Skočiť na obsah

Žena v umení


nutrinka

Odporúčané príspevky

otvorená nová téma - zobrazenie ženy od Vestonickej Venuše po ... hm :lol:

 

 

 

mne sa páči

neviem, kam som to mala dať, asi sa to sem najviac hodí, ale myslím,že je to dosť dobre spravené a dosť ma to zaujalo :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

hej Phersu!!! :) Botticeliho Venusa je uz zadana, takze si na nu nerob chutky... lebo ona uz je moja!!! :)

 

Ale teraz vazne... Tento obraz je nieco uzasne, tak ako namaloval zrodenie venuse Botticelli, tak na to nema proste nikto - je to uzasne! A ja si len hlavu bucham ze som bol 2krat vo Florencii a ani raz som sa nebol pozret v galerii na tento obraz... ale aspon mam zamienku aby som do uzasnej firenze isiel znovu! Je to uzasne mesto - proste hlavne mesto renesancie, ktoru je citit na kazdom kroku! Ale kupil som si tam sochu Zrodenia Venuse a mam ju v policke - je to VELEDIELO! A pre mna je to ideal zenskej krasy! Je to prekrasne! :lol:

 

 

co sa tyka ostatnych zien tak spomeniem este Nike Samothrake vystavenu v Louvre! Len skoda ze tato dama nema hlavu ;) Ale aj tak je to uzasne dielo, ked som ju videl 1.krat - rozbehol som sa k nej, a keby sa dalo tak tu sochu by som najradsej objal... je to uzasne! Milujem socharske umenie antiky!!! im lovin´it!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

phersu, no ale tak jedna sa o uhol pohladu... ci sa kukas nato z greckej alebo rimskej strany :lol:

aj ked je pravda ze Sandro sam pomenoval "objekt" na obraze NASCITA di VENERE - zrodenie Venuse!

Ale hlavne je jedno - je to pre mna vzor dokonalosti :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ta Venusa je nic oproti Sharbat Gule...afghanskemu dievcatu! Je to jedna z najkrajsich fotiek ake som za svoj zivot videl...to dievca ma az neskutocne krasne oci a tomu sa nevyrovna ziadny obraz...neuveritelna fotka! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

tak tu prezentaciu som si pozrela na jeden dych. boli tam krasne zeny, krv a mlieko, krasne, nezne a jemne, malicke drobne pery, ktore toho (vraj) vela nenahovoria, uzky nostek symbolizujuci skromne a postupne vdychovanie zivota. muzi sa vtedy museli citit vyvoleni. kazdy jeden.

mne sa velmi paci aj toto, Zena vo filme:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa velmi paci aj toto, Zena vo filme:

:lol: aj túto prezentáciu som sem chcela kedysi dať, akosi mi to vypadlo z hlavy

tiež veľmi pekne spravené, som zvedavá, či ešte niečo dotyčný/á urobí. ale dúfam, že hej, má to nápad a krásu a chytá to za srdce :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Zisiel mi na um film Sexmisia, ako tych dvoch nestastniko sudi akysi sud a jeden z nich vedie obhajovaciu rec, kde hovori aj o tom, ako bola zena objektom tvorby basnikov, maliarov... :lol:

 

Tazko si vybrat... :) Neviem vybrat....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

okrem uz spomenutej Sharbat Gul sa mi este veelmi pacia obrazky zobrazenia zeny v starovekom svete

Obrázok

egyptska princezna, ktora je kacku

 

Obrázok

Victoria na obluku S.Severa v L.Magna, severoafricke umenie bolo jemnejsie ako umenie italie a je to vidno

 

Obrázok

alegoria jari na pompejskej freske

 

Obrázok

postava sluzky na freske Mysterii v pompejskej vile Villa dei Misteri

 

vsetko su to krasne obrazky

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa velmi lúbi táto socha od barokoveho socharskeho genia menom Giovanni Lorenzo Bernini

A konkretne tato mramorova socha sa nazyva Ratto di Proserpina (Únos Proserpiny)

 

Obrázok Obrázok

 

Obrázok

 

 

Prekrásne precítené detaily! Keď niekedy pojdem znovu do Ríma, pokusim sa vyhladat aj Galleriu Borghese, kde je tato krasna socha Pluta a Proserpiny od Berniniho z roku 1622 vystavena. Už na fotografiach vyzera fascinujuco, no nazivo a na vlastne je vzdy vsetko este krajsie a dokonalejsie - som si isty ze aj toto mramorove veledielo!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zena je predmentom umelcov od nepamati. Tych lubostnych basni by sa naslo najst... Napriklad Puskinova "pisacka"...

 

"Ja vas ljubil

Ljubov jesco byt mozet..."

 

Vidim, ze sa tu vela ludi obracia ku vytvarnemu umeniu. Fantazia tam dostava na frak, nakolko tie zenske krivky su jasne viditelne. Mne sa velmi pacil obraz... tusim sa volal "Venusa, Kapuito, Cas a Pochabost... Alebo tak nejak. Tam mozu mladi muzi vidiet naplno krivky kyprieho zenskeho tela....

 

za akykolvek umelecky prejav k zene,pripadne odpoved na otazku "zena v umeni" by sa dal povazovat lubostny list. Je to taky maly prejav obdivu k zene.

 

Je ale dost mozne, ze taky staromodny lubostny list by dnesnym dievcatam velmi lichotil, avsak pisatel by s nim vela uspechu nezozal.... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 rokom...

zasa mi dobrotivý bot našiel túto krásnu tému, už som ju hľadala : ) ...

 

pred pár dňami som videla jeden dokument, kde mi učaroval jeden obraz ... v roku 1884, keď bol namaľovaný v Paríži americkým maliarom menom John Singer Sargent, vzbudil vo viktoriánskej ére, ktorá neobišla ani kontinent, dámy chodili zahalené od hlavy a čepcov až k pätám a vysokým topánkam zapnuté až po krk,

 

obraz prekrásnej bohatej a nie upätej ženy Madame X ( 1884 ) vzbudil obrovský škandál ... pritom pôvodný bol ešte odvážnejší : šaty držali úplne tenké briliantmi vykladané "ramienka", ktoré jej na jednej strane padali z pliec ... maliar ustúpil, šaty "pripevnil" pevnejšie ... ale škandál bol na svete aj tak :

 

Madame X / 1884 / ...... post-3-0-52946900-1318353895.jpeg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

nie je to presne to, čo je pod touto témou : žena v umení. ale nakoniec predsa len je :)

 

ale pekne spracovaný filmík Leny Nosenko o vývoji ženských účesov v histórii.

trochu mi tam pár výrazných drobností chýba, z renesancie určite / účes z obrazu Manželia Arnolfiny a kopy ďalších z tohto obdobia / ... a zopár výrazných z 20. storočia, veľmi charakteristické mikádo z 20. rokov, a nezabudnuteľný "vidal sassoon" zo 70. rokov ...

 

ale vcelku sú to príjemné 4 minúty svojrázneho umenia, týkajúceho sa ženy :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Ono to nie je ani tak dokument o zene v umeni, ako o chlapovi z Kyjova.

Ako voyeur fotil zeny improvizovanymi, na kolene zbuchanymi aparatmi.

"Aparáty i zvětšovací přístroje si konstruoval sám z vyřazeného vybavení, plechovek, pivních zátek, brýlových skel a dalších materiálů. Kupoval 60 mm filmy a aby ušetřil, stříhal je na dva pruhy"

(wiki)

 

Okrem inych zaujal aj Nicka Cavea, ktory prenho zlozil baladu ( :) )

 

 

a dotiahol to /s fotografiami, nie osobne/ az do Kunsthausu v Zurichu.

 

post-42-0-78054400-1468522032.jpg

 

(samotny dokument)
 

https://www.youtube.com/watch?v=WMjrZUdOJJM

 

este par vyrokov maestra:

 

"já jsem byl nejdál tady na náměstí, pro rum"

 

"Blázni jsou ti, kterých je míň"

 

Pozoruhodny clovek :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, videl som jeho fotografie uz davnejsie, ale nezaujalo ma to

asi nie som priaznivcom experimentovania pri foteni alebo nerozumiem umeniu

 

aj pre mna je skor pozoruhodny pribeh toho muza

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov