Skočiť na obsah

Pomôžte mi počítať


game

Odporúčané príspevky

Áno. je to 38. Nepotrebujeme poznať hodnotu jednotlivých písmen. Či počítame po riadkoch, alebo po stĺpcoch musí byť rovnaký výsledok. Úhrn súčtov riadkov sa teda musía musí rovnať úhrnu súčtov stĺpcov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to OK, :lol: ale ja som myslela na velmi jednoduche riesenie... mozno urobit s cislami na lavej strane cokolvek /aj spocitat vsetky cisla/, dat do zatvorky a umocnit na nultu. Kazde cislo umocnene na nultu je „jedna“ /preto som napisala, ze priklad je super jednoduchy/. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kým sa mi mozog ako tak spamätá z posledných dní, niečo sem dám aj ja ...

 

 

 

Obrázok

 

umiestnite čísla, ktoré sú okolo obrazca, do prázdnych políčok tak, aby v každom riadku, stĺpci aj v dvoch uhlopriečkach bol súčet čísel 77.

každé číslo, ktoré je mimo obrazca, treba umiestniť v tom stĺpci a riadku, pri ktorom sa nachádza.

 

 

 

 

a ja skúsim tie váhy ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cisla v riadkoch

16 - 7 - 39 - 6 - 9 ... 77

9 - 28 - 17 - 13 - 10 ... 77

3 - 4 - 18 - 11 - 41 ... 77

41 - 29 - 1 - 2 - 4 ... 77

8 - 9 - 2 - 45 - 13 ... 77

 

cisla v stlpcoch

16 - 9 - 3 - 41 - 8 ... 77

7 - 28 - 4 - 29 - 9 ... 77

39 - 17 - 18 - 1 - 2 ... 77

6 - 13 - 11 - 2 - 45 ... 77

9 - 10 - 41 - 4 - 13 ... 77

 

Uhlopriecky:

16 + 28 + 18 + 2+ 13 ... 77

8 + 29 + 18 + 13 + 9 ... 77

 

 

"tmavo" su oznacene cisla, ktorych umiestnenie bolo "dane"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je ich naozaj 6. :lol:

--------------

 

Popíšte spôsob, ako je možné odmerať presne čas 45 minút, ak nemáte k dispozícií nič iné len dve zápalné šnúry a zápalky, ktorými šnúry môžete zapáliť. Zápalné šnúry, ktoré máte k dispozícií majú nasledujúce vlastnosti:

 

  • Zápalné šnúry sú spletené z rôznych materiálov, ktoré nehoria rovnakou rýchlosťou, takže začiatok šnúry môže horieť rýchlejšie, po chvíľke sa môže horenie spomaliť a následne opäť zrýchliť.
  • Každá zo šnúr horí od zapálenia jedného konca až po dohorenie na druhom konci šnúry presne jednu hodinu.
  • Zápalné šnúry sú také rozdielne, že ak začiatky oboch šnúr zapálite naraz, tak napr. po 10 minútach každá z nich horí v inej vzdialenosti od zapáleného začiatku.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zapalime oba konce jednej snury a jeden koniec druhej snury. Kde snura, ktora mala zapalene oba konce dohori – to je cas 30 min. /keby horela cela, horela by hodinu/. Vtedy zapalime druhy koniec druhej snury, ktora uz horela 30 min. … druha snura po zapaleni druhého konca bude potom horiet uz iba 15 min.

Vtedy uplyne cas 45 min. :) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obrázok

Toto je neobyčajný trezor. Na to, aby ste ho otvorili, musíte stlačiť každé tlačidlo iba raz a v správnom poradí. Posledné tlačidlo je označené písmenom K. Na každom tlačidle je označená vzdialenosť a smer k tlačidlu, ktoré treba stlačiť ako ďalšie v poradí. Takže 1H znamená, že nasledujúce tlačidlo je prvé tlačidlo smerom hore. Označenie 1Ľ znamená, že nasledujúce je prvé ľavé tlačidlo. Napíšte súradnice tlačidla, ktoré je potrebné stlačiť ako prvé, aby ste trezor otvorili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomba

 

Je to C2. Ale mozgové závity si môžeš rozhýbať aj v tejto téme.

-------------

Teraz niečo ľahšie:

Obrázok

Vpíšte do bielych políčok čísla od 1 do 8 tak, aby sa políčka v ktorých sú po sebe idúce čísla nadotýkali ani hranami, ani rohmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov