Skočiť na obsah

Dan Brown, Da Vinciho kód a jeho ďalšie knihy


RoSo

Odporúčané príspevky

akoby predzvesť ponuky, ktorá mi práve prišla do mailu ... :)

práve včera som si prečítala celú túto tému, aj s kontroverznými kritikami aj dezilúziou aj samotnými bežnými kritikami na samotného autora, aj s tým, ako krásne opadol celý cirkus okolo da Vinciho kódu a malej plejády ostatných kníh Dana Browna :)

 

kto ho má rád, a číta od neho všetko, dobrá správa je, že na jeseň mu vyjde vo vydavateľstve Ikar nová kniha zo série so symbolistom Robertom Langdonom
/ vo filmoch ho hral Tom Hanks /

Da Vinciho kód som prečítala, zvedavá na to, čo nové prinesie k téme, pre mňa, čo som tému poznala dávno pred knihou z iných zdrojov, nepriniesol nič, iritovala ma tam postava toho pobehujúceho albína /, Anjeli a démoni som nebola schopná dočítať, vzdala som posledných asi sto strán, bolo to nad moju trpezlivosť a sily, a zbytok jeho kníh som nečítala.
 

takže nový thriller, ktorý vyjde v októbri,  zo série s Robertom Langdonom : Inferno

 

toto sľubuje:
 

V novom príbehu Inferno sa Langdon dostane do srdca Európy, kde sa rozkrúti napínavé dobrodružstvo okolo jedného z najtrvácnejších a najtajomnejších literárnych diel v histórii...
„Čitateľov zavediem na cestu hlboko do mystickej ríše kódov, symbolov a tajných chodieb,“povedal Dan Brown pre BBC.
Nová kniha Inferno je inšpirovaná Peklom z Danteho Božskej komédie. „Ako študent som sa zaoberal Danteho Peklom, no až pri výskume vo Florencii som si uvedomil ten večný vplyv Danteho diela na moderný svet,“ tvrdí spisovateľ. Aj preto sa veľká časť novej knihy odohráva v uliciach talianskej Florencie.

 

http://www.gorila.sk/t/product.php?id=427210&ref_id=13news06-24

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Odpovedí 60
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    17

  • RoSo

    15

  • Andulqa

    4

  • doll

    3

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

Inferno už vyšlo,

predpokladám, že to bude ďalšia kniha Dana Browna, ktorú čítať s najväčšou pravdepodobnosťou nebudem, prvé dve stačili, už druhú som vlastne na hanbu sveta nedočítala, nemala som silu na posledných päťdesiat strán nakladaného fabulovaného predvídateľného utrpenia ...

na druhej strane milujem knihy so skutočnými reáliami, a kutaním po písomnostiach a podobné záležitosti, ale dve knihy od Mr.Browna na dlho stačili, možno raz :)

 

ale nedajte sa odradiť, kto Inferno / Peklo prečíta, prosíme recenziu :)

 

mimochodom,na stránke Sieťovka jedna z prvých recenzií : Dan Brown napísal turistickú príručku menom Peklo  odporúčam :)

 

a čo je zvlášť zaujímavé, ani na martinuse nie sú čitatelia jednotní ... recenzie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Inferno

 

no nečítala som ju, no prečítala som Da Vinciho kod od neho a nič moc, film tiež nič moc.  A "Anjeli a démoni" knihu som nečítala, ale film bol riadna sprostosť.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pardon. Pripadne game, presun prosim.

 

D.Brown je pre mna jediny spisovatel, od ktoreho knih sa neviem odtrhnut a citam ich takmer na "jeden dych".

 

Samozrejme, sfilmovanie nebyva ani z casti tak dobre a putave ako kniha. Ale tak to byva takmer vzdy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Knihy od Dana Browna mám prečítané všetky. Najviac ma zaujali Anjeli a démoni a Inferno (to zo série kde je Robert Langdon) a potom ma ešte dosť bavilo Bod Klamu. Tie zvyšné sú tiež samozrejme dobré ale ma nezaujali až tak ako tieto spomenuté. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska:  Dan Brown je skvely spisovatel...pre nescitanych ludi :zubiska: /krasne povedane, zial, nevymyslala som to ja/

 

citala som od neho  Da Vinciho kod /knihu som dostala od kamosky/..a nic moc..nieco ako Rychla rota..vznikne zahada..zamyslime sa, zahadu vyriesime trielime dalej..ups zahada., zamyslime sa..a tak dokolecka dokola

 

a potom som citala este nieco..kukla som do citacky a to Inferno..skoncila som asi  na 80-tej strane..netusim o com to bolo :zubiska:  a ani sa to uz nedozviem lebo na film nepojdem Toma Hanksa neznasam

 

Dan Brown je taky fast food literatury..skvely marketing, podpriemerny produkt..jednoduche, rychle..precitat zahodit :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera som prezrela túto tému, a zistila som, že sa za 10 rokov nič nezmenilo ... :)

 

pred tými desiatimi rokmi som prečítala Da Vinciho kód, strašne veľa sa o tom rozprávalo a u nás to zakazovalo KDH predávať, tak som zblbla a tú knihu si kúpila. žiadna katarzia ani nič podobné sa nekonalo, pre mňa táto tematika totiž vôbec nebola nová ... čítala som o nej na x miestach dlhé roky, ba desaťročia predtým /spústa kníh mám doma, kde som sa s tým stretla/

 

no a potom ....

potom som sa ešte ulakomila na Anjelov a démonov - aj to som kdesi písala pred desiatimi rokmi - veríte či nie, kniha je doma medzi knihami, vážne som ju kúpila, a ja som dodnes nedočítala posledných asi 50 - 60  strán, nemala som na tie predvídateľné nezmysly už zrazu trpezlivosť ani silu a ani ma nezaujímalo, ako to pán Brown nakoniec upletie, aby mu vyšlo to, čo potrebuje .., celú hrubú bichlu som akosi prekúsala, pred koncom zavrela a nikdy viac neotvorila.

 

a potom už žiadnu ďalšiu Brownovku - viem o nich, evidovala som ich, je to popísané aj v tejto téme, ale zatiaľ nie, ani filmy som nevidela ...

/ani Hanks ako Landon mi vonkoncom nepasuje, už ani len na fotkách/ :innocent:

až práve teraz voľaktorý deň /ako to už býva - keď sa niečo spomenie/ som pozerala niečo nové a dobré na čítanie, a padol mi zrak na Inferno ako e-book ... ale zatiaľ zostalo neotvorené. netuším, či od neho ešte raz náhodou niečo neprečítam, po tých dlhých rokoch, či aspoň neskúsim, za dočítanie neručím. keď sa tak stane, dám vedieť ... možno sa raz do doho pustím.

 

má atraktívne prostredia, človeka priam láka v tom momente vidieť to na vlastné oči, tajomné zápletky sú fajn, aj múdri lúštitelia tajomstiev sú fajn, ľudia všeobecne milujú konšpirácie a záhady a tajomno ...

 

okrem okružných poznávacích výletov je to stále to isté. verím Brownovi, že kdečo o symboloch, tajných spoločenstvách a kdejakých umeleckých počinoch a stavbách a tajných lóžach a kdejakých kódoch a rituáloch krížom stáročiami má naštudované a vzrušujú ho. koho nie.

príbehy sú dosť predvídateľné. a vyjadrené slovami jedného z recenzentov na databázi knih - dovolím si požičať:

 

Prchají a luští a prchají a luští a pořád dokola, až se z toho čtenáři točí hlava. A když doluští a doprchají, tak se čtenář vše dozví a ... už nic!

http://www.databazeknih.cz/knihy/robert-langdon-inferno-151700

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

práve som sa dočítala, že Langdon ešte nie je v dôchodku, a Brownovi to zjavne stále píše:
 

 

V septembri zasa vyjde kniha Origin od Dana Browna. Nový príbeh s Robertom Langdonom,

ktorý sa vrhá do dobrodružstva plného tajomstiev.

Opäť sa môžeme tešiť na svet kódov, vedy, náboženstva, histórie, umenia a architektúry.

http://buno.blog.sme.sk/c/444107/nove-knihy-2017-lahodky-a-hity-ktore-nas-tento-rok-cakaju.html?ref=viacrubrika

 

čítate ho ešte niekto?

 

práve pozerám, Dan Brown je ešte mladý, zdá sa, že Langdon bude ešte dlho behať po zakódovanom svete umenia a architektúry...

 

doterajšie knihy s Langdonom:

čítala som prvé dve, tú druhú som skončila asi sto strán pred koncom a nikdy viac sa k nej nevrátila.

ostatné mimo Langdona som nečítala. popol na moju hlavu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

čítate ho ešte niekto?

 

 

už nie... prečítal som Digitálnu pevnosť, Da Ficiho kód, a tuším ešte niečo /neviem si spomenúť teraz po nočnej/, ale nie celkom mi sadol jeho štýl písania. zdalo sa mi to písané príliš zoširoka, podrobné opisy aj nepodstatných vecí - občas som preskakoval celé odstavce, a hádam by sa dali vynechávať aj celé strany :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov