Skočiť na obsah

Boli ste už niekto niekedy na operácii?


cizy

Odporúčané príspevky

V celkovej mi davali dokopy lavy clenok, niekolko hodin, mam tam dve dlhe jazvy a asi 20 stehov... Kedze ma operovali asi 4 hodiny od zlomenia nohy, nestihla som sa ani bat... aj tak som nemala na vyber, urobit sa to muselo... :lol: prvy krat som sa zobudila, ked ma prekladali zo stola na postel, ale to si pametam len matne, potom som sa zobudila na tej zobudzacej izbe a este trochu omamenu ma supli na oddelenie... ked som sa uplne prebrala, zacala som plakat, take slzy mi tiekli... pani z vedlajsej postele sa zlakla, ze je mi zle alebo ze mam nejake priserne bolesti, ale bola to len taka blba reakcia na anestezu...

v lokalke mi vyberali pozicnu skrutku o par tyzdnov neskor, to bola celkom sranda... :8-) trvalo to asi 20 minut, este asi tak hodinu potom trvalo, kym sa mi celkom vratil cit do nohy... a ani to nebolelo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Bola som len na operácií prstov na ruke, konkrétne mi zošívali prerezané šlachy. Anestézia len lokálne. Strach som nemala, práveže ma to nehorázne zaujímalo (to bolo ešte v období, keď som chcela byř chirurg :) ) a celú hodinu som sa pozerala ako to prebieha. Doktor si to pre osobné účely aj fotil a fotky mi potom napálil :)

 

ak by to niekoho zaujímalo, tak sú k dispozícii --TU-- (je to možno trochu nechutné, tak pozor!) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Bol som na operácii slepého čreva,mal som 8 rokov,celková anestézia,strach som teda mal

Len kým mi to objavali,že mám zapálené slepé črevo,tak som s mamou prechodili celú nemocnicu,už som sa ani pohybovať nevedel,lekári nevedeli na to prísť,že čo mi je,až na chirurgii mi povedali,že ma musia ihneď operovať :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna ked operovali, som mal asi 9 rokov, tak som mal uplnu. Rano mi dali nejaku tabletku, potom dosiel doktor ze pod, isiel som s nim vytahom, lahol som si na taku postel zaspal som a zobudil som sa na to ze mi niekto vravi ze pocitaj do 10. Napocital som asi tak do 3 a zrazu som lezal na izbe, uz zasity :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyberali mi varix pred dvoma rokmi. pod celkovou anesteziou. rano ma zobrali do pripravovne kde mi vrzli nejaky oblbovak ktory bohuzial nezabral.skorej ma este viac nabudil. na operacke som robil taky bordel ze mi museli uviazat ruky lebo som sa im zacal sapat po strojoch okolo mna....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Jo tento rok ma operovali, tesne pred vianocami. Mal som preblemi s mandlami, museli sit von. Aneztezu som mal uplne pretoze som to mal vazne a este mi neco s tepnou robili. Vobec som sa nebal pretoze uz ma to strasne stvalo jak som mal stale preblemi a kazdu chvilu som lezal v nemocnici. Proste chcel som to mat za sebou. Dali mi vecer pred operaciou tabletky, rano dalsie, a asi hodinu pred zakrokom dalsiu. Ked som uz lezal na stole mi dopichali celu ruku kym mi pichli infuzku a potom mi nadli nad tvar hadicu s plynom a uz som zaspaval. Bolo mi z toho zle ale nechcel som nic vravet bo uz som bol na tom zase zle a chcel som mat uz pokoj tak mi to bolo jedno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

na operacii som nebol. zazil som neprijemny zakrok, ked som mal nastiepnuty krcny stavec a nemohol som narovnat hlavu, furt bola naklonena do prava. chirurg mi to napraval pri vedomi, radsej si uz nepamatam ako to bolelo. potom som dostal sadrovy limec na krk a skoro mesiac som ho nosil jak golem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...
  • Pred 4 týždňami...

Pred cca mesiacom mi vyberali nador na slinnej zlaze, celkova anesteza, vsetko prebehlo ok. Az na to, som z nemocnice odchadzala s asi 10 cm jazvou od vrchu ucha (z oboch stran) az pod sanku a polovicou tvare ochrnutou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

no mna caka o dva tyzdne moja prva operacia, budu mi vyberat krcne mandle a z toho co tu o tom citam teda nemam moc dobry pocit

a to som si este vybral lokalnu anestezu, ach jaj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne kedysi dávno vyberali nosné mandle. Vlastne to ani nebola operácia, lebo to robili ambulantne...

Nespomínam si, že by mi dali nejakú anestéziu, len som asi dve hodiny pred tým musela prehltnúť nejakú tabletku a po nej som bola akože omámená.

Si pamätám, že som ledva cez dvere vošla :lol:

Bolieť to samozrejme bolelo, ale prežiť sa to dalo, takže žiaden strach :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam za sebou sekciu,z dovodu gestoznej hypertenzie. Dalo sa to zvladnut,nie je to nic strasne,ak by sa toho nejake buduce maminky bali. Ziadna skareda jazva,taky "bikiny rez" :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

no tak mandle su uz vonku, ale nebolo to teda nic prijemne, fuj, som rad ze uz to nebudem musiet nikdy absolvovat

mandle mi museli vyskrabavat, lebo som ich mal zjazvene, hlavne ta prava trvala dost dlho

 

v den operacie som bol uplne mimo, na druhy den to uz bolo o trochu lepsie a na treti (dnes) ma pustili domov, ale boli to furt, okolo obeda to je najlepsie a k veceru to zacne zas boliet celkom

 

a este 9 dni sa normalne nenajem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Dneska som bol prvý krát v živote na chirurgií a teda aj na malinkom zákroku. Ráno som sa bol korčuľovať a nejako nevyšiel nájazd na obrubník a rozbil som si pri tom koleno, oškrel celú ľavú ruku, narazil rameno a to hlavné, padol som aj bradou priamo na asfalt a rozrazil som si ju a mám 4 cm hlbokú ranu, tak 4 stehy to urobili. No aspoň mám zážitok, ale vyzerám ako keby som sa s niekym riadne pobil, ešte aj ľavé líce mám celé obšúchané od toho pádu hlavou na asfalt :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol som pri porode, uz nechcem ale musit ist aj na dalsi. Zenu pri nastrihnuti lokalne umrtvili, uz tie noznice nechcem vidiet, a potom zasili. Zasivanie ju bolelo viac ako cely porod. Pri tom konci uz nebudem nikdy. Inak jazvu nevidiet aj ked ma chlpy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som sa normalne lakla, ze preco sem niekto dava take uchylne usta, fuj :) Heh, ale po precitani prispevkov som uz aspon v obraze. No sikovny si :lol: Nastastie som ja este na ziadnej operacii nebola a vari nikdy ani nepojdem... Hoci, kedze sa lekarom vyhybam ako pliage...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov