nad dotycnou sestrickou by boli najlepsim dokazom dobre zrehabilitovaneho lakta... :lol:

a ako to mohla odniest hlava ? vari si sa zamiloval ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechcem byt sprosta, ale take kliky nad dotycnou sestrickou by boli najlepsim dokazom dobre zrehabilitovaneho lakta... :lol:

a ako to mohla odniest hlava ? vari si sa zamiloval ?

 

šak na tie kliky som myslel pri tej rehabke :) :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Zlomeniny? :lol: Keď som mala rok a pol, zlomila som si pravú nohu. To si nepamätám. Keď som mala 10, zlomila som si ľavú nohu. To si pamätám veľmi dobre - sádra od prstov po bedrový kĺb. Mala som špirálovitú zlomeninu obidvoch kostí (to jest píšťala aj ihlica), ale nemala som žiadne šróby ani drôty ani inú háveď. No a pred rokom a pol som si zlomila pravú ruku.

Ľavá noha je mimoriadne citlivá, som na ňu háklivá, strhávam sa pri každom prudšom pohybe k nej smerujúcom. Stačí ťuknúť na oné miesto a zabolí to. Nohy ma bolievajú pravidelne, asi ešte nebol týždeň, kedy by nie. Niekedy sa to dá vydržať, inokedy si jednoducho musím dať liek, vyrevem sa, ľahnem a spím.

Pravá noha je v pohode a ruka je tiež trošku citlivejšia.

Toľko k zlomeninám a následkom :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hisham,

 

neviem, či je to pravidlo, to by vedela miracle ...

ale tá moja zlomená ruka bola roky strašne citlivá na počasie, bol to môj barometer, dokonca ma zápästie aj bolievalo skutočne dlhé roky ... a rokmi sa to zlepšovalo až to prestalo bolievať a reagovať na zmeny počasia

 

/ na to mám teraz krčnú chrbticu :lol: /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som zatiaľ mala len naštiepenú kosť v ľavom palci /z volejbalu/, sadra mesiac...odvtedy si musím viac dávať pozor pri volejbale, hocaký trochu nevydarený úder a začne to viac pobolievať, ale stačí chvíľu nosiť spevňovač na zápästí...ale inak necítim nijakú bolesť

 

ale inak nič našťastie zatiaľ

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

havarka: vitam v klube, bol si rychlejsi. Mne sa to iste (zlomeny nos) stalo na gympli pocas basketu, ked som bez kontaktu, ale dosledne branil kamosa. Vrazil mi tylom do nosa. Doteraz je kapanek krivy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ja som zatiaľ mala len naštiepenú kosť v ľavom palci /z volejbalu/, sadra mesiac...

ale inak nič našťastie zatiaľ

:lol: toto som sem asi nemala písať...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov