Skočiť na obsah

Čo by ste urobili, keby...


Sniper

Odporúčané príspevky

Idete po ulici a nájdete peňaženku s dokladmi a s väčším obnosom peňazí. Ste tam sami a môžete si ju zobrať bez toho aby vás niekto všimol. V dokladoch vidíte že ide síce o neznámeho človeka, ale poznáte štvrť mesta kde býva.

Čo by ste urobili?

 

 

 

Idete autom v noci po ceste uprostred hustého dažďa a vidíte ako niekto zmoknutý ako kura stopuje, ale nikto mu nezastavuje. Ten človek možno potrebuje pomoc, možno sa nemá ako dostať domov. Viete ale aj to, že ide o nebezpečný úsek kde v nedávnej dobe prepadli niekoľko šoférov.

Čo by ste urobili?

 

 

 

Sedíte v plnom autobuse, cestujete niekam na namáhavú cestu kde sa nachodíte. Tak sa v autobuse šetríte a pripravujete sa na cestu. Zrazu nastúpi stará babka, o ktorej viete že sa autobusom chce odviesť k lekárovi kde bude vysedávať pol dňa, alebo do kostola kde bude sedieť najmenej 2 hodiny. Postaví sa nad vami a začne šomrať niečo o "dnešnej mládeži" tak, že blízkosediaci všetko počujú.

Čo by ste urobili?

 

 

 

S rodinou ste sa rozhodli presťahovať do nového domu. Našli ste si dom o ktorom ste vždy snívali, všetko v ňom je dokonalé, zamestnanie, školu, obchody máte blízko. Je aj relatívne lacný, realitná kancelária vám ho ponúkla o tretinu lacnejšie ako ste počítali. Dom má len jeden problém. Pred 8 rokmi v ňom bývalý majiteľ spáchal samovraždu, motív sa nikdy nezistil, a odvtedy je dom neobývaný pretože o ňom kolujú rôzne zvesti o paranormálych javoch. Tak teraz máte dilemu.

Čo by ste urobili?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 38
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    4

  • slimak

    4

  • tyso

    3

  • Bijou

    2

Top prispievatelia v tejto téme

podobné situácie som už zažila ... všetky tri

idem trochu pošramotiť svoju povesť - ako sa v tom prípade zachovám, záleží od viacerých momentálnych podnetov, a nie sú, neboli moje myšlienky jednoznačne nezištné a ochotné, možno by niekto povedal, že nejaké to zlo v nás musí zahlodať, aby sme si ho uvedomili.

 

peňaženku som našla, aj s peniazmi aj dokladmi ... nie raz, niekedy aj s celou taškou, aj diplomatkou, aj písomnosťami ... aj s gučou peňazí... rozhodne mi prebehlo hlavou, že ... musím ? nemusím ?

vždy to nakoniec dopadlo tak, že som zdvihla telefón a zábudlivca zavolala ... a ako poctivý nálezca som dostala aspoň ďakujem

zatiaľ ma nikto neupodozrieval, že mu niečo zmizlo - a možno aj to je tá brzda ... keby sa našiel človek, ktorý by ma obvinil z niečoho nekalého, s čistým svedomím môžem povedať, že "nie"

nakoniec to nie je zlý pocit, jednať poctivo. a hlavne po predstave, že by sa mi stalo to isté ...

 

zastať niekomu autom, jedine vtedy, keď nie som v aute sama. aj to nie je isté na ceste so zlou povesťou. v noci a v daždi ...

neviem... sama by som nezastala, ani pri predstave, že by som na tom mieste vonku mokla ja. zažila som raz niečo podobné, nepršalo, podvečer, zdvihnutá kapota, uzimená žena sediaca v jarku, chlapík zúrivo mával - a keď sme zastali, ponúkal "rumunské" zlaté prstene ... asi by som mala výčitky svedomia ... pravdepodobne by som zavolala stella servis či niečo podobné, dnes nie je taký problém privolať pomoc ... ale ja sama v aute by som nezastala.

 

v autobuse som to tiež zažila ...

dokonca som ja sama kedysi išla od lekára, viditeľne som mala problém, ale po brblaní nad mojou hlavou som vstala ... vzápätí na to z druhého sedadla vstala ďalšia staršia pani, aby uvoľnila miesto mne ...

bolo to dávno, odvtedy som autobusom moc nešla, ale patrične ma to prekvapilo ... nemyslím, že sa takéto niečo stáva často ... na to tuším nezabudnem nikdy - tá, ktorej som uvoľnila miesto, sa ostentatívne dívala von oknom, akoby to nevidela ... správala sa ako pubertiak .

neviem ... v takýchto situáciách si zvyknem predstaviť svoju mamu, keby ona potrebovala pomoc ...

nie všetci starí ľudia sú dobrí a milí starčekovia ... ale asi by som vstala .

 

 

nie som až taký hrdina, tento dom s radosťou prenechám niekomu inému

možno sú to len zlomy alebo podzemné vody, bez tej omáčky o samovrahovi by tá nízka cena bola tak či tak podozrivá...

ehm ... som presvedčená, že by sa mi ten dom nepáčil :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. pripad .)

 

nezobrala by som si z penazenky nic, tie peniaze mi nepatria, je ine kebyze najdem daku stokorunacku pohodenu na ulici, a ine ked penazenku aj s dokladmi... isla by som na danu adresu, a odniesla ju bez toho, aby z nej cokolvek zmizlo... nie som odkazana, a nemam ani "charakter" na to, aby som niekoho okradala....

 

2. pripad .)

 

ak by som sla v aute sama, pravdepodobne nezastavim, ak by sme boli viaceri, mozno ...

 

3. pripad .)

 

stalo sa mi, ze v dost velkom teple mi bolo zle, ale ked som videla, ze babka si nema kam sadnut, vstala som a pustila ju, a dufala, ze sa niekde inde uvolni miesto pre mna... ale urcite by som vstala

 

4. pripad .)

 

pokial by sa mi, resp nam :lol:, dom naozaj velmi pacil, asi by som kaslala na to, ze tam niekto spachal samovrazdu, ak by som mala deti, tym by som to nikdy nepovedala, aby nemali nocne mory, a nebali sa, a dom kupila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1.pripad

peniaze si zoberem a ak su tam doklady, mozno to hodim niekam na policiu

 

2.pripad

stoparov neberiem

 

3.pripad

autobusom nejazdim.. kym som jazdil pustal som podla toho ako som uznal za vhodne.. ak to je stara babka ktora sa ledva drzi na nohach tak ju pustim, ak to je 50tnicka ktora nema problem vybehnut po schodoch do autobusu a potom sa dozadovat miesta, tu poslem niekam

 

4.pripad

chcem dom, ale chcem si ho postavit, takze toto nepripada do uvahy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na otázku, čo by som urobil v určitej situácii je niekedy ťažké odpovedať. Dnes môžem síce niečo tvrdiť, no pokiaľ som v tej situácii nebol nie je isté, či by som sa naozaj tak rozhodol. Napriek tomu sa pokúsim odpovedať:

 

1. prípad: asi by som všetko vrátil majiteľovi.

 

2. prípad: neviem, fakt by som sa rozhodol až na mieste, podľa niektorých ďalších okolností, a aj podľa nálady

 

3. prípad: ak by sa nepostavil nikto iný, tak potom by som vstal ja

 

4. prípad: ja by som s tým nemal problém, no záležalo by aj na názoroch ostatných členov rodiny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. vratil by som

2. zriedkavo jazdim autom a este zriedkavejsie sam, vacsinou s ocom, takze on je sef

3. ja sedim len ak je v autobuse este dost miesta, zvycajne totiz nastupujem medzi poslednymi

4. samovrazda ani reci by mi nevadili (aj u nas pocujem kroky, buchanie, pukanie a podobne zvuky, ked som sam doma)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. vratila by som...

2. to by som asi nezastavila, bala by som sa...

3. pustim ju sadnut, starsich ludi pustam sadnut, zatial mam mlade nohy...

4. neviem, asi by sa mi v nom nechcelo byvat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Vratil by som.

2. Stoparov neberiem, iba kamaratov.

3. Ako kedy, niekedy sa tvarim, ze spim, alebo som prilis zaujaty studiom novin alebo coho.

4. Byvali sme na intraku v blizkosti ktoreho bol predtym cintorin a nic, ale reci su reci, nebojim sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Ak by tam bolo menej ako 20 litrov, tak by som tu penazenku s dokladmi aj peniazmi vratil osobne. Ak by tam toho bolo viac, pravdepodobne si peniaze necham a zvysok hodim dotycnemu do schranky alebo do dvora. Takze asi by som vsetko vratil, ako casto ludia stracaju 20 litrov? Mimochodom, mne raz vratili doklady aj so 7 tisickami po troch dnoch :lol:

 

2. V noci stoparov neberem, maju chodit skor. Raz som sa nad jednym zlutoval, a tomu debilovi z igelitky vytieklo zakysane mlieko a zaspinil mi sedadlo :)

 

3. Autobusom som uz davno necestoval. Ako by som sa zachoval? Zvycajne som uvolnoval miesto starym ludom hned, ako som ich videl. Ale keby sa domna obula tak rychlo, nez by som stacil zareagovat, tak by som ju mal na haku. Ak ma tolko sily na somranie, nech si postoji, alebo to skusi na niekoho ineho.

 

4. Ak by bol ten dom stavebne v poriadku, tak sa od vyhodnej kupy nenecham odradit rozpravkami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. vratil by som peniaze aj doklady.

 

2. podla rasy. keby to bol cigan, tak zastavim na nom.

 

3. postavil by som sa uz predtym.

 

4. nastahoval by som sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Vratila by som doklady aj vsetky peniaze.

Syn si raz polozil tasku, v ktorej mal peniaze, vsetky doklady aj kluce od bytu na kapotu auta... auto nastartoval a odisiel. O dva dni mu vsetko komplet doniesol cestny clovek, ktory tasku vedla cesty nasiel... /neverila som, ze sa nieco podobne moze stat/.

2. Nezastala by som. Urcite nie!

 

3. Starsim ludom /vlastne nielen starsim, ale aj napr. buducim maminkam/ by som urcite miesto uvolnila /autobusom vsak necestujem/.

 

4. Asi by som mala problem tam byvat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. vratila by som, viem si predstavit, aku radost by som mala ja sama pri vrateni takejto veci spat

 

2. ak by som bola v aute sama, v ziadnom pripade by som nezastala, ak by som bola s niekym, zalezi od viacerych okolnosti, kto by to bol, atd...

 

3. pustila by som ju si sadnut, je ale mozne, ze ak by bola vemi neprijemna, popri uvolnovani miesta upustim nejaku "schladiacu" poznamku

 

4. ak by som ten dom velmi chcela, nastahujem sa tam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. určite by som vrátila, ja vrátim všetko, aj sprosté perá v škole som našla a nechala v lavici. minule sme s pevou našli v parku pred školou mobil a ako trafené sme po zozname hľadali kolonky mama, tata aby sme mohli zavolať, že necháme mobil na škole na sekretariáte... napokon prišiel dotyčný hľadať mobil, keď som ťukala sms jeho mame /a viem aké to je stratiť niečo a zbytočne čakať, že vám to vrátia/

 

2. ak by bol so mnou niekto v aute, zastavila by som... ale možno aj sama... neviem, stopárov bych brala stále, lebo ja tiež stopujem a málokto zastaví a napr v takej búrke to vie nasrať

 

3. ja v autobuse takmer vždy spím

 

4. nasťahovala by som sa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. peniaze si zoberem a ak by som mal cestu okolo domu tak tak doklady aj s penazenkou vratim. vlastne sa mi to uz stalo v oktobri, penazenku som sice vratil az po 2 tyzdnoch, lebo som nemal cestu okolo. kazdopadne penaze si urcite zoberem, taky je zivot

 

2. nezastavim, nemam rad cudzich ludi

 

3. zalezi od momentalnej nalady, bud pustil a mal poznamky alebo sedel dalej a papuloval

 

4. nenastahoval v ziadnom pripade ( a mam radsej byty)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1) Ja by som všetko zrejme odovzdal na políciu. Doklady by mi boli zbytočné, peniaze by možno ten človek potreboval na niečo dôležité (napr. nechali by ste si väčší obnos peňazí, ktorý si ten človek práve vybral z banky aby si zaplatil dôležitú operáciu od ktorej závisí jeho život?).

 

2) Asi by som nezastavil. Nemôžem vedieť čo je to zač a v dnešnej dobe človek neverí skoro už ani vlastnému psovi.

 

3) Zrejme by som tej starej bosorke pustil to miesto a určite by som jej zanechal komentár, ktorý by počul celý autobus.

 

4) Keďže už mám s týmto nepriame skúsenosti tak pravdepodobne nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

1. Určite by som vrátila.

 

2. Nezastavila by som.

 

3. Ak by šlo o babku, ktorá ledva stojí na nohách, tak by som ju pustila... ak o protivnú ženskú, ktorá je dôchodkyňa len keď sa jej to hodí, tak by som zostala sedieť a tvárila sa, že nepočujem... prípadne by som strčila do uší sluchátka a počúvala príjemnejší hlas.

 

4. Nenechala by som sa odradiť a dom kúpila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. peniaze berem, a penazenku hodim do schranky...

 

2. rozhodol by som sa podla toho ako ten clovek vyzera (ale asi by som nezastavil)

 

3. v buse pocuvam mp3player a bolo by mi to srdecne jedno

(btw. minule jedna babka sedela smerom do ulicky a pri okne bolo volne miesto, samozrejme bol plny bus ludi, ktori stali... a nestalo sa to len raz)

 

4. prilis vela kladov aby som si vsimal aj to negativum (aj ked na duchov verim)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze niektore z tychto veci sa mi uz stali takze...

 

1. peniaze berem a ostatne hodim dakde alebo spalim, teda tak som urobil naposledy :lol:

2. mam 14 rokov este nejazdim ale v takom pripade asi nie lebo nemam rad cudzich ludi v aute alebo blizko mna

3. myslim si ze to je jedno lebo niektorí sa postavia niektorí nie cize asi podla toho kto by chcel ist na to miesto ak nejaka babicka alebo dedek tak urcite vstanem ale ak nejaky tridsiatnik tak sorry ale maj sa :)

4. ten dom by osm v pohode kupil ale to ze ta cena o jednu tretinu mensia hm no neviem...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

1. podobná vec sa mi stala, našiel som peňaženku s hotovosťou i dokladmi, vrátil som ju majiteľovi. rovnako by som to urobil i teraz. mať dobrý pocit zo seba nie je na zahodenie. : )

 

2. tu je to zložitejšie, už som nabral niekoľko nepríjemných stopárov, aj nevychovaných, aj pripitých. niekedy to človek odhadne, až keď mu sedia v aute. viezol som aj mladého chalana, ktorý mi furt kukal na zadné sedadlo, do priehradky a vôbec po celom aute, bál som sa že chce niečo šlohnúť a rozmýšľal som, či ho nevyhodím. už nejaký čas zastavujem len známym, cudzieho stopára by som nenaložil.

 

3. v autobuse sa dvíham vždy popredu. niekedy si ani nesadnem, aj keď je voľné miesto. keď cestujem, upadnem vždy do akejsi pozorovacej letargie - kukám okolo, premýšľam a na pohodlí mi až tak nezáleží. ak by teda ženička brblala, pustím ju sadnúť, ale rozmýšľam, že by som sa postavil nad ňu a zvyšok cesty sa knísal ako opitý, nech má nad čim uvažovať. : )

 

4. dom by som kúpil, snažil by som sa ešte trocha sklepnúť cenu. aj keď u realitky - no, neviem. ale zvesti o samovražde by ma neodradili, spoliehal by som sa na to, že ho môžem zas predať ak pôjde do tuhého. tu by som sa nerozhodoval ja, ale zvyšok rodiny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. na to neviem celkom jednoznačne odpovedať, nič podobné sa mi ešte nestalo, ak by som v tej dobe nebola finančne na tom najlepšie asi by keše skončili u mňa, ale ťažko povedať ako by som zareagovala naozaj... mala by som nepríjemný pocit jak hovado, to viem určite... minule sme našli v triede zabudnutý, úplne nepoškvrnený supr zošit v tvrdých doskách a nedokázala som si ho proste zobrať...

 

2. pozerávam veľa krimošiek, ktoré sa na mne značne podpísali, takže určite nie

 

3. púšťam babky s predstihom, radšej predchádzam konfliktom, strašne ma táto skupina pindajúcich a pri tom v pohode stojacich dôchodcov vytáča... vlastne keď vidím, že nejaký postarší nastupuje a v dohľadne nie je nič voľné, vstávam...

 

4. samozrejme, že nie... stačí mi pozrieť pred spaním Akty X alebo podobne a som v ťažkej prdeli... okrem toho som na vlastnej koži zažila nepríjemnú príhodu v dome, kde umrel prapradedo a na všetky "duchárske historky" verím...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Idete po ulici a nájdete peňaženku s dokladmi a s väčším obnosom peňazí. Ste tam sami a môžete si ju zobrať bez toho aby vás niekto všimol. V dokladoch vidíte že ide síce o neznámeho človeka, ale poznáte štvrť mesta kde býva.

Čo by ste urobili?

toto je pripad, nad ktorym som viackrat uvazoval ... je vysoko pravdepodobne, ze by mi svedomie nedalo, a siel by som mu to kzaniest. ale zase, niekedy svedomie zaspi.

 

Idete autom v noci po ceste uprostred hustého dažďa a vidíte ako niekto zmoknutý ako kura stopuje, ale nikto mu nezastavuje. Ten človek možno potrebuje pomoc, možno sa nemá ako dostať domov. Viete ale aj to, že ide o nebezpečný úsek kde v nedávnej dobe prepadli niekoľko šoférov.

Čo by ste urobili?

nechal ho tam. kym je moja koza sucha, som stastny a spokojny (ano viem, som egoista).

 

Sedíte v plnom autobuse, cestujete niekam na namáhavú cestu kde sa nachodíte. Tak sa v autobuse šetríte a pripravujete sa na cestu. Zrazu nastúpi stará babka, o ktorej viete že sa autobusom chce odviesť k lekárovi kde bude vysedávať pol dňa, alebo do kostola kde bude sedieť najmenej 2 hodiny. Postaví sa nad vami a začne šomrať niečo o "dnešnej mládeži" tak, že blízkosediaci všetko počujú

Čo by ste urobili?

ked uz sedim, preventivne kukam von oknom tak, aby som nemal vyhlad na interier busu alebo saliny. aj tak si vacsinou je kde sadnut. ak babka dojde nadomna s tym, ze je to jej miesto blablabla alebo s nejakou debilnou poznamkou o dnesnej mladezi, pritom jej staci prejst 10m na koniec busu kvoli volnemu fleku, tak nech si pinda, nezaujima ma to. mam player.

 

S rodinou ste sa rozhodli presťahovať do nového domu. Našli ste si dom o ktorom ste vždy snívali, všetko v ňom je dokonalé, zamestnanie, školu, obchody máte blízko. Je aj relatívne lacný, realitná kancelária vám ho ponúkla o tretinu lacnejšie ako ste počítali. Dom má len jeden problém. Pred 8 rokmi v ňom bývalý majiteľ spáchal samovraždu, motív sa nikdy nezistil, a odvtedy je dom neobývaný pretože o ňom kolujú rôzne zvesti o paranormálych javoch. Tak teraz máte dilemu.

Čo by ste urobili?

v byte, kde teraz byvam, byval typek, ktoreho na Urpine trafil blesk a jeho mamka sa z toho nespametala doteraz, nieto dovtedy, ked nam predavali byt. vobec mi to neprekaza.

 

na paranormalne javy sa zvysoka mozem one.

 

no a ked uz, ze by mi to fakt malo z nejakeho dovodu vadit, tak pokojne to vziat na business. sak ceny nehnutelnosti rastu a na legendy sa zabuda ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S rodinou ste sa rozhodli presťahovať do nového domu. Našli ste si dom o ktorom ste vždy snívali, všetko v ňom je dokonalé, zamestnanie, školu, obchody máte blízko. Je aj relatívne lacný, realitná kancelária vám ho ponúkla o tretinu lacnejšie ako ste počítali. Dom má len jeden problém. Pred 8 rokmi v ňom bývalý majiteľ spáchal samovraždu, motív sa nikdy nezistil, a odvtedy je dom neobývaný pretože o ňom kolujú rôzne zvesti o paranormálych javoch. Tak teraz máte dilemu.

Čo by ste urobili?

Niekto tu na Fóre písal, že toto zažil na vlastnej koži, resp. to trvá permanentne. Názor toho človeka v tejto téme by ma zaujímal. Zoberiem na to jed, že by nebol kladný.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

1, prípad ............ dal by som mu peňaženku do schránky aj s peniazmi

2, prípad ............ ak by to bola žena zastavím ak chlap tak by som nezastavil

3, prípad ............. rodičia ma učili že starších ľudí si treba vážiť takže samozrejme by som sa postavil, a ešte predtým než by začala šomrať

4, prípad ............. mojim snom je postaviť si vlastný dom, mojimi rukami a ďaleko od mesta kde je ticho, a ak by malo ísť iba o prechodné bývanie tak áno nevadilo by mi to

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1, prípad ............ dal by som mu peňaženku do schránky aj s peniazmi

Pokiaľ u toho dotyčného kontroluje poštu jeho manželka, prípadne svokra nemusel by byť možno vôbec vďačný poctivému nálezcovi :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov