Skočiť na obsah

Slovenský hokej


RoSo

Odporúčané príspevky

Obrázok


Téma o dianí v SVK hokeji

viem, že je tu dosť tém, týkajúcich sa hokeja, no niektoré príspevky sú v nich natlačené nasilu

táto téma by mala obs. príspevky o stave SVK hokeja

- naša repre(prípravné zápasy, turnaje)
- praktiky v SVK hokeji (tým by som chcel požiadať RoSo-a a spojenie tém)
- juniorské reprezentácie
- . . .
edit john+the+revelator

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chcel by som sa opýtať, či neviete, čo odznelo v relácii Pod lampou s hosťom Petrom Šťastným o praktikách vo vedení slovenského ľadového hokeja, poprípade kde by som mohol nájsť stručné zhrnutie tej témy.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samozrejme, že môžte vyjadriť svoj názor. Budem len rád. Ibaže tú reláciu som nevidel a na nete sa tomu venuje dosť veľká pozornosť. Grapa z HZD chce kvôli tomu žalovať STV, tak chcem vedieť voco go.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Grapa z HZD chce podat zalobu?O tom nic neviem,ale myslim si,ze ju chce podat kvoli tomu,ze podla zakona musi byt STV nestranna,bla bla bla a tym,ze tam bol Peter Stastny bez oponentury(to ze nie jeho vinou who cares...) tak mal byt poruseny zakon...Ale ako pisem,neviem o tom nic,skus dat nejake blizsie info...

 

A moj nazor?Myslim si,ze Peter Stastny vravi pravdu,o praktikach v slovenskom hokeji,o komunistickej strukture a pod.,o riadeni financnymi zaujmami zvazu,no na druhej strane absolutne neschvalujem,ze s tym Stastny prisiel az potom,ked ho od korta vyliali,to uz by gragoral asi kazdy...Takze som co sa tyka argumentacie na strane Stastneho,ale moje sympatie urcite nema...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Presne,ako som pisal,som ja ale dobry :lol:

Tak tak,treba rozohnat vsetky taketo struktury,inac to dopadne ako vo futbalovom Slovane,je to na najlepsej ceste...Toto vedenie dokazalo dostat slovensky hokej na dno - odmysli si reprezentaciu,kde je jedna skvela generacia a zistis,ze hokej na kolenach...a je smutne,ze sa veci riesia zase len pre svoj vlastny prospech alebo pre urazenost...je mi z toho zle :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V com je problem hokeja?

Fakt len v strucnosti a na co si v tuto chvilu spomeniem...Za celu dobu existencie SR sa postavili 2(slovom dve)haly,jedna zo sukromnych Gaborikovych penazi a druha len vdaka daniam z nadprodukcie US Steel...Za sucasneho vedenia sme sa stali majstri sveta a vedenie nedokazalo zatlacit nikde na nikoho,vsetko len plynulo,vsetci sa usmievali...Minimalna podpora pre kluby,podpisana taka zmluva s telekomunikaciami,ze je to na smiech...ze generalny sponzor...ked sa v Kosiciach dozvedeli,ze kde vsade musia nacapit reklamu ST a kolko za to dostanu od Pro-Hokeja,tak US Steel sa len pousmiali,ze za take peniaze by v Kosiciach podla cennika ledva umiestnili na lad 2 reklamy...Nulova podpora mladeze,mladez zivori a vsetko nahradzaju peniaze solventnych rodicov,samozrejme hadaj na ukor coho...male regionalne kluby?Zabudni na podporu...Kde je teraz Kezmarok,Levoca...Trebisov ledva prezival,poziadal Pro Hokej o milionovu kratkodobu pozicku,aby preklenuli tazke casy,nedostali ju,zato Slovan sezonu predtym ano...na skyboxy...A to neskor este vyrubili Trebisovu pokutu za to,ze sa nedostavili na zapas,lebo nemali za co...krajina majstrov sveta a nedokazu pritiahnut sponzorov a ked aj dotiahnu,peniaze miznu bohvie kde...a ked si na nieco este spomeniem,tak mozno napisem,teraz na to nemam uz chut...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 mesiacmi...

12. augusta sa uskutoční anketa o naj SVK hokejistu - Zlatý Puk

do Siene slávy slovenského hokeja uvedú im memoriam majstra sveta z Katowic

Rudolfa Tajcnára

 

Kto sa podľa Vás tento rok stane naj na SVK ? ? ?

 

naj hokejista - Zdeno Chára

 

naj brankár - Karol Križan (doprial by som to aj Peťovi Budajovi, ale . . .)

naj obranca - Zdeno Chára

naj útočník - Marián Hossa

naj tréner - Ján Šterbák

 

 

Topvar novým oficiálnym partnerom slovenskej reprezentácie

pozrite si hlavne diskusiu

som sa inak pobavil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Marián Hossa držiteľom Zlatého puku - prehľad

 

Prehľad ocenených v 9. ročníku hokejovej ankety Zlatý puk za sezónu 2005/06:

 

Najlepší hokejista:

Marián Hossa (Atlanta Thrashers/NHL)

ďalší nominovaní: Pavol Demitra (Los Angeles Kings/Minnesota Wild/NHL), Zdeno Chára (Ottawa Senators/Boston Bruins/NHL)

 

Najlepší brankár (Cena Vlada Dzurillu):

Karol Križan (MODO/Švéd.)

ďalší nominovaní: Peter Budaj (Colorado Avalanche/NHL), Miroslav Lipovský (MsHK Žilina)

 

Najlepší obranca

Zdeno Chára (Ottawa Senators/Boston Bruins/NHL)

ďalší nominovaní: Andrej Meszároš (Ottawa Senators/NHL), Ľubomír Višňovský (Los Angeles Kings/NHL)

 

Najlepší útočník:

Marián Hossa (Atlanta Thrashers/NHL)

ďalší nominovaní: Marián Gáborík (Minnesota Wild/NHL), Pavol Demitra (Los Angeles/Minnesota/NHL)

 

All Star extraligy 2005/06:

Miroslav Lipovský (MsHK Žilina) - Dušan Milo (HK Dynamax Nitra), Peter Podhradský (HC Košice) - Arne Kroták (HK ŠKP Poprad), Andrej Kollár (HK Dynamax Nitra), Miroslav Kováčik (HK Dynamax Nitra)

 

Najlepší tréner (Cena Ladislava Horského):

Ján Šterbák (MsHK Žilina/HC Košice)

ďalší nominovaní Július Šupler (HK Riga 2000/reprezentácia SR), František Hossa (reprezentácia SR)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Žigo od septembra začína trénovať na ľade :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Šupler bol na inšpekcii v Martine. A jeho motív? "Pri nástupe do funkcie som si zaumienil spoznať situáciu v kluboch, získať základné informácie o nich, aby som bol v obraze o tom, ako slovenský hokej pokročil, v akom je stave."

 

Výsledok cesty: "Veľmi milo som prekvapený. Ba odchádzam doslova nadšený z toho, čo som tu videl. Teší ma, že takýto smerom sa uberá práca a rovnako aj koncepcia v klube. Ale to nielen v Martine. Môžeme hovoriť o Košiciach, Slovane, Skalici, Trenčíne, Poprade... Prakticky všade sa čosi robí. Je veľmi dôležité, že sa výrazne vylepšuje technická základňa. Ale vidím aj iné pozitívne zmeny. Napríklad aj v tom, že Marián Gáborík postavil v Trenčíne štadión. To sú veľmi pozitívne kroky a signály, ktoré sa dejú v slovenskom hokeji."

 

Celý článok nájdete tu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

VV SZĽH schválil programové vyhlásenie na funkčné obdobie do r. 2011

 

-kladie sa dôraz na mládež

-je tam pasáž o príprave MS

-nebude baráž medzi najvyššími ligami

-v ročníku 2007/08 bude hrať v extralige jedenásť a od ďalšej sezóny dvanásť tímov.

-konečne si uvedomili, že situácia s rozhodcami je veľmi zlá a idú to riešiť

 

Členovia VV SZĽH rokovali v Starom Smokovci v hoteli Bellevue - v tom hoteli sme boli, keď sme ešte kedysi dávno boli v Tatrách na dovolenke :lol: /ehm, mierny off topic, ale nedalo mi :) /

 

Celý článok tu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Šuplerovými asistentmi Miklošovič a Cíger

 

"Pri zvažovaní mien asistentov som vychádzal z počtu 25 mien. S Mirom Miklošovičom som hrával hokej, taktiež som s ním spolupracoval v Slovane a tieto vzťahy sú veľmi silné," povedal Július Šupler.

 

Zdeno Cíger má prirodzenú autoritu medzi hráčmi, dosť skúseností z pôsobenia v NHL a je akceptovaný hráčmi i športovou verejnosťou," prezradil reprezentačný tréner.

 

Z predchádzajúceho realizačného tímu Františka Hossu ostávajú na svojich pozíciách lekár Dalimír Jančovič, maséri Samuel Petráš a Michal Malina či fyzioterapeut Branislav Prokop. Pribudli funkcie analytika funkčného stavu (Eugen Laczo) i PC videooperátora (Patrik Michnáč).

 

Celková koncepcia práce by mala byť iná ako v minulosti. Rovnako budú po novom pracovať aj členovia realizačného tímu. "Hlavným cieľom je nadviazať na úspešné roky slovenskej reprezentácie, zachovať kontinuitu a získať aj nejaké medaily na majstrovstvách sveta. Budem sledovať hráčov z NHL, ale v priebehu nasledujúcich rokov chcem zvýšiť podiel hráčov z extraligy v reprezentácii na majstrovstvách sveta. Bude to veľmi ťažké, a preto budem udržiavať bližší vzťah s trénermi extraligových klubov. A tie isté kroky by som chcel podniknúť aj k juniorským výberom."

 

V tomto článku nájdete zvyšok + nomináciu na prípravný zápas v Nemecku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v úvodnom prípravnom stretnutí v novej sezóne v nemeckom Mannheime s domácou reprezentáciou 1:3.

 

Nemecko - Slovensko 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 3. Gawlik (Ancicka, Gogulla), 44. Goc (Gawlik, Gogulla), 52. Gogulla (Hackert, Goc) - 33. Dravecký (M. Hudec)

Vylúčení: 11:12 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stadler - Haupt, Hatz, 6015 divákov

 

Zostava SR: Laco - Milo, Podhradský, Vydarený, Obšut, Graňák, Stehlík, S. Hudec, Žabka - Bicek, Hlinka, Bartovič - Čiernik, Kollár, Skladaný - Barinka, Húževka, M. Hudec - Bartek, Gron, Dravecký

 

Július Šupler (tréner SR): "Škoda záverečnej tretiny. Nebol to zlý zápas, no v gólových príležitostiach sme sa nepresadili. Prvý a tretí gól sme inkasovali v oslabení. Herná schopnosť niektorých našich hráčov nestačila na domácich. Bohužiaľ, v dnešnom hokeji je presadenie sa v útočnej fáze nevyhnutným predpokladom na úspech. Brankár Laco pochytal veľa dobrých príležitostí súpera, hoci trikrát inkasoval, nesklamal a naznačil svoje schopnosti. Urobili sme si prehľad o schopnostiach adeptov na reprezentačný dres, žiaľ, musím priznať, že niektorí hráči nás absolútne nepresvedčili. Neboli to jedinci, bolo ich dosť. Bolo to pre mňa nemilé prekvapenie. Na úspech v medzinárodnom meradle nestačí mať len ambície, hráči musia byť pripravení na vyššej úrovni. Snaha a bojovnosť už v európskom hokeji na úspech nestačí."

 

Celý článok tu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mu verím, toto bol prvý zápas, v ktorom musel zistiť, ako na tom v skutočnosti sme s lokálnymi zdrojmi. Pozbiera info kto na to má a kto nie, naordinuje im svoju koncepciu hry a hneď budú lepšie výsledky. Aspoň v to pevne verím :lol:

 

A ešte dačo: výber najdôležitejších zmien v pravidlách...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Július Šupler so svojimi asistentmi Miroslavom Miklošovičom a Zdenom Cígerom určili nomináciu 22 hráčov, ktorí sa predstavia od 9. do 12. novembra 2006 na Nemeckom pohári v Hannoveri. Premiéru v slovenskom reprezentačnom drese zažije na Nemeckom pohári útočník švajčiarskeho Fribourgu Jozef Balej. Naopak, zo Šuplerovho výberu má najviac reprezentačných skúseností obranca CSKA Moskva Martin Štrbák (116 stretnutí). "V nominácii na Nemecký pohár sme kládli väčší akcent na hráčov zo zahraničia, ktorí sú na vyššom stupni výkonnosti a hernej formy," povedal po porade s asistentmi tréner národného tímu Július Šupler.

 

Po prehre s Nemeckom 1:3 kritizoval tréner nedostatočné výkony viacerých hráčov a tak prišlo k výmene až 15 hokejistov. "V nominácii na novembrovú akciu nefigurujú aj niektorí hráči, ktorí v prvom zápase nesklamali a zahrali dobre. Netreba za tým však hľadať žiadne senzácie, teraz sme dali príležitosť ďalším hokejistom - je to otázka konkurencie v národnom tíme," poznamenal Šupler. Zranenia viacerých adeptov na reprezentačný dres vyriešili trénerovu nominačnú dilemu. "Niektorí hráči sa mi pre zdravotné problémy ospravedlnili (Čierny, Kapuš, Pavlikovský...), takže pri určovaní nominácie sme s kolegami mali zjednodušenú úlohu," ozrejmil.

 

Na Nemeckom pohári 2006 odohrajú slovenskí hokejisti tri stretnutia. V piatok 10. novembra nastúpia o 16.30 h proti Lotyšsku, v sobotu 11. novembra o 14.30 h budú ich súperom "európski" Kanaďania a v nedeľu 12. novembra zohrajú zápas o konečné umiestnenie s niektorým z tria Švajčiarsko, Nemecko a Japonsko. "Od všetkých nominovaných hráčov očakávam v Nemecku zdravý, agresívny herný prejav, úspešnejšiu realizáciu gólových príležitostí a v neposlednom rade aj elimináciu faulov a zbytočných vylúčení. S kolegami chceme vidieť na vážnejšom turnaji, akým Nemecký pohár bezpochyby je, ďalších adeptov na záverečnú nomináciu na majstrovstvá sveta. Som zvedavý, ako sa zhostia príležitosti," dodal reprezentačný tréner.

 

 

 

Nominácia SR na Nemecký pohár 2006 (9. - 12. novembra 2006 v Hannoveri):

 

Brankári: Karol Križan (MODO Hockey/Švéd.), Miroslav Hála (Dukla Trenčín).

 

Obrancovia: Martin Štrbák (CSKA Moskva/Rus.), Dominik Graňák (Slavia Praha/ČR), Dušan Milo (Krefeld Penguine/Nem.), Peter Podhradský (Frankfurt Lions/Nem.), René Vydarený (HC České Budějovice/ČR), Tomáš Starosta (Neftechimik Nižnekamsk/Rus.), Daniel Hančák (Slovan Bratislava), Richard Stehlík (Sparta Praha/ČR).

 

Útočníci: Marek Uram (Slovan Bratislava), Róbert Petrovický (Zürich Lions/Švajč.), Ľubomír Bartečko (Lulea HF/Švéd.), Ivan Čiernik (Kolín Haie/Nem.), Tomáš Surový (Lulea HF/Švéd.), Miroslav Kováčik (Sibir Novosibirsk/Rus.), Jozef Balej (HC Fribourg-Gotteron/Švajč.), Roman Kukumberg (Slovan Bratislava), Juraj Štefanka (Neftechimik Nižnekamsk/Rus.), Tibor Melichárek (Dukla Trenčín), Andrej Podkonický (HC Bílí Tigři Liberec/ČR), Radovan Somík (Severstaľ Čerepovec/Rus.).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proti zrušeniu kvóty cudzincov Trenčín, Slovan a Liptáci

 

Zástupcovia desiatky klubov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže na štvrtkovom zasadnutí riadiaceho orgánu extraligy v Pezinku schválili zrušenie kvóty cudzincov pomerom 7:3. Proti zrušeniu obmedzenia boli v Dukle Trenčín, Slovane Bratislava a HK 32 LI-PA Liptovský Mikuláš. Doposiaľ mohli extraligové kluby použiť v jednom zápase maximálne štyroch legionárov, po reprezentačnej prestávke spôsobenej účasťou Slovenska na Nemeckom pohári môžu v extrémnom prípade zostaviť tím iba z legionárov.

 

Vyjadrenia manažérov si prečítajte tu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no uvidíme, či zapojenie viacerých legionárov ligu skvalitní alebo práve naopak

- v každom prípade je to zaujímavá myšlienka

 

------------------------------------------------------------------------------

 

dnes teda štartujeme proti Lotyšom, dúfam, že sa nám vstup do turnaja vydarí

 

Predpokladaná zostava na zápas s Lotyšskom:

Šimonovič

- Štrbák, Homer, Milo, Podhradský, Babka, Starosta, A. Novotný, Stehlík

- Uram, Róbert Petrovický, Pardavý - Čiernik, Surový, M. Kováčik - Balej, Podkonický, Somík - Melichárek, Kukumberg, J. Štefanka

 

včera Lotyši už prehrali, teda mohli by aj dnes

Kanada - Lotyšsko 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

 

domáci tím sa pekne natrápil

A-skupina:

Japonsko - Nemecko 4:5 (2:2, 1:0, 1:3)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov