Skočiť na obsah

Dĺžka života


game

Odporúčané príspevky

  • Pred 9 mesiacmi...

Vecny zivot? :lol:

 

Nie, dakujem, neprosim, len tento ako tak zvladam... Samozrejme, ze by som chcela este dlho zit a vidiet vela veci, ale urcite nie vecne... Mozno keby som existovala vo forme nebeskeho oblacika a prezerala si tak ludi a ako sa menia a rastu, to by som brala, ale inak by som urcite z toho coskoro zosalela, ved to by sa nedalo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som prijala vecny zivot upira. Pokusala by som najmilsiu obet vo svojom zivote a kludne by som vydrzala zit a nestarnut cele storocia. :)

A urcite by som sa snazila poriadne vyspat,ked uz tu tak dlho budem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz, upiriu tematiku mam dost rada, ale nemozem povedat, ze by som chcela byt upirkou :lol: Skor ma ta predstava desi, hlavne kvoli tomu faktu, ze by som musela cucat druhych ludi. Hroza...

Mozno byt nejakym inym bytim... Mozno to by slo, ale to uz zachadza do tej oblasti mojej mysle, ktoru zvycajne pouzivam len pri pisani fantazy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja by som brala vecny zivot.. otazka je, v akom veku by som sa zastavila vo vyvoji :lol: ale inak, clovek by vedel, ako sa to tu vyvinie, ako to tu bude pokracovat.. skoda, ze nezijeme aspon 200 rokov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pink

 

ja by som brala vecny zivot.. otazka je, v akom veku by som sa zastavila vo vyvoji :lol: ale inak, clovek by vedel, ako sa to tu vyvinie, ako to tu bude pokracovat.. skoda, ze nezijeme aspon 200 rokov...

aby si kazdych 20 rokov mohla chodit manzelovi na pohreb? :) alebo aj castejsie???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tých 200 rokov by zanedlho začalo byť úzkych, kopa vecí by ešte nebola doriešená, zvedavosť by nepustila, kopa manželov by ešte čakala v budúcnosti na pochovanie ... za dvesto rokov sa nedá pochovať AŽ toľko manželov :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

Vidím, že je tu téma o dĺžke života a nedá mi nenapísať pár riadkov možno trochu mimo ducha tejto témy. Práve dnes som sa zúčastnil veľkej rodinnej oslavy v kultúrnom dome v jednej dedine na severnom Slovensku. Vďaka tomu som sa postretal s príbuznými, ktorých som mnoho desaťročí nevidel a bolo to niečo mimoriadne, čoho sa už ťažko druhý krát dožijem. Môj otec, matka už nie sú desaťročia na tomto svete, ale otcova staršia sestra sa práve dožila 100 rokov. Pre nás rodinu je potešujúce aj to, že sa stovky dožila aj v relatívne dobrom zdraví. Je schopná  pohybovať sa bez pomoci, jedine sluch jej už neslúži. Ale duševne je svieža a bola schopná ujať sa sama slova a poďakovať sa za pozornosť, ktorej sa jej dostalo a aj nám všetkým s humorom popriala, aby sme sa tiež dožili sto rokov :) .

 

Oslava prebehla tak veľmi rýchlo; trvala asi tri hodiny, že som si nestačil to všetko ani v hlave zrovnať. Ale, čomu sa veľmi teším, podarilo sa mi okrem množstva fotografických snímkov natočiť aj video v celkom dobrej kvalite HD, ktoré umožňuje môj Nikon P510. Hlavne sestra v Nemecku sa nevedela dočkať, kedy jej e-mailom pošlem fotky, a ešte viac sa poteší, keď jej pošlem celkom vydarené video s krátkou rečou starostu obce a aj reakciami našej osláveňkyne .  Ani sám som nečakal, že také maličkosti ako fotky a video sú schopné vyvolať toľko radosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj v Sociálnej poisťovni majú radosť :D

 

Nič osobne Bohuš, teraz budem písať všeobecne, toto je práve prípad, z ktorého má horory Sociálna poisťovňa, keď ľudia, ktorí do dôchodku odišli pred 30-40 rokmi, tak stále žijú a čerpajú dôchodky, ktorých súčet často prevýšil mnohonásobne viac ako vôbec do sociálneho systému vložili. Samozrejme, že si teraz nemôžeme myslieť, že budeme dôchodcov "strieľať", aby sme ušetrili (iný prípad je, keď brat mojej matky si užil dôchodok len necelé štyri roky, tak štát vyšiel veľmi lacno), ale pri súčasnom demografickom vývoji, nezamestnanosti (a neschopnosti sa zamestnať istej skupiny obyvateľstva) sa vážne pýtam, kto bude robiť na nás, keď my budeme dôchodcovia? Celý sociálny systém je zle nastavený, dobre fungoval, keď bolo veľa mladých, tak ako v 50. alebo 70. rokoch a bolo ešte málo dôchodcov, ale teraz sa situácia obrátila a tak skoro sa nezlepší, mladých je málo a čím je mladých menej, tak tým je menšia šanca, že ďalšia generácia prinesie viac mladých. No a keď sa pozrieme na niektoré oblasti východného Slovenska kde z 200 detí je 190 Cigánov, z ktorých niektorí namiesto učenia prepadávajú a mlátia dôchodcov a v budúcnosti sa zamestnajú akurát tak na verejnoprospešných prácach (takže nič nevyrobia), tak situáciu vidím dosť čierne. Sociálna poisťovňa sa proste nebude môcť spoliehať na odvody pracujúcich, tie peniaze stačiť nebudú. Je viac možností, žiadna však nie je úplne ideálnych riešením:

 

  1. Znížiť nezamestnanosť na minimum, aby čo najviac ľudí pracovalo. Na Slovensku je veľmi zložité znížiť nezamestnanosť pod nejakých 6-7% - teda títo nezamestnaní do Sociálnej poisťovne neodvádzajú nič, naopak, príspevky zo sociálnej poisťovne čerpajú
  2. Sociálna poisťovňa bude musieť znížiť dôchodky. Politici môžu nasľubovať čo chcú, môžu rozdávať vianočné dôchodky, môžu sľubovať valorizáciu, môžu, ale dokopy nič nezmôžu - nebudú mať zvyšovať z čoho
  3. Ak nejaký ľavicový demagóg, podobný tomu, čo teraz vládne, bude predsa len chcieť zvýšiť dôchodky, tak sa to bude dať riešiť cestou pôžičiek, teda štát si požičia na trhoch, tým sa však zadĺženie zvýši nielen v absolútnych číslach, ale aj k pomere HDP, keďže to pri klesajúcom počte pracujúcich zrejme moc rýchlo rásť nebude (áno áno ešte nás môžu zastúpiť stroje a všetci budeme sedieť doma na ritiach).
  4. Pracujúci si začnú šetriť sami na dôchodky, čím sa zaťaženie Sociálnej poisťovne zníži. Čiastočný výpadok, ktorý nastal pri znížení odvodov do sociálnej poisťovne sa zaláta peniazmi z privatizácie.

 

No a práve 4. bod je riešením (nie úplne ideálnym, ale zatiaľ sa zdá, že by mohol priniesť aspoň nejaký úspech). Hovoríme tomu druhý pilier, a z ktorého ma žiadna ficovláda nedonúti, aby som z neho vystúpil, pretože tie peniaze, ktoré si tam sporím, viem, že budú vyplatené mne (v istom prípade aj mojim potomkom) a nebudú zneužité na vyplácanie dávok pre nejakého morgoša, ktorý v mladosti prepadol a dobil dôchodcu. Najlepšie je peniaze držať u seba a vedieť ich zúročiť a nie ich len tak púšťať štátu, ktorý si s nimi šafári, ako sa mu zachce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 rokmi...

Neviem, či je to môj subjektívny pohľad na život, podmienený demenciou, alebo je to realita. Pud sebazáchovy má vždy dôvod bojovať o život. Ale ak sa pudu spýtam na hodnoty, prečo má zmysel bojovať o život, pud mi vždy ponúkne iba radosti z jedla, sexu, spoločenského postavenia. Čo by som vraj ešte chcel... Ja už ale po ničom z jeho ponuky netúžim. Jediné, čo by malo zmysel obdivovať, je človekom nepoškvrnená príroda, ktorú sme bohužiaľ expanziou druhu Hmo Sapiens nadobro zničili. Viem, že pud sebazáchovy tu bude so mnou lomcovať do posledného nádychu. Bude sa snažiť, aby som nabral posledný hlt kyslíku, aj keď to už nebude mať zmysel... Hlúposť tohto pudu dosvedčuje fakt, že smrti sa nedá zabrániť a koniec raz musí nastať. Tento fakt spochybňuje všetky pudové argumenty. Ale pudy sa spoliehajú na to, že ich časovou dimenziou je vždy prítomnosť. Preto sa po odznení pudového správania divíme, prečo sme nemysleli na budúcnosť... Nechcem sa rúhať, ale boh si z nás "tak trochu vystrelil" Pudy, ktoré nám dal, determinujú naše správanie, aj proti našej vôli a rozumu. Takže pri "poslednom súde" by mali byť paradoxne pudy našou obhajobou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ludia su rozni(mnichovi asi zalezi na niecom inom). Mozno som to spravne nepochopil,ale z pociatku pises o sebe a zaver ako zovseobecnis. Krestania maju na konci nieco ako priprava na smrt.

 

http://blog.hromnik.com/2016/10/10/priprava-na-smrt/

Tiez tam ma asi zmysluplne pre mna dve vety. 

 

Minule som videl film Mina sa volal. Americky vojak v nejakej pusti v Afrike,kde mal niekoho zlikvidovat stupil na minu. Jeho kolega vyletel(boli v minovom poli) on tam ostal na nej stat. Prisli pre neho asi po 6 dnoch. V5,5dna uz odpadol a stal na plechovke. Ak by to bolo realne,isto by ten zivot uz zil inak. Mal vela casu na rozmyslanie. On sem tam mal aj spojenie zo zakladnou,aj mu poradili nejaky manever, vykopat vedla seba jamu a ma asi sekundu aby sa do nej dostal. Odstrelilo by mu to len nohu a potom by vykrvacal. Mal pud sebazachovi,aj ked jeho zivot za vela nestal,si myslel.  Mnich,ake ma pudy co ho drzia pri zivote?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov