Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

nad týmto občas premýšľam, teraz ma napadlo napísať to, keď som prečítala časť vystúpenia premiéra na Devíne.

v tomto prípade je jedno, že to bol Fico, mohol to povedať hocikto, koniec koncov niečo podobné odznelo aj za iných vlád ...

kúsok z článku a z toho čo povedal :

 

Na výchovu k vlastenectvu a budovaniu spolupatričnosti v každom občanovi .... vyzýval predseda vlády Robert Fico.... Slovákom chýba "národné vzopätie", slabá je aj vlastenecká výchova na školách. "Na Slovensku sa šíri rakovina ľahostajnosti, od ktorej je iba krok k národnému bezvedomiu," ....

... podľa neho na školách a ministerstvách "slovenské vlajky takmer vôbec nevisia, alebo ak visia, tak akosi smutne a bez života". Fico na záver prítomných vyzval, aby svoje deti učili Slovensko vnímať ako živú bytosť, keďže ako "národ sa do tváre Európy vpisujeme nielen ekonomikou, ale aj vlastnou kultúrou."

 

celý článok tu - je naň copyright

nakoľko sme teda vlastenci ? hrdí, že toto je to, čomu hovoríme naša vlasť , sme hrdí na ľudí, na prírodu, na stavby, na kúsok zeme, sme, či nie sme ?

 

sú Slováci vlastenci ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A preco nie ? Ja s nim suhlasim. Som hrdy Slovak, som hrdy na svoj povod,na Slováč , som hrdy na svoju vlast, na nase statne insignie, na historiu , boj za nezavislost a slobodu, som hrdy na svoju dedovizeň, na svoj rod a som obrovsky rad, ze moji predkovia sa na toto uzemie dostali prvou Valaskou kolonizaciou..... milujem Slovensko a nikdy nan nedam dopustit, je to najkrajsi kut na nasej planete a dakujem Bohu, ze ho nam daroval. :) :) ;) a nasa patronka Slovenska nam vzdy bola napomoci. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to tričko je nádherné .. a tá farba ! hmm :lol:

 

a ako je to s tým vlastenectvom ? :)

 

prečo mám stále pocit, že svoje vlastenectvo akosi skrývame, že iné národy sa neostýchajú ukázať svoju hrdosť na to, kto sú ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obávam sa, že to s tým vlastenectvom také slávne predsa len nebude ...

možno na tom nikomu až tak nezáleží, možno až keď sa niekto dostane do zahraničia, možno ani vtedy nie

 

presne takýto pocit z toho mám už roky, že nám je jedno, kto sme a odkiaľ sme ...

 

patetické vlastenectvo a la USA je mi dosť proti srsti, maďarské búchanie sa do pŕs je občas rovnaký extrém - ale priznávajú a s hrdosťou, kto sú a kde sú ich korene ...

 

pre nás je zrejme obtiažne vybrať v susednej téme zopár ľudí, na ktorých môžeme ukázať prstom, že áno, to bol / či je / náš ...

a nezáleží na tom, aká sme národnosť, ale že je to naše ...

 

vyvesili by sme si slovenskú zástavu na okno len tak, len preto, že sem patríme ?

asi ťažko ... pravdepodobne každý sused by nás mal za blázna ... ospravedlňujem sa všetkým, ktorých sa moje písačky netýkajú ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Priznam sa, velmi nerozumiem tomuto pojmu. Mozem, byt hrdy na to co som sam dosiahol, vytvoril, vela toho nieje, tiez sa mozem hanbit. S tymi co tu zijem ma spaja len jeden jazyk, z casti kultura. Vlastenectvo ide mimo mna, s hrdostou som velmi osobny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemyslím, že za tým pojmom treba hľadať niečo veľké, niečo, čo si žiada prikladať ruku na srdce pri zaznení hymny, nemusíme byť teatrálni ...

 

už len to, že si poviem, že tento malý kúsok zeme je niečo, čo mám rád, s týmito ľuďmi sa dorozumiem tým jedným jazykom, tak patrím niekde sem ...

 

to stačí ... netreba sa pri tom búchať do pŕs a pateticky držať ruku na klope ... len to vedieť, že som doma a kto som.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemusel si sa prispôsobiť , narodil si sa tu, ale nemusel si sa prispôsobiť - hm ?
ešte pred pár rokmi viacmenej ano, dnes sa nemusí prispôsobiť žiť na jednom mieste nikto
túlavá krv zbalí ruksak a je preč

nie každý je na to stavaný, nie každý vie opustiť to, čo cíti ako domov
nebola som až tak ďaleko, aj tak som s tým mala pred rokmi problém

pritom je to taká istá zem, o pár sto kilometrov ďalej, a nevedela som tam existovať.

je to blbosť, prízemnosť, to spomínané čudácke vlastenectvo, alebo je len logické, že ten malý kúsok zeme mám rada ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie o tom by malo byť vlastenectvo ? / americké vynechávam - to je extra kategória /

ja tým nechcem teraz povedať, že všetci teraz poďme a umrime za vlasť a za národ ... len ten kúsok zeme, kde sa narodíme, ktorý ako prvý vidíme, kde trebárs žili naši predkovia, ... ten kúsok je náš

a keby si bol papuánec, tak by bol zrejme spokojný tam ...

a ja tiež ... naučíme sa to mať radi, je to naše a poznáme to - otázka je, či sme aspoň trochu hrdí na to, ... že z okna vidím niečo, čo sem patrí, čo je naše, že mám rada roviny, lebo som sa na rovine narodila ?

dočerta, je to len sentimentalita, alebo ešte vlastenectvo ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je rozdiel tesit sa z toho kde zijem a robit si narok na to kde zijem, prilis casto sa to zosobnuje, vztahuje, zem sa niecim "nazyva", naco ostani narok nemaju a vlastne tu to cele zacina... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu to celé začalo - nie začína
v tom je rozdiel  :)

keď kedysi jedna tlupa vyhnala zo svojho lesa druhú tlupu, tam to začalo ...

dnes sa predsa svet premiešava, národy chodia hore dole po svete, nachádzajú si nový domov na opačom konci sveta, ale nič to nemení na tom, že niekam patria ...ten prastarý atavistický pocit patriť niekam je zrejme silnejší ...

máme EÚ - stierajú sa hranice, ale národy ako také nie - národné cítenie zostáva silné ... zem si predkovia vybojovali, obsadili, obrobili, zastavali, bojovali pre ňu ... to je to, čo tie kúsky robí vzácnymi ... hm ?

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co cloveka spaja s narodom okrem prislusnosti? K tej mozme zaujat rozlicny postoj, bud sa jej oddame a budeme ju vnimat ako nieco urcujuce a dolezite, alebo bude len jednym faktom, ktory sa sice neda zmenit, ale o to viac bude nedolezitym.

 

Prave to nahananie a vyhanie tlup uz mohlo byt davno za nami :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ... mohlo byť, ale nie je :lol:

 

zrejme to má hlbšie príčiny, zrejme nebolo také jednoduché udržať si svoj kúsok, stačí prelistovať históriu zaniknutých a asimilovaných národov, ktoré zrazu zmizli z mapy sveta ...

 

v každom prípade je to fakt, nakoľko silný, to vidíme aj dnes - koniec koncov sme si kedysi strážili svoje teritórium ... :)

 

iste, civilizačný náter raz spraví svoje ... len to ešte chvíľu potrvá

aj tak si myslím, že je dôležité vedieť, kto sme, odkiaľ prichádzame a kam smerujeme ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Propagujem Slovensko alebo Slovákov aspoň prostredníctvom internetu pre multinacionálne komunity hráčov. Som tvorcom klanu SVK pre rôzne hry, najmä však pre NS.

 

Všeobecne sa dá aj touto cestou mnoho povedať, predsa len internet je najlepšie miesto kde sa môže stretnúť najviac ľudí z iných krajín. Navštevujete multinacionálne fóra? Ak áno, hoďte si aspoň slovenskú vlajočku do podpisu :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď sa ma niekto opýta, odkiaľ som, odpoviem, že zo Slovenska a necítim pri tom ani hrdosť, ani hanbu.

Osobne neznášam tých strašne hrdých Slovákov. JA som SLOVÁK, len sa pozrite! :) Neznášam, keď mi niekto začne vykladať, ako mám hovoriť o Slovensku a o našich dejinách ( :) ) a veľkých ľuďoch ( ;) ). Tu to nevyznieva nejak blbo, ale fanatickí vlastenci, to je niečo strašné; budú vám tlačiť tie svoje kaleráby do hlavy a iný názor neprijímajú, pretože oni sú Slováci a my musíme byť tiež. V lepších prípadoch vás aj vypočujú a potom sa s vami nebavia :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevyznieva to tu blbo, lebo toto je o nás - nie o "hejslovákoch" o veľkých rečiach a patetickom rečnení a typoch idem sa biť, lebo ty nie si správny Slovák ! ...

netlačíme nikomu kaleráby do hlavy, práve naopak, napísať svoj vlastný názor je očakávané a vítané ...

osobne neznášam tých strašne hrdých "kdekoho" - je jedno, kto si búcha do pŕs - je to vlastne dosť smiešne, lebo v každom národe sú takíto búchači, ktorí tie ostatné národy nemajú za nič ...

vlastenectvo nie sú priveľké reči, preonačenie dejín a la Ďurica, ale ten kúsok sebavedomia, kúsok zeme, kúsok niečoho, kde som doma.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pochopitelnem, som vlastenec a hrdy na Slovensko ako take, ale politici to tak bastardizuju, ze ak poviem, ze Slovensko je diera, v ktorej sa takmer neda zit, nebudem daleko od pravdy.... Je mi luto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

mysliet iba na seba a nekonečne iba na seba,taky obycajne vlastencom nikdy nebude,ale to je vsade,nielen u nas.Nehovoril by som o nedostatku vlastencov u nas,skor by sa dalo hovorit o neznalosti,o skreslovani nasej historie a prisudzovani vsetkych moznych i nemoznych ... izmov , i ked historici hlavne ti bez bocnych vplyvov sa zatial malo presadili,ale cas aj poznatky nezastavis...

 

mysliet iba na seba a nekonečne iba na seba,taky obycajne vlastencom nikdy nebude,ale to je vsade,nielen u nas.Nehovoril by som o nedostatku vlastencov u nas,skor by sa dalo hovorit o neznalosti,o skreslovani nasej historie a prisudzovani vsetkych moznych i nemoznych ... izmov , i ked historici hlavne ti bez bocnych vplyvov sa zatial malo presadili,ale cas aj poznatky nezastavis...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tom182 .., nie si sam,bohuzial,ale zivot nie je peříčko,život vždy bol a je sviňa,no mať svoje zasady a aj čo sa týka svojej vlasti je určiým predpokladom nadobudnutia hrdosti, aj tej osobnej. Chlapec juhu,ak si Južan,tak to by malo byt samozrejme...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov