Skočiť na obsah

Oddanosť


arwiel

Odporúčané príspevky

povedali mi, že som prešla skúškou oddanosti... no ja v tom vidím len ochotu, ochotu pomôcť človeku v núdzi... že som pre to opäť riskovala strechu nad hlavou, že som vybehla z domu uprostred noci do tmy v teplákoch a v XXL tričku Keď skončíme, otočíme Kozla, že som chytala za ruku každého okoloidúceho s prosbou, či toho nešťastného človeka nevidel, že keď som ho našla, ostala som s ním a postarala sa o neho, našla mu miesto, kde mohol byť až do rána... to je oddanosť? ja by som to spravila asi aj pre iných...

 

čo pre vás znamená oddanosť?a čo to vlastne je?

viete byť niekomu /niečomu/ dokonale naplno oddaní?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Oddanost? To je to, ked sa clovek obetuje pre drheho. Ked pre druheho spravi aj to, o co ho neprosil, ale hodi sa mu to. ed niekto stoji pri niekom aj ked je ten druhy v tazkej situacii. Ked je napriek vsetkemu s nim. Nech sa deje cokolvek, uplne cokolvek!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

isteže ... tvoje predstavy sú ideálne

to je oddanosť

keď to niekto chce zneužiť, tak to aj zneužije ... rovnako ako všetky pozitívne vlastnosti či pocity, nie je nič jednoduchšie než toho druhého zneužiť, keď už je taký blbý

 

a nie je nič jednoduchšie, než zneužiť samotné slovo ... : ty, áno ty! - nie si oddaný veci, práci, priateľom, milencovi, hocikomu ! ...

a malý blbý človiečik z toho má ešte nepríjemné pocity, cíti sa byť vinný

alebo prestane dôverovať veľkým slovám o nejakej oddanosti a dovidenia ...

 

oddanosť ? urobím pre teba strašne veľa, stojím pri tebe, ale nezneužívaj to - a prosím si z toho trochu späť ... takto akosi by mala fungovať oddanosť ...

 

milosrdné samaritánstvo už nevidím ako oddanosť ... len po určitú hranicu

to je veľmi ľahko zneužiť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

isteže ... tvoje predstavy sú ideálne

to je oddanosť

 

a upieram ti tvoje predstavy ?

ja som len v mojom príspevku dopísala svoj názor : ako jednoducho je oddanosť možno zneužiť

otázkou je, či niečo také ako IDEÁLNY STAV v niečom tak krehkom a dosť exaktnom ako je oddanosť existuje ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Idealne podmienky su model. Uprimne povedane: Na idealne podmienky neverim. Vzdy je to o kompromisoch. Ide o to, kto aky kompromis je ochotny spravit. Ale to sa uz dostavame do krizenia nejakych tem....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

oddanosť si v tomto čase viem spojiť jedine tak s manželstvom keď si je pár navzájom oddaný...

iný význam toho svola si veru neviem predstaviť... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prečo manželstvo? načo?

nie je treba papier pre oddanosť druhému človeku...

 

a k veci: som oddaná celým telom, dušou a znamená to asi toľko, že čokoľvek extrémne sa prihodí, vždy budem stáť za tým jedným, veriť v prvom rade jemu, neexistuje pochybnosť... len proste zabudnúť na seba, žiť iným, dať všetko .

 

hm... a možno v menšom merítku pociťujem to isté k svojej ďalšej blízkej duši, kamarátke, o čom som sa mohla presvedčiť aj nedávno, keď sa vykašlala takmer na celý svet bez bližšieho udania dôvodu a síce som pochybovala, ale len chvíľu, a nech sa rozhodne akokoľvek, stále budem pri nej, tak ako ona bola v tom najhoršom so mnou... aj tie najhoršie hriechy sa dajú ospravedlniť niekomu s kým spája silné neviditeľné puto - to je pre mňa oddanosť

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tomu sa pridavam aj ja (s vynimkou toho o manzelstve). "zabudnúť na seba, žiť iným, dať všetko, aj tie najhoršie hriechy sa dajú ospravedlniť, .." - to si tiez predstavujem pod pojmom oddanost.

 

lenze nemusi sa vztahovat vzdy sucasne iba k jednej osobe. clovek moze byt sucasne oddany niekolkym osobam - napr. manzelke aj matke, alebo matke aj otcovi. alebo nielen ludskym osobam, ale aj ideam alebo instituciam - trebars moze byt oddany cirkvi aj svatemu pismu, alebo vlasti aj vladarovi, a podobne. a potom moze nastat konflikt oddanosti. clovek musi vyriesit prosto akusi hierarchiu oddanosti, mieru oddanosti, alebo musi napokon presiahnut ramec oddanosti a vziat do uvahy aj ine veci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov