Skočiť na obsah

Andulqa

Odporúčané príspevky

Skor by zena mala mat pravo na uskutocnenie potratu, pretoze ona sa potrebuje rozhodnut, ci chce mat potomka. Mat dieta je zavazok na velmi dlhu dobu, a mala by existovat moznost, ako napravit chybu (zlyhanie antikoncepcie, znasilnenie, nerozvaznost) - aj ked nie hned, tak aj po istom case, kym sa dieta nenarodi.

to akoze podla teba by zena mala mat umoznene ist na potrat aj napr v osmom mesiaci?? ked uz to naozej nie len taky plod, je to plne vyvinuty clovek schopny prezit predsa...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

reklamná kampaň pokračuje mierne kontroverzne

duchovný otec sa priznáva, že sa nedal inšpirovať identickou kampaňou bežiacou v usa , ani o nej nepočul ... a práve vystúpil z tieňa slečny Tutkovej, aby dal vedieť o svojej skvelej myšlienke len a len z jeho hlavy

jeden poučný a zaujmavý rozhovor ... nechala som ho trochu uležať, ale ani uležaný nie je lepší :

 

Marek Nikolov o interrupciách ... aj

 

z článku vyplýva, že napriek kampaniam a priam histérii v usa okolo interrupcií ich počet dlhé roky neklesá ... u nás klesá od 89 spolu so sexuálnou výchovou a dostupnosťou antikoncepcie rapídne .... čo na to pán Nikolov ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pan Nikolov na to urcite nic. Kedze tito ludia maju svoju pravdu a nie su schopny prijat nijaky racionalny argument, ktory by ju mohol ovplivnit. Pre nich je to skor otazka viery, nez racionalneho myslenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Môj osobný názor je rodina respektíve žena má pravo sa rozhodnúť či chce dieťa alebo nechce. Ale takisto je pravda že ľudia hovoria o treste smrti že to nemôžu len tak dajako niekoho zabiť a pritom to mohol byt aj masový vrah ale pritom nenarodené dieťa ktoré za nič nemoôže a ešte nikomu neúbližilo kludne môžu zoškrabať do odpadkového koša. Opravujem vyjadrienie dieťa no mal som povedať plod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zato slečna Tutková nasadila šiltovku naopak, obliekla červené tričko a vycapila novú výstavu bilboardov tentokrát v Košiciach vedľa chodníka ...

 

videla som tú reportáž náhodou v tv, hľadala som ju na nete, ale objavila sa až dnes

 

http://www.sme.sk/c/4130131/policajti-zasiahli-proti-tutkovej-vraj-kvoli-televizii.html ://http://www.sme.sk/c/4130131/policaj...televizii.html ://http://www.sme.sk/c/4130131/policaj...televizii.html ://http://www.sme.sk/c/4130131/policaj...televizii.html

 

čím ďalej tým viac mám ten pocit, že by najradšej nastrkala tie obrázky už deťom do obrázkových knižiek ... je to len zviditeľnenie sa, ukázať, že je tam a je stále / predpokladám / panna bojovníčka a ženy po interrupciách sú vrahyne a majú sa psychicky liečiť ... riešiť sociálnu situáciu, zabraňovať násilníkom znásilňovať, propagovať ochranu ... to nie .... vzniknutá blastocyta je chránená viac ako živý dokončený dospelý človek ... radšej nech zomrie matka, ako nedonosený plod .... toto sú jej výroky zozbierané z viacerých rozhovorov

/ takmer všetky sú nalinkované v tejto téme - plus jedno video tu : http://www.sme.sk/video/?id=5670 /

 

mamičiek s malými deťmi sa pýtali na ulici, ako tie mŕtvoly po genocídach na bilboardoch vysvetlia deťom, neveľmi vedeli ... deti išli zo školy a stále pred tým, čo kamera snímala len zahmlene

/ to neboli len rozsekané krváky, ale doslova výjavy z genocíd, zrejme od Kambodže až po koncentráky /

 

ja viem, že sa z toho takýmto spôsobom vyrobila kauza, je tu ďalšia senzačná správa, ale Tukovej argument bol, že stále sa vyťahujú len deti, ako to vysvetliť deťom - ale jedným slovom nepovedala ako im to čo ona v skutočnosti ukazuje, v skutočnosti deťom vysvetliť ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne lebo zakázanie interupcie nič nevyrieši. Len sa začnú zbytočné interupcie na čierno ktohovie u akého doktora čo to možno ani nikdy nerobil. Ale je pravda že síce počet interupci klesá ale aj počet počatí. Ale to, akú kampaň spravili bolo dačo nehorázne a nechutné a navyše nič to aj tak nerieši. Ale ta pani či slečna Tutková sa mi zdá že nevie o čom hovorí. Šak ak by sme nepoužívali antikoncepciu žili by sme ako v stredoveku alebo ako Rómovia. Nehovoriac o tom koľko by bolo pohlavne nakazených ľudí a koľko by nás tu bolo. Podľa mňa by sa mala v prvom rade zlepšiť sexuálna výchova.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nesúhlasím s pojmom interupcia (prerušenie) - je to nesprávny výraz - je to proste potrat. Keď niečo preruším, je logické, že po čase to funguje ďalej - čo sa však o potratených plodoch nedá povedať...

Deti by nemali vidiet spomenute bilboardy - a nasilie v telke, hry plne krvi a zabijania - proti tomu nezakrocia ziadni moralizujuci aktivisti?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne lebo zakázanie interupcie nič nevyrieši. Len sa začnú zbytočné interupcie na čierno ktohovie u akého doktora čo to možno ani nikdy nerobil. Ale je pravda že síce počet interupci klesá ale aj počet počatí. Ale to, akú kampaň spravili bolo dačo nehorázne a nechutné a navyše nič to aj tak nerieši. Ale ta pani či slečna Tutková sa mi zdá že nevie o čom hovorí. Šak ak by sme nepoužívali antikoncepciu žili by sme ako v stredoveku alebo ako Rómovia. Nehovoriac o tom koľko by bolo pohlavne nakazených ľudí a koľko by nás tu bolo. Podľa mňa by sa mala v prvom rade zlepšiť sexuálna výchova.

no kdesi na začiatku tejto témy je jeden rozhovor so slečnou Tutkovou - podľa nej je odpoveď na takéto výhrady zrdržanlivosť

 

tu je ten prvý rozhovor ... jej názory stoja za to, nad tým, čo hovorí, sa občas zastavuje zdravý rozum : názory Jany Tutkovej

 

 

Deti by nemali vidiet spomenute bilboardy - a nasilie v telke, hry plne krvi a zabijania - proti tomu nezakrocia ziadni moralizujuci aktivisti?

nie ... to slečnu Tutkovú netrápi

týchto morálnych invalidov vždy trápi len sexuálny život ľudí, na ten sú strašne moc hákliví

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

by ma zaujimalo, co bude slecna robit po svadbe... kazdy rok, az do 45-50, rodit jedno dieta??? :lol:

 

alebo bude mat sex len dvakrat za zivot, kedy si spravia deti, a potom uz nikdy? :)

 

to su veci toto... :) ;) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, ja som bol v KE a aj som sa s Tutkovou porozpraval. Velmi dynamicka, ale velmi korektna debata. Odkázala mi, že som "strasny diskriminator". :lol: Boli chvile, ked som jej chcel dat v niektorych momentoch za pravdu, avsak nedal som, pretoze pri pozornejsom premysleni sa ich argumenty nemozu prijat. Uz len tvrdenie, ze deti sa beru v nasej spolocnosti ako menejcenne a tak sa daju prirovnat interupcie ku genocide je scestny.

 

Kazdopadne, bol to zaujimavy rozhovor. Videl som potom, ze tam boli policajti, nevedel som preco, ale so zasahom suhlasim. Tie obrazky, co tam prezentovali, skutocne nepatria na verejnost. Aj sa divim, kto, a preco vtedy umoznil tu ich bilbordovu kampan. Bolo to tusim minuleho roku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Názory Tutkovej (ale aj Nikolove) sú ustrelené. Formy presadzovania tiež... nech si podľa nich žije, má na to právo, to jej neberiem. Ale nemá právo nútiť spoločnosť, aby všetci tak žili a prijali to ako normu. Nemá právo trieskať na brány úradu vlády a prezidentského paláca a žiadať - toto budete robiť, toto budete v Bruseli presadzovať!

 

Vyžadovať represiu a celoplošné zákazy bez výnimky, keď trendy sú pozitívne a ľudia sa správajú zodpovedne je hlúposť...

 

Jej (jeho) právo spočíva v jednom voličskom hlase... Jej (jeho) kampane to je niečo nechutné a niekedy to hraničí až so šírením poplašnej správy.

 

Zaráža to, aký priestor dostáva v médiach (teraz nemám na mysli len bulvár chechtajúci sa z jej panenstva, ktoré ponúka vyvolenému svojho srdca darom ako zlý obchodník nepredajný tovar vo výpredaji, ale celkom seriózne sa tváriace denníky).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Táto babenka tromfne Tutkovú (a ešte má aj jemný zmysel pre humor):

Navzdory niekoľkým ponukám na sobáš, ktoré dostala, zostala Maria Caterina Reitanová, ktorá bude mať v januári 100 rokov, po celý život pannou. A akokoľvek je na túto skutočnosť hrdá, nádeje na lásku sa nevzdala, píše denník The Daily Telegraph... Pokiaľ ide o lásku, verí, že nikdy nie je príliš neskoro. "Napíšte tam, že som voľná," poprosila na záver rozhovoru novinára.

http://www.topky.sk/cl/11/340052/Takmer-10...da-toho-praveho
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Slovensku prave prebieha kampan Stop genocíde a 2 dni boli pred a pri nasej skole a vypytovali podpisy na zakaz interupcii a samozrejme velka vystava ich "chutnych" obrazkov o tom ako je interupcia v podstate Genocidou. No to je uz aj na mna dost ze sa slovom Genocida vobec ohanaju!!! Fakt sila. A ked som im povedal ze im to nepodpisem tak pomaly na mna kricali. No fakt "mili" aktivisti. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

ad absurdum ... kam až bigotní a fanatickí ľudia dokážu zájsť, zostáva rozum stáť ...

keď ad absurdum vyhlásenia prídu od človeka, ktorý je predstaviteľom niečoho, čomu milióny ľudia veria, v krajine, ktorá na jeho vyhláseniach visí, ťažko sa čudovať vyhláseniam niekoho ako slečna Tutková :

Spýtam sa aj inak. Čo ak je žena, ktorá má doma dve malé detičky, tehotná, ale tehotenstvo ju z nejakého dôvodu priamo ohrozuje na živote?

- Ak sa však jedného dňa jej dve deti dozvedia, že to tretie dieťa si dala matka zobrať, ako sa budú na ňu pozerať?

Takže by ste obetovali matku?

- Vždy je nádej, že prežijú obaja...

pripomenutie zdroja : som ešte panna

 

takže ... najnovšie exceloval brazílsky arcibiskup. a dokonale rozdelil krajinu v názoroch a dosť popudil aj brazílskeho prezidenta, ktorý vystúpil aj v tv a vyjadril sa k názorom pána veľkomožného arcibiskupa a k prípadu :

 

dnes 9 ročné /!/ dievča sa matke sťažovalo na bolesti hlavy a nepríjemné pocity, matka dievčatko zobrala k lekárovi ... tým začal príbeh, ktor si ťažko aj vymyslieť ... lekári zistili, že dievčatko je tehotné, že ju roky zneužíval nevlastný otec a že 36 kilové 9 ročné dieťa čaká dvojičky a je dokonca vo štvrtom mesiaci tehotenstva.

jediným normálnym riešením bolo vykonať potrať, aby zachránili život dieťaťa.

 

vzápätí sa vyjadril pán arcibiskup, že exkomunikuje dieťa, aj lekárov a matku dievčaťa a všetkých zúčastnených za vykonanie potratu, ako sa vyjadril, mali zachrániť plody aj na úkor života "matky" ...

 

jeden zo zdrojov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, Cirkev sa len drží platných zákonov...táto polemika nič nerieši, sú tu strety dvoch protikladných názorov a samozrejme zase máme dôvod nadávať na Cirkev - ale fakt je, že tento problém vznikol konkrétnym človekom, jeho nepochopiteľným zlým činom a toto treba v prvom rade odsúdiť. Cirkev je zlá len preto, že háji ľudské práva zadeklarované v medzinárodných zmluvách? Takisto čo sa týka potratov - detto - nech sa skôr rieši prevencia a vyhneme sa podobným ideovým stretom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to je fakt choré aby 9-ročná mala dieťa. Ale to že ju zneužíval, to nikoho nezaujíma. On vinný nie je.

 

Ja by som v pohode povolila interupciu každej ktorá chce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento príbeh je starý pár dní, v dnešnom svete každá senzácia trvá potiaľ, pokiaľ prežijú novinové správy ... alebo správy na nete

dievčatko bude poznamenané na celý život, uľahčiť jej toto všetko vrátane zneužívania prežiť bez celoživotných zlých snov by bolo len ľudské

ako sa jej bude žiť, keď niekto, hocikto, pred celou krajinou vyhlásil, že mali zachrániť tie deti na úkor života "matky", jej, deväťročného decka, ktoré bolo týrané už dosť ... tak prečo ho ešte aj nezabiť

 

schválne som o tom napísala do tejto témy ...

premýšľala som, či to postnúť do Náboženstva do niektorej témy o cirkvi, je tam zopár tém, kam by sa to zmestilo v pohode ... ale nechcela som z toho urobiť proticirkevnú agitáciu, pretože tu je problém trochu inde

 

viem, ako sa stavia cirkev k antikoncepcii a sexu a potratom ... to nie je celkom o zákonoch, aj keď je logické, že v Brazílii ako silne katolíckej krajine sú až na výnimky potraty zákonom zakázané ... je to o cirkevnom učení, a nariadeniach a ešte všeličom ...

 

napriek tomu, že je na to zákon, sa v Brazílii podrobí potratom mnohotisíc žien ročne, riskujúc, že porušujú zákon, a nie ten cirkevný

 

odhliadnuc od problému potratov, je cirkvi v očiach červeným súknom všetko, čo sa týka sexu a ľudskej sexuality ... preto je tento príbeh taký neľudský, lebo je divný ...

pán , ktorý je autoritou, rešpektovanou vo vysoko katolíckej krajine, a brániacou kresťanské princípy, mal v tomto prípade vypustiť paru a mlčať ... niekedy sú tie zákony ľudské postavené nad cirkevné, schválne nehovorím o božích

 

keď nevie, čo je a čo nie je tridsaťniekoľkokilové deväťročné dieťa, či v deviatich rokoch vôbec chápe všetko čo sa s ním dialo, či vôbec vie, čo je biľag exkomunikácie, mal sa najprv spýtať ...

deti si zvyčajne myslia, že to, čo sa deje doma, je prirodzené

exkomunikovať ...

ale ani slovo o človeku, ktorý to spôsobil

preto je zaujímavé, že nie akt dlhodobého a dlhoročného zneužívania a sexu s dieťaťom bolo tentokrát červeným súknom ... ale záchrana toho dieťaťa

je to deväťročné dieťa, nie matka

 

preto mi to pripomenulo slečnu T.... ona by tiež obetovala matku za nedonosený či akýkoľvek plod

to už nie je v protiklade zrejme s ničím, vedome čakať či matka umrie či nie ... veď možno aj matka prežije

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ach, o tom dievcatku... asi tak pred dvoma rokmi to mohlo byt co som sa na jednom US fore zaoberala touto otazkou. v jednej teme som sa ja a jeden typek strasne o tom hadali... dovod? ja som tvrdila ze je chore, aby malo 9 rocne dievca dieta... a on tvrdil ze no a co, o decko sa postaraju rodicia, bude vyrastat ako jej surodenec... a raz mu povedia pravdu... ako, no comment...

 

inak aj ten clanok o tej panne ma nechava na vazkach... pravo na zivot. hm.

 

budem sebec a debil a parchant a poviem to kruto - dala by som ju znasilnit. brutalne, kruto, opakovane. potom si mozno uvedomi, co to znamena, ked je zena znasilnena a zisti, ze je tehotna. potom jej MOZNO dojde, ze v takom rozpolozeni v akom je urcite nema ziadne pravo zenam nieco radit... moze mi akurat tak poradit, kolko soli pridat do polievky, ale to je asi tak vsetko... ale vazne o tom pochybujem... dalsia silne bigotna osoba... odstrelit.

 

a aj toho tatulu, co to male dievcatko znasilnoval... ach, pravo na zivot mame kazdy, jasne, hlavny ze nikto ani nevie povedat, ze o com je zivot, ale pravo si nan robime, tak to je zaujimave... to ma tiez tesi, ked mi otec povie, ze zivot je o tom, ze sa stale ucime, a matka mi tam zacne pol hodinu o niecom siahodlho kecat... zda sa mi to mierne ironicke, ale no co uz, az taky detailista byt nemusim... ci ano? :)

 

...vlastne ano.

 

fakt ma sere, ako su niektori ludia ochotni obetovat druhych len preto, aby dodrziavali svoje zakony a dokazali, ze ano, oni tam su preto, aby to tak bolo, a ono to tak bude a basta a budu si stat na svojom piesocku a koniec debaty! samozrejme, nevadi... ved nakoniec, zena je len rodicka, len chodiaca diera. urcite nevadi, ked zomrie pri porode, hlavne ak porodi, a vobec nevadi, ze 9-rocne dieta porodi a pritom zomrie... nacooo ved hlavne ze porodi, ze? a aspon budu fanatici spokojni, ze narodenenu dietatu sa dostalo prava na zivot... ach, toto ma vazne poburuje. v mnohych pripadoch mi to pripade, ze aj v tom nasom modernom svete zenu beru doslova ako tovaren na deti a to uz v hocijakom veku. staci ak porodi. ci umrie alebo nie, ci chce vobec to dieta alebo nie, ci aj bude schopna sa on postarat alebo nie... to uz nikoho nezaujima. dieta zije, svoje pravo na zivot dostalo... naplnia sa sirotince, ved na to tam su, par deciek bude mat viac problemov, mindrakov a depresii, ale ved na to su psychologia, par deciek sa bude viac cudovat, ze preco su v takej situacii a mentalne skoro vyspeju, ale ved nevadi, aspon sa par ludi budu divit, ze ake su vyspele... hmp.

 

pravo na zivot si mozu strcit do r. nech tam riesia vrazdy a neberu zene pravo rozhodovat o jej zivotom, ktoreho pevnou sucastou bude aj dieta. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Táto problematika vyžaduje ísť spätne - na koreň vec. Mnohí nemajú vyjasnené základné otázky a potom tápajú. Odkedy začína ľudský život ktorý treba chrániť? Medícínske hľadisko hovorí o ľudskej bytosti až po 3 mesiaci prenatálneho vývinu. Pred tým je to len embryo, zhluk buniek. Cirkev učí, že ľudský život začína počatím. A preto tieto strety. Náš najvyšší zákon toto presne nešpecifikuje - uvádza, že ľudský život je hodný ochrany už pred narodením. (Hlava 2, článok 15)

http://www-8.vlada.gov.sk/8578/druha-hlava.php

 

Game, kardinál ako predstaviteľ Cirkvi nemôže mlčať v zásadných otázkach, kde ide o ochranu života...On samozrejme veľmi dobre vie, že sa zosype kritika na jeho hlavu. Mlčať by bolo možno výhodnejšie, ale o to farizejskejšie...

 

Problém nie je v Cirkevnom učení, ale v nemorálnom konaní jednotlivcov....i z jej vlastných radov mnohokrát...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

treba chranit ludsky zivot? no ano, lenze ti typkovia co pisu tie zakonu maju nejak zaujimave predstavy o tom. co oni o tom vedia? ti maju taky plat, ze prachmi by si mohli aj zadky utierat, im by vobec financne neublizilo, kebyze sa musia starat o jeden hladny krk viac... vo vseobecnosti plati, ze mnohe matky si vyberu radsej aborciu, lebo velmi dobre vedia, zeby neboli schopne sa o to dieta postarat, avsak stat si to predstavuje tak, ze niekto niekde nieco prihodi, pomoze, plus aj stat nieco zaplati, co? ved su pridavky na deti... ale to je blbost... tieto zakony o ochrane zivote su napisane na ukor zenskeho zivota a teraz nehovorim jedine o tej fyzickej stranke, treba dbat hlavne na psychicku zeny...

 

podla zakonov treba chranit plod dietata, podla nabozenstva jeho dusu, lebo uz davno zije, ale napadlo vobec niekomu, ze treba ochranit aj zivot na rodicov? mnohi ludia maju taku naivnu predstavu o tehotenstve a o tom, ako sa starat o dieta, ale ide hlavne o mentalnu podporu, ktora samozrejme nemoze fungovat spravne, ak rodicia svoje dieta nechcu. tolko mladych si v dnesnej dobe spravi dieta... no uzasne. fakt. samo. decko malo pravo na zivot. hlavne ze nemaju z coho zaplatit byt, elektriku... no vau, ale tak zivot dietata bol ochraneny, hm.

 

samozrejmem, ze tu ide o moralnu stranku ludskeho myslenia, ale ludia su slepi a hlupi, tu a tam budu protestovat proti zakonom, ale inak sa nechaju uniest prudom a so vsetkym kyvnu... a co tak ist na koren veci s ludskou mentalitou? kedy sa zena zmenila iba na osobu, ktora porodi, a na ktorej zivote vobec nezalezi? zachadza to az tak daleko, ze matka, ktora vehementne odmieta mat dieta a chce ist na potrat, moze byt povazovana ze sebca, a krestanmi aj za vraha... ale tak ked chce potrat, tak asi vie preco, nie? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov