Skočiť na obsah

Čo by ste urobili, keby...


Sniper

Odporúčané príspevky

1. pripad - keby ze som na tom financne velmi zle, prachy si necham, ale vo vseobecnosti nemam gule na taky cin a radsej by som to vratila, takze to by som musela byt vo fakt zlej situacii, aby som vykonala nieco take nemoralne - napr kedy som nemala ani len na rozok :)

 

2. idem dalej. risk je zisk ale nie v tomto pripade

 

3.v buse vzdy pocuvam MP3, takze by som ju nepocula a nevnimala a nezdvihla by som sa. s prepacenim na starsich ludi, ale zatial som sa nestretla s nejakou starsou osobou, ktora by sa ku mne spravala milo a tiez sa radsej budem setrit a na nazore neznamych ludi v buse mi nezalezi :)

 

4. chlapik, ktory byval v tomto byte, kde teraz zijem, sa tiez obesil na chodbe a tiez z neznamych pricin. takze ak znesiem jeho, znesiem aj ine... takze by som sla :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Odpovedí 38
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    4

  • slimak

    4

  • tyso

    3

  • Bijou

    2

Top prispievatelia v tejto téme

1. S kolegom sme raz v Ziline po ceste z krcmy nasli penazenku s dokladmi (bez penazi). Kolega ju chcel vratit, isli sme na policiu kde ho ako nalezcu legitimovali a zapisali. Majitel nan neskor podal trestne oznamenie, vraj mal v penazenke 8 tisic. Co viem, tak sa par tyzdnov vlacil po sudoch :lol: Ale aj po takej skusenosti by som ju vratil.

 

2. Tazko povedat, zalezalo by od momentalnej situacie a asi aj od pohlavia :)

 

3. Postavil by som sa. Na druhej strane mam zle skusenosti, ked som mal nohu v sadre, spolucestujucich si ale nevyberam :)

 

4. Nastahoval by som sa. A niekto by sa neskor musel vystahovat ;)

 

Vsetky styri odpovede ale berte s rezervou. Je velmi lahko napisat aky by som chcel byt a velmi tazko takym naozaj byt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Peniaze asi zobral, pripadne doklady, ci kreditne karty vratil... Pocul som o podobnych pripadoch, ako pise dead. Takze urcite by som nevracal osobne. Doklady sa daju hodit na policii do prisclusnej schranky.

 

Zisiel mi na um jeden vtip:

A: Si predstav, manzela stratila kreditku...

B: A čo, bol si to nahlásiť?

A: Si šaleny?! Zlodej míňa menej...

 

 

Inak, minuly rok v Presove lezal na chodniku obciansky preukaz. Ludia chodili okolo a len obzerali, nikto sa nenamahal zodvihnut ho a odniest na policiu...

 

 

2. Asi by som ho zobral. Ale to by zalezalo aj od jeho vyzoru... :)

 

 

3. Postavil by som sa pustil sadnut, este pred somranim...

 

4. Nemal by som problem s kupou...

 

 

Inak, ako som cital prispevok game, asi je to tak, ti co poctivo vracaju, nachadzaju guce penazi, ti druhi iba centy... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Idete po ulici a nájdete peňaženku s dokladmi a s väčším obnosom peňazí. Ste tam sami a môžete si ju zobrať bez toho aby vás niekto všimol. V dokladoch vidíte že ide síce o neznámeho človeka, ale poznáte štvrť mesta kde býva.

Čo by ste urobili?

Peniaze by som si nechal. A podla toho kolko by tam bolo, nieco by som dal mame. S penazenkou neviem co by som spravil, ak by bola pekna tak by som si ju nechal, ak nie tak zahodil. A s dokladmi by som este pouvazoval ci na ne vybrat vybrat telefony a elektroniku alebo ich predat.

Idete autom v noci po ceste uprostred hustého dažďa a vidíte ako niekto zmoknutý ako kura stopuje, ale nikto mu nezastavuje. Ten človek možno potrebuje pomoc, možno sa nemá ako dostať domov. Viete ale aj to, že ide o nebezpečný úsek kde v nedávnej dobe prepadli niekoľko šoférov.

Čo by ste urobili?

Isiel by som dalej

Sedíte v plnom autobuse, cestujete niekam na namáhavú cestu kde sa nachodíte. Tak sa v autobuse šetríte a pripravujete sa na cestu. Zrazu nastúpi stará babka, o ktorej viete že sa autobusom chce odviesť k lekárovi kde bude vysedávať pol dňa, alebo do kostola kde bude sedieť najmenej 2 hodiny. Postaví sa nad vami a začne šomrať niečo o "dnešnej mládeži" tak, že blízkosediaci všetko počujú.

Čo by ste urobili?

Neviem ci som to spravne pochopil. Starych ludi pustam vzdy. No ak by hned bezala ku mne a okamzite zacala nadavat na moju adresu, tak s usmevom by som zacal oponovat, alebo len mal usmev a nevsimal si to :lol:

S rodinou ste sa rozhodli presťahovať do nového domu. Našli ste si dom o ktorom ste vždy snívali, všetko v ňom je dokonalé, zamestnanie, školu, obchody máte blízko. Je aj relatívne lacný, realitná kancelária vám ho ponúkla o tretinu lacnejšie ako ste počítali. Dom má len jeden problém. Pred 8 rokmi v ňom bývalý majiteľ spáchal samovraždu, motív sa nikdy nezistil, a odvtedy je dom neobývaný pretože o ňom kolujú rôzne zvesti o paranormálych javoch. Tak teraz máte dilemu.

Čo by ste urobili?

No ak by to bolo tak vyhodne, lacne a mal by som na to ten dom zaplatit, tak samozrejme si ten dom kupil
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 rokmi...
Dňa 4. 8. 2007 at 9:33, Sniper napísal:

1. Idete po ulici a nájdete peňaženku s dokladmi a s väčším obnosom peňazí. Ste tam sami a môžete si ju zobrať bez toho aby vás niekto všimol. V dokladoch vidíte že ide síce o neznámeho človeka, ale poznáte štvrť mesta kde býva.

2. Idete autom v noci po ceste uprostred hustého dažďa a vidíte ako niekto zmoknutý ako kura stopuje, ale nikto mu nezastavuje. Ten človek možno potrebuje pomoc, možno sa nemá ako dostať domov. Viete ale aj to, že ide o nebezpečný úsek kde v nedávnej dobe prepadli niekoľko šoférov.

3. Sedíte v plnom autobuse, cestujete niekam na namáhavú cestu kde sa nachodíte. Tak sa v autobuse šetríte a pripravujete sa na cestu. Zrazu nastúpi stará babka, o ktorej viete že sa autobusom chce odviesť k lekárovi kde bude vysedávať pol dňa, alebo do kostola kde bude sedieť najmenej 2 hodiny. Postaví sa nad vami a začne šomrať niečo o "dnešnej mládeži" tak, že blízkosediaci všetko počujú.

4. S rodinou ste sa rozhodli presťahovať do nového domu. Našli ste si dom o ktorom ste vždy snívali, všetko v ňom je dokonalé, zamestnanie, školu, obchody máte blízko. Je aj relatívne lacný, realitná kancelária vám ho ponúkla o tretinu lacnejšie ako ste počítali. Dom má len jeden problém. Pred 8 rokmi v ňom bývalý majiteľ spáchal samovraždu, motív sa nikdy nezistil, a odvtedy je dom neobývaný pretože o ňom kolujú rôzne zvesti o paranormálych javoch. Tak teraz máte dilemu.

Čo by ste urobili?

1. Ak by som mal ozaj istotu že nič z toho nebude tak si zoberiem ale keby som cítil akýkoľvek náznak následkov tak jasné že by som odovzdal na obecnom úrade alebo policajnej stanici  danej štvrte. Ja keď som stratil doklady, musel som si ich vybavovať nanovo, nikto sa neunúval doniesť mi ich, tak prečo by som mal ja? Keby som tam mal peniaze, určite ich nevrátia.

2. Na takéto niečo som už raz doplatil len troška v inom prevedení. Ale brat je riadne číslo. Keď stopovali partia mladíkov a ja som šiel s bratom na aute, tak on imukázal prostredník a zasmial sa. Ja som len kukal že čoooo. Teraz by nám skapalo auto potom by sa smiali oni.

3. Toto som už zažil niekoľkokrát keďže hlavné mesto navštevujem pravideľne, že bol som po ťažkej šichte, svalovka, podrážky ma tak boleli že som ledva chodil, a došla starenka a nemala si kam sadnúť a ešte mi povedala že vy ste mladý vy postojíte... A tiež asi išla niekam kde sa sedí. Podobný prípad pri ordinácii keď bola chvíľu tá doba keď zaviedli že za poplatok ste nemusel čakať na rad... No a sedeli sme v čakárni 90% dôchodci tam, a nejaký mladý si zaplatil poplatok a mohol sa predbehnúť, tí starci tam hundrali že aké to je nespravodlivé že oni si nemôžu dovoliť zaplatiť prednostné prijatie a musia tam sedieť, aká je to na chudobných dôchodcov diskriminácia... A mladík im povedal, jemu sa tých 10€ oplatí zaplatiť lebo keby tam pól dňa vyčkával tak by prišiel o väčšiu sumu! A v podstate mal pravdu lebo mal som raz takého zamestnávateľa že za chýbanie na paragraf strhli dochádzkovú odmenu 50€ ale za priepustku na pár hodín nie. Tak čo je lepšie predbehnúť sa za 10€ a 40€ ostane a nech babky frflú alebo ísť na paragraf a prísť o 50?

4. Zavolal by som tam ten TV štáb čo natáča reláciu Paranormálne javy a zobral by som honorár. Ja keďže na také veci neverím, tak by som tam kľudne býval. Hororu sa síce bojím ale to by som musel vidieť na vlastné oči že sa to deje. Dovtedy by som síce. Síce aj keď je pravda že ani Niagarské vodopády som nevidel na vlastné oči a predsa verím že existujú!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-ukrajina-video-zajatci-zabijeni-poradce-valka-podoljak.A221122_184617_zahranicni_jhr

Coby som robil keby ako ten Ukrajinsky vojak, to iste - on nato tam bol.  On nemohol inak konat. Aby neohrozil seba ci svojich spolu vojakov. 

Tam sa jeden russs, ci aj ti ostatni o tom vedeli? Spravil samovrazdu a nechal zabit 12 chlapov na zemi.  Konali by ste tak isto ako ten debil?  russ? Zbytocna smrt 12 russov. Oni kludne mohli zit aj v russku(myslim po vojne,zbytocna smrt). 

--------------

Ked sa vzdavas, nemas byt zastreleny. Ale su pravidla ak sa vzdavas, a urobis nejaky uskok - mozes byt zastreleny. Inak to ani nejde. Ak by nebolo toto pravidlo nik  by sa nevzdal(lebo nikdo by ta to zajatia nezobral). Teda by mohli byt len nezmyselne zabiti.

Ukrajinec ich nezabil, zabil ich ten russki ko.kot co siel asi posledny. A palil aj na kamerana. Je to russ. 

----------

Tie pravidla na vzdanie sa musia platit , vo vojne inak by tam bol este vacsi chaos. A porusenie stoji aj zivoty.  Ak sa vzdavas, nemozes robit uskoky, podlosti a lzi a nieco vymysliet, ano madar a russ si mysli ze to moze  robit. On je velmoc.

Ja keby som sa s Cechom mlatil by som dodrziaval pravidla.  Tie pravidla su nato aby menej vojakov zbytocne umrelo. Ak by tie pravidla neboli. Nik by sa nevzdaval,aj bez vychodiskovej situacii a by len boli zabiti. Ti russi mohli zit, keby tam nebol jeden navyse nuti russ.  Kto tomu hlupakovi dal moc aby rozhodol o zivote tych 12tich?  Ja byt za tym gulometom by som strielal. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://twitter.com/noclador/status/1594727807422185473

Boli tam 5ti Ukrajinci. Jediny co robil co mal bol za tym gulometom. Jeden natacal. A traja sa skryvali sedeli dole so zbranou. Keby ti traja robili co mali robit ti 11 mozno mohli zit. Zabili by toho jedneho.

Citát

 

Ruská raketa zasáhla ukrajinskou nemocnici, zemřel novorozenec

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-novorozene-nemocnice-rusko.A221123_074933_zahranicni_mchm


 

A potom staci toto a russi by zavideli mandolinkam. Naku ..tam sli? Slovensky kolaborant nevojdi mi do cesty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,  nie je jasne co sa presne stalo.   To ze rus ich napadol pri vzdavani je jasne a ak ich zabili pri prestrelke tak je to akurat vojnovy rusky zlocin.  Ale ak ich zabili potom ako "trest"  tak je to aj ukrajinsky zlocin.  
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to jedno, 11 mohli zit a su mrtvi. Koho je to zlocin? Putinov.

11 zajatych je viac ako 1100 zabitych. Ukrajinci zabiju este 111 000. Ale ti 11 mohli mozno aspon trosku nieco zmenit. Minimalne ich vymenit za 11 Ukrajincov.

teraz je clanok, "lovcovi ludi". Je to byvaly podnikatel,zase im budem musiet poslat 1 000euro, uz ma to sere.

Aj oni spravia chybu, povedia syn je mrtvy , syn sa zjavi a otec dostane infarkt. Tak ich uz na to pripravuju,ze syn sa moze aj zjavit. 

Citát

 

Ste zdatný vyjednávač. Máte nejaké pravidlá, ktoré zaručujú úspech?

Nesmiete svojmu protivníkovi pri vyjednávaní výmeny nadávať, urážať ho alebo si klásť ultimáta typu: „Rýchlo mi ho vráťte.“ V žiadnom prípade to takto nejde. Je potrebné vytvárať skôr systematický tlak. Vyjednávací proces je napínavý. Vy máte nejaký tromf, oni tiež a teraz ide o to, aby ste ho vytiahli v správnej chvíli.

https://dennikn.sk/3118466/hlada-nezvestnych-ukrajinskych-vojakov-niekedy-pozostalym-prinesieme-len-popol-a-podu/?ref=tit1

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z globalneho pohladu je to samozrejme Putinov zlocin,  on zacal vojnu.   Ale vojna je zla,  aj ked je jasne ze rusi su agresori a ukrajina sa brani, tak to neznamena ze vsetci ukrajinci su anjeli a vsetci rusi diabli.  Mna mozno naivne ale potesia ma priklady kde si vojaci zachovali ludskost.   A to ze to v tomto pripade su vsetci rusi mrtvi mi hovori ze to asi tak nebolo. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sam si pisal, ze si tam nebol. Mame fotky(je video z vrchu a z akcie)? Gulomet prestreli aj 11 tiel. Mame spravu kolko ako zomrelo? Keby ten ko.kot russky zabil toho kameramana, sam by som mozno dorazil 2,3 zdochynajucich.  Zlocin. Chalan so samopalom(nie s gulometom) to vyriesil. Spravil on zlocin? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, neviem co sa stalo  a tak nehovorim ze nieco spachali.   To ze zacal rus je jasne, rovnako to ze zacala strelba  je ocakavane.  To co mna  vyrusuje je ze na konci su vsetci rusi mrtvi,   kedze lezali na zemi. Tak by som cakal ze budu raneni, mozno niektori mrtvi ale ze su vsetci mrtvi ?  Ale mohlo sa stat ze pocas strelby sa pokusili vstat a zapojit sa.   A potom je normalne ze su mrtvi.  Ale  nezda sa mi to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov