Skočiť na obsah

Televízne a mediálne a civilné hyeny


Nokia

Odporúčané príspevky

tak som si cital blog na sme.sk az som sa dostal k archivu relacie reflex na tv markiza zo dna 24.8

nechapem ako mozu nieco take povolit vysielat, resp vobec natocit

 

je tam reportaz z autonehody kde sa na dialnici pri rakuskych hraniciach zrazili cierne osobne vozidlo s dodavkou celne (ze to osobne vozidlo islo na dialnici v protismere)... jeden sofer bol rakusan druhy madar

reportaz je o tom ako sofera dodavky ktory bol este zivy vykliesnuju z dodavky, potom tam ukazuju ako ho vytiahli, snazia sa mu pomoct az nakoniec umre

 

myslim ze taketo reportaze od tych reporterskych hovad by mali zakazat

nechapem ako dokaze reporter chladne prizerat, a filmovat ludsku smrt :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja to tiez nechapem,a odsudzujem.....

 

napr raz dali v reflexe reportaz ohladne nehody tych putnikov, co sa "skotulal" autobus bez sofera...a ukazovali zabery, ako spod busu trcia ludske tela, a potom ked zdvihali ten bus a tie mrtve tela,.....strasne

 

nechapem....nic ine nie su markiza a jojka, len cierna kronika....je to smutne...clovek zapne spravy, a tam sa niekto zabil, tam niekto umrel, tam sa nieco stalo....coze svet zaujimaju taketo statistiky??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechapem ako dokaze reporter chladne prizerat, a filmovat ludsku smrt :lol:

Myslím že radosť tiež z toho nemá a natočený materiál sa dá neskôr použiť na rôzne analýzy, ktoré by mohli pomôcť k riešeniu prečo došlo k nehode, či záchranári správne postupovali a pod.

Ak toho človeka mal kto zachrániť, tak reportér viac nemohol nič robiť. Keď sa niekomu zachraňuje život tak v prvom rade by to mal vykonávať odborník čo sa danej veci rozmumie. Ak sa o to pokúsi nejaký lolo čo si to natrénoval akurát tak na brannej výchove tak môže prinieť viac škody ako úžitku.

 

Hyenizmus by to bol keby toho človeka filmovali bez toho aby mu niekto pomohol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel, mylis si pojmy...

tu ide iba o prachy, o sledovanost.....kto poda najautentickejsie zabery, ma vyhrate....

 

je to proste iba svinstvo, vsetko sa toci iba okolo penazi

 

to nema s profesionalitou nic spolocne.....a uz vobec nie s porovnavanim nejakeho lola z braneho vycviku s profesionalnym zachranarom.... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

priveľa smrti a nešťastí je v správach, takmer live a minimum hneď po nehode, po katastrofe, po úmrtí

kedysi bolo priveľa kombajnov a žatvy, teraz priveľa mŕtvych

včera išli správy na Joj 4 minúty, a zmestili sa tam dva šoty o jednej vražde vrátane zopár pohľadov na rozkladajúcu sa mŕtvolu mladej ženy, vrátane zdesených tvárí a nemohúcnosti jej rodiny, vrátane vrahovej matky, druhý šot dve súvisiace nešťastné náhody končiace smrťou dvoch mužov v Nitre.

ďalšia správa nehoda zrazenie sa auta s kamiónom ...

je toho priveľa.

ide o sledovanosť, ale dôsledok je zdrvujúci:

ľudia, diváci potrebujú stále silnejšie podnety, a dokážu ešte cítiť niečo ako súcit ? pohne sa v niekom niečo, keď smrť vidí v priamom prenose behom jedných televíznych správ niekoľkokrát ?

ľudí to zaujíma, iste, nešťastia toho druhého boli a sú dobrou témou, ako zaujať, o čom poklebetiť.

aj keď to nenazvem hyenizmus, hyenizmus je strkanie mikrofónu a kamery priamo pod nos matke zabitej dcéry v jej vlastnom dome, napríklad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím že radosť tiež z toho nemá a natočený materiál sa dá neskôr použiť na rôzne analýzy, ktoré by mohli pomôcť k riešeniu prečo došlo k nehode, či záchranári správne postupovali a pod.

Axel myslim ze analyzy sa daju robit aj bez zaberov mrtvoly leziacej v sanitke a bez toho aby to bolo pustene do televizie

 

rozdiel by bolo ak by z toho spravili kratku reportaz a nie to co urobili, zabery ako hasici vytahuju cloveka z tej dodavky, zabery na jeho bezvladnu tvar, zabery ako lekarka uz ked je ten sofer na nositkach skusa ci nema vnutorne zranenia atd... a hlavne ten koniec co by sa hodil akurat tak do filmu, pustia tam smutnu hudbu a zaber na mrtveho cloveka ktory tam lezi a nemoze uz nic...

 

ak by to bol slovak, verim tomu ze v momente by sa rodina proti takemuto niecomu ohradila

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

od spravodajstva ocakavam spolahlive, presne a detailne informacie o diani vo svete. lahostajne ci sa jedna o pocasie, tlacove conferencie, svetove recordy, katastrofy, ci dopravne nestastia. ulohou spravodajstva je informovat ma o udalostiach, ktore som (z pochopitelnych dovodov) sam osobne nemohol zaznamenat, resp vidiet na vlastne oci. a to realisticky, podrobne a zblizka. ine ma nezaujima.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

od spravodajstva ocakavam spolahlive, presne a detailne informacie o diani vo svete. lahostajne ci sa jedna o pocasie, tlacove conferencie, svetove recordy, katastrofy, ci dopravne nestastia. ... a to realisticky, podrobne a zblizka. ine ma nezaujima.

nechcem byť príliš patetická, ale obete nehôd a vrážd, ľudia, ktorí ešte pred chvíľou hovorili a dýchali, či pred rokom z nich ešte nebola len vykopaná hromádka kostí, nie sú prioritou mojej všeobecnej informovanosti.

takýto bol svet vždy, ľudia umierajú, vraždia sa, zrážajú sa autami a skáču pod vlak ... nemusím o tom byť detailne informovaná, nie pre nejakú útlocitnosť, ale práve preto, že si na ten pohľad priveľmi zvykneme ... bojím sa, že stratíme cit, že nám bude jedno, či je tam náš blízky, a večer si sadneme k tv pozrieť správy, lebo v nich budeme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie ... tu predsa nejde o "dobré" udalosti

tých bolo a je na svete vždy nedostatok, ale prinášať do obyvačiek k pivu či k večeri denne smrť je úplne nielen scestné, aj doslova bezcitné - divák si dá pol fľaše piva a k tomu mu naservírujú umieranie vodiča auta, čerstvo vykopané pozostatky človeka či smrť dôchodcu kdesi na ulici ...

obligátne zvieratko na konci správ s infantilným textom prípadnú pachuť napraví - a ideme ďalej ... v honbe za sledovanosťou a mastnými peniazmi z reklám ...

veď niekto umrie každý deň, len senzácie musia byť stále väčšie ...

len tie zábery sú pre čoraz silnejšie žalúdky, lebo si na ne divák zvyká ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu nejde o to, vediet a vidiet iba to dobro co sa vo svete odohralo....ale vidiet to v nejakom takom svetle, ktore je pristupne, a odtial potial...samozrejme je nam jasne, ked niekto niekde umrel, ale to nie je dovod na to, aby ukazali mrtve telo, blede, doranane.....pripadne ine zabery

 

vsetko sa da s mierou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

us to vidim ze keby zacnem ja ci niekto iny pouzivat namiesto ch x....a podobne trapnosti, ake ma vo zvyku lego, tak som editovana....legom

 

:lol: som rada ze som si to nevsimla len ja....ale aj samotny axel

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol:

 

No ja som si to všimol už oveľa dávnejšie, dokonca s LEGom sme o tom aj na ICQ diskutovali, ale je tvrdohlavý jak nejaký bača z Oravy :)

OK, LEG začne písať normálne, Nokia sa prestane rozčulovať a my ostatní sa vrátime k téme.

 

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

us to vidim ze keby zacnem ja ci niekto iny pouzivat namiesto ch x....a podobne trapnosti, ake ma vo zvyku lego, tak som editovana....legom

ešte jeden off topic :

 

leg píše možno podivne, ale rozhodne x namiesto ch nepíše... to vo zvyku nemá.

 

 

 

dnes sa konali na joj, ďalšie nehody, a 14 ročný vrah ... každý deň je niečo. každý deň dostávame svoju dávku.

 

k nokiovmu prvému príspevku Ak umrieť, tak v televízii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak ja este jeden off topic....aky je uz len rozdiel u cloveka, ked napise x namiesto ch, alebo pise ph namiesto f, c namieso k....no povedz mi??? to ho ospravedlnuje, ta primitivna uchylka robit taketo veci? neviem ci chce na seba uputat....alebo si tym nieco kompenzuje...

 

akoze sorry ze tak hovorim, ale lego mi uz lezi v zaludku dlhsie.....a proste mi vadi....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ... je v tom rozdiel

x namiesto ch a w namiesto v je nepekný pubertálny zvyk z mobilu / pardon pubeťákom, ktorí tak nerobia /

nejako výnimočne mi legovo písanie nevadí, len hovorím, že je v tom rozdiel ... moja úchylka je písať veľké písmená minimálne a dávať tri bodky ... no čo už.

 

vrátime sa k téme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

televízny hyenizmus pokračuje, po tomto sa od istej televízie dočkáme zrejme aj úchylnej vraždy v priamom prenose ... vôbec by ma to neprekvapilo, od nich nie, hranice akého takého dobrého vkusu prekročili už dávno, o nejakej etike nehovoriac

je pravda, že čím viac toho ukážu, tým silnejšie podnety podaktorí diváci potrebujú, aby zažili vzrušenie, aby sa mohli patrične zhroziť, aby si mohli nudiac sa lognúť po srpáve o ďalšej tragédii niekoho iného poriadne lognúť televízneho piva ...

 

nemenovaná tv vyhlásila súťaž o auto - to nemenované tv robia, potiaľ je to v poriadku ...

súťaž :

 

Slovensko Udalosti Emócie

 

hlasuje sa o najhyenistickejšiu správu v nemenovanej tv

 

možno, že výherca toho auta bude raz figurovať ako hlavný aktér správ v tej nemenovanej tv ... je mi z toho nevoľno

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co sa tyka vecernych novin ci na joj-ke alebo markize uz dlho nesledujem , pamatam sa ako jedna nemenovana moderatorka pocas novin stale smiala a nie raz po smutnej reportazii hlavne ze sa dobre bavila ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na rozmanite podnety mozu ludia reagovat rozne, a tak jedni mozu vnucovat svoje postoje druhym a ti druhi nielenze mozu mat zase svoje postoje, rozne od tych prvych, ale mozu svoje postoje rovnako vnucovat zase tym prvym. pritom neexistuje nic take ako spravne reakcie /reactio, -onis/ a emocie /emotio, -onis/ a nespravne reakcie a emocie.

 

to, ze televizie sa pokusaju vyuzit osobne nestastia dotycnych osob tymto sposobom, ma vobec nezaujima. o zmienene udalosti sa zaujimam iba ako o proste fakty /factum, -i/.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

až kým sa nestane príslušné nešťastie v súkromí ... v tvojom súkromí

kým sa tam nenatlačí kamera aby nasnímala tvoj žiaľ a ukázala ho všetkým faktychtivým divákom

nie, ďakujem, neprosím

už ani ako fakty, možno je tých emócií priveľa aj u mňa, ale vidieť v úbohej chalupe nariekajúci ženu, ktorej práve zomrel syn, nemusím,

nie, nie nie

 

a väčšina divákov to nepozerá ako fakty

je to senzácia, je to nešťastie niekoho iného, kým sa to nestane mne, všakáno

 

súťažiť o to, ktorá správa bola najstrašnejšia, začína byť vrcholom imbecilizmu, absolútnej necitlivosti ku všetkému, čo pre človeka niečo znamená.

 

ďakujem.

ale z tohto si ja neprosím ... pozriem zopár nehôd, zopár vrážd, zopár nešťastí, a na konci správ príslušné zvieratko s infantilným textom

- tak to nie . ja nie.

 

markízu pozriem náhodou asi dvakrát za rok. zvyčajne omylom pri prepínaní. viem, že ostatné tv nie sú o moc lepšie, ale je mi to jedno. pozerám minimálne všetky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... pozriem zopár nehôd, zopár vrážd, zopár nešťastí, a na konci správ príslušné zvieratko s infantilným textom

dobre si to vystihla, je to pomalicky ako v akcnom filme so stastnym koncom :lol:

 

davnejsie som videl reportaz na jojke ako tazko to maju sucasni cerstvi rodicia . Musia kupovat kocik, plienky , sedadlo do auta, atd . Pritom ukazovali aj ceny jednotlivych vyrobkov ( nahodou to boli tie najdrahsie vyrobky ) mi to pripadalo ako nejaka reklama

v poslednom case sa mi zda ako keby jojka chcela vnutit svoj nazor , napriklad v spominanej reportazii , ze mat v sucasnosti dieta je len o starostiach a penazi ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov