Skočiť na obsah

Iba katolícka cirkev je pravá


Sniper

Odporúčané príspevky

Mily jose :)

 

Moje tvrdenie je, no nete je strasna spusta fanatikov, ktori vsak maju ubohe vzdelanie, nizku schopnost vyhladavat relevantne informacie a este nizsiu schopnost tieto informacie rozumom spracovat. Tvoje tvrdenie, ze KATOLICKU CIRKEV VEDIE BOH povazujem za jasny dokaz toho, ze do tejto skupiny patris tiez. Cize si zjavne kvalifikovany na skupinovu modlitbu, ale na inteligentnu debatu o cirkvi uz nie. A aby moje tvrdenie nebolo chapane len ako prazdna urazka tvojich intelektualnych schopnosti, nizsie je niekolko citatov - a dokonca aj z katolickych zdrojov. Ani jeden z nich nehovori o tom, ze by katolicku cirkev viedol boh, ale presne naopak - papez, tak ako som tvrdil.

 

In exercising supreme, full, and immediate power in the universal Church, the Roman pontiff makes use of the departments of the Roman Curia which, therefore, perform their duties in his name and with his authority for the good of the churches and in the service of the sacred pastors.

CHRISTUS DOMINUS, 9

http://www.vatican.v...curia/index.htm

 

Termín Svätá stolica sa vzťahuje na najvyššiu autoritu Cirkvi, pápeža ako rímskeho biskupa a hlavu Kolégia biskupov. Označuje teda centrum vlády Katolíckej cirkvi.

http://www.radiovati...e_vaticano.html

 

The title pope, once used with far greater latitude (see below, section V), is at present employed solely to denote the Bishop of Rome, who, in virtue of his position as successor of St. Peter, is the chief pastor of the whole Church, the Vicar of Christ upon earth.

http://www.newadvent...then/12260a.htm

 

Papež (z lat. papa a řec. πaπάς, papas, zdrobnělý výraz pro otce) je hlava katolické církve. Papež je suverénem Vatikánu a také zároveň nejvyšším představitelem římskokatolické církve a biskupem

http://cs.wikipedia.org/wiki/Papež

 

Ako vravim - dalsie nevzdelana a natvrdla nabozenska osoba. Do kelu, vas ale je!! A preco nerozmyslate? Nakolko viem, tak pri krste sa nerobi automaticky lobotomia, takze kde sa to vo vas berie? :P

 

PS. Ale stale mas sancu dokazat, ze KATOLICKU CIRKEV VEDIE BOH. Fakt, este stale mozes. Volne pole posobnosti. Nijaka cenzura, nijaka medialna manipulacia. Len ty, tvoj mozog, tvoje vedomosti a schopnosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano game, sedi

ja som reagoval povodne na apostola Pavla, ze jeho posobenie prvy Brownov pohyb, Konstantin druhy, to ma rozosmialo, Pavol naozaj posobil velmi intenzivne a zapalene

len chybal pohlad z vnutra cirkvi, ktory to rozsirenie viery v Krista do celeho vtedy znameho sveta pripisuju viac posobeniu Ducha Svateho

 

xeno, o co sa snazis? ;)

tema Katolicka cirkev a diskutuju tu sami nekatolici, pre nich je Katolicka cirkev spolok ludi s ludskymi cielmi, ktore dosahuju ludskymi prostriedkami

pre veriaceho krestana cirkev vedie Duch Svaty (od zaciatku), pre katolika tiez Katolicku cirkev vedie Boh

 

potvrdi ti to kazdy veriaci krestan ci katolik :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

jose - snazim sa dokazat, ze napriklad konkretne TY nemas ani sajnu o co ide. Sice diskutujes, ale o katolickej cirkvi vies prd makovy.

Dokazal som ti, na citatoch z krestanskych a katolickych zdrojov, ze katolicku cirkev vedie PAPEZ. Preto si TY konkretne len dalsim prikladom zadubeneho, obmedzeneho, nabozenskeho fanatika. Keby to malo byt hodnotene iba podla teba, tak je katolicka cirkev spolok idiotov.

Pozri na seba - popieras vyjadrenia Cirkvi, prekrucas ich, len aby si uspokojil svoje prizemne egoisticke tuzby. Blbost na kvadrat. Je katolicka cirkev ta prava? Nuz, v tomto pripade, pre zadubencov ano. Pre ludi, ktori nevedie premyslat, citat a pouzivat rozum, ano - je ta najdokonalejsia.

(Nastastie nie si jediny katolik, takze tu blbost zatial vztahujem len na teba a na vsetkych, ktori maju dokazatelne blbe myslenie. Dokazatelne. Toto nie je urazka, len konstatovanie faktu, postavene na uvedenych citatoch z katolickych zdrojov.)
 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Takže prispejem tým, čo som ekdysi povedala aj môjmu nezabudnuteľnému kolegovi, keď ma poúčal, že pravoslávna cirkev bola prvá na svete.

Ježiš, ktorý pochádzal z rodu Dávidovho, povedal Petrovi:

"Ty si Peter, to je skala. Na tejto skale zakladám svoju cirkev, a brány pekelné ju nepremôžu..."

a nikde tam nie je zmienka o tom, aká je to cirkev, nie je tam ani katolícka, ani evanjelická, ani baptistická, ani kelvínska, husitská, pravoslávna a nijaká iná. Je tam len CIRKEV. A tú tvorili spočiatku prví kresťania. Nerozlišovali, či sú katolíci, luteráni, pravoslávni a čojaviem akí ešte. Len kresťania.

Howgh!

Pre každého je pravá a správna tá jeho viera.

Nakoniec, aj JPII sa snažil nájsť spoločnú reč.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 5 mesiacmi...

V severnom Taliansku sa zlomil tridsaťmetrový kríž a spadla z neho šesťstokilogramová socha ukrižovaného Ježiša, ktorá zabila mladého katolíckeho pútnika. Pán dáva asi katolíkom najavo, že už má toho pokryteckého modlárstva pred sochou ukrižovaného židovského chalana akurát dosť. :innocent:

http://www.bbc.com/news/world-europe-27145931

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O akej chorobe píšeš? Už by si sa mal rozhodnúť, či chceš byť farár alebo lekár, človeče. Zatiaľ ti nejde ani jedno, ani druhé, akurát z teba prehovára démon klamstva. 

Sranda, ako katolíci zatvárajú oči pred prejavmi božskej moci. Keď sa na nejakej drevenej soche v zapadlej mexickej dedinke objaví kondenzovaná voda, prehlásia to za zázrak a vytvoria pútnické miesto. Keď ale z kríža odpadne celá socha a rozpučí nehodného pútnika, ignorujú to a zatvárajú pred božím zámerom oči. Zázraky majú mnoho podôb a všetko, čo sa na Zemi odohrá, je súčasťou grandiózneho Božieho plánu, nie? Tak sa nerúhaj, info!  :zubiska:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O akej chorobe píšeš? Už by si sa mal rozhodnúť, či chceš byť farár alebo lekár, človeče. Zatiaľ ti nejde ani jedno, ani druhé, akurát z teba prehovára démon klamstva. 

 

Sranda, ako katolíci zatvárajú oči pred prejavmi božskej moci. Keď sa na nejakej drevenej soche v zapadlej mexickej dedinke objaví kondenzovaná voda, prehlásia to za zázrak a vytvoria pútnické miesto. Keď ale z kríža odpadne celá socha a rozpučí nehodného pútnika, ignorujú to a zatvárajú pred božím zámerom oči. Zázraky majú mnoho podôb a všetko, čo sa na Zemi odohrá, je súčasťou grandiózneho Božieho plánu, nie? Tak sa nerúhaj, info!  :zubiska:

 

Pisem o tvojej chorobnej predstavivosti (ktoru si nakoniec aj potvrdil v druhej casti posledneho tvojho prispevku). A reagoval som na toto tvoje fantazirovanie:

 

 

 

V severnom Taliansku sa zlomil tridsaťmetrový kríž a spadla z neho šesťstokilogramová socha ukrižovaného Ježiša, ktorá zabila mladého katolíckeho pútnika. Pán dáva asi katolíkom najavo, že už má toho pokryteckého modlárstva pred sochou ukrižovaného židovského chalana akurát dosť. :innocent:

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani psychológ z teba nebude, darmo sa snažíš. To, čo nazývaš fantazírovaním, je zapísané v knihe Exodus:

"Neurobíš si modlu ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou!"

Na svete existujú aj staršie náboženstvá, než je kresťanstvo. A niektoré z nich považujú kresťanského mesiáša iba za výmysel vatikánskych fráterníkov, no. Inzultáciami svoju vieru neobhájiš, argumentáciu ad hominem odlož teda bokom a namiesto amatérskych psychoanalýz začni konečne písať vlastné názory. Teda ak nejaké vôbec máš, po tom brainwashingu, ktorý pravidelne absolvuješ odkedy si konvertoval na kresťanstvo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Neurobíš si modlu ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou!"

Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh horliaci, ktorý trestám neprávosť otcov na synoch, do tretieho a štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia,

Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh horliaci, ktorý trestám neprávosť otcov na synoch, do tretieho a štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia,
 Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh horliaci, ktorý trestám neprávosť otcov na synoch, do tretieho a štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia,

 Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh horliaci, ktorý trestám neprávosť otcov na synoch, do tretieho a štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia,

 Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh horliaci, ktorý trestám neprávosť otcov na synoch, do tretieho a štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia,

 Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh horliaci, ktorý trestám neprávosť otcov na synoch, do tretieho a štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia,
3 Nebudeš mať iných bohov okrem mňa! 4 Neurobíš si vyrezávanú modlu ani podobu ničoho, čo je na nebi hore, čo je na zemi dolu, alebo čo je vo vode pod zemou! 5 Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh horliaci, ktorý trestám neprávosť otcov na synoch, do tretieho a štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia,

3 Nebudeš mať iných bohov okrem mňa! 4 Neurobíš si vyrezávanú modlu ani podobu ničoho, čo je na nebi hore, čo je na zemi dolu, alebo čo je vo vode pod zemou! 5 Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh horliaci, ktorý trestám neprávosť otcov na synoch, do tretieho a štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia,

3 Nebudeš mať iných bohov okrem mňa! 4 Neurobíš si vyrezávanú modlu ani podobu ničoho, čo je na nebi hore, čo je na zemi dolu, alebo čo je vo vode pod zemou! 5 Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh horliaci, ktorý trestám neprávosť otcov na synoch, do tretieho a štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia,

pokračovanie: Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať, lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh, ktorý tresce neprávosti otcov na deťoch do tretieho a štvrtého pokolenia u tých, čo ma nenávidia, milosrdenstvo však preukazuje až do tisíceho pokolenia tým, čo ma milujú a zachovávajú moje príkazy.“ (Ex 20,2-6)

 

Klaňanie je hlavná úloha čnosti zbožnosti. Klaňať sa Bohu znamená uznať ho ako Boha, ako Stvoriteľa a Spasiteľa, Pána všetkého, čo existuje, ako nekonečnú a milosrdnú Lásku. Klaňať sa Bohu znamená chváliť ho a velebiť.

Klaňať sa jedinému Bohu oslobodzuje človeka od sebalásky, od otroctva hriechu a modloslužby. Modloslužba spočíva v zboštení toho, čo nie je z Boha.

 Prvé prikázanie odsudzuje mnohobožstvo. Vyžaduje od človeka, aby neveril iným bohom okrem Boha, aby neuctieval iné božstvá, okrem jediného Boha

 Človek, ktorý uctieva obraz Ježiša Krista  neodporuje prvému prikázaniu.  

 

Božstvo Ježiša

Ešte pred svojím utrpením vystúpil s Petrom, Jakubom a Jánom na vysoký vrch a tam sa pred nimi premenil.[50] Zjavili sa pritom aj Mojžiš a Eliáš a zhovárali sa s ním. Z jasného oblaku, ktorý ich zahalil zaznel hlas: "Toto je môj milovaný Syn, v ktorom mám zaľúbenie; počúvajte ho".

Evanjeliá zaznamenávajú, že Ježiš je Boží Syn

 

  Úcta preukazovaná obrazu patrí tomu, koho obraz predstavuje. Kto uctieva obraz, uctieva v ňom osobu, ktorá je na ňom namaľovaná. Úcta nie je klaňanie.

 

Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh horliaci, ktorý trestám neprávosť otcov na synoch, do tretieho a štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia,…v

Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh horliaci, ktorý trestám neprávosť otcov na synoch, do tretieho a štvrtého pokolenia tých, ktorí ma nenávidia,
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Kto stal ako model sochárovi, maliarovi (niekedy,má blond vlasy inokedy je černoch ,teda myslím v Afrike . . .komu že sa to klaňajú ?

 

Žalm 115:4 - 8   Ich modly sú striebro a zlato; sú dielom rúk človeka; majú ústa a nehovoria; majú oči a nevidia;  majú uši a nečujú; majú nos a nečuchajú; majú svoje ruky, ale nehmatajú, svoje nohy, ale nechodia ani nezavolajú svojím hrdlom. Nech sú jako oni, tí, ktorí ich robia, každý, kto sa nadeje na ne.

 

1.Jána5:21 - Deti moje, chráňte sa modiel!

 

2.Kor. 5:7 -  lebo chodíme vierou, nie videním

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

myslím si, že pre ľudí bolo a je ľahšie sa modliť, ak majú nejakú predstavu o Tom, ku komu sa modlia, a preto vytvorili sochy a obrazy. je ale rpedsa rozdiel  či sa modlia PRED obrazom (sochou), (nie K obrazu (soche)!!!), ale K Pánubohu či nejakému svätému, alebo či tancujú okolo sošky povedzme nejakého býka, a teda sa modlia k býkovi...

osobne nevidím nič zlé na tom, keď ľudia sa modlia pred obrazom či sochou...ale zasa nejako mi neštimuje, ak má niekto priam preplnené bydlo takýmito dielami. 

 

Moja mamka bola - ako som tu párkrát spomínala - až prehnane nábožná, a mala asi tak 20 fľaštičiek svätenej vody či nejakej vody zo všelijakých pútnických miest...keď som vypratávala pred rokom a pol ten byt, tak som sa to aj bála vyliať, ale dcéra, ktorá tam raz prišla, mi hovorí: ale mama, len to pekne vylej, posvätíš potrubie...nuž sme teda posvätili potrubie :)

 

Desiatky modliacich knižiek plných rôznych obrázkov svätých som odniesla do kostola, tam sa určite využijú a snáď niekoho aj potešia - okrem asi troch kusov, ktoré sú pre mňa naozaj pamätné. 

 

nejak si nelámem hlavu nad tým, či je alebo nie je práve katolícka cirkev tá pravá...už som písala, že podľa Evanjelia (neviem teraz akého z tých štyroch, čo sú známe), Kristus založil CIRKEV, a nešpecifikoval, akú...to, že Petra poveril jej vedením, sa tiež dá brať rôzne, či už ako ustanovenie prvého pápeža, alebo ustanovenie niekoho, nejakej vodcovskej osobnosti, ktorá má byť oporou a radcom ostatným.


vlastne to tu iskra napísala - tá  posledná veta v jej poslednom príspevku - tak dajako to aj ja vidím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz,  neviem.    Pokusenie si najst modlu je velke,   Iste je mozne aj to co pise iskra ale tak nejako pochybujem ze to plati pre vsetkych veriacich.  V islame je zakazane modlit sa k obrazom a socham a nezda sa ze by to komplikovalo modlenie.

 

A k pravosti cirkvi :  Nuz ja som evanjelik,  a tak mam asi iny pohlad.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov