Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

Men should either be treated generously or destroyed, because they take revenge for slight injuries, for heavy ones they cannot.

 

Since love and fear can hardly coexist together, if we must choose between them, it is far safer to be feared than loved.

 

The more sand has escaped from the hourglass of our life, the clearer we should see through it.

Niccolo Machiavelli

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Odpovedí 326
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    66

  • lopata555

    23

  • RoSo

    21

  • member2793

    20

Existuje teoria, podla ktorej, ked niekto uplne pochopi vesmir a jeho zmysel, cely vesmir zmizne a jeho miesto zaujme nieco este bizarnejsie.

 

A ina teoria hovori, ze sa to uz stalo.

 

Stoparov sprievodca po galaxii

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 mesiacmi...

Violence as a way of achieving racial justice is both impractical and immoral. I am not unmindful of the fact that violence often brings about momentary results. Nations have frequently won their independence in battle. But in spite of temporary victories, violence never brings permanent peace. It solves no social problem: it merely creates new and more complicated ones. Violence is impractical because it is a descending spiral ending in destruction for all. It is immoral because it seeks to humiliate the opponent rather than win his understanding: it seeks to annihilate rather than convert. Violence is immoral because it thrives on hatred rather than love. It destroys community and makes brotherhood impossible. It leaves society in monologue rather than dialogue. Violence ends up defeating itself. It creates bitterness in the survivors and brutality in the destroyers.

Martin Luther King, Jr.

I think there are plenty of good people in America, but there are also plenty of bad people in America and the bad ones are the ones who seem to have all the power and be in these positions to block things that you and I need. Because this is the situation, you and I have to preserve the right to do what is necessary to bring an end to that situation, and it doesn't mean that I advocate violence, but at the same time I am not against using violence in self-defense. I odn't even call it violence when it's self-defense, I call it intelligence.

Malcolm X

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Lidské výtvory jsou často jediným zdrojem sociální informace o minulosti. Archeolog je náš blízky bratranec.

Miroslav Disman, Jak se vyrábí sociologická znalost

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

Rather than love, than money, than faith, than fame, than fairness, give me truth

 

Henry David Thoreau

 

vyrok sa mi zapacil ked ho pouzil Alex Supertramp vo mojom oblubenom filme Into the Wild

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Raz som viezol v aute dvoch Nemcov,ktorí pre našu firmu dodávali niejaké komponenty.Jeden z nich pôsobil dlhodobo na Slovensku,takže slovensky vedel.Keď sme prechádzali cez obec Rajčany,tak ten slovenčinár hovorí tomu druhému:

"Das ist Tomatendorf" ...........he-he :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Tieto príbehy rozprával Horníček o Werichovi al. naopak:

 

San Francisco jednej zimy. Z hotela vychádza dáma s pudlíkom, vonku práve padal sneh-prvý po 7 rokoch- pudlík prudko zabrzdil a odmietol ísť ďalej.

Dáma ho nasilu ťahá von so slovami: " George, s n í h - cožpak si nevzpomínáš? "

 

H. si kúpil v 60tych rokoch auto na tú dobu rýchle a chcel sa pochváliť babičke, ktorá ho sponzorovala a tak ju viezol za Prahu - pridal na 80ku po očku sleduje, čo to urobí s babkou - babka nič, tak postupne až na 140 babka spokojne sedí má radosť - Horníček povedal: " Marný bylo babičbu šokovati ".

 

Jánošík (Lasica) prišiel pozrieť svoju Aničku(?) a pýta sa jej: Ako si sa mi mala celý ten týždeň? Anička: Ale Jurko vieš, ako chudobný človek - od pondelka do soboty na panskom a v nedeľu v krčme.

Jánošík pohľadom upretým v svetlú budúcnosť hovorí: Neboj sa Anička moja, prídu časy, keď to bude naopak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Človek ani nevie, koľkým ľudom ublížil. - Karel Čapek

 

"Známkou nezrelého človeka je, že chce za niečo slávne zomrieť, zatiaľ čo známkou zrelého je že chce za niečo skromne(pokorne) žiť." - Jerome David Salinger

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Môj otec, silne verbálny odporca socializmu(bol na 2 r. prevelený z úradu na pílu), keď mu ja hovorím, po revolúcii: Otec , čo hovoríš konečne..............

a on na to: To už nie je ono, uvidíš čoho je schopný doteraz zakomplexovaný chudák, keď zbohatne alebo mu dajú moc........... posúďte

 

Alebo: Za nás bolo priateľstvo zadarmo!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V zaujme demokracie sa vraždí - Iné Kafe

 

Charakter sa nenosí ak máš prachy niekto si - I.M.T Smile

 

A ja čakám na slobode kedy bude slušnosť v móde - I.M.T Smile

 

V núdzi spoznáš koľkých priateľov si stratil - ????????

 

Keď zbohatneš máš hneď kopu priateľov - ???????

 

Všetko je pravda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Janovic má krásne aforizmy?

 

Medzinárodná peňažná jednotka? 30 strieborných!

 

alebo:

 

Ľudí spoznáme, až keď dáme každému rovnakú príležitosť. Byť sviňou.

 

alebo:

 

Aké je postavenie mužov, také je položenie žien!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Znovu niečo od Janovica:

 

Povedali: "Roztiahni krídla, aby sme videli, aké rozmery musí mať klietka!"

 

alebo

 

Rozvíjajme sa, aby sme sa nestali rozvojovou krajinou!

 

alebo

 

V detstve som zažil najkrajší pluralizmus. Mal som pred sebou dve prsia a z oboch tieklo kvalitné mlieko. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Netuším, kto to povedal, ale má to niečo do seba ;) :

Aj pád na držku je pohyb dopredu. ;)

 

Čo ťa nezabije, to sa ťa pokúsi zabiť znovu.... ;)

alebo:

Nese*te sa mi do života, ja si ho pose*iem aj sám. :lol:

 

;) :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov