Skočiť na obsah

S.T.A.L.K.E.R.


Sniper

Odporúčané príspevky

Natrafil som na túto hru z prostredia Černobyľu a celkom ma to zaujalo. Už dlho som nehral nič 3D Action, RTCW už ma akosi prestalo baviť, tak uvažujem nad touto hrou.

 

Všimol som si že požadovaná konfigurácia sa pohybuje okolo AMD Athlon 64x2 4800+ / Intel Core 2 Duo, 1GB RAM, DirectX 9.0c compatible 256 MB Graphic Card.

 

Takže chcel by som nejaké referencie, či to niekto hral, či sa to oplatí hrať, ako hra beží, aká je hrateľnosť, na ako dlho to je, aký je celkový dojem a pod.

 

Tu je niekoľko obrázkov z hry:

 

Černobyľská jadrová elektráreň

Obrázok

 

Pripjať

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Takéto niečo by som mal v hre stretnúť

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 23
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    10

  • Darkman

    4

  • Nokia

    2

  • tomassi

    2

Top prispievatelia v tejto téme

kolega je fanusik takychto hier, tohto stalkera zacal hrat pred par dnami, teraz ma dovolenku a planoval to cez nu hrat, co hral chvilu tak si pochvaloval

 

ale co viem ma nadupanu masinu takze verim tomu ze tie hw naroky niesu zrovna nizke

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja by som skôr išiel do

Call of Duty 4 (skús stiahnuť aj HD trailer)

Odohráva sa taktiež v černobyľskej oblasti, konkrétne obec Pripjať

 

 

a keď chce človek príšerky tak vrelo odporúčam rok starú hru

Resistance: fall of man

ale na to treba PS3

 

a tu je kráľovná FirstPpersonShoooter

KILLZONE 2(PS3)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale co viem ma nadupanu masinu takze verim tomu ze tie hw naroky niesu zrovna nizke

To viem, už istý čas uvažujem nad nejakým upgrade. Ale len kvôli hrám... :)

 

ja by som skôr išiel do

Call of Duty 4 (skús stiahnuť aj HD trailer)

Odohráva sa taktiež v černobyľskej oblasti, konkrétne obec Pripjať

To by mohlo byť tiež zaujímavé... btw Pripjať bolo mesto :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

STALKER je naozaj pastva pre oči, aj keď prostredie černobylu samozrejme možno nie :lol: . Ale samozrejme má to svoj háčik, ako som čítal viacero recenzií je to hra náročná na HW. To čo si postol je minimálna konfigurácia ktorá ti stačí na spustenie hry. Odporúčam hrať na kvalitných strojoch alebo aspoň na "odporúčaných" konfiguráciach. Lebo ináč pre plynulosť musíš všetky detaily vypnúť a už to nie je ono. Mne samotnému mi stalker moc nešiel ale neskúšal som to odladiť.

 

Vôbec STALKER prekonáva všetky doterajšie FPS hry ktoré sa oháňali revolučným enginom (Quake 3). Príbeh je tiež zaujímavý, ale moc veľa sa príbehom hra nezaoberá, ide skôr o čistú akciu, kde odhalenie černobylskej záhady bude stáť ďalšiu krv...

 

Suffering

Podobná hra tejto, ale so starším enginom ale stále celkom dobrým je hra Suffering. Akcia, vidiny a práca kamery je tiež veľmi podobná s cieľom nahnať vám strach pri každej príležitosti. Príbeh z tejto hry sa odohráva vo väznici na ostrove kde ste privezený za vraždu vlastnej rodiny. Táto väznica slúžila počas 2 svetovej ako pevnosť takže ostrov bude plný bunkrov a starých strašidelných obydlí. To či ste vôbec vinný alebo nie sa dozviete až na konci hry a hra má dokoca tri oddelené konce. Už počas prvej noci vo väznici sa začnú diať divné veci, postavy ako vystrihnuté z hororu zaplavia ostrov a väzenské priestory. Podobne ako v STALKEROVI aj tu narazíte na kadejaké monštrozne experimenty, kde-tam vám pomôžu ostatní väzni alebo "tí dobrí" dozorcovia a pred samotným útekom z ostrova sa príbeh postupne rozuzluje. Viacero príbehov a osudov postupne dopĺňa hlavnú dejovú líniu.

Screeny:

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To čo si postol je minimálna konfigurácia ktorá ti stačí na spustenie hry.

To čo som postol je odporúčaná konfigurácia prezentovaná na jednej stránke. Tá minimálna hovorí o 512 MB RAM a 128 MB karte. Ale to je jedno, tie odporúčania ja aj tak beriem iba približne.

Pozri si počas inštalácie FS2 koľko RAM odporúčajú. 32 MB. To je na smiech.

 

Takže aby som sa vrátil k Stalkerovi, ani ma ten HW neprekvapuje, stačí mi keď vidím tie tiene konárov na činžiakoch, to už hovorí samo za seba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Brat to hral a dohral. Celkom dobre sa na to pozeralo a pochvaloval si. Nasli sa sice nejaky bugy, ale nic neznesitelne.

 

Zostava : Athlon XP2400, 768MB Ram, GeForce 6600. Hra vyzerala celkom k svetu, ale od v recenziach prezentovanych obrazkoch bola hodne vzdialena :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neverim tymto odporucaniam :lol: Nikdy im to nevychadzalo....bud to aj tak sekalo, alebo to islo krasne plynulo. Napriklad hrajem BioShock a celkom tvrde poziadavky, ale ide to plynulo.....horsie by to uz ale mozno dopadlo, kebyze to hrajem s podporou DX10. Ale to mi je jedno....hlavne ze mi to ide :) a kraaaasne plynulo so vsetkymi detailami.

 

Moja zostava: Intel Core 2 Duo 2.4GHz, 2GB RAM Corsair, ATI Radeon X1950 256MB, 500GB HDD Hitachi, MB Asus P5B Deluxe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U mňa je slabý článok grafika (len GeForce4 64MB). Upgrade RAM v dnešnej dobe je malina, aspoň z pohľadu ceny, mohol by som ešte niečo na procesore pridať.

 

Tým odporúčaniam ani ja neverím, skvelý príklad je inštalácia FreeSpace 2 kde odporúčajú 32 MB RAM čo je nezmysel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Začal som hrať túto hru, resp. sa snažím. Dlho to načítava, grafika v hre má od obrázkov dosť ďaleko, doteraz som neprišiel na to čo musím stlačiť za klávesu aby som sa dostal do setupu, hra je nestabilná a padá. Zatiaľ hodnotenie 3/10 :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty retardér čo má grafika spoločné s tým že hra nemá setup? A keď mi hra Starship Troopers, ktorá sa javí o dosť náročnejšia, ide úplne bezchybne tak problém bude asi niekde na Ukrajine, nemyslíš? Tento STALKER bude nejakou skoršou alpha verziou, je to z r. 2004.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však píšem že to bude ono. To tam tí retardéri zo SME mohli napísať že ide o beta verziu, ináč by som nesťahoval 1,2 GB dát rýchlosťou 30 kB/s. Len čo mi celý Stalker znechutili. Aj keď atmosféru to má veľmi dobrú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiez som si stiahol tu hru ale mne to neide ani rozbalit stale hlasi chybu pricom som uz niektore casti stiahol 2x a stale nic :lol:

no ale ako pozeram ta hra neide vobec , takze si to autori rovno mohli nechat pre seba ... skoda lebo je to fajna hra :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ide to, musíš to spustiť cez nejaký *.bat súbor, tuším ten čo obsahuje all by mal spustiť všetky dostupné levely. Cez ten *.exe to nespúšťaj, to každému padá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

S.T.A.L.K.E.R.

 

Moja absolutna srdcovka. Vsetky doterajsie hry (Shadow of Chernobyl, Clear Sky, Call of Pripyat) som presla, niektore dvakrat. Uz vyslo mnoho patchov od fanusikov, ktori odstranili mnohe problemy s rozlisenim, texturami a podobne, plus tam dohodili este vecicky z vlastnej vyroby, ktore sa len viac pohravaju s predstavivostou a spustosene prostredie hned posobi ako miesto, kde by ludska noha nemala vkrocit.

 

:happyroll: Hned mam chut si jednu z nich zahrat este raz. Bavilo ma to, istym sposobom, viac ako Fallout. Aaaaaach, S.T.A.L.K.E.R. :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiez moje oblubene, call of pripyat som dokoncil, shadow of cernobil nie, nie som rambo,

 

ale nemajme velmi fantasticke predstavy, moja noha tam vkrocila spolu so stovfkov dalsich :)

fallout ma bavil viac, myslim new vegas .

 

a este som bol tak sprosty ze som si vsetky spomenute tri hry kupil,

napadne ma to vzdy pri kupe prazdnych dvd

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

STALKER je super, majstrovske dielo. Po vydani to boli sice riadne bug-festy a aj teraz je to obcas nemotorne, ale ta atmosfera zony, hlavne po nainstalovani user modifikacii, je neskutocna. Hrat to v noci je vzdy zazitok :D. Mam vsetky 3 kupene a nelutujem ani cent, toto je jeden z zklenotov PC gamingu a je velka skoda, ze GSC skrachovalo a dvojky sa asi nedockame.

 

Tusim opat zaradim na moj to-play list :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov