Skočiť na obsah

Čo ma naučil život...


arwiel

Odporúčané príspevky

Napríklad aj na takom pohrebe?

 

To ani nie je potrebné ísť na pohreb ...

... úplne by stačilo usmievať sa, keď mi šéf niečo vyčíta, lebo má vážne výhrady voči mojej práci.

 

To by možno skončilo aj názorným vysvetľovaním výhrad, však by ho to vytočilo "do nepríčetna".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... úplne by stačilo usmievať sa, keď mi šéf niečo vyčíta, lebo má vážne výhrady voči mojej práci.

keď na teba niekto kričí, usmej sa a maj ho v ... :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked vas dodrbava sef usmev na oplatku moze posobit provokacne.. to by som radsej nevyuzivala..

 

a ked ta tak fajne vozi za nieco, niekedy ten "usmev" moze vyzniet ako skysnuty ksicht.. a clovek posobi ako trkvas...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked vas dodrbava sef usmev na oplatku moze posobit provokacne.. to by som radsej nevyuzivala..

 

o to dakedy ide ... ak šéf na mňa začne kričať bez toho aby si najprv zistil podrobnosti tak môj úsmev je namieste

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.. že úsmev je darom, ktorý nestojí nič a dokáže mnoho. Je vyjadrením rovnováhy, spokojnosti človeka, ľudskosti, je odpočinkom pre unaveného

a nádejou, spolucítením pre človeka ovladaného nejakým smútkom,

tak ako aj objatie, vyjadruje lásku, pomoc , podporu..:flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

naučil ma kadečo. Napríklad

-že nemusí byť na tom nič zlé, keď si zo mňa niekto uťahuje - naučil ma prijať vtip na môj účet, vedieť sa zasmiať aj na svojej blbosti - a poučiť sa z toho

-že nie každý, kto má slušný slovník, je dobrý človek, a nie každý, kto má "hrubší" jazyk, je zlý

-dávať si pozor na to, čo komu hovorím

a iné...

 

S tým usmievaním na nadávajúceho šéfa, presnejšie šéfku, mám skúsenosti. na starom fóre som o tom písala, ako sa ma moja prvá šéfka snažila vystrnadiť, lebo sa ako SŠ bála, že raz budem chcieť zabrať jej flek, a tak ma systematicky potierala, zmenožňovala, nič mi nechcela poradiť, už po asi 2 týždňoch mi povedala na všetko, čo som sa jej pýtala, že veď si zistite, alebo to by jeden vysokoškolák mal vedieť - skrátka to boli horory. A keď po mne najviac hučala, tak som si podoprela bradu a uprene som na ňu zízala alebo sa uškierala na ňu. Pravda, vtedy som netušila, o čom to je, a tak som jej len nechcela urobiť radosť, keď mi to docvaklo po informácii, že jednu mladú VŠ takto už vyštvala, tak už som ju mala na saláme, zaťala som sa. Raz som jej povedala, že keď sa jej chce kričať, nech ide na futbal. Skoro ju porazilo. A po nutné informácie som si chodila k iným skúsenejším kolegom, jej už som sa nevypytovala. Pritom k SŠ bola celkom milá, zábavná, vtipná...ale odo mňa sa cítila ohrozená a volila tento spôsob. Bolo to poučné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

o niekolko rokov zistis, ze zivot je taky, aky ti ho robia ludia okolo teba... :agree:

(samozrejme, ty ho zasa robis inym)

 

svatá pravda! Kedysi som si myslela, že v tomto veku si budem konečne robiť to, čo chcem...ale to som sa sakramentsky mýlila...
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

dnes som si uvedomila, že ma môj chalan naučil to, o čo sa snažili dve ženy v mojom živote... neľutovať sa... a neľutovať... možno je to prehnane povedané, ale ľútosť je vlastne potupná a sebaľútosť nie je k ničomu...

 

čo vás naučil život? alebo ľudia vo vašom okolí?

Co ma nauci zivot? Postavit sa na vlastne nohy ist dalej lebo nik vam neporadi nik nepomoze ste sam na vsetko zodpovedny rozmyslat ako dalej je to tazle ale ked clovek chce daco dosiahnut tm musi o krok dopredu

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Postavit sa na vlastne nohy ist dalej lebo nik vam neporadi nik nepomoze ste sam na vsetko zodpovedny rozmyslat ako dalej je to tazle ale ked clovek chce daco dosiahnut tm musi o krok dopredu

 

...

Naozaj nestačí IBA rozmýšľať, treba konať! :)

Nie živelne, samozrejme, treba si rozmyslieť čo robiť, ale ...

... mať základné vzdelanie, mať dve deti, byť nezamestnanou, tam už naozaj treba konať.

 

Nemať veľké oči, nechcieť zarábať ako IT-čkár, ako pilot, alebo ako primátor či poslanec, ale mať snahu sa zamestnať. Dostať sa do kolektívu, mať pravidelný mesačný príjem, nemať pocit byť na niekom závislý ... na tom predsa nie je potrebné rozmýšľať dlhé mesiace. Všetky profesie sú potrebné, potrebné sú upratovačky, predavačky, dokladačky tovaru v obchodných reťazcoch, ale aj pracovať niekde pri páse. Sú to síce menej platené miesta, ale zodpovedajúce vlastnej "kvalifikácii".

Tiež sa nedá spoliehať iba na niekoho z rodiny kto zaplatí strechu nad hlavou, kto kúpi niečo do hrnca ...

 

Nič nikomu nespadne samé z neba, takže iba veriť si a chcieť ...

... nepohnúť pritom ani prstom, iba rozmýšľať, tak to jednoducho nepôjde. :nienie:

 

To sa nikomu z nás, ktorí sme tu na Fóre nestalo, museli sme roky študovať a v zamestnaní sa snažiť, aby z nás neboli nuly.

Nie každý mohol študovať, nie každý mal peniaze na štúdium, nie každý má v hlave dostatočné vedomosti, aby študovať mohol, ale každý sa pozná sám seba najlepšie, vie  aké sú jeho možnosti, aké sú jeho hranice, a keď naozaj niečo dosiahnuť chce, tak musí, nie byť v mysli krok dopredu, ale musí skutočne kmitať ... pretože, bez urážky, inak to všetko vyznieva iba ako prázdne reči.

 

Toto fórum nie je pokec, ľudia si tu navzájom radia, občas sa pochvália svojim úspechom, občas sa posťažujú ak sa im nedarí, ale ak si prečítaš niektoré aj niekoľkostránkové témy, zistíš sama, že od pokecu to má príliš ďaleko.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov