Skočiť na obsah

Slovenský hokej


RoSo

Odporúčané príspevky

Nokia, vlani Uram ukázal viac toho ako teraz.

 

Ja som zvedavý či v repre budú takí "belasí majstri" ako Kuľha, Chujsa a pod. Na Slovensku patria medzi dobrých hráčov, ale hrali resp. presadili sa v repre na MS?

 

na ktorý ročník narážaš?

Hovorím všeobecne. Pamätám na jedno MS kde výber tvorili takmer všetci hráči čo máme v NHL, od "belasých majstrov" bol iba Kapuš. Neviem či sme vtedy nezískali bronz.

 

Z NHL máme v repre dosť hráčov, a nech si každý hovorí čo chce tak kľudne by sa tím mohol nazývať "Výber bývalých hráčov a odchovancov Dukly Trenčín" a nie Slovensko. :lol:

 

Skutočne, veľmi rád by som videl extraligový výber na MS. Nečakám že by spravili dieru do sveta. Keď Slovensko začínalo tak mu stačilo keď kostru tímu tvoril výber hráčov z Dukly a Košíc + 'legionári' typu Šťastný & Co. Ale na "A" by to už dnes nestačilo.

 

Bez NHL hráčov neuhráme ani základnú skupinu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, podla mňa tak Kapuš, pretože s tým Uramom je to tak ako ste tu písali.

Už som myslel že Axel narážal nato že Slovan aj bez individualít ktoré sa nedokážu presadiť v repre, dokáže vyhrať titul zásluhou skvelého kolektívu :)

 

Ale radšej by som videl minnesotu, colarado, boston či Pitsburgh daľeko v play-off ako keby si mali prísť zahrať niejaký zápas. (a ešte Floridu, lenže bohužiaľ :lol: )

 

Axel, zas si spomenul že za Duklu hrávali dobrý hráči. To más niejaké nutkanie to pripomínať v každom druhom príspevku? Všetci hráči z okolia chodili do Dukly lebo má/mala skvelú prácu z mládežou. Ale neznášam ak niekto píše ako keby sa všetci títo hráči rodili iba v Trenčíne :)

Uvidíme teda čo ukážu na tých MS, minulý rok daleko nedošli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, podla mňa tak Kapuš, pretože s tým Uramom je to tak ako ste tu písali.

Už som myslel že Axel narážal nato že Slovan aj bez individualít ktoré sa nedokážu presadiť v repre, dokáže vyhrať titul zásluhou skvelého kolektívu :lol:

Mýliš sa (tak ako obyčajne, ale už si zvykám). Mužstvo je hlavne o individualitách. Isteže, je dôležité aby mužstvo pracovalo dobre ako celok, aby bolo zohraté a pod., ale líder je veľmi dôležitý. A ešte je lepšie keď tých lídrov je viac. Slovensko takých malo viac, Šťastný, Pálffy, Bondra, aj Šatan a pod.

 

Prečo Slovan prehral 3 zápasy v rade? Pretože nikto nebol schopný streliť gól, nebol tam nikto kto by mužstvo potiahol. Aj keď v druhom zápase strelili 3 góly, iná individualita (Hovi) zlyhala. V piatom zápase sa uchytili a potom to už išlo.

 

Axel, zas si spomenul že za Duklu hrávali dobrý hráči. To más niejaké nutkanie to pripomínať v každom druhom príspevku? Všetci hráči z okolia chodili do Dukly lebo má/mala skvelú prácu z mládežou.

Nerodia, ale vychovávajú sa. To je podstatné. V Dukle vyrastalo veľa hokejistov, ktorí predtým Trenčín videli iba na mape. A prečo? Lebu tu sa "vyrábajú" hokejisti. Tým nechcem povedať že inde nemajú dorast. Nemám nutkanie ti to pripomínať v každom príspevku neviem odkiaľ si to zobral.

 

Ale neznášam ak niekto píše ako keby sa všetci títo hráči rodili iba v Trenčíne :)

Ja neznášam keď slovanisti bohorovne škriekajú že sú najlepší. Aj keď, ale najprv sa zamyslím prečo.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď hej vychovávajú, s tým súhlas. Lenže do Dukly talentovaní hráči už prichádzajú a nie že vy tam dokážete upliesť z hovna bič. Ja len že to často krát tak vyznieva.

(to s tým Slovanom bolo ironicky :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lenže do Dukly talentovaní hráči už prichádzajú a nie že vy tam dokážete upliesť z hovna bič.

No a prečo do Dukly prichádzajú talentovaní hráči? To už samo hovorí za seba.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mňa dosť zaujíma, koho dajú do brány. máte niekto predstavu? či treba počkať do pondelka? : )

Križan, Staňa

a bude sa čakať ako dopadnú Habs a Colorado

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nominácia J. Šuplera na prípravný kemp v Kežmarku (7. - 11. 4. 2008)

a následný dvojzápas v Skalici proti LAT a SLO:

 

Brankári: Vladimír Kováč (Dukla Trenčín), Karol Križan (MODO Hockey/Švéd.), Ján Lašák (HC Moeller Pardubice/ČR).

 

Obrancovia: Adam Beňa (HK 36 Skalica), Dominik Graňák (Färjestads BK/Švéd.), Martin Gründling (HK 36 Skalica), Peter Podhradský (Metalluierg Novokuzneck/Rus.), Tomáš Starosta (Neftechimik Nižnekamsk/Rus.), Richard Stehlík (Sparta Praha/ČR), Martin Štrbák (Metallurg Magnitogorsk/Rus.), René Vydarený (HC České Budějovice/ČR).

 

Útočníci: Dávid Buc (HK Aquacity ŠKP Poprad), Peter Fabuš (HC Plzeň/ČR), Marcel Haščák (HK Aquacity ŠKP Poprad), Andrej Kollár (Dukla Trenčín), Miroslav Kováčik (Skelleftea AIK/Švéd.), Tibor Melichárek (HC Sparta Praha/ČR), Juraj Mikúš (HK 36 Skalica), Andrej Podkonický (HC Bílí Tygři Liberec/ČR), Radovan Somík (HC Moeller Pardubice/ČR).

 

takže ako vieme Žigo do Kanady nejde a taktiež sa ospravedlnil aj Ľubo Bartečko

doliečovať sa a dávať dokopy s nevydarenej sezóny budú aj Handzuš s Višňom

sa bavím jak tlačia do repre Jožka Stumpela, neviem čo mu nedajú pokoj

šak patrí už medzi tých starších a z dlhšietrvajúceho zranenia sa dostal len prednedávnom

 

dúfam, že Andrej Kollár bude hrať spolus Mirom Kobáčikom, hlavne v oslabovkách :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Slovensko - Lotyšsko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 33. K. Redlihs (Berzinš), 55. Macijevskis,

strely na bránu 48:17 (7:7, 22:4, 19:6),

- nevidel som, ale toto je moc

zo 48 strieľ nedať ani gól???

 

Zostavy:

Slovensko: Lašák - Štrbák, Starosta, Sekera, Mezei, Podhradský, Vydarený, Graňák, Stehlík - Melichárek, A. Kollár, M. Kováčik - J. Kolník, Róbert Petrovický, Marcel Hossa - Fabuš, Podkonický, Somík - J. Mikúš, Húževka, S. Gron

Lotyšsko: Masalskis - Galvinš, Lavinš, Pujacs, Rekis, K. Redlihs, Jerofejevs, Saviels, Andersons - M. Redlihs, Berzinš, Darzinš - Cipulis, Sprukts, Širokovs - Macijevskis, Vasiljevs, Naživijs - Štals, Blinovs, G. Džerinš

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slovensko - Lotyšsko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

uuuuuuuuuha! kto by to byl rekl ... takato prehra s Lotysmi!

meno Masalskis som veru este nepocul - ale asi si ho treba zapmatat do buducnosti!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veľmi pekný rozhovor je na sme.sk s Jánom Filcom

určite by si ho mali pozrieť čo sa o hokej zaujímajú, či už po celú sezónu alebo len počas jej vrcholu,

teda vrcholu pre starý kontinent - MS

 

CLiCK

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tento tyzden v suvislosti s postupom Madarska do A-kategorie vysiel v SME zaujimavy clanok o Madarskom hokeji. Opisovany v nom bol progres madarskeho hokeja, na ktorom maju zasluhu aj Slovaci.

 

Dalsim zaujimavym postrehom v suvislosti so zapasom so Slovinskom bol aj postreh, ze aj tam pracuju nasi.

 

Je to ako napotvoru. Naucime inych hrat hokej a ti nas zacnu porazat... Pocas CSSR sme naucili hrat hokej Nemcov a Rakusanov. Zachvilu nam to "spocitaju" Madari. :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

načo takýto zbytočný podpichovačný príspevok

keby sa v ňom wysky nejak vyvyšoval, tak nepoviem, ale toto?

 

aj sám Filc to povedal, že v Maďarsku sa do športu oveľa viac investuje

dokonca na prácu mládežou ide viac ako u nás

potom sa nemusíme čudovať, že odborníci odchádzajú za

nielen lepšie platenými pozíciami, ale aj podmienkami, kt. im umožňujú pracovať ako chcú

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

za prve mam podpichovacne prispevky rad a za druhe mi to tak prislo:

progres madarskeho hokeja, na ktorom maju zasluhu aj Slovaci

Slovinskom bol aj postreh, ze aj tam pracuju nasi

Pocas CSSR sme naucili hrat hokej Nemcov a Rakusanov

takze vychadzal som z tohto...a tu mi prislo ze naozaj keby nebolo slovakov..uz by boli hokejky a puky v muzeu
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ti to prišlo kvôli tomu tak, lebo si to tak sám chcel

ako vravíš, že Slováci všetko vychvalujú len kvôli tomu, že je to slovenské,

tak ja môžem povedať,

že ty zhadzuješ všetko slovenské, len kvôli tomu, že je to slovenské

 

ale to riešiť nechcem, takéto vety sa tu zjavia počas MS ešte veľa krát

dúfam, že sa mi už nebudú chcieť písať

 

tak sa opýtam takto

Nie je pravdou, že v ligách akými sú Maďarská, Slovinská, Rakúska, trénuju a hrajú SK a CZ?

a nehrajú len hocijakú podradnú úlohu, ale tieto krajiny ťahajú hore

prečo chcel Ujpést hrať v našej druhej najvyššej súťaži

no predsa, aby pochytil niečo od kvalitnejších mužstiev

Prečo Ján jaško trénoval v maďarskej lige, prečo Výborný trénoval repre Slovinska,

prečo Nemckú repre označovali ako "B"CZ(Martinec, Reichel, Benda)?

 

tak ako sme sa mi učili od Kanady, tak teraz naše znalosti odovzdávame menej hokejovo vyspelým krajinám

pokiaľ v CZ je to však pretlak na tých daných postoch u nás tie príčiny majú iný charakter, kt. sa zmieňuje jednostaj dookola

 

ešte by som Vás o niečo poprosil

viem, že nemáte radi nášho súčasného premiéra,

tak prečo používate tú jeho *** populistickú rétoriku

a správate sa ako on?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nezhadzujem vsetko..no to je o inom a na dlhsie...takto mi to vyznelo..za tym si mozem stat..ale aj tak to je asi jedno

 

hrat v tychto hviezdnych ligach mozu aj preto, ze uz sa nikde neuchytili...neviem kolk o hracov si samo od seba povie "hmm, mohol by som ist hrat za Györ, aspon ich tam nieco naucim"..takto to vidim ja..ano urcite tam hra niekolko hracov a mozu byt najlepsi..ale zase byt najlepsi v nejakom time Szekesfehervar nieje asi prilis tazke...

 

a to o tom premierovi citam uz treti krat..no stale nechapem o co ti islo? :lol: a prirovnavanie k nemu..tak to si vyprošuju :) :) radsej napis ze som kk** ale nie fico

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

šak to píšem

idú tam hlavne kvôli tomu, že tu priestor nedostanú aleboa sa buď sanezmiestia, majú tam lepšie podmienky pre prácu, lepšie zaplatené

no nič to nemení na tom, čo bolo povedané a na čom je táto debata založená,

že sme ich naučili hrať hokej(jasné, že to nie je iba naša zásluha)

 

a to s tým pánom v červenej kravate má jednoduché vysvetlenie

wysky píše o tom, že máme zásluhu na ich raste a nakoniec

nás porazia vlastnými zbraňami ak ostaneme spať na vavrínoch a nebude napredovať v raste(starostilovosť o hokejové, a nielen tie, nádeje)

a ty jeho reči prekrútiš na vystatovanie sa a posielanie všetkých do hokejového dôchodku

a tu mi prislo ze naozaj keby nebolo slovakov..uz by boli hokejky a puky v muzeu

jak keby som čítal Doktora VšetkoHoja
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tom, zbytocne rypanie... Nie je to myslene, ze na Slovákoch stoji a pada hokej. Okrem toho, v tom clanku bolo spomenute, ze za Madarsko hraju dvaja naturalizovani Slovaci.

 

Inak, trochu do historie....

Vo vseobecnosti sa kedysi vravelo (podotykam, ze to boli odbornici), ze su tri hokejove skoly, kanadska, sovietska a ceskoslovenska... Az neskor sa pridali Svedi a o Finoch ani nehovoriac. A byvali Cechoslovaci pomahali rozvijat hokej v Nemecku a Rakusku.

Ja sa necertim, ze ich ucime hrat. Ide len o sport. Ja som si len povzdychol, ze potom mame s nimi problemy. Ale myslim, ze je fajn, ze sa pridavaju aj dalsi a ked mame s nimi problemi, je to nas problem. Cesi mavaju na MS pravidelne problem s Nemcami. ti na nich akosi vedia hrat.

A okrem toho, s Madarmi mali problem aj Kanadania. Vyhrali len tesne 5:4. A cely clanok mal titulok v zmysle... "Kanada tras sa, prichadzaju Madari"... :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov