Skočiť na obsah

Čo vám vadí na web stránkach?


Sniper

Čo vám vad  

13 členovia hlasovali

  1. 1. Čo vám vadí na web stránkach?

    • Pop-up okná
    • Veľa bannerov
    • Staré aktualizácie
    • Hrozný dizajn
    • Platby
    • Nežiadúce presmerovanie


Odporúčané príspevky

Počas surfovania po webe raz za čas iste narazíte na stránky ktoré vás môžu znechutiť, znervózniť, alebo dokonca vytočiť do nepríčetnosti.

 

V ankete môžete označiť viac možností.

 

Čo vám na web stránkach vadí?

 

Pop-up okná:

Prídete na nejakú web stránku a hneď sa vám otvoria 3-4 pop-upy. Je to neríjemné najmä keď vás obsah pop-upov nezaujíma (čo je 99% prípadov). Počas surfovania po stránke vás stále otravujú až vám prasknú nervy, stránku zavriete a viac ju nenavštívite.

Veľa bannerov:

Stránka, ktorú ste navštívili, obsahuje 80% plochy reklamných bannerov a obsah, kvôli ktorému ste sa unúvali z Google na stránku kliknúť sa medzi nimi doslova stráca. Zdá sa, že ide iba o nejakú reklamnú stránku, ktorá vám veľa informácii zrejme asi nepodá.

Staré aktualizácie:

Nájdete stránku, ktorá by vám mohla pomôcť k vašej práci. Namiesto toho nájdete len samé kategórie, ktoré budú aktualizované "už čoskoro" ale posledný dátum zmeny ktorý ste na stránke našli je z mája 2004. Stránka viditeľne vyzerá byť opustená, administrátor sa ani neunúval zanechať nejaký odkaz čo sa vlastne stalo. Tým stránka je pre vás zbytočná.

Hrozný dizajn:

Vygúglili ste si stránku a keď ste klikli na link, tak vám skoro vypichlo oči krikľavo červené pozadie so zeleným písmom. Určite niekto na vás chcel spáchať atentát. Kód stránky podľa validátora obsahuje 680 chýb a je vidieť že autor web doslova odflákol. Diakritika je rozhádzaná a nech vyberáte kódovanie aké máte k dispozícii od arabčiny cez hebrejčinu až po čínštinu, tak sa stále nemôžete do správneho kódovania trafiť.

Odkazy majú neplatné linky, obrázky sa nezobrazujú lebo na ich linkoch nič nie je, menu sa prekrýva tak ako by sa nemalo. Surfovanie je pre vás takým utrpením že ju hneď zaradíte medzi nedôveryhodné lokality.

Platby:

Toto je osobitný prípad, nad ktorým krútim hlavou. Poznám niekoľko stránok (alebo lepšie povedané diskusných fór) ktoré vznikli relatívne nedávno, majú 50 členov, 600 príspevkov a administrátori dotyčného fóra na vrch stránky vycapili žiadosť o prispievanie na hosting. Myslím, že každý kto si založí fórum mal by si najprv rozmyslieť či na to má. Takýto postup mi skôr pripadá ako keby chcel niekto zarábať na blbosti druhých.

Toto sa netýka diskusných fór, ktoré majú veľké komunity, väčšinou bežia na dedikovaných serveroch, alebo stránok s veľmi úzkym zameraním, kde sú financie podstatne väčším problémom.

Nežiadúce presmerovanie:

Našli ste stránku, ktorá by vám mohla poskytnúť nejaké údaje. Ale zistite, že stránka sa presunula na novú adresu. Na novej adrese nenájdete nič, len to že vás automaticky presunula na úplne neznámi link kde nájdete akurát tak veľké H, v horšom prípade hlásenie 403 alebo 404. Zbytočne ste zabili čas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 54
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    15

  • D'Ady

    6

  • game

    4

  • Nokia

    3

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

Nemám rad weby kde hneď keď prídete výhrkne sa pop up, (už len vidím ako mi kliká v pozadí pop up blocker) a hneď na to bannery ktoré blikajú až skoro chytím triašku. "YOU HAVE WON" "CLICK HERE TO CLAIM" apod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chyba mi tu jedna moznost

nedal by som to do hrozneho dizajnu kedze tieto stranky vacsinou maju krasny dizajn, ocari ohuri svojou krasou, ale je velmi tazke sa vyznat na takej stranke, resp je velmi preplnena informaciami az sa tam clovek straca

 

popupy mi nevadia, mam ich bloknute, reklama tiez nie, mam adblock a tie ostatne pripomienky tiez nie, idem vtedy o dum dal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Všetky vymenované veci sú tak trochu problém, až na tie Pop-up, tie mám blokované v prehliadači. Čo sa týka žiadosti o platbu, súhlasím s Axelom, kto na to nemá, nech si fórum nezakladá, ale sa toto sa dá z vymenovaných problémov najľahšie ignorovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nedal by som to do hrozneho dizajnu kedze tieto stranky vacsinou maju krasny dizajn, ocari ohuri svojou krasou, ale je velmi tazke sa vyznat na takej stranke, resp je velmi preplnena informaciami az sa tam clovek straca

Pôvodne to mala byť ďalšia možnosť v ankete, ale rozhodol som sa to zakomponovať k tomu "hroznému dizajnu". Takže všetko čo s tým súvisí môcť hlasovať tam.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prídete na nejakú web stránku a hneď sa vám otvoria 3-4 pop-upy

Aplikace Firefox zabránila otevření vyskakovacího okna, kliknete zde a nastavte si to. A toto ma otravuje a ešte to aj hlasy vydáva. Ruší ma to vadí mi to lebo ja mám nahlas repráky a púšťam hudby a on furt dotoho ťukťuk a firefox zbránilo vyskokovacé okná...

 

Nájdete stránku, ktorá by vám mohla pomôcť k vašej práci. Namiesto toho nájdete len samé kategórie, ktoré budú aktualizované "už čoskoro" ale posledný dátum zmeny ktorý ste na stránke našli je z mája 2004. Stránka viditeľne vyzerá byť opustená, administrátor sa ani neunúval zanechať nejaký odkaz čo sa vlastne stalo. Tým stránka je pre vás zbytočná.

Toto si tak skvelo vystihol že si to povedal za mňa. No ja dodám iba že hladám niečo konkrétne a google nájde len kategórie alebo len reťazec textu kde to je spomínané.

 

Vygúglili ste si stránku a keď ste klikli na link, tak vám skoro vypichlo oči krikľavo červené pozadie so zeleným písmom. Určite niekto na vás chcel spáchať atentát. Kód stránky podľa validátora obsahuje 680 chýb a je vidieť že autor web doslova odflákol. Diakritika je rozhádzaná a nech vyberáte kódovanie aké máte k dispozícii od arabčiny cez hebrejčinu až po čínštinu, tak sa stále nemôžete do správneho kódovania trafiť.

Odkazy majú neplatné linky, obrázky sa nezobrazujú lebo na ich linkoch nič nie je, menu sa prekrýva tak ako by sa nemalo. Surfovanie je pre vás takým utrpením že ju hneď zaradíte medzi nedôveryhodné lokality.

Sámoška! Nemám čo dodať. Pravda svätá.

 

Toto je osobitný prípad, nad ktorým krútim hlavou. Poznám niekoľko stránok (alebo lepšie povedané diskusných fór) ktoré vznikli relatívne nedávno, majú 50 členov, 600 príspevkov

Nevysmievaj sa mi jasné! :lol:

 

a administrátori dotyčného fóra na vrch stránky vycapili žiadosť o prispievanie na hosting.

U nás to nehrozí. Si sa mi smial keď som si chcel dať platený hosting ale prečo nie. Som zárobkovo činná osoba a keď môžem vyhodiť 3-4 tisíc mesačne na telefónne účty (láska na dialku) tak môžem míňať aj na hosting. Niekto nechá tie peniaze v krčme, niekto to vyhúli, tak prečo nie platený hosting? Je to múdrejšia vec ako chlast, cigarety, hracie automaty, drogy atď.

 

Našli ste stránku, ktorá by vám mohla poskytnúť nejaké údaje. Ale zistite, že stránka sa presunula na novú adresu. Na novej adrese nenájdete nič, len to že vás automaticky presunula na úplne neznámi link kde nájdete akurát tak veľké H, v horšom prípade hlásenie 403 alebo 404. Zbytočne ste zabili čas.

Tykoxo ty sa tak vyznáš. Presne toto všetko čo si v tejto téme uviedol sa mi stáva. Jak to vieš ak dobre.

 

A ešte dodám k tým platbám že na niektorých stránkach ako pokec alebo rapidshare si treba dokúpiť isté funkcie. Prejdem na to TatraPay či čo to je a že zadajte číslo kreditnej karty, bol tam aj ilustračný obrázok že bola odfotená kreditka a bolo označené to číslo. Ale sranda bola natom to že tam boli políčka pre 4 štvorčíslia a jedno trojčíslo a ja má m na kreditke 3 štvorčíslia a jedno trojčíslie... Tak nemám šajnu ako platiť cez internet...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mayday,

 

idem trochu mimo témy, ale čo dokelu to máš za kartu ?

predpokladám, že nemáš kreditku, ale debetnú kartu k účtu, na tej by mali byť vpredu 4 štvorčíslia a vzadu jedno trojčíslie.

s bežnými medzinárodnými visa kartami, aj tými najjednoduchšími, ide platiť cez net.

 

koniec off topic.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevysmievaj sa mi jasné! :lol:

Vôbec som tým nemyslel tvoje fórum, pretože ty nikde nepíšeš aby ti členovia prispievali na hosting (máš free) a pod.

 

U nás to nehrozí. Si sa mi smial keď som si chcel dať platený hosting ale prečo nie. Som zárobkovo činná osoba a keď môžem vyhodiť 3-4 tisíc mesačne na telefónne účty (láska na dialku) tak môžem míňať aj na hosting. Niekto nechá tie peniaze v krčme, niekto to vyhúli, tak prečo nie platený hosting? Je to múdrejšia vec ako chlast, cigarety, hracie automaty, drogy atď.

Nie, zle si pochopil zmysel tej anketovej voľby. To, že mieniš na hosting a doménu vyhodiť dajme tomu niekoľko stoviek mesačne, je OK. Iné je keď tie peniaze chceš ťahať od ľudí ktorí chodia na tvoje fórum a za to že tam chodia sa ti budú skladať na hosting. Je to síce dobrovoľné prispievanie, ale mne to pripadá ako vychscanosť adminov.

 

Tykoxo ty sa tak vyznáš. Presne toto všetko čo si v tejto téme uviedol sa mi stáva. Jak to vieš ak dobre.

Ja viem všetko.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nemam rada take tie reklamz co ti vzskocia na obrazovku a ked skrolujes hybu sa s tebou, pokial sa daju vypnut, tak ok, ale niektore nejdu a ked konecne zmiznu, tak linky "pod nimi" zostanu neaktivne, cize musim reloadnut celu stranku...to fakt neznasam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia kto ma pozná, tak vie že takto odpovedám na otázky už mnoho rokov, takže sa divím že to ešte vôbec niekoho rozosmialo :) :)

tak vies nepoznam ta vela rokov a taka blbost by ma rozosmiala aj po x sto rokoch :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Zistil som, že mi strašne vadí ak stránka nefunguje bez www.

FSP funguje aj ako freespace.sk a www.freespace.sk (kvôli kompatibilite a iným veciam je nastavená "domovská doména" s www.), ale často píšem adresy bez www. a rozčúli ma ak mi hodia 404.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tieto reklamy ma netrápia. Filter v Maxthone odfiltruje všetko čo má niečo spoločné s reklamou, takže môžem si nerušene čítať spravodajstvo a aj stránky rýchlejšie naťahuje keďže sa nenačítavajú všelijaké tie somariny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne nevadi, ze tam ta reklama je, niekedy som na nu aj zvedavy, vadi mi, ze sa rozbaluje do pola, kde je napisany clanok. A odfiltrovat reklamy dokazu aj ine prehliadace, nielen tvoj uzasny maxthon :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

reklama by mi v podstate nevadila ak vam neskace do textu ktory chcete citat (vid sme.sk), ale tie reklamne bannery su mnohokrat velmi pomale na load, takze obcas to trva dost dlho kym sa zobrazi cely obsah stranky len kvoli tomu ze bannery hlcu bandwith.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Na stránkach filtrujem flash reklamy, ale v poslednej dobe som sa na športových stránkach (hokej.sk a f1.sk) stretol s neobyčajne agresívnym typom reklamy. Stránku mi začne naťahovať, ale akonáhle mi ju natiahne, tak hodí chybové okno, že IExplorer nemôže stránku zobraziť a operácia bola prerušená. Keď to odkliknem že OK teda, tak mi hodí chybu 404. Musím aktivovať ActiveX a stránku reloadnúť, potom sa už bez problémov otvorí a prvé čo vidím je flash reklama na pol monitora.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne toto robí hokej.sk aj mne, ale myslel som si, že majú naozaj výpadok servera. :lol:

 

všimol som si to posledné dva dni, ale nastavenia som nemenil už dhšie, museli to tam pridať nedávno. že to je kvôli zakázanému activeX som netušil. mne sa totiž v tom chybovom hlásení objaví aj hláška, že majú pravdepodobne problémy so serverom.

 

edit:

 

urobí mi to až keď sa snažím dostať do niektorej kategórie, konkr. extraliga. skončím tu:

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov