Skočiť na obsah

Linkman

Odporúčané príspevky

Ako síce nemám rád keď striekajú grafitty bezcielne kadetade ale avsak je to legalna akcia moze mat svoje caro. Prosim tu davajte grafitty, sticky alebo streetart ktore nehyzdia ale su pekne a vtipne

 

:lol:

 

napr.

Obrázok

 

alebo

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

NOMAD

 

Obrázok

kreslil kamarat, v Trencine, na zakladnej skole, skola ho o to poziadala :lol:

 

Obrázok

väčší náhľad

tiez ten isty kamarat, v Trencine

 

Obrázok

znova ten isty kamarat, na jednom graffitti jame v Trencianskej Teplej, na dvore jedneho fajn typka

 

 

KRESLI VACSINOU LEGALNE

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 2 rokmi...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 4 mesiacmi...

Ach jaaaj, ale dotyčná "SA" upravila len spredu, odzadu je to ešte stále normálna fádna súdružka. ;)

Kým bola taká nemastná-neslaná celá, tak celé desaťročia o ňu nikto ani "nezakopol".

Akonáhle SA však "namazala" a "prispôsobila" SA dobe, už majú niektorí problém ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne to fádne šedé graffity "á la do výšky do ktorej majster dosiahol" za ňou vadí príšerne.

 

madam sklaunovaná s ošetreným trávnikom okolo prinášajúca trochu úsmevu do dávno zabudnutej sochy je ok.

s čistou stenou, s posekaným trávnikom, aby bola kráľovnou lúky a šedivej zóny ... to by šlo.

 

ale iste, aj tak by vadila, predpokladám hlavne "mysliteľom" o skazenosti dnešnej mládeže.

pripomína mi akýmsi činom "golfistu" z výstavy v Danubiane. ale len farebnosťou. okolie jej nepraje.

predpokladám, že ju niekto odrhne, alebo ju premiestnia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa ta klaunka velmi paci..uz len preto..lebo v tom debilnom zavode som chvilu pracovala..a na tych betonovych paneloch som si rozbila raz koleno ked som sa ponahlala do prace este potme..aby som stihla rano na siestu..strasne daco... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"o lietaní" (bratislavčania snáď spoznajú...)

Obrázok

 

ps - k tej pomalovanej soche - ocenujem invenciu autora, ale som proti przneniu a odstranovaniu akychkolvek umeleckych diel (aj tych "umeleckych"), ved je to svedectvo doby...

 

pps - ja sa snad nenaucim sem vkladat tie obrazky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Graffiti - umění, nebo pomsta civilizaci?

Kdo nám to tu maluje po zdi?

Kdy jsme u nás mohli poprvé zaslechnout slovo graffiti? Nejspíš v polovině sedmdesátých let minulého století. Tedy pokud jsme patřili k fanouškům stříbrného plátna. George Lucas tehdy totiž natočil nízkorozpočotvý film. Svůj první divácký trhák. Jmenoval se „American graffity“. Jak to přeložit? Americké nápisy na zdech… Ovšem o tahy a útěky sprejerů začalo jít až o něco později.

Graffiti, alebo grafity, osobitý spôsob ozdoby mestských múrov sprejom zažíval boom s nástupom hip hopu, teda v 70. až 80-tych rokoch 20. storočia. Jedná sa o nový druh umenia? Touto otázkou si lámali hlavu vo Francii. Farebné plochy a nezrozumiteľné nápisy na domoch priťahujú pozornosť sociológov, ale aj teoretikov umenia a graffiti dokonca možno študovať na parížskej Sorbone.

 

Žiadne nápisy!

Oznamy s takýmto textom „zdobili“ už Pompeje. V prosperujúcom obchodnom prístave, ktorý v roku 62 nášho letopočtu zničil výbuch sopky Vezuv našli archeológovia zbytky tohto nápisu.

 

Posolstvo zverené skalám - Jaskyňa Altamira

Nachádza sa v severnom Španielsku neďaleko stredovekého mesta Santillana de Mar a hovorí sa jej, že je to Sixtínska kaplnka paleolitu. Ešte koncom šesťdesiatych rokov minulého storočia tam prichádzalo obdivovať impozantné maľby bizónov a ďalších zvierat, vytvorených pred 14-tisíc rokmi denne aj 1500 návštevníkov a z dôvodu zmeny mikroklímy sa maľby začali ničiť. Jaskyňa musela byť uzavretá a záujemci si môžu pozrieť iba repliky jaskynných malieb v Múzeu Altamira.

 

130-tisíc kresieb

Na južnej strane Álp v talianskej Lombardii, severne od mesta Brescia je údolie Val Camonica, kde žili Camunni. Boli to oni, kto do skál vyhladených ľadovcom kamennými nástrojmi tesali postavy, zvieratá, zbrane, symboly?! Počtom skalných kresieb a ich rozmanitosťou je toto údolie jedným z najrozmanitejších komplexov predhistorického umenia na svete. Na ploche viac ako 70 km stvorcovych sa nachádza 130-tisíc skalných rytín!

 

Maorské injektáže

Na Južnom ostrove Nového Zélandu ľudia z pôvodného kmeňa Ngahi Tahu založili Spolok pre ochranu svojich kresieb. Aj pre Maorov boli prvým maliarskym plátnom "domáce" vápencové skaly. Waku /kanoe/, či lov obrieho vtáka Noa stvárňovali červeným a čiernym pigmentom ... metódou, ktorej sa dnes hovorí injektáž. Stáročiami boli skaly bičované vetrom, ošľahávané vetrami, kresby pomaly mizli, ale napriek všetkému niečo v skalách ostalo a Maori sa o ne do dnešných dní starajú. Pri archeologickom výskume tu dokonca objavili potetovanú ľudskú tvár ... a vraj sa rokmi móda mení!

 

post-88-0-47936200-1325567306.jpg

 

Zdroj: Epocha 7/2005

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

úchvatný prvok streetartu z Japonska

 

kanálové poklopy, ktoré rozprávajú farebné príbehy, rozjasňujú deň a čierny asfalt :

 

post-3-0-04795300-1344176351.jpg .... post-3-0-51043800-1344176361.jpg

 

post-3-0-46060500-1344176378.jpg .... post-3-0-57916700-1344176390.jpg

 

post-3-0-56926900-1344176402.jpg .... post-3-0-39668100-1344176411.jpg

 

celá hromada ďalších je tu : http://www.visualnew...ers-from-japan/ - jeden poklop krajší než druhý.

 

u nás by boli možno v kovošrote. alebo by vôbec neboli.

pripomenulo mi to jeden prípad spred pár rokov z tohto mesta - ako a prečo, si už nepamätám, prestavovala sa celá hlavná ulica, kanalizácia, cesta, všetko. a jeden z kanálových poklopov ako, ako nie, sa opovážil mať na sebe slovenský znak ... dvojkríž, tri kopčeky, paráda..

tých petícií, čo sa okamžite spustili, že čo to, ako, prečo, to nemá čo tam byť, pre najneuveriteľnejšie dôvody ... pritom to bol parádny kúsok, a celkom iste mimoriadny. ale nemohol tam byť.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U nas nie sme tiež žiadne B-čka. Na jednej košickej ulici sa objavili tiež zaujimave vytvory. Žiaľ na nete som fotku nenašiel, tak len jeden rychly scan z novin (Košicky Korzar):

post-1275-0-11531300-1344180976_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

pre tie rybičky trochu jednotvárne, ale aspoň vidia ruch ulice ... stále lepšie ako klasické guľaté akvárium pre jednu úbohú rybku ... niekedy, ja viem, všetci sme na niečo, že ? ...ale niekedy žasnem nad mimoriadnymi nápadmi, tento je mimoriadny a úžasný ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov