Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

aha. tak si chvíľu počkám.

ale podľa toho, čo píšeš, no uvidíme ...

tú krásnu očakávanú pohodu by som chcela vrátiť, keď som vyložila nohy a vyslovene sa vyžívala v tých príšernostiach a charizme a hláškach tých ľudí ...

dúfam, že scenáristom ešte nedošiel dych ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

no ... čítala som kdesi recenziu, že prvý diel mal mimoriadnu sledovanosť, možno svoje urobilo meno Lasicu, a očakávanie ... pri ďalších či ďalšom pokles

 

prvý diel som nevidela, z niektorého ďalšieho som náhodou mala za chrbtom zapnutý kúsok, vôbec neviem, koľko, či časť či celý ... vnímala som ho, a sem tam som sa obzrela

možno ma rozmaznali akčnejšie a efektami prešpikované, alebo len nápadité iné seriály

 

šéf, ktorý odmieta svoju zamestnankyňu, kriminalistku, posielať na vyšetrovanie do terénu, lebo má doma decko, dej, z ktorého si nepamätám nič, len desne pomalé napredovanie, dialógy nezáživné, pomalé, príbeh akosi nehýbajúci sa, herecké výkony rozpačité, "hrané", vôbec som nemala pocit filmu, kde sa niečo deje a čo by som mala sledovať ... aha, jediné, čo si pamätám, bola mŕtva mačka v kuka nádobe ... snáď to bolo v tomto filme /!/ dúfam

ináč vo mne nezanechal najmenšiu stopu, len akýsi pocit rozpačitosti, ani nie klišé, len nudu a nechuť

 

ale to je len môj názor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Tomassi, už to nejspíš není aktuální (krásně se tomu říká přijít s křížkem po funuse), ale nedá mi to, abych nezareagoval…

 

Dneska s tebou asi poprvé nebudu úplně souhlasit, game, (možná se náš pohled liší díky tomu, žes měla televizi puštěnou kdesi za chrbtom :odpadnem: ) – ale mně se ten seriál docela líbil. Vydrtil jsem téměř všechny díly – a rozhodně mě neurazil.

 

Shodou okolností jsem se dneska na Detektivkách trochu rozpovídal i o televizní tvorbě, a možná tam vypadám jako nafoukanec, který ohrnuje nos nad kdečím – ale od Kriminálky Staré Mesto jsem neodešel a opravdu mě ten seriál překvapil. V dobrém. Přestože jsem – nabuzen jednou nepříliš dobrou úvodní recenzí – k němu přistupoval zpočátku trochu s despektem.

 

Nemám rád, když se v detektivkách příliš rozpitvává soukromí policistů, ale tady mě to kupodivu až tak nevadilo. Jasně, nebylo to kdovíco, Mesto tieňov a paralelní Kriminálka Anděl byly podle mne rozhodně lepší, akčnější a vůbec působivější, ale výsledný dojem: dobrý. Určitě by tomu šlo leccos vytknout, ale to už by asi bylo na delší povídání…

 

Jinak, game, na mŕtvu mačku v kuka nádobe si vůbec nevzpomínám… :) Že bych se zrovna v té chvíli otočil k televizi chrbtom? :cotisisi: :confused:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak zhliadnuty aj Dexter a musim povedať, že to bola fakt mocna a ťažka epizoda. Neudialo sa v podstate nič, ale pritom všetko.

 

Dexter sa nam o čosi posunul a pomaly nam graduje. Už ma aj spojenca. Aktualne si toho naložil na plecia požehnane, tych adeptov na jeho stôl je viac než dosť. Som zvedavy, či to všetko stihne, kedže do konca serie ostavaju už len 3 epizody. Bude to ešte napinave.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dilbert,

 

namojdušu tam skapatá mačka bola :cotisisi:

a nemušíš samozrejme súhlasiť :confused:

ako pozerám, som dosť osamotená s mojím názorom, ale ja som nemohla zvládať tie herecké výkony, hlavne, a priznávam bez mučenia, že som tomu celému nevenovala patričnmú pozornosť, fakt mi to išlo za chrbtom, pritom som sledovala fórum a určite mala pred sebou aj nejakú knižku, len si spomínam na niekoľko scén, ktoré ma svojimi výkonmi protagonistov a réžiou a práve prebiehajúcou scénou šéfa, úprimného ochrancu matiek trochu dosť odradili :)

možno to bola chyba, mala som sa prekonať, no ...

oni to kdesi ešte budú opakovať, potom sa skúsim prinútiť ... ale ako som písala, zvyknem prečítať recenzie, po prvých tuším dvoch dieloch som čítala kdesi, že sledovanosť prvého dielu bola slušná, v očakávaní, čo to prinesie, v druhom trochu poklesla, a potom už neviem ... moja vina, skúsim sa reprízu prinútiť pozerať :odpadnem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A už keď som spomenul Dextera, neopomeniem ani Kosti. Mam dosť zmiešane pocity. Chyba mi tam nejaka vyrazna dejova linia, ktora by sa niesla celou seriou. Stale su to len jednotlive stereotypne epizody (aj keď dobre), ale chyba nejaky dejovy posun. Je to take deja vu. Čoraz menej a menej sa tešim na novu epizodu a to veru nie je dobre.

 

Jo, a už si obhryzam nechty, neviem sa dočkať pokračovania Breaking Bad(niekedy začiatkom roka).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ještě k té Kriminálce Staré Mesto.

 

Asi je to oboustranné. Já možná trochu zviklal tebe – ale tys zase trochu zviklala mě. Určitě bude dobře si o tom popovídat, až budou seriál reprízovat.

 

Opravdu jsi mně nasadila brouka do hlavy. Já jsem totiž na herecké výkony strašně háklivý, u většiny současných inscenací, filmů a seriálů odpadávám především kvůli neumětelství herců. Zdá se mi, že to, jaký herec odvede výkon, je pro režiséra mnohdy až to poslední. Jako kdyby všichni hráli v duchu onoho památného výroku z Básníků: „Vy to nehrajete špatně, pane profesore, ale je to takové nějaké odfláknuté…“ Ale ve Starém Městě mně to až tak nepřipadalo, že by hráli nějak výrazně mizerně. To by mně v hlavě začalo blikat červené světlo jako na přejezdu. Dokonce se mi tam dost líbila Emília Vašáryová, připadalo mi, že hraje naprosto přirozeně, ten její vztah s filmovou dcerou byl, myslím, taky zobrazen dost věrohodně… Nevím… Ostatní výkony herců už tak nějak odplynuly, ale určitě se příště znovu podívám a pokusím se zhodnotit to nezaujatýma očima… Protože brouk hlodá a hlodá… :cotisisi:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:odpadnem:

 

zrejme sme odchovaní na amerických krimiseriáloch ... ale nie je to len tým ...

keď si v CSI Miami veľký šéf nedá dolu čierne okuliare ani keď vojde zo žiariaceho slnka do zatieneného bytu a sleduje stopy - pritom každý, kto raz v živote na očiach slnečné okuliare mal, vie, že aby dnu v šere videl, je lepšie tie okuliarky z nosa zvesiť ...

ale toto nie je o chybách v týchto seriáloch / CSI, NCIS, starý JAG, Kosti ... / :)

je ich tam neúrekom a na nete sú celé stránky, ktoré sa nimi zaoberajú, ale keď človek sleduje výkony hercov, je to skutočné.

 

aby som sa nedotýkala necitlivo len tých našich hercov, na ktoromsi tv kanáli sa mi občas stalo, že som nestihla prepnúť včas, alebo som sa len zabudla, a zostal tam bežať jeden španielsky krimiseriál ... keď si to uvedomím, prepínam.

veľmi mi pripomína tie naše seriály, výkony hercov sú dosť podobné, pomalý príbeh, také ... nemastné neslané.

týka sa to čiatočne aj jedného občas videného francúzskeho, je trochu lepší, svižnejší ...

 

 

keď hrá americký herec vo svojej krimi, je jedno, že je to šiesta séria Kostí, a už dochádzajú scenáristické nápady, herec hrá svoju postavu a dáva jej život, a človek mu jeho rolu verí, bez ohľadu na silu príbehu.

 

k tým básnikom :cotisisi: ... nielen odfláknuté, ale hrané ...

nechcem z toho urobiť výlučne kritiku našich hercov, takto by to nebola pravda ... ale mala som z toho pocit, že klapka, ideme, stop, opakujeme, a rýchlo, lebo xy nakrúca dnes večer ešte ďalší seriál ... ale pri tom rozpočet máme, môžeme pohodlne nakrúcať, v pohode, budeme bohovskí :confused:

 

taký ten pocit, že sebelepší príbeh sa dá pokaziť "neopravdivými" výkonmi, že sa dvaja herci na ulici rozprávajú o prípade, ktorý sa v rámci deja vyšetruje ... nie dvaja kriminalisti, dvaja herci.

 

nemôžem si pomôcť ... pred nedávnom / pred rokom ? / bol v našej tv vysielaný ešte jeden krimiseriál, náš, slovenský, možno si niekto spomenie, ako sa volal - ten bol aj recenziami aj kritikou pekne zopsutý, pre podobné problémy. slabé výkony, odfláknuté herectvo, slimačie tempo ...

staré mesto bolo vraj o niečo lepšie ...

videla som z neho pár kúskov, možno skutočne to je chyba. ale to skutočné herectvo, aby divák veril, čo pozerá, mi tam chýbalo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Přesně. Mnohdy mám dojem, že tuzemští profesionální herci dneska nedokážou ani jenom napodobit výkony, které např. Miloš Forman dokázal vytěžit z neherců, sebraných na ulici nebo v tramvaji. Ale možná to bude spíše vina režisérů, než samotných herců. Režiséři se zjevně spokojují jenom s první částí té básníkovské sentence: Nehrajete to špatně, pane profesore! – takže STOP, můžeme jít domů. Jako by točili na první dobrou. Možná ani nepoznají, že to ty jeho ovečky odflákly. Anebo to poznají – a je jim to jedno. :odpadnem:

 

Jo, herec musí dát postavě život, jak říkáš, a člověk musí jeho roli věřit. Bohužel já většinou našim hercům jejich role nevěřím ani v seriózních, kritikou vyzdvihovaných filmech. Všechny ty opěvované filmy pánů Hřebejků a dalších možná nejsou špatné, ale problém je v tom, že celé mě to mnohdy připadá takové nějaké odfláknuté… :)

 

A když navíc vznikne vražedná kombinace špatní herci + špatný scénář, tak i kdyby byl vlastní námět pozlacený, nic to nezmění na tom, že cesta do pekel je otevřená! :cotisisi:

 

A my se na to pak musíme dívat.

 

Vlastně nemusíme, že? :confused:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lw,

to je to isté ako kdesi v českom preklade Myšlenky zločince ?

na to som natrafila náhodou kdesi na digi tv pred časom, a je to fajn, keď je to to, na čo myslím, ten mladý génius trojnásobný dr., ktorý sa pomaly poľudšťuje, je môj obľúbenec :cotisisi:

 

 

Dilbert,

nie, to nemusíme ...

to je na tom to najlepšie, že to má taký červený gombík alebo prepínač programov ... jednoduchšie ako založiť otrasnú knihu späť do police :confused:

len je to rovnaká škoda, ako so zlou knihou.

len drahšie, a problém je, že výkony pánov Hercov, ktorí sa tam občas predvádzajú ako adepti herectva na začiatku svojich štúdií, sú takmer zúfalé ... do neba vychvaľovaná Zuzana Fialová by mohla predávať kytičky v kvetinárstve, tam by ten výkon stačil ...

o réžii ani nehovoriac ...

/ ináč text distribútora je fajn ... recenzie divákov menej fajn : Kriminálka Staré mesto /

 

/ práve som čítala úchvatnú recenziu na prácu hercov a režisérov a dekoratérov a vôbec celého ansámblu tvoriacu novú českú situačnú komédiu - seriál Cukráreň - nepatrí to medzi krimiseriály, ale byť na mieste tvorcov, a osvedčených starých herečiek ! - už nevyjdem na ulicu ... :odpadnem: /

 

preto majú krimiseriály takú sledovanosť, lebo ľudia to pozerajú ... ale musí byť na čo sa pozerať ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:cotisisi: Ty brďo, 49% pro Staré Město!!! :confused: Tak to nevím, kam jsem dal oči. :odpadnem: Někdy člověk zřejmě podvědomě odmítá vidět realitu. Nebo jsem si při sledování seriálu, podobně jako ten tvůj veľký šéf z Miami, zapomněl sundat černé okuliare. :) :)

 

Game, tu „úchvatnou“ recenziu na Cukráreň jsi četla v novinách nebo na netu? (Z kontextu jsem pochopil, že úchvatná patří skutečně do uvozovek). Jestli na netu, nemůžeš mi poslat odkaz? Moc by mě to zajímalo. Seriál totiž napsal Jan Míka, tvůrce příšerností typu Náves nebo Náměstíčko, tak by mě strašně zajímalo, jak to hodnotí odborníci – já z toho zaplaťpámbu neviděl ani minutu – ale pohříchu jsem o tom ani nic nečetl. Míkovy seriály jsou přesně ten typ pořadů, u kterých stačí ne deset, ale pět minut na to, aby člověku začalo být na zvracení. :)

 

To víš, že mě to nedalo, zvědavost zvítězila, stačilo dvakrát třikrát kliknout – a už jedno nejspíš podobné hodnocení Cukrárny mám (recenze) – takže už vlastně ani žádný odkaz posílat nemusíš (ale samozřejmě můžeš - :) ), je to jasné, intuice znovu nezklamala, jak vidět, je to skutečně asi k nedívání, škoda Dušana Kleina – a těch skvělých hereček (a herců), co tam hraje, to je smutné. --- A teď vidím, že lze jednotlivé díly shlédnout i přes internet, tož pro majitele silných žaludků připojuji odkaz (Cukrárna-1.díl) – každý se může na vlastní oči přesvědčit. Možná se také chvíli podívám, ale nejdřív si musím nalít na tři prsty něčeho ostřejšího… :) (Jinak se omlouvám za vybočení z tématu – ale bylo to silnější než já.)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

radšej Myšlienky vraha, ako Staré mesto aj s pridupľovaným Lasicom ... a to je dosť smutné.

 

meno Dominika Dána pritiahlo zrejme kopu divákov, a zrejme aj tá možnosť konečne dobrého seriálu, a ešte spoločného česko - slovenského :cotisisi:

čierne okuliarky, alebo skôr ružové, ani nevadí, že zostali na nose, kto to pozeral a užil si to, to je len dobre :odpadnem:

 

stále mám pred sebou scénu, keď som sa definitívne otočila chrbtom, teraz neviem, či to bol prvý či druhý diel, fialová s parťákom boli čosi prešetrovať v jednom byte, otázky na obyvateľku bytu boli ako v špatnej detektívke, tvrdá pani fialová sa tvárila veľmi profesionálne a nekompromisne kriminalisticky, a cestou z obytného domu viedli na chodníku, na ulici tak hraný a úbohý profesionálny rozhovor o prípade, že mi stačilo ... nedá sa nič robiť, neverila som im ani slovo.

nech hrajú čo hrajú, vždy sú to tí istí herci, a hrajú, ja viem, už som únavná, ale strašne mi to vadí ... :)

 

 

 

/ o Cukrárni som čítala v tlačenej programovej prílohe novín, ale našla som to aj na nete - recept na seriál ... :confused: /

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, game, Staré Město už raději nechme spát… Snad jenom ještě maličkost: mám pocit, že jsem někdy četl, že Domink Dán vlastně jenom dodal náměty – a že vlastní scénáristickou práci odvedl ten jeho parťák, se kterým je uveden v titulcích, už si na jméno nevzpomínám. Zní to logicky, Dán, alespoň jak ho znám já z knížek, umí psát dialogy, které mají odpich...

 

(Za odkaz k Cukrárně děkuju, k tomu asi nic víc říci nejde. Všechno už řekli tvůrci sami.

Mimochodem, na té stránce, cos mi poslala, úplně dole, je upoutávka na film bratří Coenů Tahle země není pro starý; asi před čtrnácti dny jsem ho viděl poprvé – docela nářez, happy end vypadá rozhodně jinak!)

 

Sakra, jak se tak dívám, Myšlienky vraha (v Česku Myšlenky zločince) běží skoro všude, na JOJ druhá řada (a denně), na Markýze čtvrtá řada (taky denně), na Primě pátá… a to nepočítám Polsko, AXN… Nikdy mě ani nenapadlo se na to podívat, ale možná by nebylo marné pár dílů zkušebně skouknout, podle anotací to vůbec nevypadá špatně…

Když ale těch zahraničních kriminálek běží tolik… že nakonec člověk raději vypne televizi a jde si číst… :cotisisi:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, game, Staré Město už raději nechme spát…

 

ha !

to nie je len tak, ja musím najprv dobublať :odpadnem:

 

 

naprávam si práve chuť Kosťami a zanedlho kdesi pôjdu Myšlenky zločince ... pred časom som ich objavila myslím na AXN, zaujalo ma to, nie všetky postavy sú práve ťahúňmi seriálu / napríklad mladý génius jednoznačne je :cotisisi: /

úroveň dielov sem-tam, zdanlivo trochu kolísa, ale skôr je to spôsobené spracovávanou témou ... tím je skvelý, námet atraktívny, a nesmiem zabudnúť na ich dokonale svojráznu počítačovú expertku ... :confused:

 

Myšlenky jednoznačne, myslím, že ich odporúčame aj s littlewitch obe :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na tie myslienky vraha pozerame na nete, pretoze v telke to bezi, uz neviem ako :cotisisi:, tu si to pozriem, kedy chcem ja a je to uzasn serial O:)

a zalubila som saa :confused: do toho genialneho autistu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov