Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Pred chvíľou som si prečítal blog Drzí dôchodcovia o správaní sa dôchodcov na verejnosti.
Síce ja až také negatívne skúsenosti s dôchodcami nemám, ale s blogom musím súhlasiť, poznám podobné prípady, ktoré sa potulujú na Slovensku.

Aké máte skúsenosti s dôchodcami?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uz som zazil roznych dochodcov

 

najradsej mam tych co musia vzdy v dopravnej spicke rano a poobede vybrat sa niekam na nakupy a zaberat polku autobusu..

 

stalo sa mi ze dedko isiel na cervenu tak som po nom zatrubil a div ze mi nezacal palicou o auto buchat :lol:

dochodcovia su niekedy horsi ako male deti

 

inac ako si tak citam ten blog, co ju ten dedko udrel tou palicou, asi by som mu ju zobral, zlomil vejpul a zahodil :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najradsej mam tych co musia vzdy v dopravnej spicke rano a poobede vybrat sa niekam na nakupy a zaberat polku autobusu..

No ja som si už zvykol že keď ráno idem do lochu, tak babky musia ísť do kostola zrovna mojím autobusom!!

 

inac ako si tak citam ten blog, co ju ten dedko udrel tou palicou, asi by som mu ju zobral, zlomil vejpul a zahodil :lol:

Toto ma tiež vždy napadne :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v čakárni u lekára - klasika

streda poobede je jediný deň, keď ordinuje poobede, ale samozrejme z dvanástich čakajúcich pacientov je desať dôchodcov ...

ale nech tam príde človek hocikedy, vždy sú tam dôchodcovia a brblú ... je samozrejmé, že tam sú ... so starobou prichádzajú choroby ... ale tie nenávistné reči mi idú na nervy .. oni nemajú čas, večne musia na niekoho zaútočiť, ...

včera ... som toho mala akosi dosť :lol:

tie reči sa nedali vydržť, nedajbože, aby niekto zaklopal pre kartu, niečo sa spýtať, overiť, vypýtať papier - to všetko sú veci, ktoré vybaví sestra, ale tie komentáre dám dôchodkýň a dvoch pánov dôchodcov sa vážne nedali vydržať ...

nechýbalo veľa do osobných inzultácií ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď ich je priveľká prevaha, nepomáha škaredý pohľad :lol:

ja si zvyčajne zoberiem knižku a kto ma chce, nejaký známy alebo tak, si ma nájde :) nad dôchodcami zvyčajne krútim hlavou, alebo sa sponad knihu na nich pozriem pohľadom akože : že vás to baví ;)

ale včera som nemala náladu, alebo oni boli extra protivní ... ale mala som chuť preriediť ľudstvo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som mal zase taky raritny pripad. Isiel som dom z jednej akcosky (boo to daaavno...19 som mal) a PRAZDNY autobus.....rekuze frisko utekam si sadnut, predsalen som sa necitil najlepsie pro preflakanej noci...a kedze bol prazdnu bus, tak som si chcel sadnut na miesto, kde clovek sedi sam, nech nemusim mat nikoho vedla seba....samozrejme babicka si vybrala hned to miesto, kde som sedel....lebo autobus bol strasne "plny". Tak som jej zacal vysvetlovat, ze sak tu ma plno miesta.......ale nato nas prerusil jeden zmrd, ktory sa babicku zastal :lol: Takze som si presadol a nakoniec som sedel s tym dotycnym magorom, co vsetko videl a do vsetkeho sa stara....bol to mlkady chalanisko...mozno o 5-6 rokov starsi jak ja.....a potom uz len take narazky mal svihnute, ze co to mam za uces, kam chodievam na akcie a potom take drbnute narazky..........no proste HIP - HOPer :) tato dementna skupinka mi uz leze poriadne krkom. Najradsej vypalit. Cest normalnym vyznavacom Hip-Hopu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Plaris: Suhlasim, vypalit a posypat solou, aby uz nemohli narast! No, babky nevedia vydrzat bez doktora, preto maju z navstevi u neho kulturno-spolocensku udalost! Preto je ich tam vzdy plno. A aj preto chodim k doktorovi len vtedy, ked som uz ozaj chory.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

milujem, ked stojim pri dverach v mhd a desat sekund po odchode z predposlednej zastavky sa musi predomna zacat pchat cela ta geriatria, ktora v saline je. kaslem na nich, nepustim nikoho. akoby ich zabit malo, keby pustili toho, co tam stal pred nimi a navyse neschadza 3 schody pol minuty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alebo ako sa stalo dnes mne. idem von z obchodu a predomnou este jedna pani a medzi nami jedna babka. ta pani jej otvori dvere, ze nech ide, ze jej ich podrzi a ta babka zastane, zatarasi cestu a zacne ze "ne chodte vy" a nechce ist a sa tam porad pol minuty dohaduju kym ta babka ide

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ježiš, ja strašne neznášam ten typ dôchodcov, čo majú potrebu každému cudziemu človeku vykladať hovadiny, ok, to, že sa nemajú moc s kým asi porozprávať je jedna vec, milej babke aj milo odpoviem, ale je rozdiel, keď to robia absolútne najviac vtieravo a nedá sa ich nijako zbaviť...

u nás na sídlisku býva jeden dedo, čo ma už asi 5 krát zastavil s tou istou průpovídkou (akože logická hádanka)...vrrr...

ja som veľmi slušne vychovaná a nedokážem na takých ľudí reagovať nervózne alebo nebodaj vulgárne, ako som toho bola neraz svedkom u rôznych podivných hip-hop výrastkov, ale strašne ma to obťažuje...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi nechce prijať, že je stará ... aj takí dôchodcovia sú

na druhej strane nechcú prísť o "výsady" staroby, nezmeškať, vidieť, počuť

... byť starým nie je asi taká slasť

 

kopa ľudí je vadných aj v mladšom veku, len to si tak nevšímame ... starí sú viditeľnejší a zavadzajú

 

a našťastie sa nájdu aj vďační, rozumní a ineteligentní ... dôchodcovia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

KAREL KRYL

Důchodce

 

1. Kalhoty roztřepené na vnitřní straně,

zápěstí roztřesené a seschlé dlaně,

kterými žmoulá kůrku chleba sebranou z pultu v závodce,

tak tedy říkejme mu třeba důchodce.

 

2. Rukávy u zimníku odřením lesklé,

čekává u rychlíků na zbytky ve skle,

stydlivě sbírá nedopalky ležící v místech pro chodce

a pak je střádá do obálky, důchodce.

 

*: V neděli vysedává na lavičce v sadech

a starou špacírkou si podepírá ustaranou hlavu,

sluníčko vyhledává, naříká si na dech

a vůbec nikdo už mu neupírá právo na únavu.

 

3. Na krku staré káro a úzkost v hlase,

když žebrá o cigáro, zlomí se v pase,

namísto díků sklopí zraky a není třeba žalobce,

když vidím tyhle lidský vraky, třesu se strachem před přízraky,

že jednou ze mne bude taky důchodce ...

 

Alebo v hudobnej podobe

http://www.youtube.com/watch?v=rO-dGsBcsTI

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predstavte si modelovú situáciu. Idete po chodníku, ktorý má v dĺžke zhruba 150 metrov. Na jednom mieste je obrovská blatová mláka, ktorá vás prinúti aby ste ju obišli tesne po samom okraji chodníka a ak si nedáte pozor tak buď stúpite do tej mláky alebo do blata vedľa chodníka.

 

Na tom chodníku sa stretnú dve dôchodkyne. Hádanka znie: čo myslíte, na ktorej časti chodníka sa zastavia aby sa porozprávali? Ak ste si tipli, že sa postavili tak, že úplne zatarasili ten úzky priechod medzi mlákou a blatom medzi chodníkom, tak ste si tipli správne.

 

Hádanka je založená na skutočnej udalosti, ktorú som pred pár dňami zažil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hehe, poznam.

 

Dobri su aj postarsi darcovia organov co v BA prebiehaju na trnavskom myte medzi zastavkou elektricky a trznicou cez cestu (sak naco by isli podchodom).

 

Stojim si tak na kraji cesty, ze reku prejdem. Vedla mna babka s dvoma barlami. Pozeram smerom na myto a vidim ze z Trnavskej prave auta dostali zelenu na odbocovanie dolava (teda na smer kde stojim). Ja vidim ze by to bolo na knap, tak radsej cakam. Ale babka nieee, sak ona sa ponahla na mileticku, sup ju rovno pred auta :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je blbe, ze dochodcovia behaju pod auta ako srnky, a vodic moze ist akokolvek pozorne, ale to by som musela ist vsade max 30tkou, a cakat, kedy mi kam kto sa hodi

jasne, ze pri bus.zastavkach clovek spozornie, lebo uz vie... ale nemam to rada, lebo dochodcovia patria k tym najadrenalinovejsim typom, ... ja chapem, ze je pre nich lahsie, prejst 3 metre cez cestu, ako ist cez podchod, kde casto nefunguje eskalator... len mali by mysliet na to, ze vodici nie su bohovia, ...

 

taktiez sa mi nepaci, ked musia ist do obchodu (lekara chapem) v case, ked idem do skoly, aj ked teraz rano okolo 8mej nezvyknem cestovat busom, ale pocas strednej vzdy bola elektricka plna...

 

hehe a aj ja obcas pritahujem typy (ale aj starych mastnych opilcov :lol: ), ktore sa potrebuju vyzalovat :) nemam problem sa na milu babku usmiat, prehodit 4 vety, ale ozaj sa mi nechce travit hodinu pocuvanim cudzieho pribehu :) a to som sa toho uz dozvedela....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemám až také negatívne zážitky, o akých tu čítam, ale to zrejme preto že nežijem vo veľkom meste. a ani v malom, presťahoval som sa na vidiek a tu majú dôchodcovia toľko priestoru, koľko potrebujú. postávajú, debatia, nevadí to však tak, ako v rušnej premávke či ulici veľkomesta.

 

napadlo ma pár vecí, možno to tu vyzneje ako obhajoba dôchodcov, skúšam sa však na to pozrieť i z inej stránky:

 

veľa dnešných dôchodcov si pamätá vojnu, zažili ju.

väčšina z nich sa narodila v časoch, keď bolo na uliciach oveľa menej áut ako dnes.

veľa dôchodcov sa nestará o ľudí okolo seba, pretože i keď často od nich potrebujú pomoc, málokedy sa im pomoci aj dostane.

dôchodca vie, že kým prinúti boľavé kĺby a nohy spraviť toľko krokov, aby prešli ulicu, semafor zmení farbu aj trikrát. načo teda čakať? je to jedno, vojdú autám do cesty, veď za volantom sedí Človek.

tiež ma napadlo, že nikto sa nestane nevšímavým a bezohľadným len tak, ako keď luskneš prstami. dôchodcovia, o ktorých ste tu písali si svoje "pekné" vlastnosti pestovali podľa mňa celý život, preto by sa mal každý pozrieť i na to, akým človekom je sám, skôr ako sa stanú dôchodcovia i z nás. arogancia, nevšímavosť i bezohľadnosť sa dá nájsť i medzi mladšími ľuďmi, často bez dôvodu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, tymto dochodcom proste nedohovoris, nijakym rozumnym sposobom. Aspon moja skusenost s mojimy babkami... od isteho momentu im zacne 'preskakovat' a neda sa s nimi racionalne dohodnut. Vsetko potrebuju mat posvojom, niekedy je to pomaly ako s malym deckom, s tym rozdielom ze malemu decku mozes struhnut jednu 'vychovnu' ked spravi nejaku volovinu co mu bola zakazana.

 

Babka 1: Zije s Tetou, bratrancom, sesternicou... proste nie je sama. Nohy jej uz nesluzia ako zamladi, tak samozrejme ze teta chcela za nu chodit do

 obchodu. Ze jej nakupia co potrebuje ked pojdu to tesca autom.

Babka samozrejme ze nechce otravovat, nechce byt naobtiaz... A samozrejme ze babka isla sama na nakup, spadla, narazila si nohu a 2 tyzdne sme s nou museli chodit na 900 na ortopediu, tam hodinu pockat kym je daju infuzku a potom s n

ou nazad. 

Co bolo uplne super, ked clovek musi do prace/ skoly.

 

Babka je momentalne zdravsia, nastastie nie natolko aby chodila po nakupoch... Pretoze ona by isla zas.

 

Babka 2: Mala ist s otcom do krematoria, na dedkov hrob, samozrejme autom. Bol nejaky Februar, napadol sneh, a tak to otec radsej odlozil- kazdy kto bol v Bratislavskom krematoriu pochopi preco (teren nie je dochodca-friendly). Babka suhlasila. Ale dalsi den jej preplo a vybrala sa sama, hromadnou dopravou, po zladovatelych chodnikoch a schodoch. :lol:  Diky bohu sa jej nic nestalo. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v pohode, ja som sa minule dozvedela, ze moj stary otec ked chodi na hriby, vzdy si to peso struhne cez autostradu, resp skrz nu :lol:

ono to znie humorne, do chvile, ak by ho dake auto nabralo, ...

 

ale v podstate sa neviem do nich vzit, lebo cely zivot clovek vlada vela veci, zrazu zostarne, v hlave ma, ze ked to zvladol vtedy, preco by nezvladol teraz, ... asi sa tazko zvyka na fakt, ze niektore veci "uz nejdu"...

 

lezie nam vela veci na nervy....ale mam silneho tusaka, ze tak o 50 rokov na nas budu ludia v nasom terajsom veku tiez nechapavo ukazovat, co za blbosti robime :) a mozem si niekolkokrat povedat, ze JA TAKA NEBUDEM.... nemyslim, ze oni v 30tke mali pocit, ze zostarnu prave takymto sposobom....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu ide hlavne o to aby sa dochodca nespustil, poznam ludi co maju 80 a stale im to mysli ako za mlada, ziadna senilita, oni ziadne blbosti nevymyslaju...

horsi su ale ti, co sa menia postupne na male deti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov