Skočiť na obsah

lukas

Odporúčané príspevky

najlepšie je zostaviť si tabuľku, kde vychádza ako najpravdepodobnejšia možnosť šedá Ťapka

OK, tiež som to "riešila tabuľkou"

 

Aka otázka sa skrýva v tejto šifre ?

QWYUKXUQKOXRTOELXQMKXQAOXMXQEMAXYVBSXYDFRRXUYQEOXKXOXVX ?

 

/nie som si istá, či už v tejto fáze treba dať pomôcku/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5. Je hnedý alebo šedý, ak sa volá Ťupka.?

 

ano ?

to je jedna z informácií, ktoré máme ... keď sa pozrieš na priloženú tabuľku, šedá alebo hnedá Ťupka je tam zaznamenaná, myslím dokonca, že tento typ hádanky je najlepšie zostaviť do nejakého obrazca či tabuľky, a podľa pridaných informácií ju dopĺňať, jednodtlivé informácie mätú - graficky je to prehľadnejšie, myslím : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomu nerozumiem, ale nemusím rozumieť všetkému....

tabuĺka moc nepomôže, pretože ja nezisťujem štatisticky, čoho je viac, ale čo je pravdivé....

a teda :Je hnedý alebo šedý, ak sa volá Ťupka je v rozpore s šedou Ťapkou...ale nevšímaj si to.... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie je to v rozpore lebo je hnedy ak sa vola tupka (tupka musi byt hneda ale kazdy hnedy nemusi byt tupka) je ine ako ked je hnedy vola sa tupka.

Je hnedý alebo šedý, ak sa volá Ťupka=Ak sa vola tupka je hnedy alebo sedy takze pri tapke sa k druhej casti ani nedostanes.

 

Alebo takto

 

If meno=tupka

_then pes=hnedy

 

Nie naopak

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aka otázka sa skrýva v tejto šifre ?

QWYUKXUQKOXRTOELXQMKXQAOXMXQEMAXYVBSXYDFRRXUYQEOXKXOXVX ?

 

myslím, že je to slovenská otázka - mám náhle vnuknutie :spiteful: ... písmená Q, W, X sú preto podozrivé.

ypsilonom sa zrejme otázka začínať nebude ... po Q nasleduje W, to veľmi nepomôže. po w je y ... po x r q q ... písmená pred x :

KOLKO MAS ROKOV ?

 

QWYUKXUQKOXRTOELXQMKXQAOXMXQEMAXYVBSXYDFRRXUYQEOXKXOXVX ?

 

-------------------------------------------------

:D

 

Čo majú nasledujúce slová spoločné / okrem toho, že pripomínajú angličtinu či akýkoľvek jazyk ( na jazyku nezáleží ) a že sú napísané veľkými písmenami / ?

 

CHIEFGUARD

DEFICIT

THIRST

CRABCAKE

HIJACKER

COUGHING

CANOPY

STUPID

COUGHING

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Opäť nikto nič ... každý zaujal vyčkávací postoj :)

Jediné či mi napadne je, že sa jedná o skratky a každé písmenko má nejaký význam.

A tam to končí ... nepostrčíš nás trošku ? :hufi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Abeceda?!

Sú to vždy v každom slove len tri písmená abecedy za sebou, alebo to má ešte aj nejaký iný význam, či je v tom ešte niečo iné ? :hufi:

/jedno slovo je tam dvakrát a to je ďalšia vec, ktorá ma mätie/.

 

CHIEFGUARD

DEFICIT

THIRST

CRABCAKE

HIJACKER

COUGHING

CANOPY

STUPID

COUGHING

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to slovo dvakrát mi uniklo, aj zadávateľovi hádanky evidentne, odkiaľ som to vytiahla, ospravedlňujem sa :hufi:

 

ale je to super, to je celé riešenie - v každom slove je trojica písmen nasledujúcich po sebe v abecede :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) ... a teraz trochu vedy :)

 

:)

aké príslovie je tu zašifrované ?

 

Chemická zlúčenina vodíka s kyslíkom, ktorá produkuje minimum bellov, pôsobí eróziou na vrstvy hornín, uložených pozdĺž jej trajektórie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skúsim to "rozmeniť na drobné", však aj keď to bude hlúposť, aspoň to niekomu pomôže:

 

Chemická zlúčenina vodíka s kyslíkom – voda /to je tu asi jediná istota/ :)

 

ktorá produkuje minimum bellov - Bell /dal si patentovať telefón/ ... súvislosť so zvukom, minimum bellov – minimálny hluk, malý hluk, tichý zvuk, /spolu so začiatkom vety ... málo hlučná voda, tichý zvuk vody - tichá voda? ...

... v prípade ak áno, tak to pokračovanie sa už núka samo, akurát, že by sa jednalo o prenesený význam slova "voda"/

 

... a čím ďalej je to horšie ... :) :)

 

pôsobí eróziou na vrstvy hornín - erózia - /wikipédia/ proces rozrušovania a odstraňovania časti zemského povrchu pôsobením vonkajších činiteľov ... /narušenie zeminy, narušenie hornín vplyvom vody, tichej vody?!/

 

uložených pozdĺž jej trajektórie - trajektória - /wikipédia/ krivka, množina bodov, po ktorej sa pohybuje hmotný bod alebo teleso; ... hornina pozdĺž vody?! ... pohyb vody - brehy?!

 

Teda, len podľa toho začiatku skúsim – tichá voda brehy myje /?/ :)

/ale len preto, že sa toto spojenie používa v spojení so slovami "tichá voda", inak som zatiaľ "nulová"... ?!/

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obrázok

 

------------------------------

:)

 

ešte jedno príslovie preložené do vedeckého jazyka ... ale oveľa ľahšie než to prvé :) :

 

 

Viac než jedenkrát, ale menej než trikrát urči veľkosť fyzikálnej veličiny a menej než dvakrát,

ale viac než nulakrát použi spôsob obrábania, ktorým sa časti materiálu od seba oddeľujú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prekvapuje ma, že nikto nič ... však toto je tak ľahký rébus, že na jeho riešenie nie je potrebný žiadny "rozbor", výsledok sa úplne "núka" už pri čítaní textu.

 

Dvakrát meraj, raz strihaj

 

* * *

A niečo nového:

 

Muž sa pozerá na fotografiu.

Keď sa ho opýtate kto je na nej, odpovie vám:

"Nemám bratov ani sestry. Ale otec toho muža je syn môjho otca."

Kto je na obrázku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov