Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Zrejme v tom bude pes zakopany, že to nema ten potrebny feeling. Keď rozprava v orginaly, z tonu hlasu citiť, že o tom uvažuje v uplne važnej rovine. V dabingu to vyznieva, ako by si z toho robil srandu. Ale, kedže on nema žiadne emocie, všetky len predstiera, takže by to možno mohol byť zaujimavy pohľad z ineho uhla. To však za predpokladu zhliadnutia originalu a porovnania s dabingom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akosi tomu neviem prist na chut :lol:

neviem ci to je tym ze uz aj tak dost casu travim pri tv a nechcem ho tam travit este viac...alebo tym ze uz mam odsledovane iste typy serialov a viac nechcem ani vidiet...netusim... nikdy som sa vsak nepokusala zacat sledovat nejaku krimi seriu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na čt1 ide Mr. Poirot

prekrásny diel, nemohla som si nepredstavovať si snáď každý druhý záber ako samostatnú dokonalú fotografiu :lol:

o elegancii ľudí tej doby ani nehovorím

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Poirot s Davidom Suchetom je skvost ... klobúk dolu pred tvorcami

každý detail je na mieste, predmety, náradie, každý chĺpok Poirotových fúzov, radosť pozerať

 

 

 

a dnes bude o 20:00 na JOJ posledná epizóda ...

 

CSI: Kriminálka Las Vegas IX. (10) : Posledná epizóda ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

CSI Miami som si obľúbil, občas to prepletú aj s CSI New York.

 

V CSI Miami ale minule "vyrobili" toto:

Nejaka particka ohrozovala Miami s RP-7ckami. Odpalovacia rura mala namontovane aj opticke zameriavanie. V prislusnej casti serialu padli dva vystrely. No a obidvaja strelci mali poriadny monokel ako prilozili oko na zameriavanie. :lol:

 

RPG-7

http://www.youtube.com/watch?v=-BNAoOaYyEg&feature=fvw

http://www.g2mil.com/RPG.htm

 

Skusim to nejak objasnit. Odpalovacie zariadenie RPG je duta rura, ktora sa polozi na rameno. Strela s reaktivnym motorom po odpaleni vyleti z rury a leti na ciel. Je nebezpecne stat za strelcom, pretoze by ste mohli inkasovat spatny tah motora strely. Je to nieco ako stat za motorom stihacky. Akurat by ste schytali raidnu horucu pecku.

 

Ale... tym, ze je to zariadenie dute a polozene na ramene, pricom druhy volny koniec rury je otvoreny, zariadenie nevykazuje takmer ziaden spatny naraz, ako je to napriklad u samopalov. Tym padom nie je mozne, aby strelec schytal monokel :)

To by potom pancierovnika v jednotlivych druzstvach u mechanizovanych brigad bolo poznat podla monokla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ale podľa niečoho museli zistiť, kto je zlý, nie ? :lol:

 

mne sa páčia Kosti, skvelý výber hercov, nádherné vtipné poznámky a dokonale morbídne témy a nájdené vykopané zakopané rozobrané mrtvoly v akomkoľvek stave, krása ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 séria DEXTERa dopozeraná a čaká sa na jeseň

 

dosť dobrý seriál, dokonca aj v slovenčine, ale ako už bolo spomínané originál je originál

 

trošku mi vadia závery jednotlivých sezón

 

sú akoby narýchlo zbúchané - všetko sa zomelie naraz

 

mohli to trošku ponaťahovať, ale inak :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm ... práve Dexter ma prestal akosi baviť, pozerala som zo začiatku zopár dielov pravidelne, potom sa tu trochu začalo písať o tom, že slovenský dabing nie je dosť ... chladný, a preložili seriál na takmer polnoc, a tak všeobecne ma prestal baviť, po tom, čo som kdesi prečítala zopár drobností, ktorými bude séria pokračovať ... takže dextera nepozerám, vypadol akosi sám

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte tak rok dozadu som strašne žrala všetky CSI, Las vegas najviac, pak nasledovala NCIS, Miami, New York a úúúplne na poslednej priečke boli Kosti...

teraz sa poradie obľúbenosti úplne obrátilo, Kosti milujem, moja počiatočná antipatia voči hlavnej predstaviteľke je tu-tam, geniálny seriál, celý, so všetkým, čo k nemu patrí, dokonca mi v ňom nevadia ani súkromné zápletky medzi vyšetrovateľmi, ako tomu je v iných krimoškách

 

A Dexter - začiatok nenadchol, ako som tu aj písala, potom som sa slušne namotala, v strede došlo nudné hluché miesto, kedy som prestala sledovať, no a po objavení totožnosti "mraziakového vraha" (či ako ho to tam volali) som sledovala so zatajeným dychom. Teraz čítam knihu, dnes dotiahnem posledných 10-15 strán "1. série" (1. knihy) a zatiaľ skvelé, teším sa na moment, kedy sa dostanem za "videné", zkukla som to len potiaľ, pokiaľ to bolo v bedni. Btw, pokiaľ to bolo? Koľkatá séria ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ale podľa niečoho museli zistiť, kto je zlý, nie ? :lol:

 

Ten druhy strelec rozflakal obchod nejakeho kubanskeho pristahovalca a ked to prisli vysetrovat, Horacio strhol jednemu z prizerajucich sa cierne okuliare a ... a bolo vsjo jasno... :)

 

Ale fajn serialik, aj tie vedecke postupy pri vysetrovani.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krimiserialy zboznujem, ale original je predsa len original...

 

CSI: LV je moje naj zo vsetkych, potom CSI: Miami... NY ani az tak velmi nie, hoci akosi zistujem, ze uz aj tie postavy mi prirastli k srdcu, a tak sa od toho neplanujem tak skoro odtrhnut. Kosti zboznujem, Booth a Kost su skvele postavy, velmi vyvazene a zeriem ich aj s topankami - aj ostatne postavy su fajn :] Pamatam si este na jeden taky serial, Myslienky vraha, myslim. Bohuzial som si to oblubila az ked sa koncila seria a JOJ zatial druhu este neodvysielala :lol:

 

A Dexter. To je kapitola sama o sebe. Nemozem to pozerat. Ten dabing, ten hlas je jednoducho uchylny, neprijemny, nemam z toho tie prave zimomriavky. Nehovorim, ze dabing je zly, ale nevystihol to. Podobny problem som mohla aj po zvhliadnuti CSI: LV v originalnej verzii, tam tie hlasy taktiez boli uplne ine a ked som tak porovnavala, tak som dosla k zaveru, ze tiez ten nas dabing nie je ten pravy orechovy, hoci dobry je :]

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa páčia Kosti, skvelý výber hercov, nádherné vtipné poznámky a dokonale morbídne témy a nájdené vykopané zakopané rozobrané mrtvoly v akomkoľvek stave, krása ...

 

Suhlasim, aj mne sa Kosti zažrali až do kosti. Zo začiatku to bolo iba krimi, postupne začali hlaškovať a je to čim ďalej tym vtipnejšie. Už nech bude september a nova seria...

 

Ad Dexter, už som to spominal, v originali ma uplne inu atmosferu ako dabovany. Je z toho iny serial.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a starí dobrí jedineční originálni pôvodní Profesionáli

 

tuším tu kopa ľudí ani na svete nebola, keď to začali nakrúcať

odvtedy to na x televíznych staniciach išlo desaťtisíckrát a dokonca poznám mladých ľudí, ktorý si to maximálne matne pamätajú z detstva, ktorí sú schopní pozerať ich dokola ... nehovoriac o stále existujúcich fankluboch a večných divákoch : )

a stále sú jedineční ... znovu ich opakuje tv joj denne doobeda

 

starý pán "Cowley" už zomrel, Bodie a Doyle sú sami teraz podobní starí páni ... / George Cowley = Gordon Jackson, William Bodie = Lewis Collins, Ray Doyle = Martin Shaw /

a pred pár rokmi briti nakrútili pokračovanie, ktoré neveľmi prežilo pár častí, bolo dokonale nudné, zuniformované a zapadlo medzi kopu nezáživných krimiseriálov ... pôvodným nesiahali ani po členky.

 

pozrela som vtedy z toho pár častí, a nechala som to tak ... podľa mňa bol najväčšou prehrou už na samom začiatku výber hercov, človek mal problém ich rozoznať, žiadny antagonizmus, okrem toho kolegyňa žena, z ktorej vo mne zostalo jedno veľké nič, ani len to neviem, či mala vlasy dlhé či krátke, žiadne osobnosti, instanté figúrky, akých je v béčkových seriáloch na mraky ... nebol to béčkový seriál, ale

škoda.

 

ale aspoň sa zachovala jedinečnosť Profis ...

a áno ... mali úplne skvelé hlášky :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja som si konecne pozrela Dextera v povodnom zeni a musim povedat, fakt je tam znacny rozdiel. Znie to podstatne inak, Dexter mi uz nepripada ako daky uchyl :lol: To je dobre. Juj a tretia seria je tiez fajn... Vadi mi ako nejdu podla knih, ktore su absolutne bravurne, ale i serial sa podaril. To sa inak tiez casto nedeje - vacsinou sa mi bud paci kniha alebo spracovanie a nie obe naraz. Samozrejme, preferujem knihu... Ale tak samotny serial Dexter je neskutocne fajn. Ach, viac takych. :]

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

dnes na halmarku začala nová rada: Vraždy v Midsomeri XI ... paráda :lol:

 

 

 

edit: šlo to, šlo to ... barnaby bol očarujúci, jones pekne nahrával, plno plno anglických snobov z vyššej spoločnosti a vysoké ambície "chudiny" ... pekné pekné anglické :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov