Skočiť na obsah

Slovenský hokej


RoSo

Odporúčané príspevky

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 rokom...

Podla mna hokej na slovensku skoncil.

Skoncil kvoli rodicom, funkcinarom a podpore tohto sportu. Napisal som viac riadkov aj na sme s chybami a to tu skopirujem.

 

a slovan nepatri do KHL. taky chudobny klub tam nema co robit.
bola to reakcia na toto .. ale chcel som pisat ocom som pisal.
Ono kludne tam moze byt aj taky klub.
Z ruska. Ale Slovensky? Rozpocet Slovana je 12 milionov, a rozpocet prvoligovych klubov asi tiez 12 milinov.

Teda na hokej 11 timov sa da 24 milionov a to nieje malo - prave bz som povedal vela. Ak chcete zanik hokeja na Slovensku co ja si myslim ze sa deje nie posledne tri roky, ale 15 rokov ci viac, tak oslavujte Slovan, ci dnesny stav- U 18 v prvej lige a jej uspechy, ci U20 a jej vystupovanie v extralige a jej uspechy.

Podla mna na dalsej olympiade nebudeme a nebudeme tam aspon par rokov, 15.

My sme si znicili naj sport(pre mna hokej bol vzdy pred futbalom, a nehovoriac pred revuckym futbalom). My rodicia, funkcionari, samotni hokejisti.Divaci - ja som divak aj rodic, na hokej by som svojho 6 rocneho syna nedal, hra futbal. 2 mesiace. 

Inak u nas v Revucej ako syn beha s inymi detmi po travniku, tam v tom momente beha 100 deti u 4 trenerov. Ja so mal k futbalu vzdy despekt a k tomu revuckemu obvzlast. Po dnesnom treningu? Chlapa som videl prvy krat, minuly tyzden som makal chodila na treningy zena. Vymenil sa trener(asi len kratkodobo). Co je skoda. Ja ako otec neviem naucit svoje dieta skoro nic, lebo na to nemam vlohy. Naucil som ho korculovat. Kupil raketu,ale sme si nezapinkali(aj som to skusal aj 10 krat. Pritom rad by som si so synom pinkal. Pockam rok - pohybovu pripravu mu daju ti futbalisti. Inak on ma beh(pohyb) na futbal. Inak ked som ho ucil korculovat. Aj pre mna to bolo tryznenie. V zime plakal, a nechcel ist - ked dieta nechce tazko ho to naucis. Inak on chodi do skolky, kde su este 3 rodicia co boli na klzisku, ci teraz su na futbalovom ihrisku . Chalan ak ich videl , ake je zuzo mat korcule na nohach. Treningy na futbale detto. Posledna sranda. V bare mali nejake hadiky, a som mu povedal ,ze mu ich kupim,ked urobi 10 koleciek - uz kamarata nechcel ani vidiet. Makal - a naucil sa to.
 
 slimak2 | mail_new_16.gif
 
         Inak ja som to neodoslal,chcel som nieco
este napisat. U nas v Revucej. Inak sport je na tom, ze tomu co sa tomu rozumie aj sa venuje mladezi.
Je ochotny a stoji to cas,ale ich to bavi a su dobri,klobuk dole.

Mesiac mali mladeho trenera - ja som ho aj lutoval, nieze by bol zly,ale aj 5 rocne(aj take tam ma) deti nemaju nejaku disciplinu. Mne sa jeho treningy zdali slabe - a som kupil loptu a trenoval asi 5 so synom. Asi 1,5 hodinu. Velmi sa zlepsil s pracov s loptou. Vravim on je sikovny.
Tento novy trener - videl som ho prvy krat - pred nim klobuk dole. AKo to mal premzslene, zorganizovane, sam na treningu spominal,ze nech sa hybu,ziadne prestoje a rodicia sa smiali ze ako vo fabrike.

Tito ludia su na nezaplatenie. A bez nich to nikdy nepojde. Inak vravim ja som futbal vnimal vzdy s despektom. A revucky. Ale ako tam chodim, ... ma to celkom bavi. Inak unas hraju aj nohejbal, mame aj majstra sveta.. mame karatistov ci volejbalistov, v minulosti hadzanarki a biatlonostov, mozno som na nejakz sport zabudol.

Davam dole klobuk pred ludmi co sa staraju o cudzie deti.
 


Čítajte viac: http://sport.sme.sk/diskusie/2207934/1/20946134/Slovan-dal-gol-po-112-minutach-v-Jaroslavli-prehral-12.html#20946134#ixzz2j3a5y6OK
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

http://www.eliteprospects.com/league_home.php?leagueid=14&startdate=2011

vtomto rocniku odohrali len 10 zapasov. ALe ked odohrali aj 30 to nebolo ine.

Dnes maju 19 zapasov a 19 bodov.Ziaden klub podla mna si nepusti platneho hraca - ani za socializmu do dukiel nesli hraci - ktori boli platni - ja o tom viem nic, ale Rusnak ci Ruzicka isiel 27 rokoch na vojnu?

 

4 krat remiza - ved dobre - ale pre koho? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Dnes hokej - koho zaujima - ci Slovan? To ze siel Slovan do KHL bol nestastny krok.  Skoncil hokej na Slovensku.

 

Pritom penazi je tam dost - len sa neefektivne vynakladaju ci kradnu? Ci  klamu? 

 

Ak sa takto budu este par mesiacov spravat - hokej na slovensku skonci uplne. Mne je to aj luto - aj nie nemam syna hokejistu - u nas ani lad nebol.

 

Tak nechopnych ludi som este nevidel.  Jahnatko je medzi nimi big boss.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som hneď povedal, že odchodom Slovana do KHL sa úplne zníži úroveň našich domácich súťaží - a tak sa aj stalo. O to viac ma trápi, že takýmto smerom sa čoskoro uberá už aj Jokerit. Fínska liga bude teda ochudobnená o jeden z tých najtradičnejších klubov a aj tam iste klesne úroveň, hoci Fíni našťastie venujú svojmu národnému športu oveľa väčšiu pozornosť, a tak podobný scenár ako tu na Slovensku tam iste nehrozí. Ale žiaľ, u nás je to všetko o peniazoch - a keď tak sledujem 1.ligu, normálne mám občas pocit, že tie zápasy sú predané - fakt obrovské výkyvy výkonnosti niektorých klubov (až neuveriteľné). No ale uvidíme... Aj blížiace sa MS "18" 2014 opäť načrtnú kam sa uberá slovenský hokej!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slovensky hokej nestraca na tom - ze Slovan odisiel do KHL. Alebo to nieje dovod. Nespravne rozhodnutie to je. Aj na tom straca.

 

Slovensky hokej straca na tom ze uz prestane byt regionalny hokej - mladeznicky - proste to co dnes vidite, je to ako sa s mladezou pracovalo pre 10 rokmi.

 

To ze nasi boli MS v 2002 majstri neznamena ze sme 2002 boli suprovi ,len ze boli suprovi v 1980-1992.  

 

Ono sa to zvratit da len treba vediet a chciet. Peniaze sa najdu. ked tam bude rozum a schopnost - iste ich ludia, rodicia - o maju peniaze podporia.

Ze rodicia platia je podla mna OK. Zle je ak treneri uprednostnuju na zaklade tych  penazi hracov.

 

Takto rodicia by mali mat viac penazi - ci im zvysit hrube mzdy, ci znizit dane - aby mali na vydavky na sport.

 

Na severe to je ine. tam to plati stat. Ale u nas sa to len rozkradne.

 

Pr. mate taky hokej, lebo mate o 2 miliardu predrazenu 50 km cestu. Nie len hokej - tie ukradnute 2 miliardy su take peniaze - keby boli v sporte - DDRaci by nam zavideli. Mali by sme 10 zlatych na  letnych a tri zimne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz som si precital.

 

Niektory z nich zažalovali Duklu as za nevyplatenie mzdy, co je u nas mimochodom trestny čin, za ktory mozete isť aj sedieť... 
Taky Gabriš nedostal v Dukle plat 6 mesiacov , odisiel do Skalice a tam mu nedali daldich 5...takze rok hral prakticky zadarmo. 

 

 

Neviem kto je gabris - ale takto sa spravat nemozu ani k betonovemu stlpiku.  Ja robim uctovnictvo ,kolega mzdy - nie su velke ale aspon nejake su. Ja mam respekt k svojim klientom. Su to slusni ludia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vidis a Vonderka sa vyjadril, ze ani Slovan nevyplatil hokejistom mzdy.... taky bohaty (haha) klub. Otazka je, ze preco. Pravda, tuto sezonu hrali dost mizerne, ale podla mna jednoducho nemaju na ligu tipu KHL. Na Slovensku boli hviezdy, s takym timom by mali na titul, ovsem, keby to neodflakli. A na Slovan sa chcel vzdy kazdy vytiahnut, nemali to lahke.

Trochu som sledoval play off, tie zapasy boli dobre, aspon tie kusy, co som videl.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som hneď povedal, že odchodom Slovana do KHL sa úplne zníži úroveň našich domácich súťaží - a tak sa aj stalo.

No vidiš, a ja by som povedal že sa stal opak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A v čom sa konkrétne podľa teba prejavilo akože Zlepšenie domácich súťaží? Extraligu sledujem fakt okrajovo, takže možno sa predsa len mýlim. Tak by ma to zaujímalo teda. Odchodom Slovana opadla do veľkej miery konkurencia (to ako keby z F1 odišlo Ferrari), a celkovo sa mi zdá, že ani mediálny a divácky záujem o extraligu nie je už na takej úrovni ako predtým. Ale vravím, nesledujem to nejako podrobne, tak možno je všetko inak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja hovorim cisto o sportovej stranke. Hra sa proste lepsi hokej ako po ine posledne roky. Divakov s vynimkou Kosic velmi neubudlo a vzhladom k tomu ze sa prenosy presunuli zo Sport TV na celoplosnu Dvojku by som o mensom medialnom zaujme velmi nehovoril. Mozno ty to sledujes menej ako po ine roky tak ti to tak moze pripadat ale nie je tomu tak. Samozrejme derby medzi Slovanom a Kosicami zaplnalo media viac ale to je len jeden zapas.

Tomuto rocniku skor ublizilo ze Skalica a Zvolen hraju slabsie, ale zas vynikli ine muzstva. To ale so Slovanom nijako nesuvisi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Skoncila nam sezona. Tvrdit po tohtosezonnom playoff (a hlavne po finale) ze nasa liga nema uroven, resp. ze je slabsia ako po ine roky je na navstevu odborneho lekara.

Ked uz toto nema udajne uroven tak uz fakt neviem aky hokej ma. Take playoff v KHL je oproti tomu tazka nuda. A to je druha najlepsia liga sveta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to finale bolo vcelku pozeratelne. Videl som jeden a pol zapasu. Ale porovnavat sa to s KHL neda. Videl som pol zapasu Leva so Zahrebom, a tolko isto s Donbasom - to ma nebavilo - ale iste to  bolo kvalitnejsie. Ale uz zapasy s Lokomotovivou a terajsie finalove s Metalurgom - to uz je rapidne niekde inde - taky hokej na MS neuvidis - podla mna ani na olympiade nebol a nemohol byt. Uz ludia co sleduju NHL PO  - to zrovnavaju na tu uroven.

 

Kvalita nasej liga iste nema sancu vzrast odchodom Slovana. Nebodaj aj Kosic. Tieto odchodz klubov nasu ligu nezabilo ona bz skoncila tak ci tak.

Nemas hracov - lacnych slovenskych  Slovan na KHL a Kosice ich nebudu mat na cesku ligu- aj ked tam to nebude az tak do ocibijuce. 

Lebo nemas dost kvalitnych hracov - za poslednych 10 rokov sa nic nevychovalo - nic sikovnejsie - tak ako mozes mat lepsiu ligu odchodom Slovana? Skor horsie - ked Satan este v repre hviezdi - Stumpel ma najviac bodov v extralige - to bude pre extraligu minus - ked skonci Stumpel. Ci dalsi starsi hraci(ako nedavno Palfy,Krotak - no mohol by byt najproduktivnejsi Stumpel ak by v lige hral Palfy?

 

v lige niesu peniaze na zaplatenie hracov - tak ti co na ligu mali ale sa aj musia niecim zivit - usli aj do Kazachstanskej ligy - vo vitaznom muzstve hralo 9 Slovakov + trener a u finalistu 4 slovaci. Platia na cas a relativne dobre.

 

Nas hokej pojde este dole aspon 10 rokov - 10 rokov potrebujes na obrat aby si ziskal nieco z naozajstnej prace s mladezou. 10 rokov je mozno vela - lebo Svedi to dosiahli asi za 7 rokov - dalsi su cesi - uz sa z dna odrazaju - stupaju -my iste nie.

 

Nase projekty - nezmyselne zmyselne - su len nato aby sa zachranili v A. Nic tym hracom nedaju - vlastne ani nemozu - nic hokejove - len destruktivne - ako kazit hru. V podstate ziadne mlady hrac co tu ostane, vpodstate aj zacne s hokejom - nema sancu - ak tu bude este ako12 rocni a neodide - talent nema sancu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S tymi Kosicami v ceskej lige (ak tam pojdu) to nie je tak celkom pravda. Ceska liga nie je tiez nic moc, netreba ju tak nadradzovat ovela lepsia nie je. Kosice ale aj Nitra s tym kadrom co maju by tam v pohode hrali o spicu.

 

A KHL tak kvalitu ako tu ospevujes nema. Z pol zapasu vela nevycitas. Ja to sledujem pravidelne. Su samozrejme aj spickove zapasy, ale tych nie je tak vela.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nitra ani kosice iste nemaju ani na  PO v cechach - davno by si tych hracov kupili. V kosiciach aj aj vcelej nasej lige hraju hraci - co ich nikde nechceli. Inak by tu nehrali.

 

Problem je ze nemas hracov - mladych hracov - kvalittnych - teda schopnych hrat lepsie - a to iste nemas ani pocetnostou ani kvalitou. V cechach ta kvalita ide hore. Na Slovensku? 

 

Teraz dam myslienku - ja budem spokojmy ked chalan bude vediet hrat futbal aspon ako ja.  Ci bude lepsi odo mna.

 

-----------------

Moj otec bol majster vo vychodoslovenskom kraji v pinpongu -  ma nejaky diplom - ma odo mna o 40 rokov viac ale asi 15 rocny som ho porazal. jeho sestra vrhala gulov a bola velmi sikovna. Oni sportovali. Za socializmu  a druha setsra bola a (asi uz nieje) ucitelka telocviku.

 

Teda  ja som zvedavy ci ma syn aspon prekona. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nitra ani kosice iste nemaju ani na  PO v cechach

Maju, bezproblemov. S takymi kadrami ako hrali teraz určite. Ostatne v pripade Košic sa ukaže keďže budu hrať LM.

 

Nie každy hokejista hra tu pretože nema na inu ligu alebo že ich nikde nechceli. Niektori nechcu, inym nedali take podmienky ako tu atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hladal som jeden clanok, co o chvilu dam a bol tam nadpis ze Zlin ako majster mozno nepojde do LM.

http://hokej.idnes.cz/hokej-preplaceni-hracu-extraliga-ruzicka-sebek-platy-platove-stropy-zuzeni-ligy-dotace-gui-/hokej.aspx?c=A140428_133350_hokej_cig

 

Si videl zmluvy ci platy zilinskych hokejistov?  Je to na ich stranke. Za priemer - by si to iste nerobil - myslim, ze mas viac. To co dostanu je ich cena prace - su zivnostnici.

 

Najlepsi zo Ziliny ma v ceskych korunach 100 000(dal som to aj spreniami - zaklad ma 2000 euro)? Tam to berie priemerny hrac v cechach.

 

-------------

 

Mne je luto - ze pocas sutaze - sezony hraci nehraju ako to PO - myslim finale - mali by plne stadiony. teda aj na vyplaty. Ja som na stadione nebol asi 8 rokov - nebavilo mato - videl som nazivo lepsi hokej v lige.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz je tam dalsi clanok.

"K přeplácení hráčů opravdu dochází a je to už dlouhodobější problém. Každý tým potřebuje 2 až 3 hráče výborných kvalit, hráče "hvězdy" – ty potřebuje zaplatit. Jsou tahouny týmu a přitahují diváky. Přeplácení jsou spíše hráči průměrní či lehce nadprůměrní. Je to způsobeno několika faktory. V první řadě je hráčský trh velmi úzký a nevzniká tu přirozený konkurenční boj. Do výrazné kvality výkonnosti dorůstá stále méně a méně hráčů, a tak si někteří přijdou na lepší smlouvy, než by odpovídalo jejich skutečným výkonům. Dále při současné vyrovnanosti extraligy je téměř každý tým ohrožen baráží. Manažeři proto volí jistotu. Před talentovanými ale méně zkušenými mladíky dostávají přednost hráči střední generace, kteří už mají něco odehráno. Řešením je nesestup, výchova mladých levných hráčů na požadovanou kvalitu, nepřistupování na návrhy nadhodnocených smluv a také zkvalitnění výchovy hráčů v mládežnických týmech a následné zvýšení konkurence v seniorské kategorii. 

Zdroj:http://hokej.idnes.cz/hokej-extraliga-preplaceni-manazeri-anketa-fk2-/hokej.aspx?c=A140429_120825_hokej_cig

 

 

 

----------------

Riesenie a to kopirujem je vychova mladych lacnych hracov - a vychova hracov na Slovensku nieje. Preto Slovan nema sancu v KHL. A Kosice ani v Ceskej lige. Kosice v minulosti brali hracov od Martina na vychod po hranice s ukrajinou, teda aj z trebisova ci michaloviec - preto tam bola kvalita.

Ak hokej sa nebude hrat v Trebisove a podobne - odkial Kosice bude mat hracov? Podobne a pre sne to iste je Slovan . Nebudu topolcany nebude Slovan.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Videl som tie platy. Ale to čo si vypočital je len priemer hračov, ktorych zmluvy su tam zverejnene. A tam su prevažne mladici, ktori logicky nemaju take vysoke zmluvy. Chyba tam ale kopa staršich hračov ktory v klube su (resp. v tejto sezone boli) a ktori maju platy vyššie. Takže to je dosť skresleny vysledok. Ten priemer môže byť tak o 500-1000 eur vyšši. A to je Žilina čo sa toho tyka niekde na chvoste ligy. Take Piešťany, Banska, Poprad atd. su na tom v tomto smere podstatne lepšie. A to nehovorim o Nitre či Košiciach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

O slovenskom hokeji viem menej ako o Chile. Ale aj tieto majstrovstva sveta a vysledky nasich hracov len dokumentuju dalsi prepad a ten bude nadalej(ja nepochybujem aj o tom ze vypadneme, mozno sa to mohlo stat aj vtomto roku - nech sme v druhej skupine miesto Kazachstanu - resp, miesto talianska by sme mali kazachstan - kazachstan by nevypadol). Inak sa to zmenit neda,len ak budes mat viacej hracov v pripravkach, lepsich trenerov atd. Horsich hracov budeme mat dalsich x rokov ,ja neviem o tom ze by sme sa v mladezi odrazali od dna. Ale v 18 a 20 sme v A. Keby v Acku dospelych bolo len 10 muzstiev - niekolko rokov by sme si nezahrali s Kanadou.

 

 

Priklad najvacsi talent reway - len na porovnanie so Satanom - ci palfym - vjeho rokoch ci si ich pamatate - to so porovnavat neda. Oni boli kompletny hokejisti - muzi - a inych predcili(oni by sa bez vykonu tam nedostali). A reway? Gaborik.  A mozem menovat vsetkych reprezentantov ci aj co nereprezentovali - priklad ten popradcan ci odkial bol a este aj dnes striela goly? Krotak.  nema a nikdy nebude mat ani na Krotaka. nemame ani takych hracov ako Krotak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My sme ziaden mlady vyber nemali. Mladsich mali Kanadania, USA aj svedi aj ini. Len oni vedia hrat aj hokej. Nasich to uz nenaucia.

 

Dnes vraj skoncil Satan - skvely hrac - kapitan - reprezentoval ked mohol aj nemohol - pre mna oblubenejsi su len Bondra a Palfy. Dalsi kludne mozte dopisat inych ja to akceptujem a respektujem. Gaborik,Demitra, Libat,Stastny - takych hracov mat uz nikdy mat nebudeme.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Vcera som sledoval statistiky - zaujimalo ma ako sa presadzuju repre hraci - mladi. pisal som to inde tu to skopirujem mozno to bude niekoho zaujimat.

 

Som si spravil take statistiky.
Nasi co reprezentovali v 2009-2010 na U20: z nich hra 7 hracov KHL,NHL,ci AHL, 9 hracov nasu 1 ligu a znich prinos pre muzstvo ma tak 4 hraci - u nich som si daval hviezdicky. A 4 hraju nizsie sutaze - proste nemaju ani na nasu ligu-ci domacu ligu.

2008-2009 ked nas vyber bol 4ty to bolo este horsie
6 (KHL,NHL a pod).
7 1.ligu a tri hviezdicky
9 z nich nema ani na 1.ligu

Podobne som si to spravil z toho rocnika u CZE - oni vysli este horsie
4 su v top( ja z nich poznal som ,ci poznam mozno dvoch)
9 ligu - znich hviezdicku som dal iba u jedneho
7 nemaju ani na domacu najvyssiu sutaz.
-
Swedi vtedy prehrali s domacou kanadou vo finale
draftovanych ich bolo 17, NHL hralo 14, dnes
som do top zaradil - vacsina hrava NHL 12(2 sa vratili do domacej sutaze,jeden do KHL)
6 hraci hravaju domacu najvyssiu sutaz
a 2 nemaju na svoju ligu.

-
Ale pre zaujimavost som si pozrel svedsky vyber co hral 2002 MS do 18 rokov - skoncili na 9. mieste -
znich v NHL je, ci boli traja, 1.ligu hraju(ci hravali) 3 a dalsi 14 hraci aj ked vsetci hraju nadalej - nizsie sutaze - maloktori mal aj na II.najvyssiu sutaz.

Teda ten im vyber sa v tom roku velmi nevydaril - teraz maju 29-30 rokov. Skoda ,ze som nenasiel pocet svedov -ich rocnik -co neboli na MS a boli v kariere uspesnejsi - ci a kolko ich je.

 

--------------------

 

Priklad u tych svedov ano porovnavam 18 rocny vyber a potom 20 rocny. 

 

Ale ako sa da vysvetlit - ze z jedneho vyberu hrali 14 NHL a z druheho 14 nemali vpodstate ani na svoju druhu najvyssiu sutaz?

 

To sa za 5 rokov nemohli naucit tak drasticky hrat hokej. 


este dovysvetlim. Jedni co maju teraz 30 rokov - a nehraju ani 2 svedsku ligu mali v tedy 16-17 rokov. Ale ti druhy co hrali to iste cislo 14 hracov z 20tich hralo NHL a hraci mali 11-12 rokov. Ako sa da spravit za 5 rokov taky obrat? A da sa. medzi 3 svedskou ligou - dnes je na urovni nasej extraligy a NHL je sakra rozdiel.


A druha otazka ako sa robia tie vybery - repre druzstva? Ano vidime ,ze sa to da robit aj zle aj vo svedsku aj v cechcach aj na slovensku. Za cechov hral ruzickov syn priklad. Dnes 3 liga. Ano rodinkarstvo a podla mna korupcia.

 

Je normalne ze tretina polovica muzstva reprezentantov nema na domacu najvyssiu sutaz?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov