Skočiť na obsah

Monitory a rozlíšenie


Sniper

Monitory a rozlíšenie  

13 členovia hlasovali

  1. 1. Koľko palcový monitor používate?

  2. 2. Aké rozlíšenie používate? (v prípade iného rozlíšenia zadajte najbližšiu hodnotu)

    • 640x480 (alebo menšie)
      0
    • 720x400
      0
    • 800x600
      0
    • 1024x768
      0
    • 1152x864
      0
    • 1280x768
      0
    • 1280x800
    • 1280x960
      0
    • 1280x1024
    • 1366x768
      0
    • 1440x900
    • 1400×1050
      0
    • 1600x900
    • 1600x1200
      0
    • 1680x1050
      0
    • 1920x1080
    • 1920x1200
      0
    • 2048×1152
      0
    • 2048×1536
      0
    • 2560×1600
      0
    • 2560×2048
      0
    • 3200×2048
      0
    • 3200×2400
      0
    • 3840×2400 (alebo vyššie)
      0
    • Iné


Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 129
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    24

  • weirdo

    22

  • Nokia

    15

  • cizy

    9

kedze v ankete neboli moznosti, ktore vyhovuju :lol: kedze pouzivam 15,4" a 1280x800

 

ja som velmi zatazeny na sirokouhle rozlisenia, buduci notas si planujem kupit s 1440x900 rozlisenim :)

 

v praci mam beznu devatnastku s 1280x1024..

 

ale inak zacinal som na 14" s 640x480 :) ten zvladal aj 1024x768, ale len interlaced, vyzeralo to hnusne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...

Po tom, čo som kúpil notebook využívam rozlíšenie 1280x800. Trochu je to nezvyčajné, ale dá sa na to zvyknúť. Teraz musím zas sťahovať obrázky s novým rozlíšením. ach jaaaj. :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

som v Slovenskej Academii Vied a monitory tu maju take rozmerne, ze ked citam, hlava mi beha zlava doprava.

 

musim si kupit uz nejaky plochy, nech to nezabera doma tolko miesta na stole. to aby som sa zase zacal zapodievat tuto nejakou pocitacovou problematikou, ktora ma ani v najmensom nezaujima. preco to musi tak rychlo zastaravat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Výhodou tohto hardwaru je to, že rozmery monitorov nebudú rásť tak ako rastie rýchlosť procesorov, veľkosť RAM pamäte alebo veľkosť miesta na diskoch.

 

Myslím že 17" monitor je tak bežný štandard, 19" taký lepší štandard a väčšie monitory pre bežných ľudí už netreba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

26 hlasov ci kolko tam je nieje dostatocna statisticka vzorka

opytaj sa ludi co robia statistiky, nieje tu zahrnutych vela faktorov

 

to ako by si sa na fore o linuxe opytal kolko ludi pouziva linux a z toho vychadzal ze linux je najpocentnejsie pouzivany OS :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

mam dilemu, chcem kupit novy monitor a neviem sa rozhodnut ci sa oplati viac sirokouhly alebo normalny

pozeral som but klasicku 19ku s 1280x1024 alebo sirokouhlu 20ku 1600x1050

este by ma zaujimalo, kto ma aku skusenost s rozdielnostou obrazu medzi DVI a D-sub, ja som mal moznost uz davnejsie porovnat tie obrazy, ale netusim ako momentalne pokrocila technologia, nakolko je ten rozdiel vidiet... pretoze ako pozeram, nejak DVI monitory niesu moc v ponuke

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam 17" a tak skoro menit nebudem. niekedy by sa hodil vacsi, vacsinou mi to ale uplne vyhovuje.

 

vidim, ze niektori z vas chcu monitor menit, tak doplnim maly reklamny vstup:

priplatil som si a tak mam EIZO flexscan, zakladny model. pripojene to je na digitalny vystup z grafiky, nejaky rozdiel oproti analogovemu nevidim. obraz je paradny a ma to vselijake elektronicke vychytavky a masivny, tazky stojan co sa da dobre natacat. neviem, ci este niekedy kupim monitor od ineho vyrobcu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si pravdepodobne kúpim asi takýto. Myslím že je to ideálna veľkosť a rozlíšenie na všetko. Mne tie širokouhlé akosi nesedia.

no nad tym prave premyslam, ze sirokouhle mne tiez az tak moc nesedia, aj ked je pravda ze nemam s nimi nejak extra vela skusenosti

ale premyslam ze vacsinu casu co robim na pc je sledovanie filmov a bezna robota, hry uz moc nehravam, a premyslam ze tu by sa mi vacsia plocha mohla hodit...

preto by ma zaujimal nazor niekoho kto presiel z klasickeho na sirokouhly

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som presiel z klasickeho na sirokouhly v septembri 2006, dovtedy som mal CRT 17'' 1024x768 a tiez som rozmyslal ci normalny alebo wide ale nakoniec som sa rozhodol pre wide a absolutne nelutujem, uz by som nikdy nemenil za klasicky, zvykol som si nato takmer okamzite a ta plocha je uplne super a ovela lepsie sa mi nato pozera a je to prehladnejsie.

 

mam 19'' 1440x900 D-Sub Belinea, druhy monitor/TV mam tiez 19"' LG, ten ma aj DVI, skusal som porovnavat rozdiel ale pride mi to uplne rovnake

 

ja ti radim ist do wide, urcite neolutujes

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som presiel z normal na wide, ktory mam na ntb. Momentalne mam objednany novy komp s wide monitorom a neplanujem sa este vratit k normal.

Wide mi prijde daleko prirodzenejsie ako standardny rozmer. Naozaj lepsie sa mi na to pozera.

 

Z hladiska prace je ten vacsi priestor na stranach velky prinos. Ako developer pouzivam strasne vela nastrojov ktore su prepchate roznymi sidebarmi. Pri wide tie sidebary nezaberaju taku velku cast pracovnej plochy ako pri 4:3.

 

Co sa tyka filmov, tak nie je ziaden problem. Sam si vyberies ako ma monitor spravovat 4:3 rozlisenia, ci ti to natiahne, alebo necha cierne pruhy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nokia, presne tento isty monitor - 20" a typ suhlasi, si pred tyzdnom kupil sused. je skvely, radsej ale obetuj par stoviek a kup to v maloobchode, kde si to nechaj odskusat. on tam ma totiz jeden zly pixel, skoro v strede obrazu a ten po zapnuti zacne ziarit na jasnozeleno. ked to chcel reklamovat, dozvedel sa ze ak ma menej ako 3 taketo pixely, vyrobca to nevymiena. da sa priplatit a kupit zaruka na 0 vadnych pixelov, alebo mozes kupit vyssiu radu oznacenu pismenom X na konci, ta ma zaruku na 0 zlych pixelov uz v cene. neviem ci ho len neodpinkli, radsej si to ale zisti po predu.

 

toto som sa dozvedel o Samsungu, neviem ake podmienky pri podobnom probleme platia u ostatnych vyrobcov. Dobre je zistit to popredu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vacsie rozlisko nedostanes, takze ak ti vacsia uhlopriecka + o dost vyssi kontrast stoji za liter, chod do toho.

 

ja by som ako filmovy maniak urcite siel :lol:

 

(ked si spomeniem, ako sme pred tri a pol rokom oplieskali 28000 za 19'' 1280x1024 .. uff, az mi stiska creva)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov