Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

možno by to patrilo skôr do filmov, ale správa sa týka slávneho seriálu, ktorý ide na niektorej z našich tv nepretržite už 30 rokov ...

aj teraz ho vídavam večer na niektorej českej tv ... slávni Profesionáli a trojica Doyle, Cowley a Bodie ...

 

v tejto téme sa už o nich písalo, a nie raz, a tu aj o pokuse o pokračovanie seriálu, ktoré zakapalo na nezdar - ploché príbehy, nerozoznateľne rovnaké typy dvoch hlavných protagonistov, nič z rozdielnosti vizáže, pováh a šarmu Bodieho a Doyla ...

a vraj: okrem toho, že vraj v súkromí neboli dvaja hlavní herci najlepší priatelia, autora scenáru, vážneho pána s vážnymi dialógmi protagonisti nenápadne vylepšovali svojským humorom.

 

to pokračovanie bola tuctová menšia katastrofa.

 

teraz to idú skúsiť znovu - Profesionáli sa vrátia - ako film

 

hm, uvidíme ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Pravdupovediac to čo by sa dalo rozvyjať a mohlo byť zaujimave uhraju do autu, a už to nie je ani take vtipne ako bolo. Sem-tam sa vyskytne nejaka zaujimava epizoda, ale to je všetko. Ak s tym niečo neurobia, Kosti pôjdu "do kytek".

 

Nejaky ten piatok ubehol a musim skonštatovať, že Kosti do kytek nejdu. Sice to nie je nič z čoho by sa jeden posadil na riť, ale latka kvality väčšiny epizod je vysoko. Ešte dnešna epizoda a o tyždeň je tu finale serie, tak uvidime s čim vyrukuju.

Teraz tak uvažujem... Serie u všetkych serialov ktore sledujem vyvrcholia teraz, resp. o tyždeň-dva. Čo ja kua budem robiť do septembra kym sa začnu nove serie? Veď sa dovtedy zblaznim... :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež sme kukali Poirota s jeho šedými buňkami, aj Kosti. Profesionálov som pozerávala kedysi, keď som bola mladá, vtedy ma to hrozne bavilo, teraz som to po niekoľkých minútach prepla, neviem, prečo ma to už až tak nebaví...niekedy si pozrieme Kriminálky či už Las vegas alebo miami alebo aké už idú, nesledujeme to pravidelne. Tiež Vraždy v Midsomeri si celkom radi pozrieme. A ako sa volá ten seriál, kde je nejaký doktor Sloane či tak dajako?

A starý dobrý Columbo? Vždy sa pobavím, keď sa tvári ako taký neškodný trubadúr - ale riadne otravný, s tým svojím "Pane, promiňte mi, ještě jsem si vzpomněl na jednu maličkost, pak už vás nebudu rušit..."

S tým, čo budem pozerať cez prázdniny, si naozaj nerobím starosti. najskôr nič. nebude kedy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani nie. U Dextera sa to tak nejak dalo čakať, cely dej k tomu smeroval. V Kostiach to prišlo ako blesk z jasneho neba. A je to skôr pozitivne prekvapenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto napínanie s Kosťami je dosť ... ehm. :thumbdown:

 

okrem toho, kdesi som videla nejaké novšie Myšlenky zločince, a nebola tam tá stará partia, a nestálo to za nič :)

 

 

posledného pol roka som pozerala postupne hlavne Agathu ...

 

pozrela som si všetky dostupné filmy s Poirotom s Davidom Suchetom, až na zopár zmien v deji v niektorých príbehoch je Suchet jediný ozajstný Poirot, vrátane dokonalých interiérov, exteriérov, výberu ostatných protagonistov a všetkého okolo.

/napriek x pokusom trebárs aj s Peterom Ustinovom, ani on ma nepresvedčil, že je Poirotom/

 

po Poirotovi prišli filmíky Hodinka s Agathou Christie, sú podobne prepracované, len trochu jemnejšie, kopa poviedok, ktoré vyšli v kdejakých zoskupeniach v hromade kníh ... príjemný oddych.

 

nakoniec slečna Marplová.

slečnu Marplovú sfilmoval už kdekto. len za posledých cca 15, 20 rokov bolo niekoľko pokusov, ale čo sa týka spracovania, tajomna, vierohodnosti postáv, vyhráva prastaré čb spracovanie s Margaret Rutherford, aj keď to nebola práve tá drobná jemná viktoriánska slečna Marplová, Margaret bola kus ženy : )

 

posledné sfilmovania, ktoré bežali aj v tv kdekade, boli s Geraldine McEwan, to bola tá menšia, štíhlejšia miss Marple, príbehy pozmenené, trochu zmiernené povestné viktoriánske staropanenstvo slečny, a zopár ďalších zmien, ale príbehy sa dali poznať ...

 

a najnovšie som natrafila na príbehy, kde je v hlavnej úlohe Julia McKenzie - o málinko podsaditejšia slečna Marplová, a príbehy Agathy dokonale, ale úplne dokonale pozmenené, ale tak, že milovníkom AGathy musia vstávať vlasy dupkom:

 

na hlavnú postavu slečnu Marplovú prepísané aj príbehy, kde v pôvodných knihách vôbec nefigurovala, pozmenené postavy, pozmenené motívy, deje, páriky, pridané, odobrané ... úplne vyvrátené z podoby.

pre znalca hrozné, ako film pre neznalca možno aj áno, ale určite tie príbehy nepoženú tých, ktorí nečítali Agathu, k čítaniu.

bola som dosť sklamaná spracovaním, chudera Agatha sa musí prevracať v hrobe ...

 

ale čo mi najviac vadilo pri spracovaniach s Juliou McKenzie, bol na počudovanie český dabing.

vždy dokonalý, padnúci, bezchybný, tentokrát mimoriadne prekvapil, a nepríjemne ... v tomto prípade dabovala hlavnú postavu slečnu Marplovú Gabriela Vránová, a desne. ten hlas sa vôbec k nej nehodí, je dokonca rušivý. nepadnúci, akosi odvádzal pozornosť aj z tej trochy, čo v tých pozmenených príbehoch zostalo celé a hodné pozerania ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

6x Irene Huss

 

Nevím, jestli někdo z vás chytí TV Barandov, každopádně tato stanice začala ve čtvrtek 30.6. opakovat šestidílný seriál adaptací šesti detektivních románů švédské královny detektivek Helene Turstenové s názvem Irene Huss.

 

Ve čtvrtek 30.6. (což bohužel už nestihneme) byla uvedena adaptace románu Dračí tetování.

Následovat budou:

 

Porcelánový koník z dynastie Tchang - čtvrtek, 07.07.11

Noční vizita - čtvrtek, 14.07.11

Skleněný ďábel - čtvrtek, 21.07.11

Ohnivý tanec - čtvrtek, 04.08.11

První podezření - čtvrtek, 11.08.11

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

potrebovala som niečím vykompenzovať kopce prečítaného Deavera,

nedostatok nových dielov osvedčených seriálov - čiže uhorkovú sezónu,

bolesti chrbtice a hlavy, nieže by moc pomohlo, ale niečo to chcelo ...

 

tak som si spomenula, že akosi mi vždy unikol Mentalista ... videla som z neho len zopár dielov, ani to nie celých ...

teraz si to vynahrádzam, za nejaké štyri dni som umentalistovaná nadobro - prvá séria dopozeraná, z druhej zostáva ešte pár kúskov,

je to celkom fajn, aj humor, aj hlášky, aj charaktery hlavných postáv, dá sa ... ;)

 

http://www.serialzone.cz/serial/mentalista/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Začal som konečne sledovať (dlho som to odkladal) serial Shield. Prva sezona skvela.

 

Shield dopozerany, a je to jeden z najlepšich kriminalnych serialov. Realisticke, uveriteľne, drsne, vynikajuce.

 

Game nezabudni, dnes ti na Jojke začina nova seria Kosti!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno áno, ďakujem pekne, určite by som to prehliadla ...

 

všade dávali prastaré tretie a štvrté série celé leto, opozerané veľakrát ... práve dopozerám posledný diel druhej série Mentalistu, a môžu prísť Kosti ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Kosti VI ... prvým dielom série som bola nadšená, skvelý humor, najlepšie postavičky, obnova vzťahov a hlavne labáku, bavila som sa nádherne ...

tešila som sa, Kosti sú skvelý seriál, ale

od druhého dielu sa akosi neviem do toho celého vpratať, možno je chyba vo mne, nedávam dosť pozor - a to je pravda, málokedy vydržím len sedieť a pozerať a nerobiť medzi pozeraním nič, len pozerať, ale akosi ma to zatiaľ nechytilo ... a aby som sa hanbila už úplne a nadobro, na včerajší piaty diel som si spomenula neskoro, lebo AXN dávala sériu troch dielov Myšlienok vraha ... tak mi zatiaľ č. 5 uniklo z Kostí :)

odborník, kde si ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odbornik je tu! :)

Keď si prečitaš moje prispevky vyššie, mal som podobny pocit.

 

Pravdupovediac to čo by sa dalo rozvyjať a mohlo byť zaujimave uhraju do autu, a už to nie je ani take vtipne ako bolo. Sem-tam sa vyskytne nejaka zaujimava epizoda, ale to je všetko. Ak s tym niečo neurobia, Kosti pôjdu "do kytek".

 

Ale...

 

Nejaky ten piatok ubehol a musim skonštatovať, že Kosti do kytek nejdu. Sice to nie je nič z čoho by sa jeden posadil na riť, ale latka kvality väčšiny epizod je vysoko. Ešte dnešna epizoda a o tyždeň je tu finale serie, tak uvidime s čim vyrukuju.

Teraz tak uvažujem... Serie u všetkych serialov ktore sledujem vyvrcholia teraz, resp. o tyždeň-dva. Čo ja kua budem robiť do septembra kym sa začnu nove serie? Veď sa dovtedy zblaznim... :)

... ono to naberie grady a udeju sa ešte veľke veci. Bola by to veľka chyba teraz sa na to vybodnuť. Chce to par dosť epizod "pretrpieť".

 

Nova sezona Kosti až v novembri (idioti), som zvedavy čo s tym prekvapivym zaverom tej minulej. Dovtedy hryziem klavesnicu.

 

 

Inak už nam začala nova seria Castla, a veru zle to nebolo. A ešte to bude vyborne. Škoda menej hlašok, ale ono sa tam teraz deju važne veci takže preto.

 

Jo, a Breaking Bad je z epizody na epizodu lepšie a lepšie. Parada.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

tentokrát som sa naplno venovala v stredu Kostiam ... :(

len teraz neviem celkom presne: venovala som mu dostatočnú pozornosť, lebo boli konečne lepšie, alebo sa mi zdali trochu lepšie, lebo som sa im venovala viac ?!

hm. ee. keď tak nad tým premýšľam, platí bod jedna, keď teda neplatí bod dva, alebo oba ... ale myslím, že jedna :)

 

ale ešte nedúfam, ku koncu série a k dobrým dielom podľa odborníka je ešte ďaleko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skončila nam ďalšia seria Breaking Bad. Bola famozna, zatiaľ imho najlepšia z celeho serialu. Každa epizoda napinava a vyvrcholenie paradne. Prva sezona bola na rozjazd a mnohych asi nepresvedčila, tak to uťali. Ale je to chyba, lebo potom to len graduje. Ďalši z ašpirantov na nezabudnuteľny serial. Kvalitou ho jednoznačne radim nad Dextera. Must see!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak som sa pustil do Dextera a zatiaľ môžem povedať, že to ide do kytek. Už to s tou jeho aktivitou autori prehaňaju, v každej epizode zbavi života niekoľko ľudi. Pomaly zabije viac ľudi ako španielska chripka. O to horšie, že nikomu nechybaju a aj stopy ktore k Dexovi vedu akosi nikto nevidi. Už je to prekombinovane, bez invencie, scenaristi už len plataju hluche niesta v scenari. Samozrejme su to len 3 epizody takže je predčasne na nejake zavery, ale...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešteže ťa vidím ... dnes Kosti !

 

naposledy po dvakrát som už bola celkom spokojná, nebolo to celkom celkom celkom ono, ten posledný diel, ale svojrázna Daisy to pre tentokrát vytiahla ...

tak som zvedavá :)

 

okrem toho mi chýbajú staré dobré Myšlienky zločinca, to nové pokračovanie bez starých hercov a postáv, už akosi nie je celkom ono.

neviem si spomenúť, aký toto má podnázov : ( ... neviem si na to celkom dobre zvyknúť, a herci a ich postavy nie sú také svojrázne, aspoň zatiaľ, okrem snáď jedného výrazného, kým v tých prvých sériách boli osobnosti všetci ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie nové sú Myšlienky zločinca: Chovanie podozrivých, V. séria ... už som zistila. včera som videla jeden diel, nie je to také zlé, ale stále sa neviem celkom skamarátiť ...

 

včerajšie Kosti boli trochu poslabšie, akurát Kostička zistila v posledných sekundách filmu, že čosi jej v živote zatiaľ utieklo ...

 

ale hneď po novom diele bol jeden z dielov tuším štvrtej série, tam dvojica perlila: je to diel o ich cirkusovej kariére, Boris a Nataša ... skvelé :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov