Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

hmmm...

 

Myslienky zlocinca... sa mi uz zdaju ako stvrty krat luhovane to iste vrecko caju. Nie zle, ale uz taky neprekvapivy priemer.

 

Mentalista... ocarujuci hrdina, ale stale nema format napr. House MD. Detektivne zase standard, vratane lokacii, zostavy hrdinov - jedine male plus je obcasne mierne ujete spravanie hrdinu. Na nestastie, len obcasne a len mierne ujete.

 

Kosti... hodnotenie asi ako u Myslienon zlocinca.

 

Takze momentalne slape akurat Castle - pretoze detektivne uz tazko co vymysliet, ale toto ma naozaj humor, vtip a poriadnu davku ironie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Castle je stale lepši a lepši, rovnako House (aj keď do tejto temy nepatri) je lepši ako kedykoľvek predtym. Tie hlašky v oboch pripadoch su čim ďalej lepšie a vyšperkovanejšie. Scenaristom očividne studňa nevyschla.

Kosti su ako na hojdačke, horšia epizoda strieda lepšiu, i keď ku koncu serie to graduje. Uvidime s čim pridu v novej serii, ktora začina v novembri.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako to tu tak čítam,

asi sa vykašlem na 4. sériu PrisonBreak, kt. by mohol mať v pohode prívlastok: The Expendables

a ktorý ma nudí jak LOST

 

možnože aj na stále nezačatého DEXTERa

a začnem s tým Castlom, koľko to má zatiaľ sérií, častí?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz začala 4. Prva ma 10 epizod, ďalšie dve už po 24.

Ta kriminalna časť je väčšinou pritiahnuta za vlasy, ale ten serial je silny v niečom inom. Tie Castlove hlašky a naražky na filmy nemaju chybu. Ale nie je to "streštěny" humor typu Chucka, ale inteligentny a dôvtipny. Ako pisal xenocide, nadsazka, nadhľad, ironia. Pre mňa jednoznačne jeden z top serialov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obavam sa, ze rovako ani detektivne serialy vacsinou nie su presnym odrazom detektivnej prace.

Ak by som chcel realny pohlad, tak si pozriel Seagala ako beha po uliciach New Orleansu, alebo inu reality show, sakra. Serial by mal pobavit...a podla moznosti nebyt uplne stupidny :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S tym pritiahnutim za vlasy som nemyslel, že ta detektivna praca je nepresna. To je hadam u takehoto serialu jasne. Skôr som myslel na nejake absurdnosti, ako komiksovi hrdinovia, Castlove zneškodnenie bomby atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm, to bude asi tym, ze Castle od zaciatku balansuje na hranici satiry. Trebars ked si Castle robil srandu zo serialu Firefly, kde tiez hral...

 

Ono ked sa to vezme logicky - je tazke najst co originalne ponuknut, nie? Samotny detektivny zaner je prekopany, takze v tomto nic objavne nebude. Mozes is smerom k akcia á la 80-te roky (Cobra 11), vyligotany a nacancany pseudorealizmus (CSI, Myslienky zlocinca), varianty na to iste (Kosti), zameranie na divnych geniov (Mentalista, Numbers, Lie to me), revival starej skoly (novy Sherlock Holmes)....plus sa snazis nahnat tam ako-tak zaujimavu skupinu postav a namixovat ich vztahy.

 

Pripadne ides trosku na hranu...ako Dexter, alebo Castle, kde vsetko vsadis na (jemne?) sibnuty humor a jedneho vyborneho herca. Urcite aj samotni scenaristi maju sem-tam prcu z tych napadov, ale zakladom je presny marketingovy kalkul, ktory proste vychadza.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to síce z recenzie na videohru UNCHARTED 3

http://www.sector.sk/recenzia/29484/uncharted_3_drake_s_deception.htm

 

ale hovorí to aj horoeuvedených seriáloch

Hlavné postavy, nielen hrdina, sú v Uncharted 3 ako živé. Sú tu od roku 2007 a prežili ste s nimi divoké pátranie po tajoch stratených civilizácií, pády lietadla, ponorku v džungli, vykoľajenie vlaku v Himalájach. Máte ich prečítaných ako postavy z obľúbeného seriálu, ktorý už nesledujete pre vyliečených pacientov ani objasnené vraždy, ale kvôli tej chémii pracujúcej medzi protagonistami. A keď si myslíte, že ich poznáte dokonale, prekvapia vás niečim úplne novým

a vystihuje ich
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

kľudne napíš niečo

niekto sa isto ozve

ak si pri prvej sérii, veľmi Ti to závidím

 

Áno som.Dnes som dopozeral prvý diel a ten seriál sa mi zatiaľ fakt zapáčil :) A Ryan rád by som, ale zatiaľ nemám čo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dva dni žijem na doteraz nevidených častiach Myšlienok zločinca, tej starej pôvodnej partie, tej lepšej a dobrej ...

a vyžívam sa.

stále je lepší, ako tá nová séria, prepracovanejší, herci vyberaní zrelo, príbehy sú síce možno krutejšie, alebo len podávané akosi zrelšie ...

nedávno som čítala jednu knihu, francúz autor, ktorý študoval skutočné prípady :

spracované vybrané prípady amerických sériových vrahov, s ohľadom na vývoj práce FBI, vývoj profilovania, toho, čo je v tomto seriály. a rozhodne ho ťahajú herci, neokukaní a na mieste.

taký trochu protipól hláškovania v Kostiach a v Castle, ale dobrý protipól.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak nova seria Kosti (7.) nam začala. Prva epizoda dobra, aj keď nie pripadom ale vecami okolo. Trochu sa nam to niekam posunulo, zatiaľ pozitivne dojmy. Je tam viac emocii (a ešte bude) a mam pocit, že je to aj zabavnejšie. Akekoľvek hodnotenie je mimo misu, ale asi sa to vydalo spravnym smerom. Zatiaľ spokojnosť, uvidime čo ďalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

post-2227-0-62868600-1321629296.jpg

 

Po 22 letech končí natáčení legendárních detektivek s Herculem Poirotem!

 

http://www.super.cz/...tech-konci.html

 

Nezbývá mi, než smeknout před celým realizačním týmem, a zvláště pak před úžasným panem Suchetem. Zasloužili by si všichni nějaké superocenění! Protože odvedli fakt skvělou práci! :klobuk:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

o tomto filmovom Poirotovi sme písali v superlatívoch minimum v troch témach, a zaslúži si ich stále a nanovo.

pri akomkoľvek čítaní hocičoho od Agathy, kde je detektívom Poirot, si iného ako toho Suchetovho aj s prepracovanými dobovými proprietami a jeho hodvábnou vestou a psími dečkami a jeho najdokonalejšieho cupitajúceho márnivého najskvelejšieho Poirota s vejčitou hlavou ani neviem predstaviť ... :)

odviedli dokonalú prácu :klobuk:

 

-------

dopozerala som všetky prístupné Myšlenky zločince, všetko z prvého seriálu ... :klobuk:

a začala- načala sledovať spin-off s oscarovým Forestom Whitakerom, ale ako mi nepasuje priveľmi v tv, nepasuje mi stále, / už som to písala, ale stále je to tak /, celá skupinka mi nesedí ...

nedávno som sa dočítala, že napriek obrovskému úspechu pôvodného seriálu, autor trval na natáčaní súbežného ...

pre obsadenie Whitakera / zrejme s hodne vyššou gážou pre oscarového herca / sa zo seriálu museli odporúčať postavy Emily Prentisovej, tej dali k dobru dva diely, aby sa jej elegantne zbavili,

a J.J., ktorá dostala padáka okamžite, na naliehanie divákov po celom svete ju stiahli do seriálu aspoň na chvíľu nanovo, je otázne, či tam zostane.

 

nová spin off séria stále nie je taká úspešná, ako sa očakávalo, a ako si od nej ktovie prečo autor sľuboval.

pôvodný seriál mal vyberané obsadenie, neokukané, a veľmi svojrázne ... Whitaker to v spin off nezachránil ... zatiaľ.

postava Penelopy García tie dva sreiály spája, ale nestačí. bez "svojej rodiny" a bez svojho duševného druha Morgana nemá šancu rozohrať celú svoju škálu, ktorá z nej urobila osobnosť v prvom seriáli ...

---------

 

začala som nanovo s Castlem, ale zatiaľ je to viac humoreska, ale dá sa, : )...

 

okrem toho som našla seriál Anatomie lži / Lie to Me 2009 ? / a akosi mi zrejme doteraz unikol ... čo je to zač ? oplatí sa ? kto to pozeral ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Od Castla ine ako satiru ani nečakaj. Su tam sice aj dramaticke epizody, ale stale je to len satira. Zato veľmi kvalitna.

 

Klamari (Lie to Me) je tiež zaujimavy serial. Je to niečo nove, originalne, neokukane. Ale ako v každom serialy, lepšia epizoda strieda horšiu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov