Skočiť na obsah

Boli ste už niekto niekedy na operácii?


cizy

Odporúčané príspevky

Veru tak, veriaci sa preberie, tak zopne ruky a dakuje panu bohu, ze prezil, neveriaci sa k matke prirode modlit nemoze, ani k velkemu raciu, tak ide bludit po chodbach a musia ho chytat :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

editovanim si pritvrdil.. :) nie, modlit sa neveriaci nepotrebuje k nicomu, staci, ze pociti vdaku voci operaterovi, ktory ho pozliepal... potrebovala som na zachod vtedy, len som nevedela trafit, po narkoze som bola ako po zure, preto som bludila chodbami :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

potrebovala som na zachod vtedy, len som nevedela trafit, po narkoze som bola ako po zure, preto som bludila chodbami :)

 

nevedela trafit na záchod

alebo sa trafiť do záchodu :zubiska:

 

OK, koniec OffTopicu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zvlastne, mna pred operaciou vyprazdnili tak dokonale, ze som na zachod pomyslel az na druhy den. A to uz nehovorim o tom, ze z pooperacneho som nemal sancu utiect nijako.

Skor som bol nekonecne smadny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skor som bol nekonecne smadny.

 

O tom, že po operácii budem smädná, ale aj to, že vraj budem musieť piť som bola vopred informovaná, a tak som na toto bola pripravená a rodina ma dostatočne "zásobila". Akurát, že v mojom prípade nehrozilo žiadne blúdenie chodbami. Pokiaľ som nedostala barly, musela som vždy personál o mojich "vnútorných pohyboch" a potrebách náležite informovať a ponižujúco žiadať o "nádobíčko". :hmmm:

 

BTW ... k tým ďalším príspevkom ... aj tieto vnútorné pochody k operáciám patria, a preto je možno dobré o nich niečo napísať, možno niekomu aspoň trošku pomôžu. Nie všetci máme doma odborníkov, ktorí by nám všetko podobne, a tak "ľudsky" vysvetlili, takže sa občas obzrieme aj na informácie, ktoré nám ponúka internet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll

nie všetko sa dá zariadiť. Prisudzuješ doktorom väčšiu moc ako majú. Naozaj nevedia všetko spraviť a zariadiť úspešne. Proste nevedia pri najlepšej vôli, nevedia toho ešte strašne veľa. Myslím si, že robia čo môžu v snahe liečiť ľudí a boriť sa s niektorými chorobami, no ešte strašne je mnoho chorôb s ktorými sa kdesi pohnú, ale isto nie k úplnému vyliečeniu.

 

nazorny priklad toho, co sa dialo posledne styri roky (pred zimou zacnem dusivo kaslat, vnutri, vonku, to je jedno - skonci to prichodom leta, 6 mesiacov dusiveho kasla, z ktoreho len hlava boli)

2008 - na alergologii ma porezali, nachadzala sa tam prave vzorka "liesky, orechovite - diagnoza - alergia na orechy (velky trt, kedze orechami sa dopujem aj v lete a nic)

2009 - chcela som zopakovat testy, povedali ze na to mam narok az po troch rokoch, plucne a krvne testy vsetko v poriadku a ked som chcela nieco navyse, dockala som sa odpovede "ved ste alergicka na orechy, co vymyslate..."

2010 zima - znova som prisla otravovat, na plucnom usudila, ze to bude astma, dala mi praskovy inhalator

2011 jar - inhalator stale orig zabaleny, ani som si z toho bordelu necuchla, odisla som na dovolenku, kde to zo dna na den prestalo

2011 jesen - prisla som povedat najnovsie postrehy na plucne, s tym, ze ci to nemoze byt alergia na chlad - usudila ze moze, ale neda sa to zistit (samozrejme na internete som nasla moznost zistit odberom krvi, ale nehadala som sa) - dala mi nejaky liek na alergiu, 10 dnovy, ze malo by to prestat - trt, douzivala som (bohvie aky bordel), a ani len o stipku zlepsenie

 

takze uz tam nepojdem, obavam sa ze by mi urcili dalsiu moznu diagnozu, nasadili dalsie lieky

najblizsie navstivim nejake specializovane pneumologicke centrum

 

to len na margo toho, ze sa moc spolieham na lekarov, a cakam od nich asi zazraky

amaterizmus najhrubsieho zrna

 

nie tak lahnut na operacny stol a nechat to v rukach statneho lekara, ktoreho nemotivuje k dobremu vykonu v podstate nic - uz im nestaci ani zvysenie platu o 300 E

ja si len pekne zaplatim, sukromnu kliniku, a je mi jedno kolko

smutne, ze sme v stadiu, kedy nam garantuju bezplatny pristup k zdravotnickym sluzbam...a v podstate nemame takmer k akym

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako som citala smerom nadol, tak ma napadlo tiez len zaplatit si sukromnu kliniku, minimalne preto, lebo je tam skoro vsetko v jednom a clovek nemusi lietat hore dolu, obzvlast pri diagnoze, ktora si ziada viac vysetreni

 

par rokov dozadu mi nahodne zistili z testov velmi zlu pecen, za cca dve hodiny hodiny si ma vystriedali od gyn, interneho az po gastro so vsetkym vysetreniami a stanovili diagnozu mono, bez toho, ze by som musela lietat z budovy do budovy a cakat hodiny v rade, skusenost na nezaplatenie, odvtedy uz len tato forma, aj ked za rok mozno minimalne vyuzita

 

samotnu operaciu za sebou zatial nemam, ale nezabudnem na pohlad, ked som z jednej hospitalizacie a z nasho oddelenia videla ludi po operacke, nahych, odokrytych, vystavenych vsetkym pohladom okolopozerajucim z balkonov, okien

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vsetko bolo skusene

dokonca som navrhla, ze ci to nie je citlivost na vykurovane priestory a suchy vzduch

najskor nechceli o tom pocut (resp asi o tom, ze ja davam nejake navrhy), a neskor podla popisu sme dospeli k tomu, ze skor nie

 

najviac ma to chyta v sedavej polohe, za pc .. kamarat mi povedal, ze jeho znamy mal alergiu na specialny druh parazitov zijucich v klavesnici ..

ale co potom ta absencia v lete?

 

na alergologii mi nerobili ani testy na zive organizmy (resp. parazity)

 

ale ma to takto fungovat? clovek si ma zistovat co mu moze byt a nasledne k takym a onakym "odbornikom" chodit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A to uz nehovorim o tom, ze z pooperacneho som nemal sancu utiect nijako.

 

Taka chut na cigaretku dokaze aj horu k mohamedovi preniest. Fajcil som styri hodiny po operacii menisku a to my davali dvakrat anestezu, lebo prva nestacila :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fajcil som styri hodiny po operacii menisku a to my davali dvakrat anestezu, lebo prva nestacila :)

 

:) deťom sa odporúča po operácii mandlí - zmrzlina, chlapom po operácii menisku - cigareta

 

doll, máš pravdu, najlepšie spravíš, keď čím skôr navštíviš súkromnú kliniku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vlastne som si uvedomila, ze trhanie mandli asi je tiez operaciou, nastastie vo veku, ked som si uvedomila az v kresle, co mi idu robit, dalsiu mensiu operaciu som tiez absolvovala stylom - sadni si sem do kresla, teraz ti to tu trochu umrtvi a prestrihne - dovtedy som ani nevedela, preco vlastne idem do ordinacie

 

druha vec, co badam v nasej rodine, je uz chronicka, zasadne sa neoznamuje, ze niekto ide na operaciu, ze bola teta operovana sme zistili vsetci az pocas navstevy, ze mum ide na celkovu operaciu tusim len dva dni pred nastupom, aj to len ja, zvysok rodiny az neskor, sesterka priznala operaciu dokonca par mesiacov po nej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

nie každému pacientovi, aspoň ja som nič také nemala pred pár rokmi, ale jedna spolupacientka ano ...

pacientom, ktorí majú problém so žilovým systémom tuším - ako prevencia tvorby krvných zrazenín v hlbokých žilách dolných končatín, tam bývajú najčastejšie a najväčšie problémy, kŕčové žily a podobne ... si myslím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne ako napísala game.

Záleží to aj od určitého zvyku, alebo nariadenia vedúcich na odd. Niekde je to proste tak, či má niekto problémy so žilami , alebo nie, tak sa ja tak bandážuju dolné končatiny preventívne.

Napr. na gynde čo ja viem, tak sa bandážuju dolné končatiny u všetkých pacientiek bez výnímky

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre istotu, od istého veku možno povinne, možno zrejme skutočne podľa nariadenia nemocnice či oddelenia ....

 

moja stará mama / mamina mama / zomrela po operácii pruhu v nemocnici na tretí deň po úspešnej operácii na nečakanú embóliu ... zistili potom, že zo stehna v žile sa vytvorila a uvoľnila hrčka, preputovala do srdca a koniec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odpovedam len na povodnu otazku. Nerezali ma este, raz mi to hrozilo,ale po utlmeni bolesti som radsej usiel z nemocnice(v nemocnici som bol az do pondelka ale usiel som z pred opracneho vysetrenia, aj na nom som bol.Ale ma nerezali). Mal to byt len slepak, co nebol zrejme a som len rad. Svokor je momentalne po tom zakroku u nich a nevypada to dobre. Vraj mu hadickou na odtekanie nejakych tekutin narusili crevo, a cez hadicku vytekala aj stolica. Operovali ho druhy krat a vraj ma uz tri hadicky aj cez nos do zaludka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S týmto bandážovaním nôh som sa stretla až teraz ... keď som mala zlomený členok, tak by som s irónoiou mohla povedať, že mne nohu nebandážovali, že oni ju rovno "zasádrovali".

Druhú nohu som ale mala "voľnú".

Možno to bolo preto, že som dostávala injekcie, tie tzv. včeličky.

 

Keď však bola pred pár mesiacmi v nemocnici moja mamina, tiež som si všimla, že má obe nohy zabandážované ...

... myslela som však, že je to bolo z dôvodu, že mala kŕčové žily.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

po prvej opreácii som bola ako po opici a vraj som tárala nezmysly, tvrdili spolupacientky, ale ja sa na to nepamätám.

Po druhej operácii, kde v rámci predoperačného vyšetrenia ma zobral do patronátu aj anesteziológ, aby mi určil čo najvhodnejšiu anestéziu, len čo ma odpojili od infúzky, som vstala a bez problémov chodila po izbe, a už na obed som šla sama, a doniesla obed aj spolupacientke, ktorá ešte nechodila...asi sa tá anestézia naozaj vydarila.Tretiu operáciu som absolvovala pri lokálnom znecitlivení, dalo sa to vydržať.

A dvakrát vyberanie znamienka, stačila 1 injekcia, šmyk-šmyk, a bolo to, chirurg bol veľmi šikovný, ani potom ma nič nebolelo.

Pri celkovej anestézii som sa bála, že mi vyrazia zuby (po prvej som prišla o jeden zub, ktorý mi vylomili, vraj by sa to nemalo stávať, tak to sa možno nejaký začiatočník na mne učil, ako zaintubovať neboráka pacienta), ale ešte väčší strach som vždy mala z cievkovania, hrozne nepríjemné čosi. Že by som sa už nemala zobudiť, ma ani nenapadlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

V Číne urobili jednu operáciu zaujímavým spôsobom, kde zachránili jednému pacientovi ruku odtrhnutú pri úraze. Pri tejto príležitosti chcem spomenúť jeden prípad dievčaťa, ktorý sa stal na Orave. Ešte kedysi veľmi dávno za socializmu malé dievčatko na dedine sa priplietlo k cirkuláru, kde sa na dvore pílilo drevo, ktorý jej odrezal ruku v zápästí. Hovoril mi o tom jej otec, ktorý ležal  v nemocnici, keď som tam bol aj ja. Práve ho bola navštíviť táto jeho dcéra už ako dospelá žena. 

 

Hovoril, že okamžite išli vtedy do nemocnice do Kubína, kde lekár už len rezignovane vzal nožnice, aby rozstrihol ešte ten kúsok kože na ktorej sa ruka ešte držala. Otec sa opýtal, že či sa už nedá naozaj nič robiť ? Lekár nožnice odložil a povedal, že ešte jedine v nemocnici v Ružomberku by sa mohli o niečo pokúsiť. Doviezli dievča tam. V Ružomberku doktor Chrenko veľmi tuho rozmýšľal, čo urobiť a nakoniec sa spýtal kolegov : "Skúsime to ?".  Rozhodli nakoniec, že áno. Bola to veľmi náročná operácia; neviem už, akú veľmi dlhú dobu trvala, ale nakoniec dopadla veľmi dobre, čo bol na vtedajšie možnosti veľký úspech. Ruka nadobudla po dlhej dobe plnú funkčnosť a ja som si nevšimol  v nemocnici u tej, vtedy už panej, žiadne známky takého ťažkého úrazu na ruke. Prišiť a nájsť všetky tie nervy, cievy, žily a šľachy, o ktorých sa laikovi ani nesníva, a ktoré po prerušení zmiznú ako pružná guma kdesi v hĺbke končatiny je určite veľmi ťažká práca.

Takíto lekári, ako spomenutý doktor Chrenko, si zaslúžia plné uznanie a takým nikdy nebudem závidieť ich plat. Tento doktor urobil omnoho viac, ako musel. Vzal si na plecia súčasne veľké riziko. Verejnosť by ho odsúdila; nikto by sa ho nezastal, keby sa nebodaj v dôsledku úrazu do tela dievčaťa zaniesla infekcia a dievča zomrelo ! Nemuselo to vôbec dopadnúť dobre a bol by laikmi označený za babráka.

 

V živote, a aj po rôznych fabrikách, ako som mal možnosť spoznať, to tak chodí, že tí jedinci, na ktorých sú kladené veľmi ťažké úlohy a preto sa im nie vždy všetko podarí, sú na tom finančne horšie, ako tí, ktorí sa vedia vyhnúť zodpovednosti a viezť sa na iných. A to aj preto, že ich nadriadení vôbec niekedy nerozumejú problematike, ktorú ich podriadení musia riešiť a často sa o to ani nesnažia podľa hesla: "Já mám na to lidi."

Vďaka nenápadným a schopným ľuďom v priemysle a iných miestach, ktorí si svoju hodnotu ani niekedy neuvedomia, tento svet ako tak funguje. Nie vďaka tým, ktorí si žijú nad pomery z ich práce.

 

Názor čitateľov na úspech Číňanov:

 

Názor s nejvíce souhlasnými hlasy (73)

portrait-nv.gif

Milan Roines, Brno

Úterý, 17.prosince 2013, 10:59:18  |  
Souhlasím  | 
Nesouhlasím  | 
+73

Čína jede! Nefritový králíček na Měsíci, dnes přišitá ruka, počítače taky máme z Číny. Když jsou chytří, pilní, mají rádi pořádek a rozkrádání se u nich trestá smrtí, ať vedou svět, když naše "elity" umějí jen krást. Bude to jen lepší pro všechny.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov