Skočiť na obsah

lukas

Odporúčané príspevky

Prežijú všetci okrem prvého po pravej ruke, takže  sa treba postaviť hocikde, okrem toho, čo stojí po pravej ruke toho, čo má meč.

Platí za predpokladu, že človek zo zoťatou hlavou už nezotne hlavu nikomu.

a si si isty, ze si spravne pochopil zadanie?

 

1 zotne 2 a poda mec dalsiemu napravo, cize 3-ke, ktory zotne 4-ku  a nasledujuci vpravo je 5

aspon ja to chapem takto

 

vypadavaju v poradi 2, 4, 6, 8, 10, 12, 1, 5, 9, 13, 7, 3

posledny ostava č. 11

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a si si isty, ze si spravne pochopil zadanie?

 

1 zotne 2 a poda mec dalsiemu napravo, cize 3-ke, ktory zotne 4-ku a nasledujuci vpravo je 5

aspon ja to chapem takto

 

vypadavaju v poradi 2, 4, 6, 8, 10, 12, 1, 5, 9, 13, 7, 3

posledny ostava č. 11

D'Ády to má správne. Dá sa to ukázať aj na žolíkových kartách. Vyberte si z balíčka len jednu farbu a usporiadajte od vrchu počnúc esom, dvojkou až po kráľa (na spodku balíčka). Teraz stačí prvú kartu (eso) preložiť na spodok balíčka, druhú (2) na stôl, tretiu (3) na spodok, ďalšiu (4) na stôl, atď. Na stôl budú kladené karty s hodnotami presne v poradí, ako uviedol D'Ády. Posledná ostane J, čiže v pôvodnom poradí 11.

Iste je veľa iných podobných spôsobov. Z časových dôvodov "prestanú fungovať" pri veľkých číslach. Vtedy treba využiť dvojkovú sústavu.

 

-------

 

 

Ale poďme späť ku kartám: Pokúste sa 13 kariet jednej farby uložiť v takom poradí, aby pri hore uvedenom postupe (prvú kartu na spodok balíčka, druhú na stôl, ďalšiu na spodok, ďalšiu na stôl...) boli kladené na stôl v poradí A (eso), 2, 3, ...K (kráľ).

Pre trpezlivých môžete vyskúšať aj 52 kariet a postupne všetky farby od A po K.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

tak na toto som narazil na fasabooku

post-2373-0-93657000-1557072206.jpg

 

bolo tam xy komentov, jeden lepsi ako druhy, najviac ma pobavilo toto:


Miroslav Jirsa Já nevím, protože "sockou" už dlouho nejezdím ... Ale z principu věci si myslím, že předni dveře jsou určeny pouze pro výstup (pokud slečna nevlastní průkaz invalidy)...
Jiří Leon správně Míro,....ale může nastat výjimka,....paní je známou řidiče,....a to vše maže a dělá obrázek naprosto legitimní

Miroslav Jirsa Jiří Leon a nebo je to revizorka, ,... Nebudem si to komplimovat...at se snaží i jiní
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nezdá sa mi odraz svetla v mláke pred busom a asi ani dážď (predpokladám, že prší, keď má dáma dáždnik). Nevidno kvapky na okne busu ani kruhy v mláke???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vsetky tieto "chyby" boli aj v tych komentoch na FB (asi okrem odrazu v mlake  a kvapiek na prednom skle)

este sa spominalo, ze slecna sa snazi nastupit do zatvorenych dveri a lave okienko vodica (neviem preco)

 

k vyrieseniu by asi pomohol len zdroj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 rokmi...

Keď som si ten test urobila, vyšlo mi, že moje IQ je 151 :smilieee: a to teda určite nie je pravda. :nienie:

Tieto testy aspoň ukazujú, že sú iba pre zábavu, možno trošku pre poučenie a hlavne na odreagovanie. Za bernú mincu sa naozaj brať nemôžu. Sú ale aspoň zábavnejšia forma ako "vysoká politika". :smile2:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 minútami, secretka napísal:

Keď som si ten test urobila, vyšlo mi, že moje IQ je 151 :smilieee: a to teda určite nie je pravda. :nienie:

Gratulujem! Ale pri vyhodnotení testu sa udáva aj vek. Je neslušné, pýtať sa ťa na vek a to tvoje logo je zrejme recesia. Inteligencia dosiahne maximum asi v 18. rokoch. Potom už začína pozvoľna klesať. Dokonca v staršom veku sa uvádza 7 bodov za 10 rokov.  Pre nás alkoholikov to bude ešte viac. Test vek zohľadňuje a je zhovievavý k staršej generácii. Skús pri tvojich výsledkoch testu uviesť vek 18 rokov a dostaneš reálnejší výsledok. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 hodinami, Tono napísal:

..... Inteligencia dosiahne maximum asi v 18. rokoch. Potom už začína pozvoľna klesať. Dokonca v staršom veku sa uvádza 7 bodov za 10 rokov.  Pre nás alkoholikov to bude ešte viac. Test vek zohľadňuje a je zhovievavý k staršej generácii. ...

Každý z nás sa narodí s určitými danosťami, ale ja si myslím, že v 18. je na vrchole hlavne sebavedomie. :smilieee: Maturant má sebavedomia na rozdávanie, ale čerstvý absolvent VŠ je už trošku viac "pri zemi".

Ako vidím, my "viac odrastení" sa môžeme uspokojovať, že na budúci rok bude naše IQ v teste opäť vyššie, aj keď rozum nám dáva najavo niečo úplne iné. :smile2:

V tejto úlohe nie sú potrebné žiadne vedomosti, stačí iba trošku viac si pozornosti. Je to úloha iba pre zábavu a odreagovanie.

Ktorý obrázok príde na miesto otáznika?

 

- 01.PNG

- 02.PNG

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zavolal som zenu a dceru a spravna odpoved je ta prva - prvy obrazok-  Pocet stvorcov , trojuholnikov - aj rovnostranych aj rovnoramennych. Kruhov,aj obdlznikov -prisla na to zena,(relativne rychlo pozrela si prve dve obrazky) potom to skontrolovali tie ostane obrazky.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov