Skočiť na obsah

Televízne spravodajstvo na Slovensku


tomassi

Najlepššie spravodajstvo na Slovensku  

7 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorá zo slovenských televízií má podľa Vás najlepšiu, spravodajskú a publicistickú činnosť?

    • Slovenská TeleVízia
      0
    • TA3
    • TV J@J
      0
    • TV Markíza
  2. 2. Ktorá zo slovenských televízií má podľa Vás najhoršiu, spravodajskú a publicistickú činnosť?

    • Slovenská TeleVízia
    • TA3
      0
    • TV J@J
    • TV Markíza


Odporúčané príspevky

Táto téma ma napadla pri pozeraní hlavných správ jednej z našich TV

bola tam reportáž o tom, že chlapík uzavrel v krčme s kamarátmi stávku

podľa nej mal na ex vypiť 0,5L borovičky

úlohu splnil, no rána sa nedožil

keby sa jednalo o nejakú kuriozitu a bodku na záver, tak nepoviem, ale urobiť z toho celú reportáž v strede hlavných večerných správ je až smiešne

 

preto by som chcel vedieť Váš názor na úroveň spravodajstva u nás

 

anketa má síce len informačný chrakter, ale mohli by ste nechať záznam o Vašom hlasovaní

samozrejme pokiaľ sa zaň nehanbíte

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keďže mám iba 3 kanály - STV1, 2 a Markízu, nemôžem sa vyjadriť k Jojke a TA3. Takže som hlasovala takto:

1. STV

2. Markíza

 

Markíza - otras. Správy sú citovo zafarbené, rozoberajú trápne, častokrát až banálne problémy. Ako hovoril tomassi, niektoré reportáže by mohli presunúť skôr do toho ich Reflexu, čo ide po správach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ktorá zo slovenských televízií má podľa Vás najlepšiu, spravodajskú a publicistickú činnosť?

TA3

 

Ktorá zo slovenských televízií má podľa Vás najhoršiu, spravodajskú a publicistickú činnosť?

TV Markiza, TV JOJ

 

emocionalne zafarbene, expresivne spravodajstvo komercnych televizii ma ani v najmensom nezaujima. chcem hole fakty, kto, kde, kedy, s kym, preco, presne cisla, vsetko z blizka. nie prihriate taraniny skulaveho bruchalu v ruzovej kosielke. pri smutnych spravach ma najviac rozculuje ten vtieravy hlas redaktora (ale castejsie redaktorky) v pozadi, co to komentuje. readaktor spravodajstva tam nie je na to, aby verejnosti podsuval nejake svoje drbnute stanoviska. idiot.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

TA3 nepozerám, myslím, že ich ani nemám, a správy idú zvyčajne len kdesi v pozadí, ako väčšina programov, venujem im pozornosť, keď ma niečo zaujme ...

zvyčajne si správy prečítam na nete.

dala som ako lepšiu alternatívu STV, ako tú najhoršiu Markízu ... veľmi zriedkavo ju síce pozerám / teda ako-tak sledujem /, ale spravodajstvo je ešte o kúsok otrasnejšie ako na JOJ.

aj keď to cielene nepozerám, keď to ide a počujem to, aj to zvyčajne vnímam.

raz som napočítala v jedných správach šesť správ o mŕtvych ... a jedny o zvieratkách a bolo po spravodajstve.

nie, ďakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

LEG

vedel by si vysvetliť veľmi zaujímavý jav?

 

ako to, že si hlasoval za TA3 a nemá ani 1 hlas?

a STV 2?(to je akože STV a 2 hlasy a nie STV2)

 

ja si myslím, že momentálne je naj TA3

dal by som možno aj STV, ale po odchode Rybníčkovcov to ide pekne dole vodou

 

najslabšia je J@J-ka s Marzou, ale J@Jovnica sa mi zdá predsa o niečo horšia

aj keď ŠPORT majú ako Marza lepší, ale to až taký zázrak nie je , že?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

TV sledujem len sporadicky, preto sa k hlasovaniu nemôžem vyjadriť, možno neskôr.

Všeobecne sú lepšie správy na TA3 a STV.

Horšie na Markíze a J@J (tam je to celkom zreteľné)

 

Ale príliš ma to neprekvapuje, je logické že súkromné stanice budú mať obsahovo trochu iné spravodajstvo ako štátne, napr. čo sa týka TA3 čo je stanica zameraná čisto len na spravodajstvo (v tomto prípade je jedno či ide o štátnu alebo súkromnú TV) by bolo trochu divné keby mali správy iba o tom, že Jano vypil najviac piva za deň, suseda Kata chová 40 psov v jednej izbe, alebo decká cigánky Helgy spávajú v jame.

 

 

LEG

vedel by si vysvetliť veľmi zaujímavý jav?

 

ako to, že si hlasoval za TA3 a nemá ani 1 hlas?

a STV 2?(to je akože STV a 2 hlasy a nie STV2)

Jednoducho: zabudol zanechať záznam :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasné, že súkromné TV majú reportáže, kt. sú viacmnej bulvárne

no problém je podľa mňa v tom, že nebyť reportáži z domácej politickej scény, tak sa od Reflex-u, Črepín a pod. v ničom neodlišujú a vydávajú sa za kvalitnú publicistiku

a najsmutnejšie na tomje to, že ľudia im to baštia(skúste si to vysloviť aspoň 5-krát po sebe :lol:) a povyšujú ich nad relácie, ktoré si uznanie skutočne zaslúžia

jasné príklady môžme vidieť v rôznych TV anketách o naj reláciu, osobnosť, . . .

infarkt som skoro dostal, keď cenu za naj športovú redaktorku dostala M. Bartošíková

sorráč za výraz, ale teľa, ktoré si nevedelo ani samo pripraviť šport, získa cenu no FO

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nooo... dal som ze NAJ cinnost ma markiza - nemyslim teraz TV noviny a sport noviny... ale myslim relacie ako Na telo, Reflex, Palba,... tie su dobre a neni su az tak strasne oficialne ako tie na STV - O 5 min 12... tam si strasne potrpia na officialite a straca to na efekte - pri takych debatach mam pocit ze sledujem zasadnutnie narodnej rady! Inak dobre politicke debaty su vedene aj na TA3 - to je kvalitka! A este sa mi pacia Crepiny na Jojke... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie ich zvieratká sú skvelou bodkou za ich skvelým spravodajstvom, nikdy neviem, či sa mám smiať alebo plakať :lol:

kedysi som veľa času zabila rozmýšľaním, či to spravodajstvo myslia ako zlý vtip alebo čo, ale už našťastie žijem bez telky, tak ma už takéto netrápia :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie ich zvieratká sú skvelou bodkou

no ale keby to boli aspon nejake zaujimave a skvele zvieratko... nie len stale tie ich psy, macky, papagaje, zajace, a ina haved!

 

keby tam dali najinteligentnejsie zvieratka sveta LAMICKY, tak to by bolo o inom! to by som si aj nahraval :) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najlepsia - TA3 .. teda aspon tolko, co som mal tu moznost ju sledovat

 

najhorsia - TVMA .. neviem co hladaju spravy typu "milej sucke z Podbrezovej sa narodilo 8 krasnych steniatok, pozrite sa na ne" v spravach o siedmej. v tu ranu prepinam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a este by som dodal ze sport neni dobry na ani jednej slovenskej televiznej stanici... :lol:

 

vsade je to uplne nanic, a povrchne spracovane!!! esteze mam net, inak by som tak 95% sportovych udalosti prepasol

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

podla toho ako som hlasovala aj napíšem....tak najradšej a najčastejšie, ked pozerám správy,tka určite je to TA3, už len preto, že mi to pripomína zahraničný štýl, t.j. stanice typu BBC a CNN, ktoré tiež občas sledujem...

najmenej sa mi páči na stv, aj ked som povodne chcela dat Markizu, ale žial na stv to ide tiež dole vodu, čo ma mrzí, lebo istú dobu bola na vzostupe...

celkov si mi myslím ,že spravodajstvo a publicistika je na Slovensku na takej priemernej úrovni....sa posledných pár rokov sa na nej dost popracovalo...ale ešte je na tom,čo robit...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

STV (TA3 nechytáme) ako najlepšia, Markíza je dosť bulvár. Ale sledujem spravodajstvo na obidvoch, najlepšie sa tvorí názor na udalosti konfrontáciou. Pozriem aj české spravodajstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa mňa má najlepšie spravodajstvo TA3...je to na štýl ala BBC a CNN,dosť sa vypracovalo,aj keď ich úroveň zas nedosahuje

A najhoršie...ehm,sledujem aj spravodajstvo na Markíze,nemôžem povedať,že je to vyslovene o ničom,i keď teda to športové spravodajstvo je na prd,ale o veľa lepšie to šport.spravodajstvo ani na ostatných nie je...no najhoršie dávam STV,tam tá úroveň opôť klesá...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

TA 3 má určite najlepšie spravodajstvo................ nielen preto že davajô aj tlačové konferencie ale sú aj objektívny. Čo sa nedá povedať o Markíze hlavne keď bol majitelom ešte Pavol Rusko tak stále sa to točilo okolo strany ANO . Teraz sa to už zlepšilo ale TA3 je najlepšia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SK spravodajstvo za zapadnym svetom pekne zaostava

ci je to uz kvalitou,resp. sposobom podavania informacii

k marze a j@j sa vyjadrovat uz nebudem

na TA3 mi vadi ten prilisny odstup a takmer ziadne hodnotiace stanoviska moderatorov,co je problem vsetkych SK televizii

dalsim rozdielom je,ze hlavne spravy, kt. "na zapade" skresali na 10-15min (ostatna tarcha ostava na specializovane TV a net)

u nas trvaju nieco okolo 2hod(1700-1800 / 1900-2000)

s diskusnmi relaciami, to je zas opacne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov