Skočiť na obsah

weirdo

Odporúčané príspevky

Oživím trochu tému. Beháte aj teraz v zime? Ja som po dlhom čase začal opäť behať. Tým, že som mal dosť nabicyklované, nemusel som začínať od piky. Avšak aj tak bolo cítiť, že beh predsa len iné svaly využíva viac menej. Sprvu som ako králik behal dookola na dráhe. Potom som začal v lese, aj večer, keď sa zotmelo. Čelovku mám, žiaden problém. Teraz, keď sa topí sneh, je v lese blata viac, tak využívam chodníky a okrajové časti mesta.

Začínal som na 3km, teraz sa snažím zabehnúť do hodinky, cca 8-10 km. Záleží od povrchu. Tým, že behám kopce, darí sa mi aj na biku a dlhší výpadok nepociťujem tak razantne. V piatok, keď snežilo sa úplne perfektne behalo v lese. Ani čelovku som nepotreboval. :)

Ano, behame :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Behame, v lete casto, aj v zime, menej pravidelne, zvyčajne striedavé okruhy, aby to bolo vzdy ine, cca 10 - 15 km.

ulice, kus lesa, k jazeru vo vedlajsej dedine, ine ulice, niekedy tak, aby nebola dvakrat ta ista ulica. ale behame :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

:) Podpora patrí aj športovaniu detí, mládeže .., či už je to beh, futbal, hokej, lyžovanie, či balet  .. tým všetkým, ktorí sa starajú o svoje zdravie.. namiesto leňošenia, často dlhého  vysedávania u počítača, holdovania nepríjemných zlozvykov ako fajčenie, alkohol .. tým, ktorí venujú svoj drahocenný čas tomu najcenejšiemu, čo máme,  zdraviu ..  :)

post-3-0-20382400-1548088264.jpg

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..jo niekde na paralympiade  :zubiska:

 

Iskra, kde ty na tie sprostosti chodis? neverim, ze tomu veris :lol:

 

naozaj je blby sport viac ako vzdelanie a dobre socialne vztahy???..tak sportuj - bez, Forest, bez :doggy:

 

no aby som nebola celkom OT minuly pondelok som rano behala za autobusom..dobehla som

poobede som behala za druhym, ta ten debil ma nepockal..bolo to na konecnej/zaciatocnej  :zubiska:  a videl ma a spravil to naschval

 

ehm..neviem co z toho vyplyva

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hellé,  športovanie detí, mládeže .. nevylučuje kvalitné vzdelanie.  Dosahujú tiež v škole kvalitné výsledky.  Dospelý,  pracujúci človek,  ktorý rád športuje tiež mu je šport na úžitok, tiež mu pomáha  dosahovať kvalitné pracovné úspechy.  Šport pomáha človeku. Šport nie je blbý, nesprávny, je v poriadku. Vzdelanie je samozrejme v poriadku. Nesprávne je leňošenie, keď dieťa, mládež, či dospelý človek sa nestará o svoje zdravie, ale by mohol,   nezdravo stravuje,  keď dáva prednosť ako som už spomínala aj v predošlom príspevku alkoholu, fajčeniu..  žiaľ u  mládeži  je to dosť reálne, že si mnohí škodia na zdraví rôznymi zlými návykmi.. Keďže sme v téme Behanie ..tak podporujem šport, behať, hýbať sa .. Športovať je správne. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A kam by Ťa bol zaviezol z konečnej? :zubiska:

Alebo myslíš, na začiatočnej? :flowers:

nedávno tu bol kdesi príbeh o tom, ako sa niekto previezol zo začiatočnej na konečnú a oblúkom späť na začiatočnú..., len tých kilometrov bolo viac :) ale to mal vtedy v sebe nejaký... uspávací prostriedok a vlak behal namiesto neho :pivari:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hellé,  športovanie detí, mládeže .. nevylučuje kvalitné vzdelanie.  Dosahujú tiež v škole kvalitné výsledky.  Dospelý,  pracujúci človek,  ktorý rád športuje tiež mu je šport na úžitok, tiež mu pomáha  dosahovať kvalitné pracovné úspechy.  Šport pomáha človeku. Šport nie je blbý, nesprávny, je v poriadku. Vzdelanie je samozrejme v poriadku. Nesprávne je leňošenie, keď dieťa, mládež, či dospelý človek sa nestará o svoje zdravie, ale by mohol,   nezdravo stravuje,  keď dáva prednosť ako som už spomínala aj v predošlom príspevku alkoholu, fajčeniu..  žiaľ u  mládeži  je to dosť reálne, že si mnohí škodia na zdraví rôznymi zlými návykmi.. Keďže sme v téme Behanie ..tak podporujem šport, behať, hýbať sa .. Športovať je správne. :)

Vazne? 

tak preco si tu plasla ten blby motivacny citat, ktory de facto popiera tvoj nazor??

Iskra, preboha, co sa s tebou deje?

Mas problemy? zaloz temu, poradime, pomozeme.. :agree:

 

To co tu v poslednom case postujes, mi robi starosti...macicky s kvetinkami? to vazne? co mas 15 rokov?? :doh:

 

no bezim ja odtial... :yes_yes:

  • Pridať bod 4
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímal ma váš názor. Ďakujem.  :)

 

 

Takže názor...

Šport je OK, kým človek chce športovať. Myslím teraz dospelého človeka.

Dieťa samozrejme, kým je malé, je plné pohybu, teda športuje viac-menej neustále.

Áno, dospelí sú tu na to, aby dieťa usmerňovali tak, aby vyrastalo k vlastnému zdraviu.

 

Problém môže nastať, ak prirodzený šport prejde hranicu a smeruje k vrcholovému športu. Či aj tu ešte ide o zdravie, začína byť otázne. Ale hlavne, tu začína výber tých, ktorí sa na to hodia a tu odpadávajú tí, ktorí sa na to nehodia.

 

Takže generalizovať, že systematické chodenie na tréningy je všeobecne správne pre všetky deti, je veľký omyl. Nemusí byť pre všetky.

 

A taktiež postaviť dilemu - buď pravidelne trénovať, alebo tlstnúť pred počítačom - je tiež zavádzajúce. Existuje široká vrstva ľudí, ktorí občas športujú a občas sedia pred PC a žijú primerane šťastný a zdravý život.

 

A niekedy práve vrcholový šport môže priniesť úrazy a trvalé poškodenia zdravia. 

Čiže treba sa vyhnúť každému čiernobielemu videniu a hodnoteniu.

  • Pridať bod 2
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A niekto to ma geneticky dane ze nepribera ani pri sedavom sposobe zivota a nildy nesportoval a je zdravy.

 

Ale aj takych vidim behavat a dokonca castejsie ako tych co to potrebuju, vraj len kvoli kondicke lebo sport nieje len o tele ale o kondicii. Ked sme mali pokazeny vytah tak sa aj sused co je az prilis tenky sa skor zadychal na schodoch ako ja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

mne už sa behať nechce. Ale včera som šla peši do roboty (cca 40´svižnejšou chôdzou) a kus peši aj z roboty, po 30 min som ostala na zastávke a nastúpila do krásne klimatizovaného autobusu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Nikdy, NIKDY som nebehala a ani to nikdy robiť nebudem ... telocvik nikdy nebol môj kamarát!  :zubiska:

Ak by som už mala záujem schudnúť, dokážem si odoprieť sladkosti, alebo jedlo, ale beh, to určite nie.

Nebežala by som ani na autobus ... však pôjde ďalší. :smile2:

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 53 minútami, secretka napísal:

Nebežala by som ani na autobus ... však pôjde ďalší

joj, akoby som to ja písala :biggrin:
presne toto bolo motto celý život, odkedy som sama cestovala kadejakým MHD, kdekoľvek vo svete :happyroll:
nikdy som nebehala, povinný beh v škole ma zabíjal, behať som nikdy nevedela :)

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kolko km behávaš? Ako často? Ako rýchlo? Tak svižnejšie? Alebo striedaš rýchlochôdzu a pomalší beh? Ako chodím po tej ceste denne čo vyjde z tunelu Sitina a pokračuje cez ten posledný most smerom k Devínu tam je hrádza na tom behávajú dosť. Vidieť tam aj veľké vrtule v pozadí. Vilma je z Petržalky tá to pozná určite.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo Tomáš, zase ti niečo skrslo v prašine a od budúceho utorka PLÁNUJEŠ behávať 30 kilometrov denne? Ešteže je to len plán, lebo pri tej tvojej hmotnosti by si si behaním skôr kĺby zničil ako schudol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 hodinami, game napísal:

pamätáte si prastarý ešte socistický slogan antišportovcov? :)
športom k trvalej invalidite :laugh:

iskra, pristane ti to, len behaj pekne :smile:

Ďakujem :smile:

pred 21 hodinami, secretka napísal:

Nikdy, NIKDY som nebehala a ani to nikdy robiť nebudem ... telocvik nikdy nebol môj kamarát!  :zubiska:

Ak by som už mala záujem schudnúť, dokážem si odoprieť sladkosti, alebo jedlo, ale beh, to určite nie.

Nebežala by som ani na autobus ... však pôjde ďalší. :smile2:

:smile: Ja som rada behala už ako malé dievčatko s kamarátkami aj kamarátmi.

Neskôr v základnej škole,  aj strednej škole  som rada behala na telocviku, ktorý patril tiež medzi učebné osnovy,  našťastie nemala som žiadne zdravotné problémy, nebola som oslobodená z telocviku,  v behu som bola tiež  šikovná... Mám pekné spomienky, aj na tie študentské časy.

Nebehám kvôli svojej váhe, mám 58-59 kg a vysoká som 165cm, takže mám optimálnu váhu,  a hlavne, že sa cítim skvelo, zdravo, fit.

Zdravo sa stravujem, neprejedám sa, sladkosť si doprajem, keď mám chuť, nemám s tým žiaden problém. Je to u mňa aj genetikou, som po otcovi.. Aj keď by som pribrala nejaké kilečko,  stále by to bolo v poriadku. :smile: Pokiaľ mi bude zdravie slúžiť, rada by som aj do budúcna si aj zašportovala. Mám rada prírodu, čerstvý vzduch, ísť si zabehať, cítiť radosť a vnímať  skvelý osviežujúci pocit ...

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Každý má vzťah k športu ako sám uzná za vhodné. Moju úctu majú všetci, ktorí sa miesto vylihovania pred televízorom, alebo sedenia pred počítačom oblečú do teplákov a šup ... behať po okolí.

Je veľká časť iba tzv. športovcov, ktorí nikdy nehrali hokej, možno ani na korčuliach nestáli, ale pri TV vykrikujú, že ich počuť až von na ulicu, aký je ten či ten hokejista slepý, že nedal gól; ktorí nehrali "veľký" futbal, ale pri obrazovke vedia veľmi dobre ako to ktorý hráč mal a má zahrať; ktorí sa nikdy aktívne nevenovali cyklistike, ale dokážu povedať, aký je Sagan debil, že priskoro, či naopak neskoro začal špurtovať pred cieľovou páskou a neskončil prvý ...

Pre mňa šport/beh nie je to pravé orechové, ale vždy mala môj obdiv Ľudmila Šunová, jednoduchá osôbka, ktorá si svoj úspech vydrela. Zabehla 115 maratónov, a skoro vždy v slovenskom kroji. Klobúk dolu pred tým, čo dokázala ... :klobuk:

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov