Skočiť na obsah

Andulqa

Odporúčané príspevky

tak, otazka je, co si myslite o tejto kampani, ktora prave prebieha na Slovensku? ak ste o nej nepoculi, tu si mozete o tom nieco precitat, pripadne ist na ich stranku, ak mate na to zaludok (ja nemam)

 

tak ja zacnem

 

 

zatial som nemala "stastie" vidiet ani jeden z tychto billboardov, ktore na nas cihaju nielan vonku ale aj v autobusoch (co mi pride uz uplne zvratene), ale dnes som teda ten obrazok zahliadla a mam dost...skoro mi slzy vyhrkli a na chvilu mi prislo zle a to som to videla asi sekundu, kebyze to mam pred ocami v buse, asi to odtial strhnem prec

 

pride mi to trosku odveci davat taketo nieco ako reklamu, viem si predstavit ze to musi byt velmi prijemne pre zeny ktore spontanne potratili a teraz na nich cihaju zovsadial obrazky "ich nenarodenych deti", pozeraju sa na to deti

 

myslite si ze nieco taketo moze skutocne pomoct? lebo ja nie, ak je niekto za potraty, nemyslim si ze zmeni nazor kvoli tejto drastickej kampani, lebo ked pride na lamanie chleba, to je ine

 

nepytam sa ci ste, alebo nie ste za zakazanie potratov, chcem vediet co si myslite o takychto kampaniach ktore ukazuju realitu, ktoru by sme mozno radsej nevideli a ktora nam nie je prijemna?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na jednej strane preferujem tvrde "reklamy" v pripade ze to ma pomoct (vid reklamy na cigarety kde su pluca napadnute rakovinou a podobne veci)

 

ale na potraty mam svoj nazor (som za) takze v tomto pripade mi to prijde neadekvatne myslienke

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie horúce hlavy, ktoré kampaň v tejto podobe schválili, sa hrali na Colors Of Benetton či na čo ?
šokovanie je jedna vec, ale s rozumom podľa možnosti by to bolo rozhodne pádnejšie ... toto muselo schváliť x ľudí, to robili samí chlapi a mužatky z armády spásy ?

viete čo to dnes spôsobilo v hlavách detí, ktoré sa vypytovali rodičov, mami, čo to je ... a dnes bolo tých detí plno aj s rodičmi všade ... pokiaľ som počula, plagáty boli polepené aj v busoch, ktorými deti jazdia do školy ...

ženy, ktoré nemôžu mať deti, alebo ktoré spontánne potratili, mali predčasný pôrod, trpia aj bez nechutných bilboardov ... premýšľal nad tým niekto, čo to s nimi spraví ?!

oproti 89 roku sa počet interupcií znížil o takmer dve tretiny ... a stále viac žien sa chráni ináč ...
keď KDH či komu ide o úplný zákaz, vytvoria potratový turizmus, tak ako to funguje všade, kde úplný zákaz intrupcií je ... žena, ktorá je v zúfalej situácii, si to už stokrát premlela v hlave, ešte ju týrať netreba ... ani tie, ktoré práve prišli o dieťa, nemôžu mať dieča, a deti samotné, ktoré to nechápu ... v chorom mozgu vznikajú takéto nápady

táto reklama mala byť vstup do psychiky - myslím že sa podarila, ale zasiahla tých nesprávnych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď KDH či komu ide o úplný zákaz, vytvoria potratový turizmus, tak ako to funguje všade, kde úplný zákaz intrupcií je ... žena, ktorá je v zúfalej situácii, si to už stokrát premlela v hlave, ešte ju týrať netreba ... ani tie, ktoré práve prišli o dieťa, nemôžu mať dieča, a deti samotné, ktoré to nechápu ... v chorom mozgu vznikajú takéto nápady

uplne suhlasim, nechapem kto toto vymyslel, ale dufam ze to naozaj nepotrva az do konca septembra :lol:

 

 

ja sama by som na potrat nesla (aj ked nikdy nehovor nkdy, nikdy clovek nemoze vediet ked sa vyskytne v takej situacii ako sa zachova, keby som napr cakala postihnute dieta, priznam sa, neviem co by som urobila), ale nikdy by som ich nezakazala, lebo ako vravi game, aj tak by sa tym nic nevyriesilo a len by tu vznikla potratova turistika, naco taketo drasticke kampane?

 

a fakt mi je luto tehotnych zien, zien co maju rizikove tehotenstvo, zien ktore potratili a deti a teda nielen zien, ale aj otcov, ktore stratili svoje ocakavane babatka, ze sa musia na toto pozerat, a ze si niekto vobec dovolil nieco taketo vycapit na bilboardy a do autobusov, je to chore

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tu je otázne, čo VŠETKO môže byť na billboardoch a čo VŠETKO môže ľudí hnevať. Keď idú voľby, na každom kroku vidíte svojho "obľúbenca". Niekomu je protivné pozerať na billboardy kde sú usmiate decká a dotyčný prednedávnom stratil rodinu. Niekoho štvú reklamy na ktoré sám doplatil a ešte sú stále na billboarde pred jeho barákom. Niekoho zasa štvú na billboardoch odhalené telá, niekoho zasa rasistické, vulgárne či iné nemorálne slogany. Je veľa vecí, ktoré ľudí môžu štvať. Je to tak.

 

Každá téma, nech je hocijaká, sa určite hocikoho môže dotknúť. Tak napríklad aj téma, kde sa zobrazí nenarodené, zavraždené ľudské embryo. Komu sa páčia podobné obrázky kliknite sem. No komu, nikomu. Ale musíme si uvedomiť, že táto kampaň nebola cielená predať nejaký produkt, ale posunúť k ľuďom určité posolstvo. Samozrejme, mohli to urobiť aj oveľa adekvátnejším spôsobom (len text, prípadne dať tam živé bábetká), ale zdá sa, že autor chcel ísť na istotu. Vytiahol zbrane najťažšieho kalibru a, presne ako bolo povedané, útočí tým na psychiku, nech sa dotkne ktorýchkoľvek ľudí.

 

Tu ale nešlo varovať len ženy ktoré sa rozhodujú, tu šlo o celonárodne presvedčenie. Šíríť masovo myšlienku o krutosti potratov a práva na život. Nemal by byť život ako taký predstavený v krajšom svetle? Ukázať najkrajšie momenty života a potom povedať "toto mu ale bolo odobraté, lebo niekto rozhodol o práve na jeho život". Určite by to malo lepší efekt. Mŕtve plody ľudských potomkov sú totiž ticho, a naveky ostanú mlčať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kazdy pocaty ludsky jedinec , ak neohrozuje matkin zivot ma pravo na zivot. Jedine mimoriadne okolnosti by mohli toto pravo negovat / znasilnenie a ohrozenie matkinho zivota/ .

Zijeme v 21.storoci a vsetko ľudské zlo okolo nas je denno denne na Tv obrazovkach- a odsudzujeme ho, zlo ktore sa deje priamo vedla nas, v nasej rodine, u priatelov zatlkame,mlcime,prehliadneme a tym padom aj s tym suhlasime. Kazdy umelo vyvolany potrat, po starom " bola som na vyškrab " je planovanou vraždou a matka , ktorá súhlasi s " vyškrabom " je vrahyňa, a štát , ktory to dovoli je štatom zaostalym a nepriamo sa svojim zakonodarstvom podieľa na vraždach.

Život ľudskeho jedinca je to naj ..... čo na tejto planete mame.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jezis to su bludy

 

ked sa pocne dieta, nieje to plnohodnotny clovek... potom by sme mohli povedat ze aj masturbacia je zla, lebo spermie zabijame... a ahaho svina priroda ak chlap nemasturbuje a nema sex spravi to sama aby sa ich zbavila...

 

bude lepsie ked sa budu rodit nechcene deti? budu plne detske domovy deti, ktore nikdy nikto nechcel a vyrastu z nich rozne individua???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

josef, nikto tu nespochybnuje hodnotu ludskeho jedinca, ale tuto kampan

 

 

Tu je otázne, čo VŠETKO môže byť na billboardoch a čo VŠETKO môže ľudí hnevať. Keď idú voľby, na každom kroku vidíte svojho "obľúbenca". Niekomu je protivné pozerať na billboardy kde sú usmiate decká a dotyčný prednedávnom stratil rodinu. Niekoho štvú reklamy na ktoré sám doplatil a ešte sú stále na billboarde pred jeho barákom. Niekoho zasa štvú na billboardoch odhalené telá, niekoho zasa rasistické, vulgárne či iné nemorálne slogany. Je veľa vecí, ktoré ľudí môžu štvať. Je to tak.

to je ok, ale trosku sa mi zda odveci porovnavat mrtve embryo so stastnymi deckami ci politikmi, predsa len to je o inom

 

Nemal by byť život ako taký predstavený v krajšom svetle? Ukázať najkrajšie momenty života a potom povedať "toto mu ale bolo odobraté, lebo niekto rozhodol o práve na jeho život". Určite by to malo lepší efekt. Mŕtve plody ľudských potomkov sú totiž ticho, a naveky ostanú mlčať

suhlasim, viem si to predstavit ako lepsie riesenie pre takuto kampan a nie ukazovat mrtve embrya...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je ok, ale trosku sa mi zda odveci porovnavat mrtve embryo so stastnymi deckami ci politikmi, predsa len to je o inom

Vidíš to je asi každého asi osobný názor, ja osobne znesiem pohľad na mŕtve embryo skôr ako napr. face Viery Tomanovej. Vizuálne:

Obrázok>Obrázok

 

bude lepsie ked sa budu rodit nechcene deti? budu plne detske domovy deti, ktore nikdy nikto nechcel a vyrastu z nich rozne individua???

Aj u nás predsa existuje hniezdo záchrany, kde sa dá anonymne odložiť nechcené dieťa. A existuje nespočetné množstvo ľudí, ktorí žili v domovoch (aj ako nechcení a odložení) a dnes vedú spokojné životy, ktorí si zakladajú už vlastné plnohodnotné rodiny. Ak hovoríme o právach na život, nie je dobrým argumentom prirovnávať práva "chcených" a "nechcených" detí. Dokonca ani nie je dané, že nechcené deti sa stanú v živote zlými a nešťastnými ľuďmi, ktorí sa radšej nemali narodiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie horúce hlavy, ktoré kampaň v tejto podobe schválili, sa hrali na Color Of Benetton či na čo ?

šokovanie je jedna vec, ale s rozumom podľa možnosti by to bolo rozhodne pádnejšie ... toto muselo schváliť x ľudí, to robili samí chlapi a mužatky z armády spásy ?

game, trochu prehnana formulacia, nemyslis?

 

jezis to su bludy

 

ked sa pocne dieta, nieje to plnohodnotny clovek...

jeden z dovodov, preco mame na toto iny nazor je aj ten, ze ani moja, ani tvoja mama sa v nasom pripade nerozhodli pre interupciu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeden z dovodov, preco mame na toto iny nazor je aj ten, ze ani moja, ani tvoja mama sa v nasom pripade nerozhodli pre interupciu.

Roso a? ak by sa rozhodli nemal by som to tu ako prezentovat, myslis ze by mi to v tom pripade trhalo zilami? asi moc nie...

vtedy to bola stale ich volba, nie nasa...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

tie horúce hlavy, ktoré kampaň v tejto podobe schválili, sa hrali na Color Of Benetton či na čo ?

šokovanie je jedna vec, ale s rozumom podľa možnosti by to bolo rozhodne pádnejšie ... toto muselo schváliť x ľudí, to robili samí chlapi a mužatky z armády spásy ?

game, trochu prehnana formulacia, nemyslis?

jeden z dovodov, preco mame na toto iny nazor je aj ten, ze ani moja, ani tvoja mama sa v nasom pripade nerozhodli pre interupciu.

 

nemyslím, že je prehnaná ... čo konkrétne je tam prehnané ?

mne sa zdá prehnané, keď jozef nazval všetky ženy, ktoré kedy podstúpili interupciu, vrahyňami.

 

 

jedným z dôvodov, prečo sme tu, je, že si jedna konkrétna spermia našla ako prvá cestu k vajíčku, matka nemala mimoriadny životný problém, a príroda sa rozhodla, že nás nechá na pokoji.

 

príklad mojej matky : predo mnou nosila moju staršiu sestru, v piatom mesiaci potratila. / možno by bola inteligentnejšia, krajšia, životaschopnejšia než ja / - bola to de facto vina môjho otca, že prečo, to tu nebudem rozoberať. keby sa matka rozhodla, že s ním už dieťa mať nebude, tak by som tu nebola. a dialo by sa niečo ?

chýbala by som ? nie. nikto by nevedel, že tu mám byť, ani ja nie. také je to jednoduché.

 

tá reklama je šokujúca, v poriadku. aj ksicht Tomanovej je šokujúci. x vecí, ktoré sa denne dejú na svete, je šokujúcich.

 

ženy zvyčajne nechodia na interupcie ako na očkovanie ... takmer každá si to sakramentsky odtrpí, ale to vie len ona.

 

žena, ktorá práve prišla o dieťa z rozhodnutia prrírody, sa nemôže pozrieť ani len na detský kočík, nie že na takýto bilboard.

 

a to ešte nehovorím o deťoch, ktoré nechápu, o čo tam ide, ale práve preto sa na to spýtajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Diskutabilná téma. Z ekonomického hľadiska by sa nemalo hovoriť o práve ale o povinnosti. Bohužiaľ patrím už k tej generácii, ktorú čaká temná dôchodcovská budúcnosť. Európa bude jedným veľkým domovom dôchodcov.

 

Táto reklamná kampaň je agresívna. Jej úlohou je zamedziť potratom. Musím súhlasiť aj s tým názorom, že mnohí si myslia že radšej potrat ako nechcené dieťa v decáku z ktorého vyrastie pravdepodobne sfetovaný narkoman. Ale to je už chyba spoločnosti. Naša konzumná spoločnosť musí smeniť smer. Deti musia chodiť na svet chcené, lebo iba od nich závisí naša budúcnosť.

 

Viem aj to, že je ľahké o tom písať, ale oveľa ťažšie je to realizovať, ako som sa nedávno presvedčil na vlastnej koži.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Určité televízne programy je napríklad povolené vysielať len po 22. hodine. A tu si takzvaní moralisti vyčapia takéto billboardy na verejnom priestranstve, kde je vyditeľná každým 24 hodín denne. Celkom podľa hesla "účel svätí prostriedky". To už im totálne došli argumenty, keď sa uchýlili k takejto forme?

 

Potrat určite nie je optimálne riešenie situácie, ich zakázanie by ale nebolo najšťastnejším krokom. Okrem potratového turizmu by u nás zrejme dochádzalo aj k nelegálnym a často amatérskym výkonom potratov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Určité televízne programy je napríklad povolené vysielať len po 22. hodine.

a presne to vravim, ked uz si odmyslime aj zeny, alebo aj vsetkych dospelych na ktorych je ta kampan mierena, su deti co sa na to musia pozerat, to uz naozaj nikto v tej organizacii nerozmysla? ked aj v spravach idu nejake drasticke zabery ako napriklad mrtvoly, tak je povedany oznam ze osoby so slabsou naturou a deti, nech sa nepozeraju, a tu nam kto da varovanie? (aspon kedysi to tak v telke bolo neviem ako teraz)

 

 

Viem aj to, že je ľahké o tom písať, ale oveľa ťažšie je to realizovať, ako som sa nedávno presvedčil na vlastnej koži.

a toto je jedna velka pravda, lebo nikto nikdy nemoze povedat ze ja by som to nikdy nespravil, lebo nemoze vediet ako sa zachova ked sa ocitne v takej situacii, je velmi lahke napisat, ze by som nikdy nesla na potrat a potom by som zistila, ze cakam tazko postihnute dieta, ktore sice bude zit, ale nie plnohodnotny zivot, ako ho poznaju zdravi ludia, nebudem pokrytec a poviem ze neviem ako by som sa zachovala, aj ked predstava toho ist na potrat hoc aj v takejto situacii mi nie je blizka, ale neviem ci by som napr zvladla vychovu tazko zdravotne postihnuteho dietata, co potom? strcit ho do ustavu a nechat ho tam prezivat? alebo si zvolit potrat? alebo si ho nechat s tym ze budeme trpiet vsetci? a zena co sa rozhodne pre potrat si to, ako game napisala odtrpi, a bude ju to prenasledovat cely zivot

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak teda k reklame - je taka ako je , velmi tvrda . A este damy dodam - nie su to bludy , embryo je pociatkom noveho ludskeho zivota, a ak je to pociatok a my ho zlikvidujeme , je odstraneny zakrokom - interupciou/ vyskrabom / , je to jednoducho umyslene zabitie a mozte si hovorit co chcete, v tomto ma nik nepresvedci. A ak niekto - porovnava zivot spermie so zivotom oplodneneho vajicka, ked sa spojili dve jadra do jedneho, ked sa geneticky vymienaju informacie dvoch jedincov, a tym jedinecne vznika uplne novy geneticky kod, ked sa vajicko meni na uplne novy zivy utvar zygotu , dojde k nidacii ako predpokladu na spravny vyvoj - tak nerozumie problematike a porovnava nebo s gajdami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jozef,
k reklame samotnej si znovu napísal akurát toľko, že je veľmi tvrdá. to predsa vieme.

nejde ani tak o tvrdosť reklamy, ako o spôsob - neviem, či sa chápeme :

 

odporcovia a zástancovia legálnych interupcií sa zrejme nikdy nezhodnú, ale ani na tom teraz nezáleží ... ide o ten spôsob prezentácie, zasahuje dosť mimo a vyvolal vlnu nevôle - práve kvôli tým najnevinnejším, detským otázkam a trpiacim ženám - lebo aj také sú. ... teraz, keď má počet interupcií dlhodobo klesajúcu tendendenciu, prísť s takým veľkým kalibrom je prehnané ...

už dlhé roky rozmýšľam nad tým zmarom, ktorý spôsobuje vskutku človek človeku - vzniknutý vypiplaný jedinec, príroda sa natrápila, kým ten zhluk buniek dostala do podoby rozmýšľajúceho a cítiaceho tvora, a týchto celých, hotových, citlivých a mysliacich ľudí niekto po miliónoch posiela do mlynčeka na mäso ... padnúť v nezmyselných vojnách, blate, zákopoch, pod guľkami... ... dajme na reklamé tabule fotku Capu, kde práve v momente stisnutia spúšte padá k zemi mŕtvy vojak - človek ...

ale to zrejme nebude dosť šokujúce, na to sme si už zvykli, denne vidíme len v správach umierať x ľudí ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bude to sokujuce, prave tak ako sa v teme Televizne hyeny rozculoval Nokia ci kto ze v telke dali takmer v priamom prenose ako zomrel clovek pri autonehode, mne pride toto rovnako morbidne a neeticke ako hento

 

to uz rovno mozeme davat na billboardy mrtvych a vypitvanych ludi, ktory zomreli na rakovinu pluc v dosledku fajcenia nie? ved treba ludi nejako presvedcit ze to fajcenie je skodlive

 

ovela lepsia by bola prevencia, vacsia dostupnost antikoncepcie, nauka a osveta, nielen zo strany skoly aj zo strany rodicov, viest deti k vacsej zodpovednosti za vlastne konanie

 

najviac ma hneva taka cirkev, ze ona sa strasne stavia proti potratom, ale zaroven je proti antikoncepcii, neviem ci mame rodit ako kraliky a mat 25 deti za zivot ako tomu bolo kedysi v minulosti alebo co

 

spravy.pravda.sk/biskupi-broja-proti-sexualnej-vychove-dh9-/sk_domace.asp?c=A070831_143938_sk_domace_p04

 

http://spravy.pravda.sk/biskupov-vyzvali-a...2_sk_domace_p23

 

(nedovoli mi to sem dat link, tak si to budete musiet skopcit)

 

takze radsej si spravime taketo nechutne billbordy, ako davat osvetu na skolach? ovela viac by sa dosiahlo systematickych vzdelavanim deciek, ako takymito plagatmi, pretoze taka tehotna 15, ktora je nezodpovedna, ta aj tak na ten potrat pojde a nejaky plagat ju neodradi

 

ako fakt dufam, ze zakon ktory zakaze interupcie na slovensku neprejde

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

 

ine sa ani neda povedat, je to tvrde , tu nie je o com diskutovat, samozrejme ak by bola urobena antikampan proti

regrútskym reklamam, ako spominas ty-popravu.... ako dajme tomu vyzera zasah projektilu ráže 7,57 mm zo samopalu AK do hlavy cloveka / čo som mal moznost vidiet na vlastne oči, a nielen vidiet, ale aj citiť pach krve a vystreleneho mozgu/ , tiez by to mozno odradovalo poniektorych vstupit do armady. Takze ten bilbord je tvrdy, ale realisticky a teda pravdivy . Suhlasim s nim. Mnohi z nas este nemali moznost vidiet - ako je to s ludskym jedincom-plodom, pred a po jeho zabiti. Teraz si to mozu pozriet v nadprirodzenej velkosti a na vlastne ocu vidiet vysledok nedania moznosti noveho zivota, na vysledok ludskej nezodpovednosti . Natiska sa mi - planovanej vraždy, i ked viem , ze je to az prilis silne .....

 

Nokia

 

 

ja sa nemusim pytat lekarov, ja som to studoval a z porodnictva som mal trojsemestralnu skusku , a previedol som viac ako 800 porodov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov