Skočiť na obsah

Nádherné miesta sveta


RoSo

Odporúčané príspevky

neviem ci tu niekto spomenul Novy Zeland, ale to je tiez miesto ktore by som raz rad navstivil. Co by som ja vsetko rad :lol:

tam planujem ist cez prazdniny '08. alternativny plan je Tokyo.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa apci vacsinou vsetko nove...potom ma omrzi, keed som tam uz dlho, ale nejaka paradna plaz s bielym pieskom, palmami, kde je cely rok 30 stupnov, to by ma neomrzelo nikdy... Sla by som ja rada aj na juzny pol, ale to by museli vymysliet nieco, v com mi vobec nebude zima :lol: Alebo ta pojdem v skafandri :) Vidite, ked uz sme pri skafandri, vesmir by tiez nebol na zahodenie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kto moze ohrdnut tymi gejzirmi a sopkami? Ved to je fascinujuce! Nie ako nezazivne Anglicko, ktore ma v porovnani so Slovenskom akurat uzsie cesty bez priekop a lepsie dopravne tepny a dokonca su bez poriadnych hor. Na Islande by sa geomorfolog vyblaznil. Ked sa nastvem, tak sa tam neskor asi odstahujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Izrael - Jerusalem - Staré Mesto - Múr Nárekov

Orig rozlisenie 1600x1200 > http://www.atpm.com/7.09/israel/images/wes...ailing-wall.jpg

 

Parádne niečo, ta atmosféra tam priam dýcha. :)

Tam musím ešte raz ísť. :lol:

Neláka má navštíviť známe mestá sveta, nevidím nič na tom pozoruhodné. Ale Jeruzalem je výnimka.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

nadhernych miest je na svete je taaaak vela...co je len super, lebo vzdy sa da ist niekam inde

ja mam niekolko oblubenych...nielen pre svoju atmosferu, ale aj pre zazitky..milujem Istanbul..park medzi Sultanahmet Camii a Ayasofya..sediet a pri zapade slnka za minarety popijat çay :)

milujem Rim..to mnozstvo antiky na jednom mieste...namestie Jamma-el-Fna v Marakesi, ked predavaci vytiahnu svoje pojazdne grily..alebo prijemnych Arabov ktory si chcu len tak pokecat v Damasku..krasny je pahorok Filoppapos v Athenach...proste tych oblubenych miest mam niekolko

na Sicilii je obrovske mnozstvo krasnych, zatial malo objavenych miest...moje naj su mestecko Oliveri so zatokou nad ktorou sa tyci staroveky Tyndaris..alebo ulicky Palerma

proste tento svet je plny náááádhernych miest...a uz by som zase najradsej niekam padal :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

No ake by to bolo keby som sa aj sem nezapojil tak idem na to... dlho som sa chystal sem napisat ale chystam sa na obsiahlu spravu takze potreboval som si najst vela casu na to :lol: Dam sem z kazdeho svetadielu po 3 veci co by som naozaj chcel videt najviac (a doteraz som este nevidel)... ALE AJ TAK LEN 3 JE MALO

 

 

SOUTH AMERICA

 

Obrázok

MACHU PICCHU (Peru)

 

Obrázok

BUENOS AIRES (Argentina)

 

Obrázok

EASTER ISLAND (Chile)

 

 

NORTH AMERICA

 

Obrázok

ST.LOUIS (Usa)

 

Obrázok

CHICHEN ITZA (Mexico)

 

Obrázok

TORONTO (Canada)

 

 

AFRICA

tu som uz aj mal tu cest aj byt, ale len Morocco, kde bolo krasne!

 

Obrázok

GIZA (Egypt) ... to by sa malo splnit uz najblizsie leto

 

Obrázok

CHOBE (Botswana)

 

Obrázok

TIMBUKTU (Mali)

 

 

ASIA

 

Obrázok

ANGKOR WAT (Cambodia)

 

Obrázok

TAJ MAHAL (India)

 

Obrázok

KUALA LUMPUR (Malaysia)

 

 

AUSTRALIA & OCEANIA

 

Obrázok

SYDNEY (Australia)

 

Obrázok

AUCKLAND (New Zealand)

 

Obrázok

BORA BORA (French Polynesia)

 

 

EUROPE

tu som mal moznost uz poriadne vela krasnych veci vidiet... a kedze pisem moje sny, tak uz sem nedam tie krasne mesta a pamiatky ktore som uz stihol, ale musim ich aj tak spomenut - PARIS, ROMA, ISTANBUL, LONDON, PRAHA, BARCELONA, Neuschwanstein, Stonehenge, Alhambra, a proste je toho strasna kopa!!! na zaver treba toto: ITALIA ako celok je prekrasna!

 

Obrázok

HELSINKI (Finland)

 

Obrázok

ATHENS (Greece)

 

Obrázok

ICELAND

 

 

KONSTATOVANIE NA ZAVER: 3 JE MALO!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 5 týždňami...
  • Pred 8 mesiacmi...

vcera som opat po dlhej dobe pri citani narazil na horu Kailas, ktora lezi v tibetsko-nepalskom pohranici. Je to posvatna hora a vyzaruje z nej nieco tak magicke, ze som od nej nedokazal odthrnut oci. strasne ma to tam zacalo pritahovat

 

hora KAILAS

Obrázok

 

Obrázok

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 11 mesiacmi...

tie fjordy su pekne z lode, mam v plane spravit si par hodinovy trip opat cez najhlbsi fjord, ale krasne su vyhlady z vrchu tych kopcov kde sa da krasne kempovat :D

 

som pozeral dnes rano so sefom, 7 dnovy taky vylet lodou pre jednu osobu - 2800eur...to si mozu nechat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov