Skočiť na obsah

Boli ste už niekto niekedy na operácii?


cizy

Odporúčané príspevky

bol som na operacii slepeho creva

mal som celkovu anestezu ale dost slabu kedze som sa prebral uz ked ma prekladali z operacneho stola na lehatko

 

strach som nemal, zomlelo sa to dost rychlo, rano po vizite ked mi uz bolo dobre a myslel som ze mi nic neni mi pan doktor povedal ide sa rezat, za hodinku som siel na salu..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, aj lokálnu aj celkovú

 

všetky celkové som zatiaľ úspešne vymazala z pamäte, až na tú poslednú

mala som hrozný strach

okrem iného asi taký, že pri príprave na sále ma všetci chodili bez slova hladkať

zrejme som vyzerala otrasne ... alebo otrasene ... alebo vydesene, biela ako smrť .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

odcupitala som si aj ja ...

po celom dni, keď mi pusa nezastala, rozprávala som donekonečna, po neprespatej noci, tabletka na spanie nezabrala, na ceste na sálu som cestou strácala gumené prezuvky, zriadenec na mňa len pozrel a doniesol mi schodíky, asi by som tam bez nich nevyliezla, a celý čas okolo mňa obskakoval a mala som pocit že ma stráži ... okrem ostatných, ktorí mi chodili pridať farbu do tváre ...

jaj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este nikdy som nebola na operacii...co sa tyka celkovej anestezy...

 

iba na jednej, kde mi umrtvili iba viecka :lol: ... operacia oci... vsetko za "triezva"

 

strach bol neuveritelny...predsa len, islo o oci, stacil by jeden zly pohyb...a adios....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mal som aj lokálku aj celkovú.

 

Lokálku pri biopsii pečene. bleeee.

 

No a úplnú pri phimosis.

 

Na obe som bol v BB. Tú prvú som absolvoval v štátnej nemocnici a tú druhú v súkromnej - Novamed. Tam bolo super.

 

Nebál som sa veľmi ani v jednom prípade. Ale tak stále je akýsi pocit strachu. však idú do vás rýpať. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v lokalke mi vyberali hrcku co som mala za uchom, nebala som sa, skor sa sa bala vysledku, ze co to tam mam, nastastie to bolo ok :lol:

 

celkovu vobec a dufam ze ani nebudem musiet

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jáj, vidíš, aj mne, 2-krát. Raz, keď som mala asi 5 rokov a raz takmer pred dvoma rokmi, dve nepekné rany - nad a vedľa oka. To som netušila, čo mi idú robiť, tak som na doktora, skláňajúceho sa nado mnou so striekačkou v ruke, zvrieskla že: "Krista, čo mi idete robiť?!" :lol: Bola som trochu v šoku, chápete. Ale ten jeho pohľad na mňa a následne na mojich rodičov stál za to :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol som, nerad o tom hovorim, skratka rezali ma do brucha a mal som celkovu anestezu, ale uz netusim, ci lokalnu, bolo to tak pred 15-timi rokmi, pamatam si, ze mi bolo zle ako konovi, ked som sa prebudil a nepoznal som ani ci je este stale dopoludnie, ci je uz druhy den, alebo co.... Ale pomohlo mi to....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... ale vsetko sa zrastlo samo :) )

No však to potom tak aj dopadlo... :lol: :)

 

Mne ešte kedysi operovali pruh, ale to som mal asi 4 roky a bol som celý v narkóze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Mne vyberali krčné mandle, to som mal koľko, 8? Hedge upresní, keď spomenie svoju operáciu. Použili lokálku, len jednu stranu moc netrafili, takže bolo to ešte trochu živé, ale čo už, prežil som... Krvi podobne ako Axel už písal o svojej nosnej mandli ako s prasaťa, sa mi to hromadilo v ústach, vypľuť som to mohol len keď mi pustili hlavu... Proste nič pre slabšie povahy tá moja operácia :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To mi chceli tiez vyviest, ale som odmietol! Ludia, teraz mali niektori znami velmi cudnu temu na rozhovor. Ze dali by sa len uplne uspat, sa im nechce vnimat vety typu: Toto mi podaj, toto rozrez....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak nepočítam vybratie mandlí, keď som mal 2 roky a už si na to nepamätám, tak potom 4 krát, vždy s rovnakým problémom. Prvé 2 boli v úplnej anestéze. Potom mi už pri tretej dali na výber, rozhodol som sa pre lokálnu. Bolo to inak v pohode, len po určitom čase som upozornil doktora, že sa mi už vracia cit. Našťastie už končili. Štvrtá bola minulý rok, keď som došiel na sálu práve jeden doktor spomenul štrajkovú pohotovosť, a ja na to, aby s ostrým štrajkom chvíľu počkali, aby som sa potom nemusel dokončiť sám. :lol: Vzásade u mňa platí, že keď do toho idem tak ma trápi môj problém oveľa viac, ako prípadný strach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov