Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 326
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    66

  • lopata555

    23

  • RoSo

    21

  • member2793

    20

  • Pred 2 týždňami...

Na tomto svete neexistuje šťastie ani nešťastie. Existuje len porovnanie jedného s druhým, nič viac. Jedine ten, kto poznal najväčšie nešťastie vie prežiť najväčšie šťastie. Človek musí chcieť zomrieť, aby pochopil, ako je krásne žiť.

A.Dumas

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

priority citátov sa menia

zvláštne, ale prirodzené

niektoré život preverí, odobrí či zahodí, zistí, že aj velikáni sa môžu mýliť - alebo prežívať veci ináč.

 

tie srdcervúce mi pripomenuli jeden z mojich prastarých čias ... nemám predstavu, kde som ho nabrala, ale putoval so mnou chvíľu z izby do izby na intráku,

/ a čo je neuveriteľné, na papieriku napísanom azúrovou fixkou existuje dodnes s dvomi inými, ktoré s ním putovali, a mini zbierkou drobností, ktoré nemám to srdce vyhodiť, v jednom prastarom umelom obale v šuflíku na samom dne ... /

v takomto tvare som to našla a opísala modrozeleno, to bola vtedy moja obľúbená farba, pred desaťročiami kdesi napísané, a je to tak sladké, že treba utekať pre lavór a podkladať pod obrazovku ... : ) /

 

odtrhol som kvetinu

a zvädla.

chytil som

motýľa,

a zomrel mi v dlani.

pochopil som,

že krásy

sa možno dotknúť iba srdcom.

 

 

ani to nedám do quote, vôbec neviem, či je to citát či čo to vlastne je. autor neznámy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Everybody knows things are bad. It's a depression. Everybody's out of work or scared of losing their job.The dollar buys a nickel's worth. Banks are going bust. Shopkeepers keep a gun under the counter. Punks are running wild in the street and there's nobody anywhere that seems to know what to do and there's no end to it! We know the air is unfit to breathe, our food is unfit to eat, and we sit watching our TVs while some local newscaster tells us that today we had 15 homicides and 63 violent crimes as if that's the way it's supposed to be. We know things are bad. Worse than bad. They're crazy. It's like everything everywhere is going crazy so we don't go out anymore. We sit in a house as slowly the world we're living in is getting smaller and all we say is, "Please, at least leave us alone in our living rooms. Let me have my toaster, and my TV, and my steel belted radials and I won't say anything." Well I'm not going to leave you alone. I want you to get mad!

 

I don't want you to protest. I don't want you to riot. I don't want you to write to your congressman because I wouldn't know what to tell you to write. I don't know what to do about the depression and the inflation and the Russians and the crimes in the streets. All I know is first you've got to get mad. You've got to say, "I'm a human being, God Dammit! My life has value!" So, I want you to get up now. I want all of you to get up out of your chairs. I want you to get up right now and go to the window, open it, and stick your head out, and yell, "I'm as mad as hell, and I'm not going to take this anymore!"

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

odtrhol som kvetinu...

 

ani to nedám do quote, vôbec neviem, či je to citát či čo to vlastne je. autor neznámy.

 

pre tu srandu som som si to dal do vyhladavaca, pretoze som si vzdy myslel, ze je to Hviezdoslav. V internetovom "prieskume" vedie J.W.Lennon pred Andrejom Plávkom. Ak niekto najde spravnu odpoved, tak sem s ňou...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:thumbdown:

nuž Hviezdoslav by mi nenapadol, ten by to napísal úplne iným jazykom, zopár čudných slov by tam bolo určite :)

Plávka a Lennon a kdekto iný je zvyčajne niečo ako zbožné prianie citovačov, podobných znalcov výrokov je plný net :)

začínam byť zvedavá, isté je, že je to staré, niekoľko desaťročí minimálne, skôr viac ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Nepleť si lásku s vlastnickým poblouzněním; z něho pochází to nejhorší trápení. Neboť v tom se lidé mýlí: z lásky trápení nepochází. Trápení plyne z touhy vlastnit, a ta je opakem lásky."

 

 

Saint Antoine De Exupéry

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Saint Antoine De Exupéry

Sak z neho nerob hned svateho, on sa vola Antoine (Marie Roger) de Saint-Exupéry :thumbdown:

http://sk.wikipedia.org/wiki/Antoine_de_Saint-Exup%C3%A9ry

"de"znamena slachticky pridomok, kedze tatko bol grof a pridomky v mene sa nerozdeluju.

 

Je to taky isty nezmysel, ako keby si napriklad Jána grófa zo Svätého Jura premenovala na svätého Jána z Jura.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:thumbdown:

nuž Hviezdoslav by mi nenapadol,

Plávka a Lennon a kdekto iný je zvyčajne niečo ako zbožné prianie citovačov

začínam byť zvedavá, isté je, že je to staré, niekoľko desaťročí minimálne, skôr viac ...

 

urcite to nie je Lennon, pretoze tento citat (nie cely) ma na hrobe/pomniku moj starky, ktory zomrel v 1964

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no prosím, niekam sa dostávame, už sme späť v čase takmer päťdesiat rokov, čo však nevylučuje majstra Lennona v raných beatlesáckych časoch :thumbdown:

 

nedávno som hľadala jeden výrok, koľko stránok v troch jazykoch, toľko autorov pri ňom bolo uvedených, každý citovač si pridal toho "svojho" autora, takže nám prajem veľa zdaru v netovom bádaní ... :)

 

a teraz som si spomenula, resp. som si pripomenula, že kedysi dávno bola tá minibásnička či čo to je v takejto "básnickej" forme vytlačená v nejakom časopise ... a mala som presne ten správny vek na tento typ citátov, a v móde boli fixky s tenkým hrotom s jemnými pastelovými farbami ... a pozrela som sa do tej starej odkladacej mapy : ten papierik napísaný modrozelenou fixkou aj so stopami nejedného špendlenia je stále tam ... sentiment už nie je moja parketa, je to len kúsok mladosti, a nezaberá ani miesto

ako epitaf ma to milo udivuje. nezvyklé.

ale Hviezdoslav nie, myslím, že určite nie. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) ospravedlnujem sa vsetkym, najma game za zavadzanie

starky ma ako epitaf nieco uplne ine, len sa tam tiez spominaju kvetiny a to ma pomylilo, zmiatlo a dezorientovalo :)

mea culpa, mea culpa

 

game, prepac :thumbdown:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ach ... tak epitaf nie, čo je celkom škoda, bolo by to rozhodne hodne osviežujúce a nezvyklé ...

ale dobre .... v pohode, môžeme hľadať ďalej, a Lennon tak či tak nevypadáva :thumbdown:

 

zostáva to staršie než tridsať rokov, minimálne :) a podľa mňa to stále nie je Hviezdoslav ... jeho jazyk bol ťažkopádnejší, minimálne jeden nový hviezdoslavovský tvar by tam bol, nevydržal by to nechať také jednoduché :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

strašne sa mi páči, čo koluje teraz po FB, neviem z akého zdroja pôvodne:

...vysporiadaj sa s každou stresujúcou situáciu ako pes. Ak to nemôžeš zožrať alebo sa s tým hrať, ošti to a choď ďalej...

a ešte záverečná veta zo super animáku Harvie Krumpet:

"Life is like a cigarette. Smoke it to the butt."/"Život je jako cigareta. Užijte si ho až do konce."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

Rozčuľovať sa znamená ničiť si zdravie pre hlúposť iných.

Neviem kto je autorom tohto výroku, ja som ho čítala na lístku nalepenom v obchode na kase.

V tej vete je ale kusisko pravdy!

Hlúposť niektorých je bezhraničná a dokáže na nás "zaútočiť" z ktorejkoľvek strany. :D

 

Ľudskú hlúposť nevykynožíme, ľudí, ktorí nemajú sami záujem zapadnúť do spoločenstva, ktorí nemajú záujem vychádzať s ostatnými, ale dokážu "vytáčať" ľudí tvrdým presadzovaním si LEN a LEN "svojej pravdy" my neprerobíme. :)

Ostáva nám teda nie sa rozčuľovať, iba týchto ľudí doslova prehliadať.

 

Že oni nadobudnú pocit víťazstva?

Nuž nech si ho majú, však aj tak je to víťazstvo iba také pofiderné!

Neostáva nám nič iné, len sa dostatočne obrniť pred hlúposťou niektorých, nevšímať si ju ...

... a hlavne, nedovoliť, aby sa nám tá ich hlúposť dostala až pod kožu! :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A môžeme sa častokrát aj mýliť v človeku. Ignorovať, hmm... skôr sa snažiť chápať, vedieť zamyslieť nad tým druhým,aj nad sebou ..naučiť sa aj "odpúšťať" a vedieť sa naučiť mať toho druhého rád, aj s jeho chybami, bez podmienok ..ono sa všetko ľahko vysloví, že ten, onen je hlupák, ale do srdca druhému nevidíme. Človek sa v reálnom živote ocitne v rôznych životných situáciach, prekonáva rôzne skúšky, a tí čo nás majú radi, stoja pri nás, chápu, neodsudzujú, nenazývajú nás hlupákmi, len tí, čo nás dôkladne nepoznajú ..tak isto, ako aj my tu na fore, nepoznáme sa, len diskutujeme na rôzne témy...povedať o niekom, že ten je hlupák, ten zase nie, to by bolo " pritiahnuté za vlasy"..

každý človek si zaslúži úctu, je jedinečný, vzácny .. aj ten kto sa ocitne v reálnom živote "za mrežami" .. my, ho nemáme právo súdiť, ak som dobrým človekom, "len" mám rád.:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov