Skočiť na obsah

Bicyklovanie - cykloturistika


Linkman

Odporúčané príspevky

no dnes som svoj bajk pokrstil krasnym padom

podľa mňa k cyklistike patrí aj umenie padať, je dôležité zažiť aj nejaký ten pád. :-)

 

bez srandy!

doteraz som mal niekoľko nebezpečných pádov z každého svojho bicykla, zo začiatku som si vždy niečo pochrámal, no teraz už padám s rutinou. naposledy som letel cez riadidlá, aj s batohom v ktorom som mal fotoaparát. prežilo všetko, bicykel, ja a aj foťák. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

valcik suhlasim s tym ze treba vediet padat ;)

ja som sa nastastie naucil padat este na starom bicykli...este teraz s kamaratom spominam na niektore pady :)

raz som dokonca preletel cez riaditka na beton asi v 40km/h a jedine co som mal bolo rozrazene obocie :)

 

teraz som tak krasne, priam ako ty vravis s rutinou preletel cez bajk, rychlo vstal a siel dalej...akurat mam trosku cestny lisaj ;) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veru tak. síce za to človek zaplatí nejakou modrinou či odreninou, ale padať treba vedieť, bez toho sa zle bicykluje. :-)

 

teraz sa už dokonca spolieham na to, že aj keby som náhodou zletel, dokážem sa aspoň ako-tak zachrániť a viem, že si nenabijem držku. síce človek nikdy nevie ako to dopadne, ale je dobre ak má nejaký ten cvik v padaní. :lol:

 

myslím, že to platí nielen pri cyklistike, aj lyžiari by určite vedeli povedať svoje, ale to sem už nepatrí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jj, pady na bicykli, to by vydalo na niekoľko knižiek a reportaži do sprav v našich bulvarnych mediach. Ako keď som raz šiel dole kopcom dosť rychlo asi meter a pol za kamionom a ten (z doteraz mne neznamych pričin) prudko zabrzdil. Ja som samozrejme nestihol. Dostal som dobru šupu! V skrini mam na pamiatku odloženu prasknutu a zdeformovanu prilbu. Na mojej dutej hlave ani škrabanec. Ak neratam zlomeny nos :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Bicyklovanie - cykloturistika

 

Sú tu nejakí pohodoví cyklisti? ziadny extremisti. Proste bicykel ako nástroj na odvoz a zmysel života

Áno áno :lol: .Ja som pohodový cyklista....tzv.rovinný typ :).,alias salámista.

Zreparoval som starý Favorit na akýsi hybrid.Mal by to byť taký trekingový obojživelník.Jazdím s ním po hrádzach,na Kamzík,do Rakúska,v povodí Moravy,do práce...a aj z práce :) .

Mimoriadne mi táto aktivita prospieva ;) ...vyčistí sa mi lebeňa ;) ,vyčistí sa mi pajšel ;) ,môžem kývať na okolidúcich ;) ...no proste pasia ;)

Aby ste mali asi predstavu,koľko som tento rok "spapkal" km,tak to je neičo cez 3.000 km.

A vy ;) ...športovci ? Pochváľte sa ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tachometer som si nekupil, ale odhadom som od juna co mam novy bajk spravil tak uz 500-600 km :lol: akurat mi je luto ze do prace nemozem chodit na bicykli...to by bola zabava

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mi je luto ze do prace nemozem chodit na bicykli...to by bola zabava

Si o tom 100% presvedčebný :lol: ? Tiež som si to pôvodne myslel,ale presvedčil som sám seba,že to proste musí ísť.Presvedčať sám seba je najťažšie - ostatných to už je brnkačka :)

NIEKTO HĽADÁ SPôSOB.... A NIEKTO DôVOD :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som o tom presvedceny...nemam problem ist bicyklom hocikam, lenze robim v takej prdeli v BA, ze najpristupnejsie to je jedine po dialnici...trepat sa rano cez mesto smerom k mojej praci na biku by bola cista samovrazda :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám to šťastie,že do práce môžem jazdiť cez vinohrady,ale keď mám prekonať mesto v špičke,tak jazdím po chodníkoch :lol: .

Pokiaľ na nich neparkujú autiaky,tak na nich nestretneš ani živej duše :) .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aby ste mali asi predstavu,koľko som tento rok "spapkal" km,tak to je neičo cez 3.000 km.

A vy :lol: ...športovci ? Pochváľte sa :)

Už som to spominal v inej teme. Na bicyli som tak 2-3x za tyždeň. Každu jazdu dam tak 100-150 km na cestnom, resp. 50-70 km, keď idem na horskom do lesa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Každu jazdu dam tak 100-150 km na cestnom,

Tak to je sila :) ....si evidentne v dobrej kondičke :lol: .Ja robím 70-80 /na trekingovom/.Zo dva razy som urobil 150 km jedným šúsom,ale to je už nasilu :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten dnesny vietor odradil aj mna

 

ale teraz idem kusok na biku..iba do mesta, prejest sa pizza tyciniek :lol:

 

nedavno som si kupila predne svetlo - brutal reflektor

odvtedy ked niekam idem a viem, ze sa budem vracat az neskoro vecer, radsej nez trepat sa mestkou hromadnou, beriem bike

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som pôvodne kúpil reflekror aj zadnú blikačku na burze,lebo som bol lakomý :lol: ...špatná voľba :) .Teprva som musel ísť do Podunajských Biskupíc a v cykloshope som kúpil poriadne svetlá,ktoré aj svietia ;)

No a na margo bikovanie v zime,len toĺko: poslednú miernu zimu som robil štandardné víkendové výjazdy.Akurát kratšie,lebo človek si nemôže niekte posedieť a oddýchnuť ;) ...tož uvidíme aká bude zima.

A čo vážení,helmu a vestu už máte ?!? Bo od 1.10.t.r. platia nové predpisy :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám výborné predné svetlo, vyrobila to Sigma. má dobíjateľný akumulátor, ktorý sa dáva do košíka na fľašu a dva reflektory, v ktorých sú 12V halogénové žiarivky. jedna má 5W a široký reflektor, svieti na šírku, aj keď len na krátku vzdialenosť. druhá je 10W, to je oslepovač ktorý jasne osvetlí terén 100m pred bicyklom, výborná vec do nerovného terénu a na umravnenie šoférov s diaľkovými svetlami. ;-)

 

pri plnom nabití vydrží svietiť silnejší reflektor približne 20 hodín, ale ten používam vždy len pár minút. slabšie svetlo svieti na jedno nabitie takmer 50 hodín, v zime menej.

 

..helmu bojkotujem, to si ja na svoju makovicu nenatiahnem!

vestu nenosím, ale mám stále na chrbte cyklistický batoh s reflexnými pásmi, okrem toho mám perfektné reflexné pásiky po obvode plášťov oboch kolies. tie sú vidno najlepšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak, doteraz som to hľadal a zistil som, že už sa vyrába len novší typ. :-)

 

ja mám typ Sigma Mirage X, kupoval som to asi 6-7 rokov dozadu v maloobchodnej predajni v Malackách. teraz som všade narazil len na typ Mirage Evo X, je to novší typ a má modernejší dizajn, parametre sú úplne rovnaké (a cena nižšia! : )

 

tu je ponuka v nejakom e-shope, aby si mal predstavu ako to vyzerá. skús sa však pozrieť v Bratislave do predajne Kaktus, tam majú výbornú ponuku cyklistickej výbavy, www.kaktusbike.sk

 

edit:

tu je domovská stránka s ponukou výrobkov Sigma, práve zisťujem že batérií teraz ponúkajú viac. ja mám to olovené závažie, ale vidím tam aj nejakú 350g hybridnú batériu s nižšou kapacitou, nad tým sa oplatí pouvažovať. možno si ju dokúpim ako rezervu a budem ju voziť nabitú so sebou pre každý prípad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov