Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

tretia séria Sherlocka nevyjasní, ako spadol a vlastne nespadol, ale v samotnej Británii má nebývalú sledovanosť, napriek tomu, že toto nie sú typické prípady Sherlocka ... Cumberbatch je jednoducho skvelý.

fanúšikovia už čakajú štvorku, ktorá možno už bude aj o sherlockovskej detektívke a o záhade 14 spôsobov, ako skočiť zo strechy poschodového domu a nezabiť sa ... a sľubuje nové dobrodružstvá, a ešte 

 

aj Moriarty v posledných sekundách 3/3 vstáva z mŕtvych ... : )

 

 

...........

 

okrem toho začal bežať  nový seriál True Detektive, preložený ako Temný případ , USA, 2013 / 2014, zatiaľ pre začiatok 8 častí po 60 minút.

http://www.csfd.cz/film/328992-temny-pripad/

pilot láme na csfd rekordy - a prvá časť je skutočne sakra dobrá.

odporúčam, temný príbeh, detektív ten správny trpiaci depresívny typ, americký juh, bigotnosť, atmosféra, nezvyčajný začiatok, spisy zmiznuté pod Kathrinou, skvelo vybratá hudba na úvod a na záver, a v ohromnej forme úžasne hrajúci Matthew McConaughey, zdarne sekundujúci Woody Harrelson ... sľubujú dobrý seriál.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to sú ... pakovci -_-

 

... tak aspoň k Sherlockovi s Cumberbatchom dobrá správa :
 

Britský herec Benedict Cumberbatch potvrdil účinkovanie v pripravovaných sezónach seriálu Sherlock (2010). "Budem pokračovať," vyhlásil Cumberbatch na tohtoročnom TCA Press Tour. "Milujem ten seriál. Posilňuje ma," dodal známy herec. Predstaviteľ Sherlocka Holmesa tiež vyvrátil tvrdenia, že by sa britský seriál sporil s americkou verziou, ktorú jej tvorcovia nazvali Elementary (2012). "Je to hlúposť," skonštatoval 37-ročný Cumberbatch.

Štvrtú a piatu sezónu Sherlocka v súčasnosti pripravujú tvorcovia Mark Gatiss a Steven Moffat. Dátum premiéry síce zatiaľ nie je jasný, tvorcovia však ubezpečili, že štvrtú sezónu uvedú tak rýchlo, ako to bude možné. Tretia sezóna sa pritom na televízne obrazovky dostala začiatkom roka po dvojročnej prestávke.

http://kultura.pravda.sk/film-a-televizia/clanok/305957-v-pokracovani-sherlocka-nebude-chybat-ani-benedict-cumberbatch/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

nie ... najnovšieho s Lucy Liu zatiaľ ja nevidela ...

 

a sleduje niekto seriál s Harrelsonom a McConaughym True Detektive / Temný případ ?

 

tuším HBO ho začala už dávať aj s dabingom, ešte som ho nepočula, neviem, čo s tým spravili.

ale o seriáli ako takom sa píše kdekade v superlatívoch ... a ja si ho šetrím. mala by ísť štvrtá časť, ale po prvej som začala šetriť - skúsim to vydržať, ale stopro nemám nervy vydržať medzi jednotlivými dielmi vždy týždeň - ja potrebujem maratón ... :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

zajtra, v pondelok, sa má premietať ôsma, posledná časť seriálu True Detective / Temný případ.

 

všetky filmové weby sa idú zblázniť, s fanúšikmi dokopy, už po prvom dieli sa zo seriálu stala kultová záležitosť, ešte len začal rok, ale už je z neho televízna udalosť roku, a celá kopa fanúšikov čaká na ôsmy diel, aby si pozrela celok v kope ...

neopozeraný príbeh, skvelí herci, réžia, kamera, a úžasné výkony hercov kalibru, akých by sme v krimiseriáloch ešte pred pár rokmi hľadali márne,  priniesol so sebou neskutočný záujem fanúšikov.
nespočetné diskusie o seriáli, prirovnávanie k možným knižným predlohám, debaty o tom, ako to dopadne, vlastná tvorba, kresby, v ohromných množstvách - seriál vyniesol na povrch z ľudí skutočný záujem a to najlepšie z tých nadaných ...

dve amatérske kresby k seriálu :

 

post-3-0-17977700-1394388668.jpg post-3-0-66879700-1394388665.jpg

 

ďalšie sú tu : http://www.tvzone.cz/clanek/26047-true-fan-art/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

K Temnemu pripadu

 

Nepozeral som ho ako serial, dal som si maraton 2x4 casti na HBO GO. Momentalnych 93% z CSFD by som tomu nedal, ale s ohladom na to, co sa u nas vysiela, je to vyrazny nadstandard. K stovke tak na osemdesiat, ak sme hladni po cislach.

 

(+) Atmosfera, prepracovanost postav, dialogy, niektore Cohleove filozoficke hlasky ma fakt posadili na rit, aj Harrelson zahral "buranskeho" detektiva vyborne.

 

(-) Dej. Budem trochu spoilerovat,

ale sklamala ma posledna osma cast. Dnes uz skalni hladaju v predchadzajucich castiach indicie, ktore poukazovali na vraha, ale takto by sa to podla mna nemalo robit. Co sa tyka serialoveho vyvrcholenia, u mna sa nekonalo nie ze prekvapenie, ale vlastne nic. 



V kazdom pripade, ak uz tocia druhu radu, maju latku postavenu dost vysoko. Hop! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Temný případ / True Detektive

 

na trikrát celý, za tri dni.  poslednú časť som si nechala zvlášť.   a  posledná časť bola jednou z najlepších.

všetky fanúšikovské fantázie o tom, ako to celé skončí, všetky šialené konšpirácie fanúšikov dostali na frak, a že ich bolo statočne ... : )

 

podľa mňa: nič nadprirodzené by sa tam nehodilo, bola to len detektívka, aj keď skvelá.

 

skončilo to presne podľa detektívkarskej klasiky, ako ju popísala v jednej zo svojich kníh jedinečná Agatha kedysi dávno po uzavretí príbehu približne takto: 

zlo nie je čosi nadľudské, je to skôr niečo menej než ľudské ...  kým ťahá za nitky v úzadí, je takmer nadprirodzený, keď sa zrazu odhalí, je to len zlý pokrivený úbožiak. alebo úbožiaci.

 

scenárista Nic Pizzolato pracuje na druhej sérii, s inými hercami, s iným temným prípadom, čosi už nechal prefláknuť, vraj bude jednou z hlavných postáv žena.

nuž - latku má nastavenú po tom hereckom koncerte sakra vysoko. a aj pán scenárista, aj ďalší režisér.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

sezóna krimiseriálov zasa pomaly končí, čakáme na posledné diely sérií ... Castle, Myšlenky zločince, NCIS, Mentalista, Kosti ...

pri tom čakaní som z istej debaty a na popud tej debaty začala kutať po veľmi starých krimiseriáloch ... takých starých, že 60. a 70. roky ...

mnohé z nich mali hodne veľkú dávku humoru,

v 60. to bol Svätý, pôvodný seriál podľa poviedok Leslieho Charterisa v hlavnej úlohe s mladým Rogerom Mooreom ... bol to kultový seriál tých čias http://en.wikipedia.org/wiki/The_Saint_%28TV_series%29

v 70. ich bolo viac - znovu Roger Moore vo dvojici s Tonym Curtisom vytvorili tandem, kde bolo rovanko humoru ako krimi Persuaders! : http://en.wikipedia.org/wiki/The_Persuaders!

báječná zábava, keď prišiel aj kúzelník - kúzelník so svojimi trikmi pomáha riešiť vraždy The Magician / Kúzelník http://en.wikipedia.org/wiki/The_Magician_%28TV_series%29  /  http://www.csfd.cz/film/68960-magician-the/

oceňovaný seriál s pátrajúcim advokátom Petrocellim http://www.csfd.cz/film/70001-petrocelli/

 

dodnes z nich zostali nejaké spomienky na youtube, s titulkami a prekladmi len v zlomkoch ... ale bolo báječné si ich pripomenúť :)

 

 

a zostáva čakať na pokračovania zabehnutých seriálov, na novú sériu True Detective, kde je latka sakra vysoko,

a ako náhrada za zatiaľ končiacu sezónu seriálov sa zdá byť  hodne oceňovaný seriál Luther http://www.csfd.cz/film/274781-luther/  ... to sú šesťdielne série ?

 

nie, už som to zistila. je to 14 dielov dokopy ... :wooops:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sice sa sezona krimiserialov konči, ale dobra sprava je že žiaden z nich by nemal skončiť nadobro. Teda Kosti, Person of interest, NCIS, Castle, Mentalista, Criminal minds, Rizzoli & Isles maju všetky potvrdenu minimalne jednu ďalšiu sezonu. Takže na jeseň nas čaka pokračovanie.

 

Hlavne ma zaujima čo bude s Castlom, keďže ta hlavna linia sa v podstate už uzavrela v uplynulej epizode. Takže buď to ešte nejako dodatočne zamotaju, alebo to bude fresh start ako v pripade Mentalistu. Uvidime...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

všetky skončili tak, že by hodne nahnevali fanúšikov, keby zrazu nepokračovali ... a Castle sa stal konečne z veselohry dostatočne dramatickým, aby mohol smerovať kamkoľvek.

vlastne sa neviem dočkať jesene ...

 

Luther ... 14 dielny britský seriál.

mám z neho zmiešané pocity.

prevažne ohromne vysoké hodnotenia http://www.csfd.cz/film/274781-luther/ ... myslím, že to má na svedomí 1. hlavný predstaviteľ, John Luther alias Idris Elba pasuje do svojej úlohy, je to rozhodne impozantná postava ako postava, kus sympatického chlapa a dobrý herec, a 2. atmosféra seriálu ... upršaný zadymený Londýn nevábnych štvrtí ...

nasledujú spoilery:

spolupráca Luthera s psychopatmi je zaujímavá - Alice odháňa, na druhej strane využíva, a to bola Alice psychopat jeden z tých príjemnejších ...

niekoľko vecí mi ale prekáža - nelogickosti v postavách, scenárista potreboval záporáka policajta, tak z jedného mirnix dirnix záporáka urobil ... a dokonca superzáporáka ...

podivuhodná scéna s jablkom, hodeným cez plot, o ktorom nikto netušil, kto ho zodvihne, bola jednou z obdivuhodných ...

pomätený vrah, kt. postupuje podľa svojského hádzania kockami, dobodá ľudí, ukradne kuriérovi motorku, a šéfdetektív na túto správu vyhlási, keď sa to dozvie: dobre, zistite, ktorá bola ďalšia adresa na donášku, tam ho chytíme  - nad týmto logickým uzlíkom v takomto oceňovanom seriáli musel rozum zastať aj tomu, čo krimi bežne nepozerá ...

 

ale netreba sa čudovať, Luther veci proste vie - zadíva sa do blba, vyhlási a proste to vie  : )

seriál ťahá, ale čo ma odpudzuje, sú tie neustále osudové zápletky s patologickými osobnosťami, o ktorých čuší, lebo musí, ale aspoň to nie je ten uhladený zákonov dbalý policajt, na druhej strane psychopati mu predpisujú, čo má robiť, a on to ako správny alfasamec bez reptania robí ... niekedy by som mala chuť ho nakopnúť ... aj scenáristu.

ale nedivím sa, na druhej strane, že tento seriál má tak vysoké hodnotenia, ale ... ale niečo mi tam prevyšuje a niečo chýba. ...

 

btw. ešteže sa Alice na konci vrátila. hneď je svet veselšie miesto.
 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prišiel som večer domov so psom a v telke ide čosi české. zablikala prvá varovná kontrolka. je to seriál. druhá kontrolka. je to krimi. všetky zvyšné kontrolky blikajú ako besné. a tak stojím vo dverách pripravený na útek, ale pozerám ďalej. sadám si v montérkach na rožok stoličky a pozerám. až do konca. celkom ma to dostalo - Clona - http://www.csfd.cz/film/339331-clona/. keď sa rovnaký scenár opakoval o týždeň, vedel som, že to asi bude dobré (aj keď nie nutne pre každého - viď odborníci na čsfd). možno že to nie je výkvet logických scenárov a dokonalých vyšetrovacích postupov a všetkého toho, čo sa asi od krimi seriálu očakáva (ja sa v tom nevyznám), ale mne bohato stačilo, že tam bola kopa dobrých hereckých výkonov a malo to atmosféru a tak nejak to plynulo v dobrom tempe až k záverečným titulkom a ani raz som sa počas toho neošíval, nepozeral na mobil, nešiel si po niečo pod zub,.... u mňa veľké plus.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

dnes nám prestavovali satelitné taniere na nejaký iný satelit, podstatné je, že zatiaľ máme asi tri milióny programov ... a náhodou som objavila, že na AXN white reprízujú starý dobrý krimi-komediálny seriál The Persuaders!

 

http://www.csfd.cz/film/69041-persuaders-the/ - dodnes skvelé hodnotenia na csfd  88%

 

urobili mi tým obrovskú radosť, ani youtube mi nedávno, keď som ho hľadala, priveľmi neposlúžil...  vyrastala som na ňom, na mrtv ... ide vo všedné dni - vo štvrtok a v piatok o 14:15 - 14:30, netuším, koľko dielov už dávali, ale kto rád nadčasový humor dvojice Tony Curtis a Roger Moore ... a uvoľnené nenáročné krimi, odporúčam :)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Persuaders!

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

...  Clona - http://www.csfd.cz/film/339331-clona/. keď sa rovnaký scenár opakoval o týždeň, vedel som, že to asi bude dobré (aj keď nie nutne pre každého - viď odborníci na čsfd). možno že to nie je výkvet logických scenárov a dokonalých vyšetrovacích postupov a všetkého toho, čo sa asi od krimi seriálu očakáva (ja sa v tom nevyznám), ale mne bohato stačilo, že tam bola kopa dobrých hereckých výkonov a malo to atmosféru a tak nejak to plynulo v dobrom tempe až k záverečným titulkom a ani raz som sa počas toho neošíval, nepozeral na mobil, nešiel si po niečo pod zub,.... u mňa veľké plus.

 

pozrela som si to.

najlepšia je zvučka. skutočne dobrá. akčná, pútavá, porovnateľná s akýmkoľvek iným seriálom, lepšia ako zvučky nemeckých krimiseriálov, tak všeobecne :)

človek po tej zvučke čaká trochu živší dej, trochu viac pohybu - nielen fyzického, ale ja toho duševného, trochu vzruchu ...

v prvom dieli je to trochu klamavé, keďže sa dej odvíja od smrti policajta ... tam trochu komornosti nie je na škodu.

to "najlepšie", čo tam je, je tá "mordparta" ... taká typicky česko-slovenská, blazeovaná a nadradená, dokonca aj Vica je dosť trápna, nielen páni tvorstva. nie celkom prirodzené, trochu umelé a prehrávané dialógy ... herecké počiny, keď sa chytia za nos, vedia títo herci aj lepšie.

na český seriál vcelku pozerateľné, hoci pomalé a takmer nudné. kamera je dobrá, zábery dobré, postavy naznačené, vyšetrovanie také našské, kávičkovo-kancelárske ... ale pozrieť sa dá. ale nie je to najsamlepší čs krimiseriálový počin, problémové boli niektoré herecké výkony a nekonečné mumlanie hercov ... ale dalo sa pozrieť :)

 

---------------

 

musela som si zopakovať ako to vyzerá so seriálmi ... takže:

Kosti - mala by ísť 10. séria

NCIS - má ísť 12. séria

Mentalista - má ísť 7. séria

Castle - som zabudla ...

a čo som ešte vynechala ? :hmmm:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ad serialy, pišem o tom vedľa v teme. https://www.freespace.sk/tema/4402-v%C3%A1%C5%A1-ob%C4%BE%C3%BAben%C3%BD-tv-seri%C3%A1l/strana-8?do=findComment&comment=218578

 

Niektore už začali, napr. Kosti išli dnes v noci, NCIS išiel v utorok, Person of Interest tak isto, Castle ma premieru buduci pondelok. Mentalista zatiaľ nebol oficialne oznameny. Teda bude určite, len sa ešte nepozna presny datum. Bude to posledna sezona. Horšie je že sa šuška až o začiatku roka 2015. Myšlienky zločinca (na tie si zabudla) by mali začať 1. oktobra. Všetky ostatne o ktorych sme sa tu bavili (resp. ktore sledujem - Arrow, Homeland...) by mali začať postupne najneskôr do polovice oktobra.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslienky 10., Castle 7.

Mentalista mal povodne koncit Red Johnom. 6. seria bola uz nadplan a 7. si vydupali fanusikovia. Ta bude posledna. Vraj definitivne. Namet je uz ale vycerpany, co tam viac chces? Spoiler! Red John je mrtvy, Jane vyznal Lisbonovej lasku. Koniec spoileru. Co tam este vymysliet?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skomplikovať sa dá vždy všetko ... Lisbonovú zabiť, napríklad.
/ nápad pochádza z jednej knižnej krimisérie, kde najobľúbenejšiu hlavnú postavu / jednu z dvoch / autorka nemilosrdne nechala zlikvidovať ... a druhý hlavný hrdina začínal nie od nuly, to nejde, ale nalomený a vstával po druhýkrát z dna ... čo by platilo aj pre mentalistu  ... /

 

už nadväznosť na pokračovanie bez Red Johna bola trochu umelá. ale komplikovať sa dá furt. Red John nemusel byť pravý, napríklad, aj tak mi ten umretý Red John nikdy ako Red John nesadol, akosi nepasoval do toho všetkého, čo po šesť a pol série Red John robil, a čo všetko vysvitlo, čo robil ďaleko v minulosti ...

ten výber - ale o tom som už tu písala - Red Johna sa mi zdal pozliepaný, niekoho nakoniec scenárista musel vybrať, tak vybral. bez nejakého hlbšieho zmyslu a skutočného vysvetlenia ...
chcem tým  len povedať, že by sa dalo pokračovať ... ukončenie v najlepšom to už aj tak nebude, ale čo už ... keď nie, tak nie, bude iné, plakať nebudeme :)

a malo by nás to iné čakať aj v podobe druhej série True Detective ... že jo ... latka je vysoko, som zvedavá, kam ju dvihnú na druhý pokus :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten sa ani mne nepozdaval. Nejak tam chybalo prepojenie, hlbsia suvislost.

 

Vymyslat sa samozrejme da, ale tak aby to malo hlavu aj patu, tam vela moznosti nie je. Kludne sa moze aj stat ze niekoho zabiju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

úplne náhodou, nechystá sa?  Jesse Stone nebude mať pokračovanie?

posledný sa natočil tuším roku 2012, malo by ich byť 8 ... hoci Tom Selleck nie je práve najmladší, napokon sa dočkal životnej úlohy, ešte jeden dva diely by som z tejto série celkom iste zniesla ... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

So Stoneom je to tak, že CBS (televizna stanica) si objednala iba tych 8 filmov. A ďalšie už nechce. Selleck ale všade "vykrikuje" že on by chcel točiť aj ďalšie. Takže keď najde noveho zaujemcu, tak budu aj ďalšie diely. Ale problem je aj ten, že autor tych knižiek so Stoneom umrel, takže sa asi musi čakať aj na to kym spisovateľ ktory to po ňom prebral niečo dokonči.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov