Skočiť na obsah

Slovenský hokej


RoSo

Odporúčané príspevky

S reprezentáčným dresom, s dvojkrížom na hrudi sa lúči náš ostatný kapitán

a hokejista, kt. bol pri postupoch nášho národného tímu zo suterénu svetového hokeja

pri našej prvej účasti vo svetovej kategórii A, neváhal ignorovať zmluvu s Dallas-om

a prišiel našim hráčom pomôcť, aj keď len v jednom zápase

získal svetový triumf a na záver dokázal zachrániť SVK medzi elitou

za repre dal vždy všetko

Robo ďakujem

Do budúcnosti tým, čo prídu do reprezentácie, chcem zaželať, aby sa im darilo.

Ja im budem fandiť a opakujem ešte raz - budem im fandiť."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Široký uvažuje o konci

Ako možný nástupca sa spomína tréner majstrov sveta Ján Filc

 

- najprv som sa len pousmial, no keď som začal čítať celý článok, tak ma skoro .....

prečítajte si ten článok, ja len niečo z neho vyberem

 

- Široký nevidel ani jeden zápas Slovenska v základnej skupine

- Šéf hokeja chýbal v Kanade aj na rokovaniach,

ktoré mohli rozhodnúť o kontumácii výsledkov Nemecka za neoprávnený štart hráča.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako všetci vieme, tieto MS nedopadli BohVieAko,

no priamu účasť na hrách XXI. zimnej olympiády máme istú

 

Skupina A: Kanada, USA, Švajčiarsko, kvalifikant

Skupina B: Rusko, Česko, SLOVENSKO, kvalifikant

Skupina C: Švédsko, Fínsko, Bielorusko, kvalifikant

 

Formát turnaja na ZOH 2010

Na olympiáde v Kanade sa bude hrať novým formátom. Najúspešnejšie tímy v skupinách a najlepší tím z druhých miest sa automaticky prebojujú do štvrťfinále turnaja. Zo zvyšných tímov sa spraví tabuľka, z ktorej sa utvoria krížovým spôsobom dvojice (5. - 12., 6. - 11, 7. - 10, 8. - 9.) a víťazi svojich zápasov sa pridružia k štvrťfinálovemu kvartetu.

 

neviem načo vymýšľajú nové a nové formáty

2 sk. po 6 a potom 4 naj krížom proti sebe je najlepšie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Formát turnaja na ZOH 2010

Na olympiáde v Kanade sa bude hrať novým formátom. Najúspešnejšie tímy v skupinách a najlepší tím z druhých miest sa automaticky prebojujú do štvrťfinále turnaja. Zo zvyšných tímov sa spraví tabuľka, z ktorej sa utvoria krížovým spôsobom dvojice (5. - 12., 6. - 11, 7. - 10, 8. - 9.) a víťazi svojich zápasov sa pridružia k štvrťfinálovemu kvartetu.

 

Uuuuuha - to kto vymyslal??? Niekto od Microsoftu? :lol:

Je to strasne toto co vymyslaju ... a nechapem co tym vlastne sleduju :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako tieto nové formáty, ktoré zhodou okolností načasujú do Kanady (viď. tohoročné MS), to museli veľmo dlho vymýšľať, aby na také hovadiny prišli... :lol: Uvidíme, čo to spraví v praxi, ale nezdá sa mi, že by v tomto mal byť prínos, akurát to domotá všetkých naokolo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ked tak nad tym systemom uvazujem tak ma napadaju aj plusy, a sice je to take zlozite ze sa vyhneme vypocitavosti niektorich teamov a tak sa nedockame toho ze niekto z vypocitavosti vypusti zapas, alebo nebude hrat naplno! Takto pojdu vsetci do zapasov s bojovnostou lebo nikto dopredu nebude vediet odhadnut ze co sa stane ak prehram / vyhram / remizujem ... to je podla mna celkom fajn!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked chece niecio ku kvalite a dalsom smerovani slovenskeho hokeja, nazrite do posledneho vydania TYZDEN. Najme rozhovor s Romanom Megom je zaujimavy.

 

Dalsi dobry clanok od Roberta Šťastného je dnes v HN.

Len vyberiem...

"V Argentíne, kde politická korupcia dosahuje nepredstaviteľné rozmery, je výkon futbalového výberu povinný....!"

 

Ešte jeden výber... "Serióznejšie americké médiá pri analýze uvádzali, že v roku 2002 mali pocit, že vieme hrať hokej. Bodka. Ani slovo o hráčoch z NHL"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ešte jeden výber... "Serióznejšie americké médiá pri analýze uvádzali, že v roku 2002 mali pocit, že vieme hrať hokej. Bodka. Ani slovo o hráčoch z NHL"

my ho aj hrat vieme, ale ked spolu hraju chalani bez skusenosti, tak by mali byt aspon zohrati, a nie ze si zahraju dva zapasy pred MS a to je vsetko

cely rok by sa mali zohravat....tim spravi viac ako jedna dve hviezdy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemozem s tebou nic ine, len suhlasit. Len to cele dokresluje, akym sposobom sa u nas zostavuje reprezentacia... A vobec, ako sa pracuje.

 

Inak, ten rozhovor s Megom v TYZDNI je zaujimavy. Prevzali sme taliansky model prace s mladezou....TALIANSKY... !!! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

v týchto chvíľach sa "rozhoduje" o trénerovi nášej futbalovej repre

no meno toho hokejového je už spečatené

žiadne prekvapenie zo zámoria, ale úloha ťahať horúce gaštany z ohňa opäť raz prischla Jánovi Filcovi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Včera som si prečítal v sme reakcie niektorých bývalých hokejistov na menovanie Jána Filca za trénera. Pobavil ma Liba, ktorý sa vyjadril v tom zmysle, ze sa snad Filcovi podaria dalsie uspechy.

 

Napadla mi reakcia, co si pocneme, keby snad Filca nedajboze preslo auto... To uz bude slovensky hokej nadobro bez uspechov. Az kym sa nenajde zase nejaky mesias... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak nechápem

hneď po vymenovaní predstavil program, že chce repre postaviť z hráčov do 26 rokov + NHL

a ďalšie projetky

to skutočne nikoho iného hokej nezaujíma ???

aj ja dúfam, že ten chlapík dosiahne to, čo si predurčil,

čiže opäť SVK hokej dostať do top8 a ak nám veci budú vychádzať a druhým tak tak prejsť aj cez štrťfinále

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem nemyslim si ze prave Filc je to svetlo, ktore zachrani slovensky hokej...na to musia byt hlavne hraci

ale ano uznavam, ze si neviem predstavit lepsieho trenera svk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

no dnes sa hral na slovenske pomery dost velkolepy zapas

slovan - tampa bay

nakoniec tampa vyhrala po najazdoch, kde si to slovanisti sami pokaslali ked 2 z 3 nepremenili...ale co som videl druhu a tretiu tretinu musim uznat ze slovan hral dobre ale bolo vidiet, ze tampa viac zapla az na konci tretej tretiny vdaka comu sa jej aj podarilo vyrovnat...skoda ze nehrali na 100% cely zapas...sice by to asi skoncilo mensim debaklom pre slovan ale bolo by to zaujimave vidiet ako hraju proti nasmu timu v plnom nasadeni...

tak ale pevne verim ze to nebolo posledny krat co nejake muzstvo z nhl hralo na slovensku :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Česko - Slovensko 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)

Góly: 2. Červenka (Klepiš, Bednář), 4. Čermák (Marek), 20. Bednář (Klepiš, Červenka), 26. Jágr (Straka, J. Hlinka), 28. Marek (Rolinek, Čermák), 36. Klepiš (Červenka, Bednář), 59. Rolinek (Marek)

 

- celkom dobry naklad si Slovaci ulovili :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čakal som nakaladačku

ako sa vraví Arséne knows, tak takisto verím Filcovi

pekne ukázal medzeru medzi nami a hokejovou elitou

nesnaží sa zakrývať rozdiel povolaním KHLákov a istých hráčov,

ale hrať s hráčmi na ktorých sa budeme musieť spoliehať neskôr

som rád, že je pri kormidle práve on

 

práve takéto facky potrebuje SVK hokej

 

isto si pamätáte minulosezónne výsledky s CZE a SWE

a potom zápasy o záchranu

mne sa bude lepšie pozerať na tieto prehry a boje v osemfinálových skupinách MS

neskôr aj vo štvrťfinále, či bojoch o medaily

 

to tom:

áno hráči sú svetlom, no Filc je jedným z mála,

resp. jediným, kt. vie kde ho hľadať a ako ho zapáliť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No Slovakom teda ide riadne v kazdej kategorii :lol: suhrn vysledkov v tomto mesiaci:

 

Slovenska reprezentacia:

4.11.2008: Česko vs Slovensko - 0:7 (priprava)

7.11.2008: Canada vs Slovensko - 5:2 (Nemecky pohar)

 

Slovenska reprezentacia "20":

7.11.2008: Švajčiarsko "20" vs Slovensko "20" - 1:0 (turnaj v Skiene)

 

Slovenska reprezentacia "18":

6.11.2008: Slovensko "18" vs Bielorusko "18" - 1:2so (turnaj vo Fussene)

7.11.2008: Slovensko "18" vs Dánsko "18" - 2:0 (turnaj vo Fussene)

 

Slovenska reprezentacia "17":

7.11:2008: USA "17" vs Slovensko "17" - 7:0 (turnaj v Monthey)

 

 

nooooo nejako sa v nicom nedari ... kam speje slovensky hokej?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aljak ...................... no náž hokej smeruje do prdele. Na šport sa skoro vôbec neinvestuje. Potom majú možnosť hrať iba synovia našich hokejistov. A talenty môžu ísť trávu kosiť. Je to pekne nafigu................... . Česi dopadnú ako mi a dve hokejové veľmoci padnú do zabudnutia. No šak nahradia nás Švajčiari a Nemci. Takže ak sa štát nespametá, funkcionári, sponzori atď. ............. tak to aj tak skončí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Včera sa skoncil Nemecký pohár ... Deutschland Cup 2008 (Frankfurt / Mannheim) - 7.-9.november 2008

 

Konečná tabuľka turnaju

 

1. CANADA - 11:2 - 9 bodov

2. Switzerland - 3:4 - 5 bodov

3. Germany - 5:6 - 3 body

4. Slovakia - 5:12 - 1 bod

 

 

Výsledky

 

7.november 2008:

Slovakia vs. Canada - 2:5

Germany vs. Switzerland - 0:1

 

8.november 2008:

Canada vs. Switzerland - 3:0

Germany vs. Slovakia - 5:2

 

9.november 2008:

Slovakia vs. Switzerland - 1:2so

Germany vs. Canada - 0:3

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Dnes sme hrali odvetu a tentokrát sme vyhrali nad Švajčiarmi 3:2 gólom 3sekundi pred koncom. Slovensko super dúfam že sa teraz už karta obrátila a budete vyhrávať ............... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

reakcia na ryana giggsa z temy MS'20

 

Ak bude naše A-čko (a nielen ono) pravidelne hrať o zachranu, vtedy môžeme povedať, že tam ideme. :lol:

myslím, že do kytek náš hokej pôjde aj vtedy ak nebudeme aspon raz za cas,

minimalne kazde 4 roky, hravat o medialy

povedať, že nehrať o záchranu, nie je dobrý znak,

ale samozrejmosť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa len udivuje, ako sa po jednom nevydarenom MS našho A-čka začalo vo veľkom debatovať o krize slovenskeho hokeja, pričom naš hokej to nieje len A (aj keď tvori jeho nosnu časť). Nehovoriac, o tom že ostatne repre dosahuju relativne uspechy. Netvrdim, že je tam všetko ok, to nie, ale hovoriť o nejakej krize je smiešne. A ak aj nahodou nejaka kriza je, začala sa presne po neuspechu na MS, kedže predtym sa o ničom takom nehovorilo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov