Skočiť na obsah

Kníhkupectvá a antikvariáty


ivanisko

Odporúčané príspevky

Narazili ste pocas vasich ciest na obchod s knihami, ktory bol nejakym sposobom vynimocny? Vzdy ked sa ocitnem v cudzom meste ja, jednym z mojich cielov je objavit nejaky zaujimavy miestny bookstore. Ak ma niekto podobny zvyk, pozrite nasu stranku:

 

bookstoreguide.blogspot.com

 

Mozno najdete nejaku inspiraciu...

 

Zaroven by som chcel poprosit vsetkych, ktori by mali nejaky dobry tip na obchod, ktory podla Vas patri na nasu stranku, dajte vediet na: bookstoreguide@gmail.com

 

Zatial sa zameriavame len na knihkupectva v Europe, podmienkou je uz spomenuta vynimocnost daneho obchodu (v akomkolvek smere...),a to aby mali v ponuke aspon nejake knihy v anglictine...

Vopred diky za Vase tipy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja mám dobré skúsenosti s martinus.sk

Myslím že majú aj klasický "kamenný" obchod.

Zatiaľ som si u nich objednal len dve knihy, ale zakaždým boli moje objednávky celkom rýchlo vybavené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Mne sa páči naša tvoriaca sa sieť Panta Rei. Elegantné prostredie, skvelý výber... a príjemná kaviarnička, kde si môžete v kľude knihu prelistovať a počítať pred konečným rozhodnutím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

brloh.sk majú aj predajne :-) Na ten si nikto nespomenul? Nebyť. H. Galgociovej, Fantasy, asi ťažko na Slovensku

zoženieme. Ešte tak vydavateľov čo to budú vydávať v Slovenčine. Okrem Slovartu nikto? :-(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najviac sa mi paci asi v Art Fore... dobre usporiadanie knih, siroky sortiment, prijemna atmosfera a pod

a este spomeniem knihkupectvo LACNE KNIHY, to sa mi paci najma z pohladu cenovych relacii :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

co keby sme toto premenovali na knihkupectva a antikvariaty? :lol:

 

dnes som bola v jednom v Hodonine a mali tam naaaadherne vydanie Troch musketierov od Alexandra Dumasa, velky format, ilustrovane, v super stave, 2. zvazky + v tom istom style aj knihu Traja musketieri po dvadsiatich rokoch (3 zvazky) kebyze uz nemam troch musketierov doma, tak nevaham, fakt super :)

 

 

a celkom fajn antik to je, dost tam toho maju :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V Hodoši je veľmi dobrý antik, bol som ta síce iba ráz ale ma tam veľmi dobrý výber a kvalitné diela.

Škoda ze som mal malo casu a malo penazi tak som nic nekupoval a od tej doby som tam nemal kedy skocit, ale cez letne prazdniny to musim napravit.

 

Este jeden dobrý antik je v Skalici. Je síce zmiešaný s trafikou, ale to vobec nevadi. Týpek ja taky pohodak a nadsenec do knih a vravel ze konecne nieco robi co ho bavi.

Dobry vyber niekedy az velmi dobry ale po mojej nasňvsteve uz trochu ochudobneny. A ceny tam ma dost nizke co sa mi velmi rata. Ked som tam minule kupoval Dostojevksého - Ponížení a urazení za 20,- tak som len pozeral ako puk.

A ešte posledná poznámka, vždy ked tam pridem tak ma už s úsmevom a nadšením víta a vždy mi dá nejakú zľavu, naposledy som mal platiť 568,- a dal mi to všetko za 500,- :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Včera sme boli s nutrinkou v Prievidzi na navsteve a zbehli sme aj do antiku pozriet, neskutocne mnozstvo kvalitnych knih co sa tyka aj vyberu aj zachovania, ale tie ceny. Neviem kto tam urcuje tie ceny ale su tam velmi predrazene.

Niektore knihy som uz kupoval a stali ma minimalne o polovicu menej.

Asi ich moc predavat nechce ked tam dal take ceny.

 

Velka skoda ze su take drahe pretoze by som to asi ani neodniesol co vsetko by som odtial pobral

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby len ty, nielen beletriu ale aj dejepisné knihy tam mal skutočne kvalitné, najmä také klenotíky, čo sa ťažko zháňajú či už v kníhkupectvách alebo v samotných antikoch

s veľmi ťažkým srdcom sa mi odtiaľ odchádzalo :) /a nebolo to tým plným mechúrom chalani :lol: /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

dnes sme boli s pherkom na výlete v skalici a navštívili sme samozrejme aj mne z jeho siahodlhých pochvál známy antikvariát a nemôžem si vynachváliť... odišla som s peknou kôpkou knižiek za skvelú cenu /dokonca s vysokou zľavou/ a našla som tam fakt klenotíky /renesančná lyrika, federico fellini, dve zbierky poviedok od amerických autorov a mnoho ďalších.../, no hádam najviac ma dostala do kolien jedna knižečka, ktorú zháňam niekoľko rokov a nikto o nej nepočul, iba v našej mestskej knižnici ju /asi veľkou/ náhodou mali. to by bol hriech keby po nej hneď nechmatnem :lol:

 

celkový dojem veľmi pozitívny, nadmieru som spokojná, ešte k tomu tam robí aj veľmi sympatický chlapík... určite sa tam rada vrátim /ale iba s veľkým batohom :D /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

celkový dojem veľmi pozitívny, nadmieru som spokojná, ešte k tomu tam robí aj veľmi sympatický chlapík... určite sa tam rada vrátim /ale iba s veľkým batohom :D /

Chlapik je velmi fajn. Vzdy si s nim pokecam, najlepsie bolo ked sme uz odchadzali tak nam tam este ponukal nejake knihy a nie nie uz nechcem a este sme si kupili kazdy jednu :)

 

Dalsie klenotiky do zbierky som nasiel aj ja - dalsieho Dostojevskeho, stare povesti ceske, francuzske legendy, grecku dramu, petroniusa, millera a inych.

A k tej zlave on vzdy dava taketo, teda aspon mne dal vzdy taku vysoku :lol:

 

 

Taktiez som velmi spokojny, nakoniec ako vzdy z navstevou tohto antiku.

 

Len blbe bolo ze tam uz ma vela knih a malo polic tak to mal v kopkach ukladane co bolo dost neprehladne a zle sa prezeralo.

 

A dufam ze cez prazdniny sa dostaneme do antiku v Hodonine. Potom podame spravu ;).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

dneska sa nám s phersuom podarili veľmi dobré úlovky v trnavskom antiku /a to sme tam pôvodne išli po inú knižku, na ktorú nám dal echo tom :lol: ale nemal ju/

za siedmimi divmi sveta od zamarovského, životopis michelangela, tacitus zo zlatého fondu, michelangelova tvorba a umenie sveta - renesancia. a to sme tam ešte nechali dejiny umenia 5 a 6 kurňa :)

dosť dobré, asi si budeme musieť robiť dlhšie pauzy medzi návštevami /namiesto obvyklého týždňa teda aspoň týždeň a pol ako teraz :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked som si vsimol ten podnadpis v tejto teme - najzaujímavejšie kníhkupectvá v Európe, tak hned ma napadli niektore skvele knihkupectva ktore mi neda nespomenut lebo su fakt uzasne!

 

Amsterdam - 2 knihkupectva s Anglickymi knihami, a so skvelymi uzastnymi cenami, ked som bol v Amsterdame, vratil som sa domov s 5 centami, to vravi za vsetko :lol: jedno to knihkupectvo je nedaleko veze MUNTTOREN a druhe pri namesti LEIDESPLEIN - to len keby mal nahodou niekto cestu okolo tak urcite zamierte sem!!!

 

London - aj tu su uzasne knihkupectva a je ich tu pozehnane, jedno 5poschodove nedelako PICADILLY CIRCUS - tam je snad vsetko! len skoda ze tu niesu ziadne zlavy a ani akcie... tiez v BRITISH MUSEUM je vynikajuce knihkupectvo plne historickych a najma antickych knih - je z coho vyberat, ale opat trochu drahe ceny! Vo stvrti GREENWICH je to vsak lacnejsie - v tejto prijemnej oblasti su hned mnohe knihkupectva a knizne trhy, no aj tu som riadne nakupil - a navyse za skvele ceny!

 

Roma - najviac mi padlo do oka knihkupectvo na stanici TERMINI - tiez je obrovske, len tie ceny niektore su strasne... to uz len clovek vzlyka co by vsetko chcel

 

 

toto su moje oblubene!!! tak ak by ste mali cestu okolo, isto si nenechajte ujst aj tieto :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa celkom páči Next Apache v BA na Panenskej, kde som aj chvíľku brigádovala. Hore na poschodí je antikvariát, ktorý tvorí chodba a jedna stredne veľká miestnosť, taký priemer, kto sa pohrabe nájde všeličo, plusom (aspoň pre mňa) je predaj nových aj starších titulov mladých slovenských autorov publikujúcich prostredníctvom už bývalého vydavateľstva LCA. Knihy sa dajú nielen kúpiť, ale aj požičať, či čítať priamo na mieste. Dolný priestor cez ktorý sa vchádza slúži ako kaviareň-čajovňa obložená knihami, kde sa dá v tichom a príjemnom prostredí posedieť, počítať. Ceny sú tu trochu vyššie, viď link, ale prostredie fakt na nezaplatenie, zaujímaví sympatickí ľudia, ako cizy hovorí "turisti". Navyše sa tu poočas roka uskutočňujú literárne soireé, buď hore v miestnosti antíku alebo na dvore, ktorý patrí k tiež k Next Apache a je využívaný aj na posedenie mimo lit. akcií. Takýto večer je väčšinou bezplatný, pozostáva z autorského predčítavania, doplneného hrou na hudobnom nástroji a maľovaním/kreslením v priamom prenose, ktoré je snímané webkou a premietané. Vcelku skvelá atmosféra tam vládne. Na záver sa stretnutie zvrhne v spontánnu neformálnu diskusiu autora so všetkými prítomnými za podávania vína.

 

Edit: Škoda, že zrušili antík v Ba v Starom meste oproti univerzitnej knižnici, tam boli neskutočné staré knihy, hotové vzácnosti a za neuveriteľné ceny !!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dám to sem, bo neviem kam inam.

 

Som si tak zo zvedavosti spočítal koľko kníh som kupil za tieto dva semestre v trnavskom antiku a kolko ma to vyslo no vyšlo 43 knih za 1497,- som si myslel ze to bude okolo tejto sumicky, a co ma tesi ze vacsinu z tychto knih mam aj precitanych :lol:

Ale mal by som zacat trosku setrit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja mám dobré skúsenosti s martinus.sk

Myslím že majú aj klasický "kamenný" obchod.

v Martinuse momentálne prebieha Týždeň s Paulom Coelhom. v ponuke majú 8 kníh od tohto autora so zľavou 25%. :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Supeeer, neska som bol 1.krat kuknut v antikvariate v Handlovej a bol som milo prekvapeny tou sirokou ponukou co tam mal, no a este aj ceny celkom prijatelne! Domov som dotrepal 8 knih, no ale isto sa tam este vratim ... jaka paraaaadicka :lol:

 

Takze menovite ... Rolland - Peter a Lucia, Hemingway - Komu zvonia do hrobu, Zbohom zbraniam, Saroyan - Zbohom laska moja, Kafka - Zamok, no a z tych historickych: van Hagen - Risa Inkov, Parandowski - Mytologia, no a este nejaku staru ucebnicu o Starovekom Grecku!

 

No veruze celkom som spokojny s dnesnym nakupom, to vsetko za 180,- SK :) Vyhodna kupa :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ďalšia hviezda zhasla :lol:

 

Po troch hodinách spánku prechodených 5 km som prišiel na miesto a pozerám antikvariát zatvorený a zrušený. To pekne naserie hneď z rána, ale ešte šťastie že tam bolo číslo na mobil a som si dohodol že tam v pondelok bude a spravím posledný nákup.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak dnes som bol na "Poslednej krížovej výprave"

 

Dopadlo to celkom dobre, 25 kníh za 500,- sa celkom dá. Vacsinov klasika ako Proust, Voltaire, Sienkiewicz, Gogoľ, Heine, Melville, Didedrot, Dafoe potom pár dobrodružných a detektívka a doplnené Frýbovou, Vandenbergom, Charriérovým Vabankom a nejaká tá novodobá dráma.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

som na praxi v knižnici, majú tam vyčlenené police, kde ľudia nechávajú vlastné knihy, ktoré už nechcú, za dnes a včera som si poodnášala odtiaľ 26 super kníh zadara, mimo iného aj Balzaca (toho ja môžem), Remarqua, Hemingwaya, Dickensa, Wellsa, Wilda, Steinbecka a hlavne, čo sa veľmi teším - Ľudo Zúbek - Jan Jesenius a Edith Piaf: Môj život...juhuujuh

cizy len škontatoval, že som chamtivá :lol: a čo tam mám nechať toľko dobrých kníh niekomu inému ?! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov