Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

  • Pred 1 mesiacom...

nuž kým trvali knižné suchoty, doplnila som celú hromadu ľahkej televíznej krimizábavy... : )
dielka, ktoré majú 15 - 20 rokov, ale boli pomerne úspešné, nebolo treba pri nich premýšľať, len plynuli... povedala by som také csička svojej doby, alebo criminal minds svojej doby, ale zaplnilo to hluchý priestor.

tak som pozrela kopu kdečoho, k čomu som sa náhodou dostala, a čo mi uniklo alebo nebavilo vo svojom čase... teraz to bolo na zabitie času a prehlušenie myšlienok tak akurát.

ovšem 19 sérií Vrážd v Midsomeri je stále jednička... hoci ročne natočili 5 - 8 epizód, aj tak je toho hodne, a hlavne sú dobré.

vyhľadávané, a kdekto sa po nich zháňa, z YT ich mažú a celé kopy sú zablokované, čomu sa vlastne nečudujem... ale je to úžasný seriál, s oboma hlavnými postavami. ten typ. ktorý možno pozerať dokola.

neviem sa dopátrať, či bude aj 20. séria... spomína sa, že by mala byť, ale neviem nájsť, či skutočne bude. čo by bola škoda, keby nebola. po 19 sezón si držať úroveň a obľúbenosť je výkon.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pri kutaní po kdejakých seriáloch, ktoré ešte z milosti na YT zostali, som sa náhodou prepracovala k trom existujúcim epizódam jedného seriálu, ktorý si nepamätám, ale úplne matne sa mi niečo vybavilo, ale skôr len postava, než seriál...

 

pán David McCallum, ktorý dodnes hrá skvelého seriózneho sympatického patológa vo veleúspešnom seriáli NCIS /v tom pôvodnom/ už 15. sezónu, je narodený roku 1933, má 84 rokov. :)

 

v roku 1975 natočil ako mladý blonďavý dlhovlasý herec seriál na motívy slávneho Neviditeľného muža - ovšem to bolo prerobené na detektívny seriál, kde David hral toho neviditeľného vedca a svojou neviditeľnosťou pomáhal riešiť kdejaké zloby...

je to seriál, o ktorom aj CSFD  https://www.csfd.cz/film/88808-the-invisible-man/komentare/ vie len toľko, že to bolo natočené r. 1975 a uvádza to len ako jeden film...

omyl: bol to seriál, a na YT sa našli pamätníci, ktorí si pamätali viac, a hodne sa mu potešili. seriál mal 13 epizód, a vysielaný bol kedysi na rozhraní 70. a 80. rokov na MTV2.

škoda, že existujú len tieto tri dabované epizódy /v maďarčine/, je to zábavný klasický ľahký krimiseriál sedemdesiatych rokov.

na ukážku aspoň úvodné obrázky, kde mal David McCallum 40 a hral sa na neviditeľného detektíva :) :

 

post-3-0-81682500-1521476043.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

na YT som našla zopár starších vecí, nepríliš náročných, pozrela som nejaké časti ... volalo sa to Záhadná žena?

ano https://www.csfd.cz/film/134471-zahadna-zena/prehled/ ... je to už 15 ročný seriál, celkom poplatný svojej dobe, plno chybných drobností, ale dokonale tam netreba mať pri sledovaní rozum a vonkoncom si netreba obhrýzať od napätia nechty :)

dá pozrieť ako veľmi nenáročná zábava na posteli na tablete,

 

a novšie, čo som ovšem nevidela, len nejaké takmer úplne zabudnuté sekvencie kdesi, čo pamätám úplne matne - seriál Stalker https://www.csfd.cz/film/388086-stalker/prehled/

tiež pozerateľný menej náročný, téma stalkerov je celkom ok, hlavná postava je ok, obsadenie sa dá... natočili z toho 20 epizód, trochu pomotali a doničili aj vyšetrovateľské osobné životy, to už je poplatné skôr tej dnešnej seriálovej tvorbe, bez toho to nemôže byť...

stalkerov je tam nad mieru, aj medzi vyšetrovateľmi jeden stalkuje, jeden je stalkovaný, jeden... ale skutočne sa to dá pozrieť, príjemne a nenáročne, keď zasa raz sklamú superbestsellerové detektívky v knihách :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Komisár Zen, natočený roku 2011 https://www.csfd.cz/film/282214-zen/prehled/ ktorý nakoniec vydal len na tri diely, pretože síce rímsky príbeh, natočený Britmi úplne fantasticky, sa Britom akosi nepáčil a nepokračovali v ňom...

čo je škoda. sú to síce aj takto ucelené tri epizódy, s úplne skvelým Rufusom Sewellom v hlavnej úlohe a s dokonalými talianskymi maniermi politikov, intríg a polície en bloc...

tento seriál si zaslúžil vďačnejšie obecentstvo, a csfd ho dokonale ocenilo... keď skončilo, chcela som ešte : (

no nič... mám pocit, že keby to natočili taliani, nepozriem si ho... toto bolo dokonalé tak, ako bolo, výber postáv, reálie, komplet, BBC zasa raz vedelo, kam a po kom siahnuť.

síce len 3 celovečerné epizódy, ale skvelé.

 

 

niečo z noviniek:

 

a už vieme, kam zmizol zo seriálu Criminal Minds jeden z ťahúňov seriálu Shemar Moore - no predsa do S.W.A.T.u : )

usmievavý pekný tvrdý a smutný profilovač sa zmenil na zamračeného bradatého tvrdého akčného hrdinu https://www.csfd.cz/film/515298-s-w-a-t/videa/

prvých 5 dielov prvej série mám pozretých, pomaly to dozrieva... je to natočené resp. inšpirované seriálom z r. 1975, ovšem medzitým už pár podobných bolo, tento je nový, moderný, so všetkými politickými igruškami, pre ktoré zvyčajne uvažujem, prečo sa vôbec niekto v niektorých krajinách chce vôbec ešte stať policajtom... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dopozerávam z kdejakých rozpozeraných už natočené a preložené či dabované nové epizódy z novších sérií, na preskáčku...

 

ale jeden zaujímavý poznatok, ktorý teda sledujem už celé dlhé roky, ale akosi sa teraz ponúka na svetlo sveta :)

 

neveľmi pozerám iné, v tv už vôbec nie, priorita sú krimiseriály, a tam sledujem tú hodne podivnú vec - ja viem, filmári sú koumáci, a pri bububu krimi to musí byť ešte viac výrazné, úplne najvýraznejšie som to v poslednom čase znovu a znovu zaregistrovala v seriáli Stalker : )

 

keď za tmy príde niekto domov do svojho bytu, zvyčajne neurobí to, čo bežne spraví každý normálny človek - ako prvé natiahnem ruku a pri dverách zapnem svetlo :)

nie nie...

v krimifilme musí najprv pochodovať po hale, zložiť tašky, prípadne vyzliecť kabát, skopnúť topánky, kamkoľvek, aby ich potom musel niekto hľadať a zbierať a ukladať, prípadne ráno naháňať, kde v pekle som nechal boty...

 

mno... a zvyčajne potom sa vráti k stolíku pri dverách, položí kľúče, a zoberie do ruky nazbieranú poštu....

a potom pozažína svetlá - a nastane prítmie, v ktorom na stolíkoch krížom bytom svietia spravidla žltavé lampy, nástenné lustre, stojacie lustre, stolíkové lampy, v každej miestnosti aspoň 5 kusov,

ale tie filmové lampy sú spravidla zázračné... človek vidí, že ich niekto zažal, herec sa tvári, že pri ich svetle preberá a číta poštu, a divák vidí žlté svietiace tienidlá na lampách a TMU.

 

toto ma fascinuje už desaťročia, v Stalkeri dovedené do doknalosti... čím viac lámp zažnú, tým väčšia na obrazovke tma... geniálne :D

 

 

všimli ste si ešte niekto?

 

alebo Stalker, vrahovia sa potulujú po okolí, a všetci všade okolo žijú v sklenených domoch bez akejkoľvek čo len jedinej rolety či čohokoľvek, kde sa promenádujú alebo vystrašene pozerajú do tmavej záhrady z osvetlených miestností - zaujímavé, že vtedy sú tie miestnosti osvetlené skutočne... :doh:

kto už skúšal pozerať z osvetlenej miestnosti a dovidieť na koniec záhrady, a pritom sa triasť v sklenenom dome pre číhajúcim vrahom, ten ešte vskutku nevidel poriadne americké krimi :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby len to... filmova tma je naioblubenejsia kulisa

 

taky vysetrovatel CSI alebo inej elitnej skupiny pride skumat miesto cinu a namiesto toho, aby si zapol normalne svetlo v evidentne prazdom obydli, tak tam pobehuje pri svetle baterky :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veru... a to ešte nie je všetko, zabudli sme na slnečné okuliare... : )

 

keď maestro hlavný detektív vkráča z jasného slnka do tmavého domu, poobzerá sa, tvári sa pri tom múdro, potom na neho niekto z niektorého kúta začne hovoriť, a vtedy si zloží čierne/modré/zrkadlové... okuliare, aby vôbec videl, kto a odkiaľ na neho prehovoril :)

 

ovšem miesto činu už stihol zhodnotiť cez čierne brýle, ešte že neexistovali za Sherlocka Holmesa, neviem neviem, čo by vykoumal :)

 

 

pozerám seriál natočený v rokoch 2013 -  2015 https://www.csfd.cz/film/327271-bez-hranic/prehled/ Bez hranic / Crossing Lines.

podielali sa na tom aj nejakí američania, ale je to európsky seriál, vyšetrovatelia pri haagskom súde...

vcelku zaujímavé príbehy, poskladá sa medzinárodný tím, ktorí vskutku vyšetruje cez hranice, schnegenom sa hranice otvorili aj zločinu...

 

má to 3 série, 10, 12 , 12 epizód, jednotlivé postavy svoje osudy, príbehy sú zaujímavé, zvyčajne, a skutočne sa odohrávajú tam, kde sa odohrávajú: v Prahe, v Haagu, Budapešti, Paríži....

 

je to niečo na spôsob Criminal Minds po európsky, čo akosi šteklí predstavivosť, pretože si stále nemyslím, že komplet celá európa hovorí anglicky, a vyzerá to tak, že v akom jazyku je nadabovaný seriál, tak hovoria všetci... čiže sirota z Bratislavy z detského domova zjavne tiež anglicky ako cigánsky vajda v Rumunsku :)

 

nevadí, to je ok, veď oni sa nejako dohodnú :)

 

ovšem tu v pomerne malej Európe - ktorú ovšem poznáme, a poznáme vzdialenosti, nám vlastne dôjde, že keď nájdu mŕtvolu v lese pri Ríme, z Haagu tam tím môže byť až najbližším lietadlom o pekných pár hodín, druhá časť tímu v Štockholme o ďalších pár hodín, a miesto činu a čerstvé mŕtvoly na nich čakajú pekne potichučky v momente...

a to je Európa pomerne malá, menšia, ako vzdialenosti, ktoré musí prekonať tím Criminal Minds : )

 

ale aj tak je to vcelku pozerateľné, až je celý seriál trochu došmodrchaný na konci druhej a na začiatku tretej série... postavy tam niektoré naznačujú zmeny v živote, niekomu strelia do hlavy, neikto len tak zostane kdesi pátrať po vlastnej minulosti, ale v tretej sérii sú všetci akosi preč, kopa nových xichtov, a človek vlastne netuší prečo.... medzi rečou sa dozviem, že tomu a tomu sa niečo .... čosi... stalo v živote, o ostatných ani zmienka ... ale celé je to hodne zvláštne, keď sa z ničoho nič namiesto starého týmu zrazu objaví jeden úplne nový, a človek netuší - medzitým tam bola kopa neukončených nedotiahnutých neprišitých nití... no hodne zvláštne.

 

divné. ale zato pozerateľné, len tieto prechody mohli spracovať lepšie... ten seriál tak smeroval, osudy boli viacmenej jasné, a zrazu zlom, a už nevieme o predchádzajúcom tíme takmer nič, nevieme prečo a ako... no nič.

 

ale zato rovnako nepoužívali svetlá, len baterky, to ma rozsekalo, vážne :D

myslela som, že to len v AMerike nemajú dosť elektriny, ale vidím, že ani v Európe... proste všade tma...

obrovský sklad, malý sklad, tunel, izba, domáce väznenie unesených ľudí, všetko jedno... proste všade na stenách nanajvýš malé žlté body, tma, a každá baterka má svetlo silnejšie než hociktoré pôvodné svietidlo...

a do tohto prichádzajú spravidla zo slnka v slnečných okuliaroch podaktorí páni vyšetrovať... až keď po poobzeraní nevidí ani houbelec, dáva dolu slnečné okuliare... ja to proste milujem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Celkom som si obľúbil Mentalistu, síce na prvý pohľad sa to zdá byť vlažný krimiseriál, ale ako to človek sleduje a postupne si zvykne na tých ľudí, čo tam hrajú, tak je to celkom dobré. Trochu ľutujem, že som to nesledoval od začiatku a teraz ľutujem, že onedlho to bude končiť a pustia Monka. Ale Monka už tiež raz dávali, tak raz budú zase dávať tiež Mentalistu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mentalista bol dobrý, stihla som celé pozrieť už kompletne dvakrát.

trochu sladký koniec, ale vyznenie celého bolo také, že nakoniec ten happy end tam pasoval, mne teda pasoval,

Ryanovi nie - Ryan Giggs tu svojho času protestoval, že to mohlo skončiť ponurejšie, v duchu osudu alebo také niečo,

pre mňa to pasovalo takto, nech je svet trochu predsa len dobré miesto pre život :)

 

ale pozerateľné, nenáročné, fajn, mne sa to páčilo,

na rozdiel od Monka... to som skutočne nemusela.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ryan na tom stale trva. Mohlo a malo to mať temny,epicky koniec. Napr. že mu zabiju aj ďalšiu žensku.

 

Ja som si zas dal komiksove netflixovky, Jessica Jones je v druhej serii lepšia https://www.csfd.cz/film/370803-jessica-jones/456759-serie-2/komentare/

a Punisher je tiež viac než slušny: https://www.csfd.cz/film/439777-the-punisher/komentare/.

A uplne top od Netflixu je mikroseria (aj keď to nie je uplne krimi, ale prvky krimi to ma), End of the Fuc*ing World: https://www.csfd.cz/film/556602-the-end-of-the-f-ing-world/komentare/

 

A skvele krimi s prvkom fantasy-scifi, je je aj Gods Gift-14days: https://www.csfd.cz/film/364570-shinui-sunmool-14il/komentare/

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale nasrali ma, že nechali zabiť Michelle Vegu, aj keď chápem prečo, ale aj tak,,, Ráno ma nasral henten nositeľ Nobelovej ceny za pracovné výkony, a teraz ešte toto.. zas mám v <> celý deň.


Napr. že mu zabiju aj ďalšiu žensku.

 

 No však práve, že zabili Michelle a preto sa Patrick rozhodol skončiť u FBI, lebo nechcel zažiť niečo podobné u Lisbonovej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale no... nemôže byť všetko také komorné a dramatické :)
na druhej strane to je lepší nápad, keď tak nad tým premýšľam... pre zmenu zabijeme Patricka, nie ženu... ale nie... mne to tam nesedí... ono totižto okrem tej linky s Red Johnom je to celé viacmenej mierne humorné, pokašlali aj linku s Red Johnom, Ten Red John mi nikdy ako Red John nesadol, celé to bolo s ním nejaké došmodrchané, a k tomu ten dramatický koniec... já ti nevim karle...

 

naopak... kto je spokojný s koncom Castlea? scenáristovi dali výpoveď a rezišérovi došli nápady... tak to tam pozabíjal a nechal na predstavivosť divákov, čo ďalej...

nevedia nám vyhovieť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozerali sme to, pretože to bolo... po istom čase mi Castle začal aj so svojím komediálnym ladením mierne dráždiť nervy....

skúsim to vysvetliť - vyznenie bolo mierne komediálne, chvalabožku nie crazy, pretože to by som nepozerala celkom iste, ale boli tam veci, ktoré ma skutočne dráždili...

pochopím, že ako páni na to pozeráte ináč, ale mňa napríklad neskutočne sr.ali Becketovej dvanásťcentimetrové opätky, v ktorých vyšetrovala, chodila na miesta činov, behala, naháňala vrahov, neviem, či ich vyzúvala do postele... kravina.

 

ten seriál síce bol mierne komediálny, mal aj svoje vážne príbehy, ale ako žena vyšetrovanie vrážd a lietanie po vrahoch v nepbotyčných opätkoch nemôžem prežuť.

takých drobnejších blbostí tam bolo hodne, nehovoriac o tom, že nakoniec to preťahovali natoľko, že ani nevedeli, ako to dokončiť. ja viem, problémy so zpaltatením hercov a čo ja viem čo ešte...

 

podobne dopadli ja Kosti - preťahované aj humor, aj nehumor, aj stále príšernejšie detaily, mne to neprekážalo, ale ku koncu už to preháňali... a naťahovali natoľko, že z toho celého vznikol jeden guláš, ktorý už ... nudil. nemala som chuť dopozerať posledných pár dielov, nakoniec som ich dopozerala s oneskorením len aby som to teda mala ucelené.... problém je, že si vôbec nepamätám, o čo vlastne išlo v poslednej sérii a ako to skončilo...

a toto isté nastalo aj s Catleom, viem, že sa v poslednom zábere váľali po podlahe, ale čo, začo, prečo, ako.... totálne vypadlo.

 

Mentalista bol tiež humorný, nie že nie... ale nežnejšie, jemnejšie, napriek ústrednej téme tej prvej časti s Red Johnom bol celý seriál hladivejší, napriek mentalistovi prirodzenejší, a áno, aj humorný... a napriek tmu, že poredjohnovská časť bola už len prilepená, Red John mi nesadol, aj tak si pamätám, ako a prečo to skončilo tak ako skončilo... a pasovalo mi to tam, toto zato nebola až tak komrná dráma, aby to končilo novou apokalypsou... dobre je to tak, ako je, ucellil sa seriál, dovi, dopo, vypíname telku :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov